Een strandwandeling naar Hoek van Holland HET NIEUWE STADSBLAD Opera-juweeltjes op het 2e Orpheus-concert Geslaagd volleybaltournooi in Sporthal Margriet van Geslaagde ouderavond de Dominieus-Savio school Natuur in Delfland Voor al Uw advertenties Schiedamse NOTITIES Een vaak bloemrijk festijn 17 In het Passage- Theater Morgen films voor gehandicapten en bejaarden Herdenking op Alg. Begraafplaats DE PRIJZENREGEN HET NIEUWE STADSBLAD Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus staat al dicht voor het tweede concert in de eeuwfeestweek. Het programma voor dit jubileumconcert op woensdag 11 mei in het Passage- Theater is zojuist gereed gekomen en ziet er veelbelovend uit. Het is dan ook zorgvuldig samengesteld door de heren Gijsbert Nieuw- land, die dit concert zal dirigeren en Chris Verhoog, resp. oud dirigent en huidig dirigent van Orpheus. Het pragramma is zang- technisch opgebouwd tol een goede staalkaart van de opera-ju weeltjes op mannenkoorgebied en op de dameszang. Op de nummers is inmiddels al veel gestudeerd, in vele extra-repetities, waarvoor om de andere week de tenoren en de bassen werden opge trommeld om op zaterdagochtend extra te verschijnen. Onder leiding van de heer Verhoog is er behoor lijk op gehamerd en werden alle vo cale registers open getrokken, daar waar nodig natuurlijk. Het achttien punten tellende programma ziet er nu als volgt uit en wordt gegeven met begeleiding van radio-orkestle den en de solisten Guus Hoekman (bas), Els Bolkestein (sopraan), Wil Matthès (alt), Bert van 't Hoff (te nor) en Chris Verhoog (bariton). 1. orkest: ouverture Le Nozze di Fi garo, W. A. Mozart; 2. koor en ork.: Priesterchor uit „Die Zauberflöte, W. A. Mozart; 3. Guus Hoekman, koor en ork.: O Isis und Osiris, W. A. Mozart; 4. Guus Hoekman: La Vendetta uit „Le Nozze di Figaro", W. A. Mozart; 5. koor en ork.: Ge- vangenenkoor uit „Fidelio", L. van Beethoven; 6. orkest: 2e intermezzo uit „Carmen", G. Bizet; 7. Wil Mat thès: Printemps uit „Samson et Da- uit „Carmen", G. Bizet; 9. Wil Mat thès: Prés des remparts de Seville Sokkenbal in Kethel. Donder dag, 5 mei a.s., groots bal in ge bouw De Rank. M.m.v.: The Gin Town Squares (beatband). Kaarten aan de zaal. Kleding: lange broek, trui of blouse en op sokken. DE SCHIEDAMSE modeljacht ver. „De Viking", opge richt 1 september 1965, houdt a.s. zondag, 8 mei een demonstratie middag. Ze zijr nl. in het bezit ge steld van een vergunning om het zuidelijk deel van de Kethelvijver in het Beatrixpark als Model-vaar- vijver te gebruiken. Diverse Scheepsmodellen, zowel zeil- als radio bestuurde scheepjes zullen de leden van „De Viking" a.s. zondag van half 11 tot plm. 4 uur demonstreren. Een unieke gelegen heid om kennis te maken met deze sport. U komt toch ook kijken...? HET MAANDBLAD van de Schiedamse Aquariumver. „Natuurgenot in Huis" is ook deze maand weer keurig verzorgd en van een mooie gekleurde plaat voorzien. Een ding is jammer: we kregen het weer te laat, zodat we nu alleen kunnen melden, dat -ie bijeenkomst gisteravond in zaal 9 van gebouw .Arcade" plaats had. ZOJUIST IS verschenen het kinderkookboekje „De kleine kok", gratis ter beschik king gesteld door het Havermout Voorlichtings Bureau, Postbus 9019, Amsterdam. Een geestig boekje ver lucht met aardige tekeningen en voor kleine havermout-liefhebbers: er staan verrukkelijke recepten in. Ook telefonisch te bestellen via: 020— 15.39.94... C.A.B.