Natuurwandeling in het Hof- Oranjepark: Eerste Paasdag Natuur in Delfland DRIVE-IN LOKET VOOR AUTOMOBILISTEN Nieuw FLEXA SG - Agenda in de verf vóór zessen klaar! ORANJE" KAREL HEINE IS ER UITDAGING AAN DE ZON Op mm Scbiedamse NOTITIES van ening patatzaak Karei Heine In Algemene Bank. Xederland WEEKEND SYSTEEM FEESTELIJKE OPENING LANGE SINGELSTRAAT 109 DOE HET ZELF CENTRUM PRISMA-VERF beeft alles klaar staan! SPECIALE OPENINGSRECLAME Zak PATATES-FRITES voor één dubbeltje IJS - PATAT-FRITES etc. Voor KINDER-, JONGENS- en MEISJESSCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD 11 Behoort V ook tot de groep van mensen die in hun vrije tijd zo graag tochtjes maken door de ons omringende polders? Dan hebt U zich ongetwijfeld wel eens bij het zien van het geveder de volkje afgevraagd: „Wat is dat voor een vogel?" Doet het U ook zo goed als U in het vroege voorjaar de leeuweriken weer hoort zingen? Zoja, mogen wij U den vandaag eens begeleiden en trachten U nog meer plezieraan Uw omzwervingen te doen beleven dan U al had? U kunt zelf bepalen welke route we nemen. Geeft U de voorkeur om vanuit Kethel richting Delft te gaan of vanuit Vlaardingen via de Holy- weg naar Schipluiden te rijden, of gaat U liever over de Maassluise Dijk, waarvanaf U zo'n prachtig uit zicht hebt op het wijdse polder land? Aan U de keus... in gedachten gaan wij met U mee. Wij zien U genieten van het aan schouwen van de zwart-wit getinte vogel die in snelle wendingen, „Koe-wiet-wiet" roepend, over de lage landen scheert. U steekt Uw bewondering voor deze meestervlie- ger niet onder stoelen en banken, 't Is geloven wij, onnodig U te ver tellen dat het een Kievit is. De roep van de vogel spreekt voor zichzelf. Is het U wel eens opgeval len dat het mannetje een klein ge bied beschermt tegen indringers? Zwarte kraaien, eierrrovers bij uit stek, worden niet geduld en met zwiepende vleugelslagen wordt de boosdoener uit het z.g.n. territo rium verjaagd. Wij willen U beslist niet aanmoedigen mee te gaan doen aan de jaarlijks sterker wordende rage om de eieren van deze typisch Hollandse vogel te gaan zoeken en nog erger te gaan rapen. Onbegrij pelijk hierbij is dat vaak officiële personen en instanties dat zoeken in de hand werken, hoewel meer dere malen de Vogelwet daarvoor overtreden is of wordt. De raaptijd voor kievitseieren is weliswaar open van 1 februari tot en met 12 april en ir- de provincie Friesland zelfs nog een week langer, maar de wetgever stelt hierbij duidelijk de voorwaarde dat men „voor het ver richten van deze handelingen in ge zelschap moet zijn van de gebrui ker der gronden (of van de eige naar, indien de gronden niet in ge bruik zijn), of diens schriftelijke toestemming te hebben verkregen". Welke, „eerste-kievitsei-aanbieder" zal deze toestemming hebben? Hoeveel eieren zal hij al vertrapt hebben en dat niet alleen van de kievit maar ook van onze andere weidevogels? 't Is namelijk geen eenvoudige zaak het nest te vinden. A" fttjgpetfv AvoeAf V -v - -A tornt tÖEVfT De Burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, heeft een nieuw kantoor van de Algemene Bank Nederland gopend aan de 's-Gravelandseweg 598 (Plein 1940/1945). Schiedam is daarmede een modern en efficiënt ingericht bankgebouw rijker geworden. Een bijzonderheid aan dit nieuwe bankgebouw is het speciale drive-in-loket aan de achterzijde van het kantoor in de AJphons Ariënsstraat, dat zodanig is opgezet, dat de automobilisten er hun bankzaken kunnen afwikkelen zonder hun auto te verlaten. De drive-in is slechts bestemd voor kortdurende kastransacties, zoals het aanbieden van cheques en het doen van stortingen, zodat slechts weinig tijd nodig is en men geen parkeerruimte behoeft te zoeken. Ook is het mogelijk om na voor afgaande opdracht vreemde