Het nieuwe RET-BUSCHAUFFEUR G. MARTVELDT OP DE PENSIOENRIT 18de Vestiging maar eerste in onze stad! Snelle autoweg vanmiddag open Schiedam kwam over de brug Na 25 jaar „schadevrije dienst" prettige paasdagen J*. m M J HUIS Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Er is een klein boekje dat voor het echtpaar G. Martveldt, wonende aan de Boerhaavelaan 86 alhier veel waarde heeft. Het werd van foto's én van een gedicht voorzien door twee collega's van bus chauffeur Giel Martveldt, die na 25 jaar dienst (en wel schade vrij gedaan te hebben op de bussen 32 en 44 met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het nu heel rustig aan gaat doen. Al zal hij beslist niet in de stoel blijven zitten, of het moet dan zijn als hij echt op zijn gemak naar de platen uit zijn eigen discotheek luistert, de radio in de prachtige combinatie (het af scheidscadeau van de directie der R.E.T.) aanzet of van een goed boek geniet. Maar daarnaast heeft de heer Martveldt nog andere hobby'shij tuiniert graag en geniet dan met zijn vrouw, dochter, schoonzoon en beide kleinzoons Arthur (11) en Edwin (9) van zijn tuinhuisje op „Thurlede". Maar ook zingt hij graag FOTO B. v. d. MAST „Lindor'veroverde de Hoogstraat ."5# O! Vanmiddag was het dan zover. Met vereende krachten trokken de burgemeesters van Rotterdam en Schiedam, elk aan „gene zijde de kleppen van de nieuwe Beukelsbrug naar beneden. Burgemees ter Roelfsema de noordelijke brugklep, burgemeester Thomassen de zuidelijke. Ten teken dat de nieuwe wegverbinding tussen beide steden (Beukelsweg via Horvathweg naar de Burgemeester van Haarenlaanniets meer in de weg stond en in gebruik kon worden genomen door het snelverkeer. Maar eerst loeiden de scheeps- sirenes en marcheerde na het openen van de slagbomen het Schie damse Politie Muziekgezelschap over de brug. Om het ook muzi kaal uit te bazuinen dat vanaf vanmiddag deze nieuwe wegver binding tussen Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen aanzienlijk korter is geworden. MOB YLETTE Brillant - van Andel HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EM NOG GOED BETAALD OOK) WObNbLiAia o arrtiL laoo OUD-MATHENESSE OOK IN ROTTERDAM 17» JAHnuWiCi No. 48 Eerste Ned. Huis aan Huisblad met een NJ.P.O. RAPPORT KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 1Z5 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE P. J. HOVINGH. Inzendtermijn advertenties* dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. /Centrale administratie Randstad-edities. Koornmarlft 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland f Wij hebben bij hem thuis een praat je gemaakt. Een huis vol bloemen. Heel mooi de radio-combinatie, waarin verwerkt de pick-up. Zoals u weet gekocht van het geld, dat de directie van de R.E.T. hem tijdens een speciale bijeenkomst ten kan tore onder couvert aanbood. De laatste rit met bus 44 werd een ex tra feestelijke, waarbij familie, vrienden en kennissen de passa giers waren. De heer Martveldt was het feest varken, de officiële pet met serpen tine omwenden. Een toepasselijk gedicht is van deze rit hier aan de herinnering. Met de foto's een klein boekje vormend, dat in hun woning nu een ereplaatsje heeft. Het ge dicht willen wij u niet onthouden: „22 maart, 't was dinsdag, het moest 16 uren 30 zijn, Zette Giel voor 't laatst de bus neer aan de halte Heemraadsplein! Speciaal voor TROUWREPORTAGES artistieke vergrotingen desgewenst in kleuren Nleuwstraat 43 (t.o. Bur. Bevolking) Tijdig bespreken Telefoon 260555-152573 Na 25 jaren sturen was het toch ook mooi geweest. Een collegaas zorgden vrolijk voor een waardig afscheidsfeest! Late dienst een uniformpet, dat is nu voorgoed voorbij, Morgen breekt de nieuwe, dag aan met het vatenwas en stofferij! Pensioentje halen, koffie zetten, met 't vrouwtje aan de zwier. Trouw het mannenkoor bezoeken, want dat geeft ook weer vertier, Zonder autobus te kennen is mis schien wel even raar, Maar daar zal je gauw aan wennen, vast en zeker, reken maar! Beste Giel en mevrouw Martveldt, ja dat geldt voor alle twee: Geniet gezond nog vele jaren van pensioen en A.O.W.!" Zo zullen de passagiers van bus 44 zich R.E.T. buschauffeur G. Mart veldt blijven herinneren. Hij maak te op 22 maart officieel zijn laatste busrit en werd donderdag, 31 maart jl. gepensioneerd na een kwart eeuw schadevrije dienst... Tuinieren, lezen, luisteren naar goe de muziek, zingen op het R.E.T.