Producten van Chemische fabriek „Schiedam" VLIEGTOCHTEN NAAR DE DELTA WERKEN MET DE FOKKER FRIENDSHIP SG - Agenda „Helpt elkander" kreeg eigen bestuur L-Sjurgerlijke EStand Service nu bijna gepromoveerd Oud-strijders maakten kennis met burgemeester H. Roelfsema Schiedamse NOTITIES Wie verloor z n lammetje Causerie van Mr. G. J. Roelofsen Uw aandacht voor unieke familieset... Sinds 22 september 1905 J.l. ere-Toor zi 11 er 17.50 p. p. REISBUREAU BOOT CO. REISBUREAU BELAIR WOENSDAG 27 APRIL 1966 HET NIEUWE STADSBLAD 11 In een lokaal van de Openbare B.L.O.-school aan de Burg. Honner- lage Gretelaan hield de algemene vereniging van ouders en vrien den van geestelijk misdeelden „Helpt Elkander" een ledenvergade- iing, waarbij het openingswoord werd gesproken door de heer J. Beglinger. Bijzonder verheugd was spreker over de aanwezig heid van de inspecteur van Onderwijs, de heer C. A. Kamp. Iets wat men in Rotterdam nog nooit heeft meegemaakt. Vanzelfspre kend gold ook een hartelijk welkom de directeur van Sociale Za ken, Mr. G. J. Roelofssen, bestuursleden van de afdeling Rotter damSchiedam en de ouders van deze kinderen. De heer Roelofsen sprak uitvoerig over de G.S.W.-regeling beschutte werkplaats. Mocht hij onlangs tot de ouders van geestelijk misdeelde kinderen gezegd hebben: „Geef ons nu eens uw vertrouwen en stuur uw kinderen naar de beschutte werkplaats". Nu moest hij zeggen: „Er is geen plaats meer, die werk plaats is vol". De heer Roelofsen zette in een helder betoog uiteen, wat of deze beschutte werkplaats voor deze mensen, jong en wat ouder kan zijn. De Boterstraat is een verbetering, al blijven er na tuurlijk wensen. Men wordt in groe pen onderverdeeld. Men krijgt de kans zich nuttig te maken. Zelf in het eigen levensonderhoud te voor zien. Liefdewerk bestaat (geluk kig) niet meer en ook deze mensen hebben hun eigen mening. Er be staat in deze werkplaats een „klacht-recht". Heeft men moeilijk heden, dan kan men deze klacht schriftelijk indienen en wordt deze onderzocht. KWANTITEIT EN KWALITEIT... De kwantiteit en de kwaliteit van het werk zijn altijd doorslaggevend. Een speciale beoordelingscommis sie beslist daarover en naar aanlei ding daarvan worden de uurlonen bepaald. Er is gelukkig dankzij ook al de invoering van de Bijstandswet heel wat verbeterd. Er zal nog meer voor deze mensen gedaan worden. Daarvan was de heer Roelofsen ten- volle overtuigd. Hierna stelden ver schillende ouders aktuele vragen die door de heer Roelofsen afdoen de werden beantwoord, waarna men tot verdere afwerking van de agen da overging: het kiezen van een eigen bestuur in Schiedam. Woor den van hulde en dank voor de har de werker van „Helpt Elkander", de heer D. L. de Bruin, ook vertolkt door een der ouders. Daarna in vlot tempo de benoeming tot voorz'tter van de Schiedamse afdeling dc heer H. J. Bal, H. S. Pa- nis, penningmeester en de heer D. L. de Bruin, secretaris. Men had waarlijk geen betere kunnen kie zen! De heer Feenstra, hoofd van de Openbare B..LO.school blijft be stuurslid, terwijl op mevrouw de Winter geen vergeefs beroep ge daan werd. Tot slot de mededeling dat dit jaar aan het vakantiekamp (2 x 1 ueek) „Onse Bliscap" te Amerongen 171 kinderen uit Rotter dam en Schiedam zullen deelnemen, teneinde hun ouders ook wat rust te geven. Na een dankwoord sjoot de nieuw benoemde voorzitter deze vergadering. GEBOREN Reginald L. z.v. C. L. van der Hul en J. J. den Dunnen; Johannes z.v. J. Bleijerveld en A. Noorlander; Teu- nisje J. d.v. W. Mak en J. van Don- kelaer; Teuntje C. d.v. D. J. Chate- lain en T. C. Bouwer; Wilhelmina d.v. P. B. M. van Doesburg en A. Vonk; Raymond z.v. P. H. van Bree en J. C. M. Vorstenbos; Caroline