Jubileum-Autoshow van Vink in de Sporthal Uw zekerheid De dropping bij Sporthal AWgriet' Nieuw fleXa HARGA-FILOSOFIETJE in de verf vóór zessen klaar! ORANJE Herdenking Gevallenen Burgemeester huldigt zes jubilarissen van brandweer Morgenochtend opening door burgemeester lü^l! S W 2—Telstar 2 Parachutist door buitenlanders geblokkeerd V olleybalteam van Juliana kampioen Van IJshoek tot City Corner Dag Rood-Groene derde plaats.....? WEEKEND SYSTEEM VESTER 13 Ons enorm assortiment is van slagen rr PERSOONSDAM 14-Rotterdam(Feifenoord) telefoon 27 64 60 dagelijks, ook 's zaterdags van 9-17 uur RAAM 26 - Schiedam - telefoon 26 83 51 S zaterdags van 9-17 uur Mocht het op de weg overal druk zijn, in de lucht was ook geen ruimte! Tussen half 11 en kwart voor 11 zaterdagmorgen waren duizenden Schiedammers naar de omgeving van onze nieuwe Sporthal „Margriet" getogen om getuige te kunnen zijn van de dropping van de parachutist, die de beker voor het volleybal toernooi in de Sporthal op deze manier zou overhandigen. Om 11 uur werden de wedstrijden gestaakt en toog men naar buiten. Dit evenement wilde men beslist niet missen DOE HET ZELF CENTRUM PRISMA-VERF heeft alles klaar staan! Zaterdagmiddag Va*, de OOGARTS^ INKOOP OUD-GOUD Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM WOENSDAG 4 MEI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD V an 5 tot en met 8 mei zal in de Schiedamse sporthal een grote autoshow worden gehouden. Deze show is de eerste commerciële in de sporthal, en wordt gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de n.v. Auto-mij. Vink en Co. Een tentoonstelling van deze omvang werd nooit eerder in Schiedam of Vlaardingen gehouden en mag gerust vergeleken worden met de grotere shows in Rotterdam en Amsterdam. De officiële opening van de auto mobielshow zal verricht worden door burgermeester Roelfsema van Schiedam, morgenochtend om 11 uur. De tweede weteldoorlog was een moeilijke tijd voor het bedrijf. De Duitsers hadden al het bruikbare meegenomen uit de garage, en zo doende moest na de oorlog het ge hele bedrijf gereorganiseerd wor den. Tot 1948 bleven de auto's op de bon, maar toen het bericht uit Amerika kwam dat er weer auto's uitgevoerd zouden worden, werd al les weer enigszins normaal. Op dezt grote jubileum-show is een groot aantal (70) Ford-wagens te zien, geselecteerd uit de nieuwste Amerikaanse en Duitse modellen. Verschillende wagens die het bekij ken meer dan waard zijn, zijn op een draaiend plateau gezet, zodat men ze van alle kanten goed kan bekijken. Ook de technische lief hebbers kunnen op deze show hun hart ophalen. Naast al het rijdend materieel is er een stand waar men zijn ogen kan testen. Voor de in formatie zullen een aantal mensen aanwezig zijn, die iedereen de ge wenste inlichtingen kan geven. De firma Vink, die deze show or ganiseert vanwege het 40-jarig ju bileum, werd in 1926 opgericht door een van de huidige directeurden, de heer G. Vink. Het bedrijf was in het prille begin gevestigd aan de Willemskade no. 11: een klein pand bestaande uit een kantoortje, een magazijntje en een werkplaatsje. Door het vele werk, moest al spoe dig naar een grotere ruimte wor den gezocht. Aan de Stadhouders laan werd toen een pand gebouwd, waar het bedrijf tot op heden ge vestigd is. Hoewel de toekomst na de moei lijke oorlogsjaren rooskleurig leek, zouden er nog heel wat moeilijkhe den opdoemen. Zo werd de firma Vink medegedeeld dat men in de toekomst geen dealer meer kon zijn van de Engelse Ford. Wanneer men het later bekijkt, blijkt deze maat regel van toen, nu pas zijn vruchten af te werpen, daar men verder kon gaan specialiseren op Duitse en Amerikaanse