SPORTHAL MARGRIET k Grepen uit het jaarverslag Algemene Bejaardenbond achter de stopmand predik beurten Schiedamse NOTITIES 27 Zaterdag 10 april: Zondag 1 met: 9 Maandag 2 mei: Zondag 8 mei: Donderdag 12 mei: Dinsdag 10 mei: «BMnt I3K Door i/da2 13 mei: Zaterdag 14 mei: Zondag 13 mei: Dinsdag 17 mei: Woensdag 18 mei: O Donderdag 19 mei: Vrijdag 20 mei: Zaterdag 21 mei: Zondag 22 mei: en voor gehandicapten Bestuur Aktivitieten Jubilea Uitkering 1 HET NIEUWE STADSBLAD 10.0U uur: VOLLEY BAL, een groot „Sporthal Volleybal tournooi". entree: 0,25 19.45 uur: ZAALHANDBAL. Siidmar Bmyo (Tjechoslowakijë) tegen Dy namo (Rotterdam). De Tsjechen staan aan de wereldtop van het zaal handbal. 21.00 uur: BADMINTONNederlana tegen Duitsland. Tot de deelnemers uit Duitsland behoren o.a. de kampioen van Duits land van de laatste drie jaar Wolfgang Bocltow, de man die de finale bereikte tijdens de Int. Badmintonkampioenschappen te Haarlem. Voorts zullen komen de nrs. 2 en 3 van de dames ranglijst Gerda Schumacher en Marie Louise Wackerow. Het Nederlands team zal na de Nederlandse kampioenschappen worden samengesteld, in ieder geval spelen Imre Rietveld en Agnes Geene mee. entree: f 1, 20.00 uur: BADMINTON, revanches van de Schiedamse kampioenschappen. 21.00 uur: TAFELTENNIS, revanches van de Schiedamse kampioenschap pen 22.00 uur: LAWNTENNIS, revanches van de Schiedamse kampioenschap pen. entree: 0,50 Van dinsdag 3 mei tot dinsdag 10 mei in de sporthal jubileum- Auto-show van Ford-dealer Vink, met de laatste nieuwe modellen. WATERPOLO, Waterpolo-wedstrijden in het Sportfondsenbad, deelname een nationaal team en drie hoofdklassers. In de pauze komisch springen. HOCKEY op de hockeyvelden van sportpark Thurlede een junioren hoc key tournooi met deelname van 12 elftallen (6 jongens en 6 meisjes). Het ligt in de bedoeling van Lions- club Schiedam op zaterdag, 14 mei a.s. in de nieuwe Sporthal „Mar griet" een sportdemonstratie te houden door gehandicapten voor gehandicapten. U heeft daar al meer over gelezen. U weet ook, dat het een initiatief van de Lions Club Schiedam is om hier in onze stad tot de oprichting van een sportclub voor gehandicapten te komen, mits hiervoor voldoende belangstelling bestaat. Daarom is die demonstra tie op zaterdag 14 mei a.s. (alleen, toegankelijk voor gehandicapten) zo enorm belangrijk. Alle gehandi capten in Schiedam en omgeving worden hiervoor uitgenodigd. Nu vragen zij misschien af: „Wat moet ik daar nu doen en waaraan kan ik meedoen...?" Dat kunt u zelf bepalen op die zaterdagmorgen, als om kwart over 10 de begroeting van deelnemers en genodigden plaats beeft en er daarna een zit-volley- bal-wedstrijd komt, tafeltenniswed strijd gevolgd door een rolstoel basketbal-wedstrijd. Wat zullen in die lunchpauze die broodjes met koffie extra smaken als men zich zo ingespannen heeft! Heerlijk als je die drempelvrees overwonnen hebt. Het is immers niet zo, dat je als gehandicapte niet meetelt. Ver re van dat zelfs! Menigeen kan juist aan jullie doorzettingsvermo gen nog een voorbeeld nemen. Grijp deze kans dus met beide handen. Geef