E. d.v. W. Vons en J. B. de Boer; Jean- tine E. d.v. W. Vons en J. B. de Boer; Michel J. z.v. P. J. Putters en E. J. den Boef; Marc A. z.v. K. Vlug en G. L. van Weijen; Philippus J. z.v. P. van Renswoude en, M. van Ingen; Frances E. d.v. J. R. Jordan en C. M. McGregor; Marjolein C. G. d.v. W. H. Sparla en W. E. M. Zuij- derwijk; Monique d.v. J. F. van der Graaff en G. P. A. Wigmans; Beatrix d.v. P. J. E'ward en Napsiah; Jozef H. z.v. G. H. Boensma en T. J. J. Blom; Rudolf J. z.v. J. M. J. Bakker en A. M. Verver; Anna M. d.v. J. M. J. Bakker en A. M. Verver. OVERLEDEN G. J. van der Schaft, oud 3 maan den; G. van der Haar, 91 jr.; C. E. Baureys, 71 jr., wed.: van Zwieten; J. J. van Rest, 63 jr., echtg.: Strook- man- P. de Ruiter, 80 jr.; J. M. Bak ker, 67 jr., echtg.: Lakker: H. de Leeuw, 72 jr., wed.: Kramers; H. Hartkoren, 57 jr. In de tweede promotiewedstrijd van de tafeltennisvereniging Ser vice hebben de Schiedammers zich tot het uiterste moeten geven om een gunstig resultaat te bereiken. Op bezoek bij St. Aloysius in Graauw (Zeeuws-Vl.) bleek het team van de gastheren van een bijzonder sterk gehalte. Vooral van Waterschoot en Delforge stel den de Service-spelers voor grote problemen. Zowel aanvallend als verdedigend beschikten zij over tal van goede slagen. Gezien dit spel was het dan ook niet te verwonderen, dat Dick Boer en Hans Kreischer tegen dit duo niet tot winst kwamen. St. Aloysius dat zijn 2-0 voorsprong in een 3-4 achterstand gewijzigd zag, was nu kennelijk aangeslagen en nadat Eikmans ook zijn derde wedstrijd gewonnen had, smaakte Dick Boer, die deze middag wat on zeker speelde, het genoegen de zes de winstpartij met tweemaal 22-20 op zijn naam te brengen. De eindstand werd daarmee 6-3 voor Service in een wedstrijd waar in het trio der Schiedammers meer tegenstand had gehad dan in alle voorafgaande competitiewedstrij den. Nog één promotieduel staat op he programma. A.s. zaterdag komt Smashers uit Elshout op bezoek. Service heeft dan aan een gelijk spel voldoende om de overgangs klasse te bereiken. De stand luidt nl.: Service 2-2, St. Aloysius 2-2, Smashers 2-2 Dordrecht 2-0. Henk Eikmans verkleinde de ach terstand tot 2-1 en het hierna ge speelde dubbelspel was een enorme betekenis. De eerste game was met 21.15 duidelijk voor de Zeeuwen. De tweede game van bet dubbelspel gaf een duidelijk herstel te zien waarbij -'ooral Henk Eikmans fel aanvallend menig punt scoorde. Ook de 3e game was voor Eikmans Boer. Stand 2-2. Toen Dick Boer daarna klop kreeg van Delforge za gen de zaken voor Service er niet zo rooskleurig uit. Henk Eikmans kwam nu echter pas op volle toeren en na fraai en sterk spel won hij in drie games en bracht de spanning weer terug. Hans Kreischer volgde dit goede voorbeeld van zijn aanvoerder en won eveneens op fraaie wijze, zodat na 7 partijen Service eindelijk een voorsprong had. Het bestuur van de afdeling Schie dam van de Ned. Bond van Oud- Strijders en Dragers van „Het Mo hilisatiekruis" ontving een dezer dagen burgemeester H. Roelfsema, die op 22 september 1965 het Ere voorzitterschap van de afdeling aanvaaardde. Een persoonlijke ken nismaking met de heer Roelfsema was het doel van deze bijeenkomst. De bestuursleden (geheel voltallig) waarbij ook aanwezig was de heer A. Roggeband als vertegenwoordi ger van het hoofdbestuur van de landelijke organisatie, kregen hier toe volop de gelegenheid. De heer Pvan Rijn, afdelingsvoorzitter, dankte de heer Roelfsema voor zijn bereidheid het Ere-voorzitterschap van de afdeling te hebben aanvaard en bood hem als herinnering hier aan een „oorkonde" aan. De heer Roelfsema sprak in zijn dankwoord hiervoor de wens uit nader te wor den ingelicht