Ford. De kroon op het werk bestond uit de opening van het bedrijf aan de Soendalaan in Vlaardingen, dat met zijn service-station reeds gebruikt wordt door veel Vlaardingers. De directie, bestaande uit de heren G. Vink, P. E. Bijloo en D. J. Ruseier, blijft in de toekomst kijken, en zal er voor zorgen dat ook na deze veertig jaar de naam Vink een naam met inhoud zal blijven voor de automobilisten uit Schiedam, Vlaardingen en wijde omtrek. '-j/ Onbeperkte keus uit bile topmerken! Daarom kunnen wij U GEHEEL OBJEK- 4R TIEF adviseren, welk merk en welk type band voor Uw personenwagen, 1 vrachtauto of bus het meest geschikt is. Veiligheid en bedrijfszekerheid begin- nen bij Uw banden Leg Uw pro- ^ii bleemaan ons voor: ook voor U hebben f we een voordelige oplossing. I maandag t/m vrijdag van 13 - 19.30 uur, I Parkweg 369 LaaD van Bol'Es 21 Korte Dam 7 Broersvest 5 De rood groenen reserves hebben het zondag weer knap gedaan met een 4-3 overwinning op P.S.V, in Eindhoven. Elke week ontsnapt men verder aan het dreigende de gradatiegevaar en met nog een paar goede overwinningen kan men zich veilig stellen. Zaterdagmiddag speelt S.V.V. 2 op het S.V.V.-Harga complex tegen Telstar 2 die over een behoorlijk reserveteam beschikt. De rood groenen reserves zullen dus zater dag geen misstap moeten maken en moeten trachten beide punten in Schiedam te behouden. S.V.V.-JEUGD De jeugd van S.V.V. moet de verre reis gaan maken naar Geleen voor de wedstrijd tegen Fortuna'54. Een moeilijke uitwedstrijd voor de s.v.v. ers en waarbij men de tanden eens op elkaar moet zetten om met een punt terug te komen. S.V.V. 3 gaat op bezoek bij C.V.V. 2, °^k deze rood groenen moeten no dig enkele punten verzamelen In de zalen spreekt men altijd van het „Schiedamse kwartiertje". In de lucht kon rnen zaterdagmorgen spreken over de zes kwartiertjes, want geregeld trokken er vliegtui gen met buitenlanders over, op weg naar onze befaamde „bollen". Het geen op Zestienhoven betekende: „nog éven wachten...!" Teleurge- stelden gingen huiswaarts maar zij, die niet zo gauw de moed opgaven, waren er getuige van, dat op het voetbalveld tegenover de Sporthal om tien minuten over half 1 einde lijk een parachute naar beneden kwam! Eerst een klein poppetje er aan bengelend, die dra menselijker werd en in twee minuten voet op Kethelse grond zette. De beker voor het toernooi veiling in zijn handen! Gedraaf plots aan alle kanten... De directeur van de Sporthal, de heer C. J. M. Bolmers zorgde voor een waardig escorte. In de restauratie van de Sporthal veegde de jonge parachutist Björn Dirks uit Amster dam zich het zweet van het voor hoofd. Maar voordien had hij op het podium van de hal gestaan en de beker overhandigd. Björn had veel last van de wind gehad. Maar erger vond hij het wachten...! In dikke trui en op zware schoenen liet hij zich de ijskoude cola goed smaken. Het parachute springen is een zui vere hobby van hem. Hij doet het graag, evenals Bernardien Bierhoff uit Roosendaal, 25 jaar en in het gewone leven secretaresse. Als hobby het parachute springen, al geeft ze eerlijk toe, dat ze wei eens bang is! Vooral als het lang geleden is als ze gesprongen heeft. Zij is Nederlands eerste vrouwelijke parachutiste en u kan haar met Björn en Tom Verschoor op zater dagmiddag 21 mei a.s. zien sprin gen, als... Maar daarover hoort u t. Z.t. meer. We hopen dat er dan minder wind zal zijn, maar veel zon! Op die middag wordt er een Ster-optocht gehouden door onze stad en heeft er een speciaal Turn- programma voor de jeugd des mid dags in onze Sporthal plaats. Des avonds gevolgd door deelname van de oudere turners (sters). Die zaterdag belooft iets