Het nieuwe Br-' STUNTSPRONG UITGESTELD Klaroengeschal, vlaggenzee, jenever en zeer veel belangstellenden bij de opening van sporthal „Margriet** Feeststemming Sprekers Rijtje langs Schiedamse NOTITIES Jenever Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse De enige wanklank van zaterdagmorgen, 23 april 1966, de officiële openingsmorgen van Sporthal „Margriet" was de gestadig neer vallende regen. Maar aan de andere kant is het overduidelijk be wijs hoe broodnodig deze Sporthal is met het onbestendige weer. Een feit is dat jonkheer Mr. A. Feith, voorzitter van de N.S.F. met zijn komst vreugde aan geheel Schiedam schonk, toen de fles met Schiedams vocht tegen de boeg van het geïmproviseerde schip „Margriet" aan scherven sloeg. De rel „om de fles" behoorde hier bij tot het verleden en geheel Schiedam was verrijkt met een hal waaraan men eendrachtig heeft samengewerkt. En vooral de jeugd hiervan de vruchten zal kunnen plukken. Brillant - van Andel MOB YLETTE J. HUIS FOTO B. v. d. MAST mmk Uitslagen van de sporthaf-sportmaand suède en nappamantels HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) WOENSDAG 27 APRIL 1966 17e JAARGANG No. 56 OUD-MATHENESSE OOK IN ROTTERDAM KANTOOR: C. i. v d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE P. J. HOVINGH. Inzendtermijn adverlenl.es. dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds Centrale administratie Randstad-ediliesc Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23637* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vtaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland lenhoven en echtgenote, de inspec- Rondom half II hadden zich on danks het slechte weer vele nieuws gierigen bij de brug en beter be schut onder de viaduct verzameld, teneinde de aankomst van verschil lende gasten gade te slaan. Zou die luchtvloot met sleepnetten nog ko men'; Een vraag die overal gesteld werd. De lucht bleef echter grijs en grauw en het hemelwater viel bij de vleet, zodat de luchttoren op Zestienhoven nog steeds geen toe stemming gaf op te stijgen. Intus sen een drukte van belang speciaal binnen, waar bij de garderobe me vrouw J. Stip-Dc Man en haar 18- jarige dochter Thea lianden tekort komen om de mantels en jassen te bergen. Gerard Brcssers strooit vro lijke orgelklanken in deze immen se ruimte rond. Twee vriendelijke meisjes zorgen ervoor dat handte keningen in de receptieboeken ge plaatst worden. Iedereen loopt ner veus heen en weer. De „Euroband" in zijn kleurige uniformen weet die belangstelling uit te buiten. De ge luidsinstallatie wordt nog even be proefd. Jonkheer Mr. A. Feith is in gesprek met de heer A. de Jong, voorzitter van de S.B.L.O. Voor ons nemen vier dames plaats. Chef de protocolle de heer C. Brunt roept om, dat buiten een auto met een draaiende motor staat. Stoelen wor den eindeloos bijgezet. Leek oud-di- rccteur van Sociale Zaken, de heer J.Oostlander eerst bijna op de voor ste rij te zitten, nu komt hij tot de ontdekking, dat hij eigenlijk net iets te vroeg gekomen is! Dan arri veren de officiële gasten van deze voor de sport zo belangrijke dag: de burgemeester de heer H. Roelf- sema en echtgenote, de vice-voor- zitter van de Riinmond-Raad de heer Mr. H. B. Engelsman, oud-bur gemeester Mr. J. W. Peek, de wet houders Mr. M. J. M. van Kinderen, Mr. P. van Bockhovc, jonkheer Mr. A. Feith. de heer H. Sabel en de heer M. S. Blok, de heer P. van Vol- schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam I Rotterd.dijk 146 lel. 269522 Sebastiaan pag .3 Speciaal voor TROUWREPORTAGES artistieke vergrotingen desgewenst in kleuren Nieuwstraat 43 (t.o. Bur. Bevolking) Tijdig bespreken I Telefoon 260555-152573 teur bij het onderwijs, de heer C. A. Kamp, afgevaardigden uit de vakbonden en diensthoofden, kerke lijke autoriteiten, vertegenwoordi gers van de 81 Schiedamse bedrij ven, die daadwerkelijke of geldelij ke steun aan deze Sporthal hebben verleend (hun namen zijn geregi streerd) en dan natuurlijk de be stuursleden van de sportverenigin- recteur hiervan de heer C. J. M. Bolmers maakte vaak dagen van 12 16 uur, bezeten van zijn ideaal. Daarbij geassisteerd door drie an dere S.B.L.O.