-leden: opgelet: Als u de sportdemonstratie die dóór de gehandicapten in de nieuwe Sporthal „Margriet" op zaterdag, 14 mei a.s. wilt bijwonen, dan moet u zo spoedig mogelijk het formulier van Lionsclub Schiedam, dat u in Noordwijk ontvangen heeft, inzen den aan de heer E. van Omme, Pr. Bernhardlaan 92, Schiedam. Alle ge handicapten, die graag mee zouden willen doen, kunnen alsnog contact opnemen met bovengenoemd adres, tel. 268204... Deze demonstratie is alleen voor gehandicapten op die morgen toegankelijk. LEDEN VAN de afd. Schiedam van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatie Kruis verzamelen zich vanavond om 7 uur achter het stadhuis om met elkaar de Doden herdenking bij te wonen... EEN JEUGDM1DDAG wordt op zaterdag, 7 mei a.s. geor ganiseerd voor de leden van de In tern. Ver. .Philatelica" in de recrea tiezaal RTM, Rosestraat 3. Aanvang: half 3. lilah", C. Saint-Saëns; 8. Bert van 't Hoff: La fleur que tu m'avais jetée uit „Carmen", G. Bizet; 10. Bert van 't Hoff en Chris Verhoog: Duet uit de Parelvissers, G. Bizet; 11. Chris Verhoog, soli en koor: Votre toast je peux vous le rendre uit „Carmen". G. Bizet. PAUZE 12. orkest: Preludio tot de le acte van „La Traviata, G. Verdi; 13. Els Bolkestein, koor en ork.: Son giun- ta! uit „La forza del destino", G. Verdi; 14. Guus Hoekman, Chris Verhoog, Els Bolkestein: II santo nome di Dio Signore sia benedetto uit „La forza del destino", G. Verdi; 15. koor en ork.: Gerusalem uit „L Lombardi", G. Verdi; 16. Els Bolke stein: Ave Maria uit „Othello", G. Verdi; 17. koor en ork.: Hovelingen koor uit „Rigoletto", G. Verdi; 18. Els Bolkestein, Wil Matthès, Bert van 't Hoff, Chris Verhoog: kwartet uit „Rigoletto", G. Verdi. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Dominicus-Savio- school aan de Dr. Schaepmansingel, organiseerde de oudervereniging, in samenwerking met de leerkrachten, een ouderavond die geheel door de kinderen uit alle klassen werd ver zorgd. Een zaal vol vaders en moe ders bevolkte de grote hal in de school. Ook de parochie pastoor gaf blijk van belangstelling, terwijl na mens de St. W illibr or dus-stichting, de heer Holierhoek aanwezig was. Na een welkomtswoord van het hoofd der school juffrouw de Jong, werd het programma geopend door het schoolkoor, met het Saviolied. Daarna werden tal van leuke sket ches opgevoerd. De tweede klas bracht „Zo zingen we nu", tal van liedjes die gelijktijdig tot uitbeel ding werden gebracht. Ook de „Oosterse Markt" van de zesde klas van juffrouw Remmerswaal deed het heel goed, evenals „Agent Bon- nema". In een van de programma punten boden de leerkrachten, bij monde van de heer Rademakers, aan juffrouw de Jong een grote plant aan. Juffrouw de Jong is nl. tien jaar lang ook schoolhoofd aan deze school. Het laatste program- ma-onderdeel voor de pauze was geserveerd voor de oudervereniging. Na een gedicht, opgezegd door twee leerlingen, kwam de voorzitter van de oudervereniging, de heer Jac. v. Oudheusden qp het toneel. In een korte toespraak memoreer de hij dat naast juffrouw de Jong, ook juffrouw Poelvorden tien jaar lang meedeed aan de school. Beide „juffen" mochten var de voorzitter een boeket bloemen en een cadeau ontvangen, namens ouderver. en ouders. Ook Arie Marijnese kreeg een cadeau, in de vorm van een boek. Hij had nl. de prijs gewon nen die de oudervereniging had uit geloofd voor het beste ontwerp voor een schoolvlag. Deze schoolvlag zal in juni op een te houden sportdag voor de school, worden gehesen. Nadat alle kinde ren een versnapering hadden ont vangen, werd vlot het tweede deel afgewerkt. De voorzitter der ouder- Langs deze weg moge de aandacht van de lezers er nogmaals op geves tigd worden dat door de Stichting Viering Nationale Feest- en Gedenk dagen in Schiedam filmvoorstellin gen worden georganiseerd voor de gehandicapten en voor de bejaar den, en wel in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155, morgen (don derdag) des morgens om 10 uur en des middags om half drie. Vertoond worden de kleurenfilm van het huwelijk van H.K.H. Prin ses Beatrix. Daarnaast zal worden vertoond: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Het Legioen op stelten". Een bijzonder komische film. Voorts twee bijzonder mooie na tuurfilms in kleuren, t.w. „De op