unieks op turngebied te worden. Onthoudt die datum en komt u kijken hoe of drie parachute-springers(ster) van de Spring School Seppe van het vlieg veld Seppe in Noord-Brabant hun opwachting zullen maken bij onze Sporthal „Margriet". Tom Ver schoor, die oorspronkelijk bij de opening van de Sporthal zou sprin gen, verzekerde de heer Bolmers dat het geduld op 21 mei niet zo lang beproefd zal worden. Al was het zaterdagmorgen een belevenis apart al die vliegtuigen (in totaal 10) met reclame-slepen in de lucht, onderbroken door grotere. Met al die toeristen op weg naar de bol len. Maar Björn kwam, zag en over won aller harten. Vandaar dat men de hoofden bij elkaar gestoken heeft en men ze nu alle drie in ak- tie kan zien. Ja juist: op zaterdag, 21 mei a.s.! Tot slot een woord van dank aan al die mannen van onze Herman dad, die voor een veilige afzetting zorgden en zelfs per mobilofoon lie ten omroepen, waar om men zo lang moest wachten...! Slijterij- en Wijnhandel Iran jest raat 10-12 Tel 26599? I) belt wij bezorgen Het eerste herenteam van Juliana is kampioen geworden van de over gangsklasse door in de twee beslis singswedstrijden tegen Blokkeer/ D.E.S.-2 en Orawi-2 beide malen met 3-1 te zegevieren. In beide wedstrijden hebben de ze nuwen een grote rol gespeeld. Te gen Blokkeer/D.E.S. werd gewon nen met de setstanden 15-13, 15-13, 3-15 en 15-9. Tegen het Dordtse Orawi ging de eerste set verloren (12-15) maar Juliana liet zich niet van stuk brengen. De tweede en derde set wonnen de Schiedam mers met resp. 15-10 en 15-6 en de vierde set, na een achterstand van 9-2, toch nog met 15-10. Hartelijk geluk gewenst met dit prachtige re sultaat, waarvan we in de sportru- briek reeds de pluim van de week gaven. Nu volgen nog een aantal promotiewedstrijden waarin Julia na zal gaan trachten de hoofdklasse te bereiken. Vanavond, 4 mei, zal weer op de traditionele wijze de herdenking van de Gevallenen bij het Monu ment aan de Gerrit Verboomstraat plaats vinden. Dit wordt dan de 21e herdenking. Een grote belangstelling wordt ver wacht, zowel wat betreft de deelne mers aan de z.g. „Stille Tocht" als van de zijde van het publiek. Verenigingen, van welke aard ook, kunnen deelnemen, maar ook kan een ieder persoonlijk zich aanslui ten bij de stoet. Vanaf 19.00 uur precies wordt met het formeren ervan begonnen. De regelmatig deelnemende vereni gingen Weten hun plaats wel. Andere kunnen zich in de Boter- straat opstellen. Bij het Stadhuis verzamelen zich o.a. de familiele den, die tevoren nog op het Stad huis verwacht worden, stichting 1940/45, geestelijken, doctoren enz. leden van de Gemeenteraad, de N. V.E.P.G. en voorm. Verzet, de B.S.- S.O., het bestuur van de Schied. Gemeenschap, het bestuur van de N.V.F..G Om 19.20 uur zeer precies wordt met de tocht naar het monument begonnen. Op de hoek van de Broersvest slui ten zich hiernaast aan de scholieren, die zich tijdig naast de R.H.B.S. en het Parkeerplein hebben opgesteld. Voor familieleden van Gevallenen, die niet aan de stoet deelnemen is bij het monument een speciale plaats bestemd. Dringend wordt verzocht vanaf 6 uur de vlaggen halfstok uit te ste ken. Vanavond (vrijdag) om acht uur zal burgemeester Roelfsema in de brandweerkazerne zes korpsleden huldigen in verband met hun zilve ren jubileum bij de Schiedamse brandweer. Tijdens deze personeels bijeenkomst zullen tevens woorden van afscheid worden gericht tot vier personeelsleden, die in de afgelopen maanden wegens pensionering of om andere redenen de brandweer dienst hebben verlaten. De jubilarissen zijn: J. C. Putter, Hoofdbrandmeester le klasse (wnd. commandant); H. Bieze, Hoofd brandwacht; J. Boks, Hoofdbrand