over alles wat de af deling en de landelijke Bond be treft. Een bijeenkomst, die heel wat voor de toekomst belooft, nu blijkt, dat de heer Roelfsema speciaal voor de Oud-Strijders een warm hart heeft... EEN GOUDEN „Dienstverlening" viert de directie van de Eerste Schiedamse Bewa kingsdienst, opgericht door wijlen het gemeenteraadslid P. de Bruin voor de S.D.A.P., oud-lid van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland en overleden als ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De zaak werd voortgezet door de heer P. de Bruin onder de naam Eerste Schie damse Bewakingsdienst, terwijl het op 1 april 12'/2 jaar geleden was dat hij een soortgelijk bedrijf in ex ploitatie nam te Delft, genaamd Ge controleerde Delftse Bewakings dienst. In de loop van de tijd zijn aan deze twee „grondgebieden" (wet telijke terminologie) toegevoegd het havengebied van Rotterdam, Vlaar- dingen, Maassluis, waar ook fa- brieksbewaking wordt uitgevoerd, het Europoortgebied en tenslotte Noordwijk. Als herinnering aan dit jubileum is een sleutelring bedoeld als huis- of autosleutel vervaardigd, waarvoor een speciale administratie tegen verlies is samengesteld... IN DE KLEINE zaal van gebouw „Irene", Nieuwe HaveD 155 alhier organiseert de Ned. Ver. tot bescherming van dieren afd. Schiedam haar jaarvergadering op donderdag, 28 april a.s. Aanvang: 8 uur. Hel duurt nog wel even, voordat de vaders in het gehele land „hun zon dag" hebben. Maar hij komt. En wij zeggen: hij is er al: de FAMILIE SET, die dezer dagen door de Che mische fabriek „Schiedam" in de handel is gebracht. Een set om waarlijk „u" tegen te zeggen en be stemd voor vader en moeder. Spe cifiek als 't echte „Doe-het-Zelvers" zijn S. 37Nee, het heeft helemaal niets met James Bond te maken. Het is een handige plastic flacon, waarmede u alle roest en bloedvlek ken uit letterlijk ALLE TEXTIEL verwijdert. Een kaartje tin-soldeer en een doosje soldeervet. Een plastic pot S. 39 en u soldeert daar zelfs roestig ijzer met tin soldeer mee. U heeft al vaak de strip gelezen: „Imal" lost alles op". Het geheim daarvan verraden we nu: het maakt bouten, moeren, kortom alles los, smeert en beschermt. Een unieke uitvinding. Uw kapstok of boeken plank suist omlaag. Het gevolg: fik se gaten in de muur en u in paniek! Geheel overbodigIn deze set is ook een grote plastic pot SAXO- PLAST edelvulgips gevoegd. Ge schikt voor muurreparaties enz. Dus ook voor uw kapstok of boeken plank. Een blikje DENSITOL, een vloeibare pakking, die alles perfect afsluit en onmisbaar is voor de knutselaar. De ellende van verstop te wastafels gootstenen enz... Geen nood! U grijpt naar die plastic pot „STEX", het ontstoppingsmiddel voor afvoerpijpen, wastafels, goot stenen enz. en het leed is geleden. MOIRÉ", een parfum DESODORI- SANT... Een verstuiver die alle vreemde luchtjes verdrijft en daar voor in de plaats iets van een frisse parfumlucht achterlaat Een prachtset om cadeau te doen. Eén set om zélf te hebben. We bren gen er de Chemische fabriek „Schie dam" (mógen we chauvinistisch zijn!?) graag onze hulde voor. Waar of die set te koop is...? Voor nog geen vijftien gulden om precies te zijn ƒ14.95 bent u er de gelukkige bezitter van, als u een goede ijzer zaak binnenstapt. En die hebben we in Schiedam Aanstaande zaterdag 30 april, organiseren de Reisbureau's Boot Co. Delft en BelAir Rotter dam, vliegtochten van 25 minuten boven de Deltawerken. Deze vluchten, met de prachtige nieuwe Fokker Friendship van Schreiner Airways, vertrekken van de luchthaven Rotterdam (Zestienhoven), vanwaar gevlogen wordt via Schiedam, Vlaar- dingen, Pernis (Botlek), Europoort, de Delta werken in het Haringvliet en terug naar Rotter dam. De prijs voor deze interessante rondvlucht Er zullen 7 vluchten uitgevoerd worden en wel op de volgende tijden: Vlucht A 10.00 uur; Vlucht C 11.30 uur; Vlucht D 12.30 uur; Vlucht E 13.15 uur; Vlucht G 14.45 uur; Vlucht H 15.30 uur; Vlucht I 16.15 uur. Deelnemerskaarten zijn vanal heden verkrijgbaar bij: De Vriesstraat 74, Delft, Telefoon 01730-21493 V. Oldenbarneveldtstr. 