sporing van aardolie in Nigeria" en „Het meer van Maracaibo". De eer ste film geeft de lotgevallen van een sciamische onderzoek ingsgroep in het moerasgebied van de Niger-delta in Afrika. De tweede film geeft aan dat de aardolie die onder de bodem van het meer van Maracaibo wordt aangetroffen, in belangrijke bij draagt tot de welvaart in Venezuela. Bovenstaand filmprogramma zal des avonds om acht uur nogmaals her haald worden in dezelfde zaal (Ge bouw Irene). Dan zal er een toe gangsprijs van ƒ0,50 worden ge heven. Kaartjes aan de zaal. In voor verkoop bij de V.V.V. Het bestuur van de Stichting V.N. F.G. verwacht, dat velen getuige zul len willen zijn van de vertoning van dit unieke kleurenfestijn. vereniging bedankte daarna de kin deren voor hetgeen ze hun ouders getoond hadden. Ook de leerkrachten werden in de ze dank betrokken voor hun mede werking met als hoofdregisseur de heer Poels. Al met al een zeer ge slaagde avond. Het volleybaltournooi, dat in de Sporthal Margriet is georganiseerd en waarvan wethouder mr. P. van Bochove de prijzen uitreikte, is in alle opzichten geslaagd. Een com missie, bestaande uit leden van SVC/AC, UVG, SPSV en Juliana heeft voor een perfecte organisatie gezorgd e" in de diverse klassen werden sportieve wedstrijden ge speeld, waarbij het aan spanning niet heeft ontbroken. In de heren-overgangsklasse ging de eerste prijs naar Delta en de tweede naar AMVJ. De plaatselijke verenigingen Juliana en SVC speel den hier 1-1 gelijk. De heren le klasse leverde voor Z- VC de eerste prijs op en een twee de prijs voor Jong Pendrecht. Bij de heren 3de klasse deden de SVC-heren het uitstekend door hier beslag te leggen op de eerste prijs, gevolgd door Set-Up dat tweede werd. Juliana werd eerste bij de heren-ju nioren en AMVJ werd hier tweede. In de dames-overgangsklasse werd SVC eerste en AMVJ tweede, ter wijl Jong Pendrecht eerste en Hou Stand tweede werd in de eerste klasse dames. Bij de dames tweede klasse was de eerste prijs voor AM VJ en de tweede voor Spivo. Het Tsjechische team dat zondag in de sporthal tegen het sterke Dy namo uit Rotterdam uitkwam, be wees van grote klasse te zijn door een schitterende 20-6 zege te beha len. Er kwam een broodmaaltijd aan te pas, een toespraak van DWS- voorzitter A. J. Sigmond en de ont vangst werd verzorgd door de heer C. van Oudheusden, welbekend bij THOR en intussen in heel Schie dam. Henk Eikmans heeft zich intussen maandagavond weer tafeltennis kampioen van Schiedam genoemd (hij bleef het dus) door in de fi nale van Cas van Koetsveld te win nen. TSF versloeg bij de lawntennis Keep Smiling, terwijl ook de bad- mintonsport op diezelfde maandag avond werd bedreven in de sport hal, die zich voor deze takken van sport bijzonder goed leent. Momen teel is er een grote autoshow in de sporthal, waarover we al veel ge schreven hebben. Iedereen heeft dit keer vrije toegang en het is een goe de gelegenheid de sporthal eens te bezichtigen. Bleven we tot nu toe met onze natuur wandelingen in Delfland dicht bij huis, thans gaan we wat verder weg en wel naar het strand van Hoek van Holland. Dat dit gebied ook nog onder Delfland valt, zal iedere strandbezoeker bekend zijn, want vaak zien we het beruchte bordje „Streng verboden toegang - Hoogheemraadschap Delfland". We zijn dan meestal geërgerd en komen gauw in de stemming van „je mag hier ook nooit iets" en „wat kan het me schelen". Het leu ke is dat als u even dooi denkt, u het wèl wat kan schelen. Onze dui nen beschermen de Randstad Hol land waar ruim 4 miljoen men sen wonen. Zouden de duinen er niet zijn dan stond dit gehele ge bied tot aan de Utrechtse Heuvel rug onder water. Bij ons 2 a 3 meter en de Prins Alexanderpolder in Rotterdam wel 6 a 7 meter. U ziet dus dat het be houd van de duinen ons eigen le vensbehoud is. De Zee bezorgt de Ingenieurs van de Rijkswaterstaat en Hoogheemraadschap Delfland toch al veel problemen, want lang zaam maar zeker knabbelt onze Erf-vijand aan onze duinenrij in een onverbiddelijke strijd, die eeuwig zal voortduren. Misschien denkt u bij een volgend keer als u weer zo'n bord ziet hier aan en voelt u dan respect en eerbied voor die Knap pe Koppen inplaats van ergernis. Maar genoeg van dit gemijmer. Van het duin naar het strijd is maar een paar stappen. Eenmaal op het strand voelt elke Nederlander zich 'n „Sil de Strandjutter". Echt jut ten kunnen we na een flinke N.W.