-medewerkers, de he ren v.d. Kraan, Janse en Spithoven. De voorzitter van de S.B.L.O. meen de daarom de vrouwen van deze mensen, die zo vaak alleen gezeten hebben, te moeten bedanken met een geschenk, versierd met een toef bloemen. Dankwoorden tenslotte aan het adres van het gemeente-be stuur, aan oud-burgemeester Mr. J. W. Peek, onder wiens leiding dit al lemaal begon en de huidige burge meester, de heer H. Roelfsema. Een naam die nog even extra genoemd mocht worden, die van Mr. P. van Bockhove, wethouder van financiën en Sportzaken. Aan hem heeft Schiedam het te danken, dat wij „Thurlede" en een „Harga-complex" bezitten. Waarvoor een hartelijk ap plaus opklaterde. „Er zullen in de- waarbij de stuntparachutist de be ker zal overhandigen voor de win nende Volleybalploeg). De regen druppels klaterden nog aanhoudend op het dak. Maar men vergat dit al les in de beschutting van dit sport paleis. De heer Feith stemde zijn toespraak geheel op het imitatie schip „Margriet" af, dat nu alle stormen zou moeten trotseren. Hij wenste de Sporthal „Margriet" die vrijwel geheel door de zelfwerk zaamheid van vele Schiedammers tot stand was gekomen, iets unieks in ons land, veel voorspoed en ge luk toe, een goede vaart en een be houden thuiskomst. Na de klap met hakbijltje vloog de fles op de boeg kapot en droop het Schiedamse vocht 'angs de romp van de boeg. Toen nodigde de heer Brunt ieder een uit een dronk uit te brengen op de groei en de bloei van de Sporthal „Margriet" in Schiedam. Gelijktijdig stond het podium vol met sportbeoefenaars in fleurige kledij en weerklonk klaroen ge schal. Een bijzonder feestelijk ge zicht. weer op Koninginnedag 11 uur, der-aannemers toe, de naam van deze Sporthal met neon-letters te verlichten. Pastoor W. G. Vet van de Jacobusparochie te Kethel fun geerde als een Vondel 1966 en bood zijn gelukwens in dichtvorm aan met een speciale oproep tot de jeugd. De heer M. van Akkeren, hoofd van de St. Martinusschool in Kethel zag in deze Sporthal het probleem „nozem" van deze tijd op gelost, als zij zich met sport zou den bezig houden. De heer Nie- stad-1 bood een album met foto's aan alles betrekking hebbende op de bouw van deze Sporthal vanaf de beginfase. De handbalver. „D.W. S." wist dank zij de aktieve leden een bedrag van 1400.— bijeen te garen, hetwelk de heer W. v.d. Most overhandigde en de heer M. Buc- kers tenslotte als afgevaardigde van acht gymnastiekvereniging bood als geschenk een aantal fraaie bu reaustoelen aan Een oprechte felicitatie van de heer E. A. Leenderts, voorzitter van de S.G., die zijn woorden onderstreep te met de mededeling, dat het de montabele podium een geschenk van de S.G. was. als dank en hulde voor hetgeen allemaal voor deze Sporthal verzet was. Tevens bood hij nog een cadeau onder couvert aan. De heer J. Bijloo, voorzitter van de K.N.V.B., afd. Rotterdam memoreerde dat nu de trossen voor de Sporthal „Margriet" waren los- gesmeten, hij de directeur hiervan, de heer C. J. M. Boimers alle suc ces toewenste. De heer J. Kuypers, aannemer, zegde namens acht on- Als waardig slot van deze onverge telijke openingsochtend een défilé langs het opgestelde S.B.L.O.-be- stuur, bestaande uit de heren A. de Jong, N. Spithoven, Th. Janse, L. v. d. Kraan en een blij stralende heer Bolmers. De eerste handdruk van de eerste burger van onze stad, ge volgd door een eindeloze rij. De kus voor Cor Bolmers, van zijn vrouw, geflankeerd door de beide zoons Robbie (8) en Domien (6) was voor hem de grootste beloning van deze dag. Hij zal straks meer tijd voor zijn vrouw en beide jongens hebben nu de Sporthal „Margriet" bezit genomen heeft van geheel Schiedam en ver daarbuiten. Daar voor is het dan ook dé Sporthal van Zd. Holland. gen. De heer Brunt verzoekt allen plaa.s te nemen en zegt dan: „Ik open deze bijzonder feestelijke bij eenkomst en geef het woord aan de heer A. de Jong, voorzitter