148a, Rotterdam, Tel. 010-144155 En voorzover nog voorradig zaterdag aan de balie vm Schreiner Airways op het vliegveld. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Polit'e, Lange Nieuwstraat 55, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, be halve op zaterdag en zondag: bruine damesparaplui; koplamp- strip; wit kinderschoentje (L), maat 21; herenbril met donker montuur; ring met kruis en 2 sleutels; bril in grijze etui. Te bevragen bij de vinders: gouden herenring, Van de Heuvel, Benzine Station, Rotterdamsedijk; herenring met steen, Maaskant, Dordtselaan 174b, Rotterdam; loon zakje, Koevermans, Goeman Borge- siuslaan 85; herenhorloge met zwart lederen bandje, Vorstenbos, Boer- haavelaan 50; bankbiljet, Browkarts, Prof. Kam. Onneslaan 134b; heren- horloge met zwart bandje, Kooij, Prof. Kam. Onneslaan 149b; arm bandje met bedeltjes, Van Put, Van Karnebeekstraat 82; armband met bedeltjes, Vlietstra, Van Swinden- straat 54b; bruin lederen voetbal, Bokhorst, Esdoornlaan 11; rode autostep, Bras, Van Ruijsdaellaan 30a; blauw-witte autostep, Van Dijk. Van Oldenbarneveltstraat 27; rode autostep, Simon de Wit, Groenelaan; speelgoedolifant, Postkantoor, Tuin- laan; waaier met kunsttanden, Schreij, Iepenlaan 68; een houten vlot, Schut, Woonark „Lady Berty", Westerkade; bruin lederen porte feuille met inh., Huisman, Mgr. No- lenslaan 189; aktentas inh. brood trommel, v. Rij, Da Costastraat 17; aktentas met inh., Koenderman, Van Hallstraat 44; cijferslot, Daalmeijer, Nieuwsticht M 23; vulpen, Isings, Rotterdamsedijk 230c; rozenkrans in etui, Van Hagen, Burg. Honner- lage Gretelaan 179; 3 sleutels in etui, Van de Sande, Suiestraat 7c, Rot terdam; ring met 6 sleutels, Joosse, Van Maanenstraat 49; 2 damesrok jes, Sprangers, Prof. Kam. Onnes laan 187; nylon windjack, Walbeek, Frans Halsplein 47a; 1 paar grijze dameshandschoenen, v. Asten, West- frankeiandsestraat 66c; nylon da mesregenjas. Walbeek, Vondelaan 33b; I paar blauwe kinderwanten en een bruine stoffen dameshand schoen, Postkantoor, Tuinlaan; zwar te plastic regenjas, Krowinkel, Pau- lus Potterstraat 13; pakje met da meskleding, Lissenberg, Klaas Ka terstraat 13b; overall en gereed schap, Waard, Rembrandtlaan 105; zwarte dameshandschoen (R), Sla venburg, Stationsstraat 4b; lamme tje, Kinderboerderij, Pr. Beatrix- park; grijze duif, J. Op ten Berg, Morsestraat 20b. 28 april: Irene 20.00 uur: Wijkgemeente V: Toneelavond. Irene 20.00 uur: Dierenbescherming: Jaarvergadering. Irene 20.00 uur: Bescherming Bevol king: Vergadering. Wijkcentrum 20.00 uur: Hengelsportvereniging „Schiedam Omstreken": Vergadering. Musis Sacrum 20.00 uur: Dansschool Sitton: Bal-avond. 29 april: Arcade 20.00 uur: S.V.I.N.: Dansavond. Sted. Museum 20.00 uur: Aula: S.G. Toneelwed strijd: Prijsuitreiking. Magnalia Deï Kerk 20.00 uur: Oecumenische Raad van Kerken: Oecumenisch Fo rum. Irene 20.00 uur: Pers. Ver. Coöp: Per- soneelsavond. Irene 20.00 uur: Schied. Luchtvaart club: Vergadering. Sui sum Corda 20.00 uur: N.C.G.O.V.: Vergade ring. Tivoli „,.20.00 uur: De Megas: Oranjebal. Wijkcentrum 20.00 uur: Bond van Onderwij zers: Filmavond. Irene 20.00 uur: Schied. Handbalver. „D.W.S.": Bestuursvergadering. Musis Sacrum 20.00 uur: A.N.B.B.: Feestavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 11