va luta aan de drive-in af te halen. Parkweg 369 Laan van Bol'Es 2i Korte Dam 7 Broersvest 5 Het contact tussen cliënt en cassiè- re wordt tot stand gebracht door een stalen Lips-schuiflade, waarin een microfoon die tevens als luidspreker kan functioneren is aangebracht. Het drive-in-loket staat met de andere bankafdelingen in verbinding door middel van een televisiekabel. Aan deze televisiever binding is in de drive-in de zender van een gesloten televisiecircuit ge koppeld, die het beeld van de aan geboden cheque overbrengt naar de desbetreffende afdelingen van de bank. Zijn de handtekening, het re keningnummer en het bedrag ge controleerd dan wordt dit doorge geven aan de cassière van de drive- in door middel van een lichtsignaal en een merkteken op de cheque. Daarna kan door de cassière tot uit betaling van de cheque worden overgegaan. De -chiedamse drive-in is de eerste in Nederland die door middel van dit systeem controle op afstand door middel van een gesloten tele visie-circuit werkt. Enkele we ken geleden heeft de Algemene Bank Nederland in Enschede even eens een drive-in-bank in gebruik genomen, maar daar vindt de over brenging van de cheque plaats dooi middel van beeldtelegrafie, dat wil zeggen via een telefoonkabel. Ook dit systeem zal te Schiedam toepas sing vinden voor de communicatie tussen het oude kantoor van de bank aan de Koemarkt en het nieu we kantoor aan het Plein 1940/1945. Omdat de administratie verzorgd wordt op het Plein 1940/1945 is naast het gesloten televisiecircuit als voornoemd ook de beeldtelegra fie voor een snelle afdoening van de zaken aan de Koemarkt noodzake lijk geworden. Vermelding verdient nog, dat het gemeentebestuur een zodanige ver keersregeling voor de Alphons Ariënsstraat heeft getroffen, dat de automobilisten rechtstreeks aan het loket van de drive-in kunnen voor rijden. De kievit-man ziet U al van verre aankomen, gaat dan op de wieken en waarschuwt het wijfje dat rustig op de eieren zit te broeden, waar bij de donshaartjes op de buik en borst goede diensten verrichten. Ze staat snel op en zet het op een lo pen. Pas wanneer ze op een flinke afstand van het nest gekomen is gaat ze op de wieken, zwaar en loom vliegend. In negen van de tien gevallen zult U zeggen: „daar ligt het nest", maar dan komt U alras tot de ontdekking dat de vogel U er flink tussen genomen heeft. Veel leuker is het te weten dat doordat U de vogel met rust gela ten hebt dadelijk er zo'n klein bol letje dons uit het ei kruipt, dat als dat dons een beetje opgedroogd is ze direkt op onderzoek uit gaan, het zijn immers „nestvlieders" m.a. w. ze verlaten het nest direct na de geboorte om onder de hoede van de ouders die nu wel bijzonder angstig hun alarmroep laten horen als U te dicht in de buurt komt, de wij de polderwereld in trekken. Och, er is natuurlijk nog veel meer over deze vogel te vertellen. Vanaf de weg kunt U de kieviten gemak kelijk bekijken, vooral als U de be schikking hebt over een kijker. Dan gaat de wereld van het detail voor U open. Wilt U het wat dichter bij huis zoe ken, misschien in een verloren uur tje? Wilt U daarbij ook eens weten wat er daar in de natuur zoal te beleven valt? Dat komt dan goed uit, want zon dag 10 april (Eerste Paasdag) wordt er weer zo'n natuurwande ling gehouden waarbij de leden van de Natuurhistorische Vereniging en de Nederl. Jeugdbond voor Natuur studie U graag willen laten zien en horen wat er zoal in een stadspark als het Hof /Oranjepark op natuur gebied te beleven valt. Dat zal U zeker heel erg meevallen. U moet er wel vroeg voor opstaan. Want wil het mooie in de natuur beleven, dan geldt vooral: „Morgenstond heeft goud in de mond". U kunt dan echter langer van de paaseieren ge nieten, die hopen we geen kievits eieren zullen zijn. Verzamelen om 7 uur v.m. bij de ingang van de Kwekerij aan de Hofsingel!!! Contactadres K.N.N.V.: W. v. Meg- gelen. Burg. van Haarenlaan 1185, tel. 010—264277; Contactadres N.J.N.: H. van Leeu waarden, Hogenbanweg 57a, S'dam. Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12. Tel. 265997 U belt wij bezorgen OP DE repetitie-avond van het Koninklijke Schiedams Mannenkoor „Orpheus" zijn twee jubilarissen gisteravond gehuldigd. Het zijn de heren Joh. Scheffer en P. van Otterlo, beiden resp. 50 en 35 jaar zanger bij „Orp heus". Zij kregen hiervoor het spe ciale speldje uitgereikt, terwijl voorzitter P. Smit en secretaris J. de Kosten hen in het huldigings zonnetje zetten. MEER DAN 4500 foto's werden tot nu toe inge zonden n.a.v. het huwelijk Beatrix/ Claus en het stroomt nog steeds door. Het Oranje-comité „Amster dam" heeft daarom gemeend het aantal speciale herinneringsplak- ken van 15 te verhogen tot 1000 exemplaren. De foto's werden alle maal genomen vanaf het beeld scherm... BESPELING CARILLON. De Stadsbeiaardier, de heer C. Don, zal op le Paasdag 's morgens van 8.30 tof 9.00 uur op het carillon in de toren van de Grote Kerk een programma van Paasliederen ten gehore brengen. „.X.O.7." het tovermiddel tegen al uw vlekken op vloerbedekking, bankstellen en zelfs auto-bekleding blijft stormen derhand het hart van de Schiedam- se huisvrouw veroveren. Vrijdag heeft de heer W. Hoekman op onze weekmarkt weer een kersverse voor raad. Zorgt, dat u daarvan een fles je van dat wonderspul op de kop likt. Vorige week vlogen ze alle kanten heen, zodat hij om 3 uur al uitverkocht was. Zorgt u nu, dat u er vroeger bij bent, al rekent hij op uw komst met een extra voorraad... VRIJDAG 8 APRIL A.S. van ons 2e TARIA BEDRIJF Donderdag 7 april receptie voor belangstellenden van 6 tot 9 uur Je kan aanbiddelijk zijn, als je ons terwille bent. Dan lijkt het leven ineens zoveel mooier. Je ziet dan geen grauwe gezichten meer door gebrek aan jouw zonnestralen. Je aait met een bijna voorzichtig ge baar zo af en toe je nieuwe zomer- aanwinsten, want eens zal je je toch wel van je allerbeste kant laten 6 april: Rijnmond 22.00 uur: Smalfilmclub Schie dam": Filmavond. Sursum Corda 20.00 uur: Pers.Ver. Palthé: Per- soneelsavond. Irene 20.00 uur: K.N.M.T.P.: Forum avond. 7 april: Volksgebouw 20.00 uur: Vrouwengroep P.v.d.A. afd. Schiedam: Lezing. Chr. Soc. Belangen 20.00 uur: Rhetorica: Spreken in het openbaar. Irene 20.00 uur: Bond van Woningin richters: Vergadering. 8 april: Sursum Corda 20.00 uur: Reisver. „De Vriend schap": Vergadering. 9 april: Tivoli 20.30 uur: Schied. Jazz Sociëteit „Guillaume": Bijeenkomst. Stedelijk Museum Tentoonstelling „In kannen en kruyken II", gebruiksvoorwer pen en aardewerk van 1600-1900. Vanaf 6 april: Tentoonstelling van Amerikaanse Pop-Art gra fiek. Aan de Lange Singelstraat 109. zien? Mijn hulp eens in de week zegt lakoniek: „als je het op je heupen hebt...!" Nou, ik weet niet, waarom we dan zo verschrikkelijk lang moe ten wachten? We hebben bij je eer ste voorzichtige lonkje onze zomer- garderobe aangevuld. Och, het kost te wel moeite om die uitgaven ver antwoord te krijgen, want niemand gelooft in het gezegde: „Ik heb niets meer om aan te trekken!" Dat be doelen we nooit letterlijk. Stel je voor! Maar onze winkeliers kunnen nu eenmaal niet van de lucht leven. Die maken voor ons keus en weten dat via handige jongens als etaleurs zo te versieren, dat we altijd door onze zwakke knieën gaan. Daar is geen rekverband tegenop gewassen. Wel een of ander briefje die die aankoop zorgeloos maakt. Dat is nu gebeurd. En nu stuur, jij, ZON doodgewoon roet in het eten, door verstek te laten gaan. Je negeert hautain onze smekende blikken. Je veinst al die leuke dingsigheidjes van nylon en beeldig materiaal