- koor... Al die vrije tijd, waarover hij nu ineens de beschikking heeft, het zal voor deze vitale buschauf feur G. Martveldt geen probleem zijn. Het zal eerder een „dokteren" worden, om die goed te besteden. We wensen hem nog vele jaren met zijn vrouw, kinderen en kleinkinde ren toe. Tenslotte begint het leven pas bij 65...! Vrijdagmorgen heeft de heer J. J. M. Westhuis, adjunct directeur van „Lindor", gevestigd in ons gehele land, waarvan 4 zaken in Rotter dam, bezit genomen van zijn nieuw ste vestiging, de 18de en eerste in onze stad. Tal van zakenrelaties gaven acte de présence en het is speciaal voor de Schiedamse huisvrouw een aan winst apart, want in deze zaak met A?V ':>*S Sv I Al was, er van Schiedamse zijde niet helemaal reden tot juichen omdat de reconstructie van de Van Haa renlaan immers niet tijdig klaar kon komen en men niet verder kwam dan tot de Nieuwe Damlaan, doch over een maand hoopt men ook hier zover te zijn. ONTLASTING In elk geval zal de nieuwe ver- keersschakel de route via de Ma- thenesserbrug-Marconiplein-Rotter- damsedijk aanmerkelijk ontlasten en tegerlijkertijd de verkeerscon- gesties in het Schiedamse stadscen trum (Broersvest-Koemarktplein) doen afnemen. De verwachting is immers, dat al het doorgaande verkeer en dat wat in Schiedam-west wil zijn van de aanmerkelijk kortere en tijdbespa rende nieuwe route gebruik zal ma ken. Waarbij het uit de richting Vlaardingen komende verkeer dat zich op Den Haag richt nog het gro te bijkomende voordeel krijgt na uiterst verfijnde en luxueuze linge rie, nachtgoed, dusters, maar ook ragfijne bloesjes, pullovers, vesten (waarvan je er nooit genoeg kan hebben) rokken en deux pièces. In een overvloedige keus, bestemd voor elke beurs, de heel smalle of die niet op een paar tientjes be hoeft te kijken. Door de buitenland se vestigingen heeft men altijd iets aparts, iets exclusiefs hetgeen ook Rotterd.dijk 146 Tel. 269522 in deze nieuwe zaak (v/h Steinas, die destijds geheel apart afgestemd was) te bemerken is. Een zaak met een modern en heel licht interieur, verzorgd door de firma Breedveld en het aannemers en tegelzetters- bedrijf Gebr. Lansbergen uit onze stad. In deze zaak is ook een eigen atelier gevestigd. Voor de heer J. K. Overhorst was de kennismaking met deze zaak, nu geheel gemoderniseerd een verras sing. Als bedrijfsleider reist hij ge regeld alle zaken af en legde hi j het eerste contact met de heer Steinas, waaruit deze nieuwe zaak ontstond. Cheffin is hiervan mej. A. Naber- man, acht jaar bij „Lindor" werk zaam en reeds een 20 jaar in dit vak. Met een volledige bezetting van 5 verkoopsters zal zij al de wen sen van de Schiedamse huisvrou wen weten te vervullen. Huisvrou wen, die blij zijn met deze vestiging in het hartje van de oude stad, die met haar smalle straat nu eenmaal een grote aantrekkingskracht heeft. Daarover is iedereen het eens! De Hoogstraat heeft een charme ge wonnen, hetgeen het winkelen hier alleen maar tot een plezier kan ma ken. En tot voldoening van het ge hele huisgezin. Daarom zeggen wij ook tegen de laatste 2 nieuwe vestigingen van „Intermode" en „Lindor": van harte welkom en... goede zaken! het passeren van de Beukelsbrug direct naar de residentie af te kun nen slaan. Waarbij de bekende knelpunten vermeden kunnen wor den. In afwachting van het opleve ren van het tweede stuk Van Haa renlaan is het dienstig om tot aan de Nieuwe Damlaan te rijden, 6m daar vervolgens linksaf slaande op de Vlaardingerdijk te komen en te gelijk op de oude route maar bui ten de bebouwde kom om, ter 'hoog te van Wilton Feijenoord te belan den. Het verkeer uit de richting Vlaardingen wordt eveneens aange raden deze route te nemen. PUZZEL Dat nieuwe verkeerswegen ook nieuwe verkeersregels stellen zal men wellicht tot zijn spijt ervaren op het voormalige Aelbrechtsplein, waar men door de veelheid van ver keersborden- en lichten al licht het spoor bijster wordt. Alleen het ver keer komend uit de richting Hor- vathweg-Beukelsbrug voor Rotter- dan-centrum en andersom kan rechtdoor blijven rijden. De rest ziet zich genoodzaakt dit puzzelplein tweemaal over te ste ken nl. via Aelbrechtsplein-Allard Piersonstraat-Craandijkstraat en Aelbrechtskade weer domweg naar het Aelbrechtsplein. Een ongemak dat men maar op de koop toe moet nemen; letterlijk op de koop toe, omdat er geen geld genoeg voor handen was voor de aanleg van een ongelijkvloerse kruising. Het blijft trouwens toch allemaal nog een kwestie van wennen. Ook al een kwestie van tijd, want de in afbouw zijnde Rijksweg 20 zal straks ook wel enig soulaas geven,- om nog maar niet te spreken van de Beneluxtunnel, waarop volgend jaar weer vele nieuwe verkeerswis- sels kunnen worden getrokken. De kans dat u toch nog voor een gesloten i.e. open Breukelsbrug komt wordt wel heel klein als men weet dat de brug maar tweemaal per dag open zal gaan (voor het zware waterverkeer, zogezegd) en dan echt niet op het spitsuur... Vandaag was er dus genoeg reden om ingenomen te zijn met de nieu we autoweg, waarbij we onlangs nog uitvoerig in woord en beeld stil stonden. schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam SCKIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK teL 290900 niet duur we! heerlijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1