wacht; C. H. v.d. Bout, Hoofdbrand wacht; M. Witsel, Hoofdbrandwacht; A. Witberg, Brandwacht le klasse. De scheidende brandweerlieden zijn: H. J. F. Dinkelaar, Hoofdbrand wacht; W. van Doorn, Brandwacht le klasse; A. J. Verschuren, Brand wacht 1 klasse; J. Zuidgeest, Brand wacht le klasse. De bijeenkomst zal voorts in het te ken staan van de officiële ingebruik neming van twee nieuwe brand weervoertuigen een nevelspuit en een materiaalauto. Na 25 jaar is cafetaria de Ijshoek aan de Hoogstraat verdwenen. De eigenaars van deZe zaak hebben echter na een kwart eeuw in het zelfde interieur te hebben gewerkt, de gelegenheid een nieuw uiterlijk en innerlijk gegeven. Op de gevel verscheen in kleurige letters de nieuwe naam „City Corner", terwijl het gehele interieur is vernieuwd. De heer Zuidwijk jr. heeft dit gehe le werk alleen opgeknapt. Zelf ont wierp hij een nieuwe bar, een hele serie tapkranen, waar zowel cola, bier als seven-up uit getapt kan worden. Ook het gehele sanitair werd door hem vernieuwd. Met de ze nieuwe „immage" gaat de fami lie Zuidwijk opgewekt de volgende 25 jaar tegemoet. VOOR DESKUNDIG ADV/ES, IMTOURWK NRRR Trot** ■«•lit -•OOGSTRAAT ei 1(1 ,268814 ^ChIEDaV Zilver en juwelen De hoogste waarde krijgt li bij: HOOGSTRAAT 9 TEL. 268615 Zon en nogeens zon...! Het zal zon dagmiddag heerlijk aan het strand geweest zijn. En toch waren er maar liefst een dikke 7000 sport- minnaars op het „Harga-complex" om te genieten van een goede voet balwedstrijd. De gedeelde derde plaats van S.V.V. zou nu toch de definitieve worden. Dus op naar Harga...! Niet op de tribune maar zalig in de zon. Wat létte ons? Een beetje brain konden we best gebruiken en die kreeg je hier gratis voor niets. Zenuwachtig ging S.V.V. van start. Ergens in me had ik opeens de ze kerheid, dat die derde plaats een wankel bezit werd. Me toch eens verder in de astrologie bekwamen, al zal dat dan nachtwerk moeten worden...! „Wout" gilde een man achter me. Alsof alleen Wout van Meeteren dit alles in zijn handen had. Op standbeelden zijn we hier in Ne derland niet zo dol. Anders kreeg keeper Pinckers van Roda J.C. er zeker een. Een voortreffelijke doel man, die het hoofd koel hield. Zes man constant in de verdediging. Er was voor S.V..V geen doorbreken aan. Wanhopig probeerden zij het, maa, noch Wout, noch Hubert, noch Dick van Dijk zagen kans hun spel te ontplooien. Iemand zei: „Dit is geen weer om te voetballen. Kun nen ze beter later op de middag doen". Roda J.C. bewees het tegen deel, al namen ze de kans te baat bij een „opknappartijtje" een duik in een emmer water te nemen. Met 0-0 de rust in... Weer dat ge voel heel diep in me! En na de rust een S.V.V. dat aangeslagen leek door de warmte of door de zenu wen. Leen Hubert brak soms ineens door, maar strandde toch weer. Het strand... Ja, het zou daar op het ogenblik heet zijn. Dat werden de gemoederen hier op „Harga" ook in eens, maar de scheidsrechter was een wijs man! Dus het brandje was snel geblust. Een heethoofd met een felle Rood-Groene bril op verdween even snel over het hek als waar mede hij erop belang was. Zo ver liep deze wedstrijd. Onbevredigend vooral voor de Rood-Groenen, want de eindstand bleef 0-0. Onze burgemeester en de commissaris in zomers lichtgrijze kostuums hebben hier niet veel ple zier aan beleefd. Jammer... Dat hadden de Rood-Groenen moeten weten. Ik ben benieuwd hoe of de derby H.D.V.S. S.V.V. a.s. zon dag wordt...! Knap van Hermes D.V.S. om tegen Limburgia zolang die voorsprong te behouden met als eindresultaat ook een gelijkspel. Maar dat is oud nieuws! Mieke. «00R IEDEREEN!

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 13