je op voor jullie zaterdagmor gen uiterlijk tot woensdag, 4 mei a.s. bij de heer E. van Omme, Prins Bernhardlaan 92, alhier, tel. 268204. Doe het liefst vanavond nog. Hak ineens die knoop door. Overwin je 20.00 uur: ZAALHOCKEYeen wedstrijd tussen de plaatselijke verenigingen Asvion en Spirit, entree: f 0,50 20.00 uurKEURTURNENdriekringen wedstrijd keurturnen tussen Rot terdam, Utrecht en Amsterdam. Een evenement in het jaarlijks turn- programma! entree: f 2,50 10.00 uur: SCHOOLZAALHANDBAL, zaalhandbal wedstrijden tussen ver schillende Schiedamse scholen, entree: f0,25 10.OO uur: 7 AFELTENNIS, een landelijk tournooi, er zal gespeeld worden op 48 tafels, 500 deelnemers kunnen inschrijven in zowel enkel als dubbelspel. Vast staat, dat de gehele Nederlandse tafeltennistop (8 dames. 20 heren) voor dit tournooi zal inschrijven, entree: f0,50 19.00 uur: ZAALHANDBAL, jongens en meisjes junioren W.F. tegen U.V.G. heren en dames senioren W.F tegen U.V.G. 20.00 uur: CRICKET propaganda instructie avond, met prominente spelers uit de cricket wereld, onder auspiciën van de Ned. Cricket Bond. 10.00 uur: BASKETBALL landelijk basketball tournooi, met deelname van veF bekende verenigingen, entree: f 0,50 20.00 uur: S.B.L.O. 1 AARVERGADERING, met na afloop een filmpje van opening van de Sporthal. 20.00 uur: ZAALVOETBAL, zaalvoetbal tournooi tussen de Schiedamse voetbalverenigingen H.D.V.S., S.V.V., Excelsior '20 en P.P.S.C. Internationale scheidsrechters zullen als arbiters fungeren, entree: f 1, 10.00 uur: CRICKET HONKBAL, Sportpark Harga, Flamingo's tegen Schiedam, indien de competitie hier ruimte voor heeft komt er op het Schiedam veld nog een honkba' wedstrijd. 14.00 uur: TURNEN steroptucht door.de staa en een middag-programma voor de jeugd. 20.00 uuravond-programma met deelname van de oudere turners(sters), in totaal .zullen hieraan duizenden turners)sters) deelnemen, entree: f 0,50 N drempelvrees. Je zal er geen spijt van hebben, want het is een unie ke gelegenheid om op die ochtend met elkaar van gedachten te wisse len. Om tegen het bestuur van de Lions Club in onze stad te zeggen: „We zijn dankbaar voor dit initiatief en nog meer voor de vergadering, die u van plan bent uit te schrijven op zaterdag, 21 mei a.s. om half 11 des morgens in gebouw „Irene"..." Aan jullie aanmeldingen zal het liggen of de oprichting van een afdeling Schiedam van de Nederlandse In validen Sportbond doorgang kan vinden. Dit moeten jullie met beide handen aangrijpen, want de Lions Club draagt jullie een warm hart toe. En zo onder elkaar vergeet je dat je gehandicapt bent. Daaraan denk je trouwens niet in je leven. Want op een geheel andere manier kan je je verdienstelijk voor een ander maken. Je dubt nog over de vraag „Kan ik meedoen...?" Laat het een volmon dig „Ja' worden op die vraag. Geef je vanavond nog op en vermeldt daarbij of je afgehaald moet wor den. Daarvoor wordt ook gezorgd en vanzelfsprekend is je begeleider op die morgen van harte welkom. Zaterdag, 14 mei a.s. kan en moet een belangrijke dag voor je worden. Je v/éét dat en daarom is het heel verstandig dat je nu dat telefoon nummer 268204 belt! Veel succes en... tot ziens op die 14de mei in onze prachtige Sport hal „Margriet"...! Mieke. 