van de S.B.L.O.". De heer de Jong heet al len van harte welkom en stelt hun aanwezigheid zeer op prijs. De ge hele pers heeft vorige week in spe ciale edities of aparte bijdragen stil gestaan bij de tot standkoming van deze Sporthal. Vanzelfsprekend dat de heer de Jong dit alles nog even aanhaalt en de S.G. dank bracht voor het eerste initiatief destijds. Al de namen noemen van degenen, die zich hiervoor ingezet hebben, hetzij financieel, hetzij met daad werkelijke hulp, is onmogelijk. In de personen van de heren Brussé en Sigmond wilde hij, al deze men sen hulde brengen. De Schiedamse burgerij bracht met twee akties een bedrag van 20.000.bij elkaar De inrichting van de E.H..BO.-ka- mer werd geheel betaald door de Schiedamse doktoren. Heel hard is er gewerkt om tot de verwezenlij- Het Schiedamse vocht is met een klap van de zilveren hak- bijl door de heer Feith, voor- I zit ter van de Nederlandse Sportfederatie, tegen de boeg van het modelschip 'Margriet' 1 I kapot geslagen. De officiële I opening van de Sporthal 'Mar- 1 griet' was daarbij een feit. Even daarna hief men vreug- f I devol het glas op de behouden vaart. Z iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiniiuiitiiiiinmmimninminniiiiniiimiiiimi king van deze hal te komen. De di- ze hal nog gebreken zijn" veronder stelde de heer de Jong, „maar wij van onze kant zullen ons best doen deze hal te maken tot dé Sporthal van Zuid-Holland!" De sportmaand van de zaterdag ge opende Sporthal Margriet is begon nen. En hoe! 's Middags met een demonstratie van topspeelsters lawntennis, die grote belangstelling trok omdat de receptie net achter de rug was. Daarna om drie uur de basketbal wedstrijd tussen ons Juventus en de Amsterdamse hoofdklasser Wils kracht SNL. Het werd een 56-54 overwinning voor de Schiedammers, die daarmede een goede prestatie leverden. Het topbal in de sporthal is ook bijzonder goed geslaagd. 's Zondags kreeg de handbalsport een beurt en 's middags werd een wedstrijd gespeeld tussen het Duit se Gramke en De Hollandiaan uit Vlaardingen. Onze naburen verloren met 23-5, maar dat was niet zo erg. Men heeft van goed handbalgeno ten en daar ging het toch maar om. 's Avonds won een jeugdteam uit Rotterdam met 8-7 van een Schie dam:' damesteam, waarna het Rot terdamse Snelwiek met 24-21 van het Amsterdamse A.H.C. won. Maandagavond was het een waar rolschaatsfeest en de rolhockeywed- strijd tussen RC Residentie en een Bondsselectieploeg werd gewonnen door R.C. Residentie met 3-1. Tim Ek 1-0, Gerrit Hakkert 2-0, Tim Ek 3-0 en Joop Pikaar na rust 3-1. De Nederlandse kampioenschappen bij de „kuren" en shownummers wer den daarna veroverd door: Anneke Fleydt (dames), Rineke Zendijk (junioren), Gerrv Roovakkers en Frans Louwers (paren) en John Winkelman en Greetje Sikkes (pa ren junioren). De rolschaatswedstrijd werd gewon nen door de tienjarige Gabriel Wil- lems, gevolgd door Charlotte Stuv, Marijke den Brinker en Yvonne Rietstap. V DE N.V. VAN Hoff Jongepier had dezer dagen een gouden jubilaris in zijn midden: de heer A. D. Govaart. De jubilaris die nop aktief werkzaam is en da gelijks een belangrijk deel bijdraagt aan het gereed maken van de tal rijke te verzenden goederen werd te zijne huize door de directie gecom plimenteerd, waarbij hem een ca deau onder couvert werd aangebo den. De grote waardering van het bedrijf voor zijn werk 50 jaar lang werd hierbij sterk beklemtoond. Van de Mij. voor Nijverheid en Han del ontving hij een diploma, terwijl vele collega's en vrienden hem een bezoek brachten en hun goede wen sen vergezeld lieten gaan met het aanbieden van verschillende ca deaus... WUMMM UUUMMMMi WAAAWA*WUUMWUI)yi<UMIA4UUUIA*AA*AI> in kort, en lang. Diverse modetinten reeds vanaf 97.50 Zaterdag 30 april geopend MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 Geen stuntvlieger, die het zilveren hakbijltje aan jonkheer Mr. A. Feith overhandigde (uitgesteld tot beter Burg. Honnerlage Gretelaan 159 Telefoon 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1