niet te zien. Je stort bakken hemelwater over onze gewatergolfde of net gepermanente hoofden uit, vergezeld met hagel of sneeuw. We stoken ons arm aan nootjes 4 of 5 en we rillen in ons twinsetje bij de convector. Heel vluggerds hebben traditiegetrouw de schoonmaak al achter de rug. JOUW SCHULD dat ik daar nog geen mi nuut aan gedacht heb. Anders help je me daar wel aan herinneren. Nu laat je op alle fronten verstek gaan. Weet je, ergens begrijp ik je niet. Waarom ben je zo gul, zo goedgeefs met je stralen alleen in het buiten land? Waarom moeten wij hier ver killen en dat met Pasen in zicht? Jaren, jaren her was het een unieke gewoonte om van top tot teen juist met Pasen in het nieuw te gaan. Alle huizen waren dan van een waslucht (boenwas om duidelijk te zijn) door trokken. Je snakte naar een kachel, zo'n gezellig brandende kachel als je in het gloednieuw op het perron stond te „verhippen" wanneer je het ook „op je heupen had!" Rillend in een zomerjurk met vestje en zomer- jas aan bleef je rillen, want waar je op visite ging, had men geen kachel meer aan vanwege de schoonmaak... DAT hebben we wel afgeleerd. Met Pasen laten we de haard gezellig branden. Het ligt aan jouw pure wispelturigheid of we nu eindelijk die nieuwe aanwinsten over ons hoofd kunnen laten glijden en met jouw strelingen in het gezicht ons een geheel ander mens voelen. Je wéét dat...! En je buit dit uit. Je laat ons als stenen beelden naast die kachel, nou ja convector dan, dood gewoon verhippen van kou en narig heid. Je weet dat we op slag een ge heel ander mens zijn als we ons koesteren in jóuw stralen. Je weet ook dat dan pas dat leuke bloesje of kwieke jurkje volkomen tot zijn recht k->mt. Toe, wees sportief... Overspoel ons land iuist met Pasen van jouw over vloed. Laten we op een terrasje een ietsepietsje bruinig in ons gezicht worden. We zien zo erbarmelijk wit. Ik reken op je ZON! En met mij ge heel Nederland. Dan zal Pasen al leen een goed Pasen voor ons kun nen zijn. MIEKE Op d» uitnodiging staat, dat Karei Heine op donderdag, 7 april a.s. re ceptie houdt van 6 9 uur ter ge legenheid van de opening van zijn patatzaak e.d. aan de Lange Singel straat 109 alhier, die dan tevens de tweede vestiging van zijn zaak wordt. De leiding van zijn zaak in Rotterdam aan de Eerste Middel landstraat 57 blijft hij zelf behou den, terwijl zijn echtgenote mevr. W. M. J. Heine-de Vries de gloed nieuwe zaak hier in Schiedam zal drijven. Door een tussendeur is zij met het woonhuis verbonden, waar zij -ich overdag zoveel mogelijk met de verzorging van haar drie kinderen, 4, 2 en 1 jaar zal kunnen belasten, omdat overdag een assis tente in de zaak haar werk over neemt. In dit pand waar jaren de bekende kruidenierszaak van de firma Koo- <Mum JL ibva man gevestigd is geweest, heeft men WWtKtA, het interieur geheel gemoderni V00R DESKUNDIG ADVIES, seerd. Heel goed steekt daarbij de TuuRiyfC nqrr blauwe wandbetegeling af, maar ook aan de andere zijde de donkere noten wandbekleding, hetgeen een apart effect geeft met de vloerbe dekking van lichtgrijze kleine te geltjes, verzorgd door de firma Ha- verhoek. De toonbank is geheel ge koeld. Mevrouw Heine zal ernaar streven de meest verwende gast een smakelijk hapje te verstrekken in de vorm van kip, saté, patat frite, croquetten, loempia's, slaatjes en wat daar alzo bijhoort. De kinderen kunnen hier de gehele dag terecht voor „een ijsje", waarin ook alle variaties zijn. Deze week speciale reclame van patat en croquetten. Volgende week is het ijs aan de beurt. Al met al een zaak die het wel „doen" zal in deze buurt, om- «oogstsaai 9i ret M88i« «.cmeoAin 'OOR IEDEREEN! dat de concurrentie nogal ver weg echtpaar zit. We wensen dit succes toe. veel

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 11