10.00 ■var: SCHERMEN kampioenschappen van Nederland hoofdklasse degen, o.a. nemen deel de cracks Popken, Feith, van Kregten en Blokhuis van Zaal Abrahams uit Den Haag, van Tiggele, van Zaal Vandetvoodt uit Rotterdam cn Nationaal kampioen 1965, alsmede Dwinger en Godhelp van Zaal van der Berg uit Amsterdam. Uit deze schermers zal de ploeg voor de wereldkampioenschappen in Moskou worden geformeerd, entree: f 1, f* -v'R®--«v-1--. 20.00 uur: SLOTBAL, tot besluit van de sportmaand organiseren we een bal-avond „VOOR EN DOOR SCHIEDAMMERS..." met medewerking van o.a.: Schiedamse Beat and Gitargroup „The T rif ids" o.l.v. Ba rend v.d. Bor; Schiedamse zanger Win. Scholte; Karate demonstratie team „Bushido" o.l.v. de Schiedammer Loek Hollander; Volksdans groepen van de Wlm. de Zwijger ULO en de Martinus school; de vlaggengroep van de gymnastiekver. Thor. entree: 1, HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Zondag 1 mei 1966 Grote Kerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Jansen; n.m. 5 uur: ds. H. W. Hemmes. Bethelkerk V.m. 10 uur: ds. J. W. Zimmerman; n.m. 7 uur: drs. R. H. Wissink en ds. A. Ie Coq. Opstandingskerk V.m. 10 uur: ds. A. Hoffman; n.m. 7 uur: ds. C. van der Steen. Vredeskerk V.m. 10 uur: ds. H. W. Hemmes; n.m. 7 uur: ds. A. Hoffman. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL Zondag 1 mei 1966 De Rank V.m. 8.30 uur: ds. W. Vons. Dorpskerk V.m. 10 uur: ds. W. Vons; n.m. 7 uur: ds. J. G. Jansen, jeugddienst. NEDERLANDSCHE HERVORMDE (GEREF.) EVANGELISATIE Gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 Zondag 1 mei 1966 V.m. 10 en n.m. 4.30 uur: ds. A. Vroegindeweij - Veenendaal. NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND AFD. SCHIEDAM Westvest 90, Schiedam Zondag 1 mei 1966 V.m. 10.30 uur: ds. H. W. Meihuizen (Doopsgez.), Den Haag. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE SCHIEDAM Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestr. Zondag a.s. Jubilate V.m. 10 uur: dr. C. H. Lindeijer, Rotterdam, zondagslied 70. Vrijdag 6 mei 1966 N.m. 8 uur: Contactavond in Vlaar- dingen in de N.H. Rehobothkerk aan de Billitonlaan. KINDERKERK Iedere zondag gedurende kerktijd in de bovenzaal van de kerk. DENKT U aan de jaai-vergadering van de R.K. Openbare Bibliotheek „St. Liduina", die op dinsdag, 3 mei zal worden gehouden in de Centrale Uitleen bibliotheek, Dam 8, alhier. Aanvang: 8 uur. OP BEDEVAART naar Heiloo trekken dinsdagmorgen om 9 uur vanaf het postkantoor de leden van de V.N.K.V. afd. Stad. Ook niet-leden kunnen zich hiervoor opgeven bij mevr. Wuisman, Mgr. Nolenslaan 115, alhier... De aktieve heer B. KERSSEN, onze stadgenoot, wonende aan het Willems hofje 1 is secretaris van de Algemene Bond van Bejaarden rayon Rotter dam. Vandaar dat we inzage krijgen van dit keurig verzorgde jaarverslag, waaruit we enkele grepen voor u doen. Het verslag over 1965 begint met een herdenkingswoord gewijd aan wijlen de Bondsvoorzitter, de heer J. B. den Dekker. Van hem schrijft men: „Onze organisatie verliest in hem een eminent voorzitter, een ge boren leider en wat zeer belangrijk is: „een góed mens..." Men houdt het oog op de toekomst gericht ei. hoopt dat in het nabije verschiet een vakantie-toeslag voor de bejaarden gerealiseerd kan wor den. Men vraagt zich af of de Bij- stands-normen, die in tal van Ge meenten te laag zijn verhoogd kun nen worden. Allemaal vragen waar op men het antwoord spoedig hoopt te krijgen. Gezellige bijeenkomsten enz., ze kunnen als binding met de leden wel nuttig zijn; hoofdzaak is echter dat de materiële en culturele positie var de leden en van de be jaarden in het algemeen verbeterd worden. Het bestuur wordt gevormd door de heren B. Blokland, Kralingseveer 288, Rotterdam, voorzitter, B. Kers- sen, Willemshofje 1, Schiedam, se cretaris (maar dat wist u al!), P. B. Kieiberg, Aleidisstraat 91, Rotter dam, penningmeester, H. Heuvel man, Weteringstraat, Capelle a.d. IJsel, f we ede voorzitter, H. J. Rooy- akker, Albatroslaan 45, Charlois, tweede penningmeester, J. van Noor dennen, Schietbaanstraat 3 v/m Ke- thel, tweede secretaris en F. van Zwienen, Tweede Scheepsvaartstraat 120b, Hoek van Holland. Te koop: lange strakke trouwjapon met sluiertje en kroontje, tasje, maat 38. 100,v.d. Zouwen, Buys Ballotsingel 25B. Te koop: een klein dres soir. Prijs 10, Prins Mauritsstraat 3. Te koop: DAF de luxe 1961 26.000 km. gelopen, in prima staat 1000, Telefoon 263093. Burg. van Haarenlaan 825. Jongeman gevraagd voor onze productie- of expeditie afdeling. Leeftijd ca. 15 jaar N.V. Suikerwerkfabriek, Arba, Rozenburgsestraat 14 Schiedam. Te koop: Honda motor, 2 cyl., bouwjaar 1960. Polderweg 234, Kethel. Te koop: Koelstra kin derwagen, half-Engels, box met gekleurde spijlen. Tezamen 60. Jozef Israëlstraat 8 B. Te koop: Jazzgitaar met 6-snarig, elektrisch element met aansluitsnoer, foudraal en hoes. Glasbergen, Portu- gesestraat 30 (Boekwinkel), Rotterdam. Te koop wegens aan schaf nieuwe: een Simca 1000 de luxe, zeer mooi, km- stand 48.000 Te bevragen: Singel 145 A, Schiedam. Te koop: 3 eternit golf platen, oppervl. 71/, M* ƒ15.- Na 7 uur: Singel 204. Te koop: modern bank stel a 75,Koens, Bel- aischestraat 15B. Te koop: in prima staat zijnde „Lelijke Eend" eind 1959. Van Holst, v. d. Duvn v. Maasdamstraat 63, Schie dam. Aangeboden: 4-kamerwo- ning, 2 balcons; gevraagd 4-kamerwoning, Nieuwland met uitzicht. Brieven onder No.5254 aan het bureau van dit blad. Te koop: Erres wasma chine met wringer 50. Telefoon 268905. Te koop: prima snel- brommer in zéér goede st. Troelstralaan 36. Haal het bruidspaar in met onze prachtige nieuwe erebogen. Per stuk te huur voor 50 ct. „Het Masker" Telefoon 26 42 96. In gezin van 2 personen een zelfstandige hulp ge vraagd voor 1 of 2 ochten den per week. Julianalaan 46. Werkster gevraagd voor donderdagmorgen, v.d. Hamme, Vlaardinger- dijk 221A, Schiedam. Te koop: Monark brom mer in zeer goede staat, te gen elk aannemelijk bod. Gr. van Prinstererlaan 65, Nieuwland. Wie heeft mijn broche gevonden, zilver, rond met steentjes. Gaarne terug te bezorgen: Burg. Honnerlage Gretelaan 325. Te koop: Ford Prefect, in goede staat, t.e.a.b. Tollensstraat 3B, Schiedam Voor zover dit mogelijk was kwam het bestuur maandelijks bijeen. De rayon-raadsvergaderingen werden op woensdag, 26 mei en woensdag, 20 oktober 1965 in het Volksgebouw, Tuinlaan 50 te Schiedam gehouden. Op de eerste vergadering sprak na de koffiepauze de heer Mr. G. J. Roe- lofsen, directeur van Sociale Zaken in onze stad, die verschillende aspec ten van de Bijstandswet belichtte. Hierover werden hem daarna ver schillende vragen gesteld, die naar genoegen beantwoord werden. Op de tweede rayonvergadering be lichtte de voorzitter het aktuele on derwerp „Bejaardenzorg in het al gemeen bezien" aan alle kanten. De ingekomen stukken hadden betrek king op de afdelingen Lekkerkerk, Krimpen a.d. IJssel en Pendrecht. Een her-oprichting van de afdeling Krimpen a.d. IJssel had plaats op 7 april 1965, waarbij het hoofdbe stuurslid, de heer B. Blokland, sprak over de A.O.W. en de Bijstandswet. Er was verschil van mening bij het bestuur afd. Overschie, waarbij het hoofdbestuur bemiddelend optrad, maar door de stijging van het leden tal kreeg de afd. Charlois een zelf standige afdeling in het nieuwe Pen drecht. Op 24 augustus maakte het bestuur kennis met de afdeling Lek kerkerk, waar alles goed reilt en zeilt! In het N.W. Huis te Utrecht vond het Bondscongres op woens dag, 18 juni plaats, maar de agenda was zo overbelast, dat een vervolg- congres op 11 november jl. in het Rijnhotel te Rotterdam werd ge houden. In datzelfde hotel werd op 16 sep tember het twintigjarig best m van de Algemene Bond van Bejaarden herdacht. De heren B. Kerssen en P. B. Kieiberg vertegenwoordigden het ravonbestuur. De afdeling Kethel herdacht op 19 maart 1965 in „De Rank" het vijftienjarig bestaan. De afdeling Overschie vierde het twee de lustrum op 19 september 1965. De jubilerende verenigingen kregen door de afgevaardigden van het rayonbestuur enveloppen met in houd aangeboden. Per 1 januari 1965 bedroegen de uit keringen voor alleenstaanden 2550,- Eind december was dit bedrag op gelopen tot 2680,50, hetgeen een stijging zan 130,50 inhoudt. Voor gehuwden bedroegen de uitkeringen per 1 januari 1965 ƒ3720,eind de cember was dit ƒ3831,12, een stij ging van flll,12 per jaar. Minister Veldkamp heeft wat de vakantie toeslag betreft advies gevraagd aan de S.E.R. Dat advies is nog niet uit gebracht. Vandaar dat de bejaarden de vraag stellen: „Hoe zit dat nou?" Iedere afdeling was bijzonder aktief in het afgelopen verenigingsjaar, waarvan wij van de afdeling Schie- da mvermelden, dat twee filmvoor stellingen en vier cabaretvoorstellin gen werden gegeven. Het aantal be zoekers van de sociëteit gevestigd in het zgn. „Blauwhuis" aan de Lan ge Nieuwstraat bedroeg in totaal 1500. Tot slot even één hint: op don derdagmiddag is de toegang tot de sociëteit alleen voor dames. En... wie graag zingen wil, die zinge dan mee op het éigen koor onder bezie lende leiding van de heer C. P. Vre- debregt...

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 27