- storm, wanneer de door de storm opgezweepte golven grote hoeveel heden aanspoelsel zoals hout, fles sen, manden en ikweetalnietwat op het strand hebben gegooid. Hierin kunnen we ons hart ophalen want er zit van alles in. Dieren, die iedereen kent, zoals zee sterren en krabben. Veel schelpen met vertikale ribbeltjes: de Hart schelp. Verder zoekend vindt u er vast wel 2 aan elkaar, zoiets heet een doublet, en als u dit opzij be kijkt, ziet u met enige fantasie de vorm van een hart. Ook ziet u een schelp, die met duizenden soms tienduizenden voorkomt; de meest algemene schelp van ons strand, die daarom dan ook Strandschelp heet. En dan de ronde huisjes van Zee egels en de lege kokertjes van Goudkammetjes. U moet zo'n ko kertje eens voorzichtig mee naar Vanmorgen om kwart over 9 heeft op de Algemene Begraafplaats in onze stad een sobere plechtigheid plaats gehad. De voorzitter van de Ver, Nationale Feest- en Herden kingsdagen, de heer J. v.d. Griend aanvaardde namens het Nederlands Oorlogs Graven Comité bij hei ere- graf op deze begraafplaats een krans versierd met witte lelies. Er werd niet gesproken. Wel werd twee minuten stilte in acht genomen. Daarna stond men nog even bij al die graven stil. Graven van jong Schiedammers, die eens met al hun moed hun leven gaven voor de be vrijding van ons land. De plechtig heid werd bijgewoond door de heer Colligna van het Nederlands Oor- logs Graven Comité in onze stad. IIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIimilHIIIIIIHIIIIIIIIIMIII'IIIIIIHillli riiriiuiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiimiimiHimniuiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiifiiiii huis nemen en onder een vergroot glas bekijken. U zult dan zien dat dit opgebouwd is uit 1 laagje zand korreltjes; een waar kunstwerk. Niet alleen na een N.W.-storm kun nen we iets vinden ook tijdens een flinke O.-wind van de kust afgebla zen en daardoor ontstaat er een on derstroom op de kust gericht. De ze onderstroom zet veel klein ma teriaal af op het strand. Er zitten veel kapotte schelpen tussen toch ook weer heel andere soorten dan na de N.W. U moet echt gaan zoe ken en zo verandert het jutten langzamerhand in een wetenschap pelijker zoeken. Met enig geluk vindt u wel een Wenteltrapje, weer zo'n kunstige schepping van de Na tuur en wat Hydrobia's, hele kleine horentjes van 6 mm. Een schelp, die u er vast in vindt en ook kent is het Nonnetje, dit zijn de kleine schelpjes van ca. 2 a 2,5 cm, prach tig gekleurd in rose en geel. Tot zo ver de vondsten van het zand strand. Een volgende keer misschien iets over onze rotskust. „Die hebben we toch niet", hoor ik u al zeggen, maar wat denkt u van de Pier en de Golfbrekers, daar leven weer heel andere dieren en planten op. U zult wel begrepen hebben dat de K.N.N.V./N.J.N. ook een Strand Werk Groep heeft, die zich bezig houdt met een intensief strandon- derzoek. Vragen over uw strand vondsten en nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij de leider van deze Werkgroep: de heer P. Ch. Noordzij, Datheenstraat 259, Vlaar- dingen tel. 01898 7392 ('s avonds) alsmede bij de reeds be kende adressen: K.N.N.V.: W. v. Meggelen, B. v. Haa- renlaan 1185, 010-264277. N.J.N.: H. v. Leeuwaarden, Hoge- banweg 57a, Schiedam. De jury die de deelnemers aan de negende lichtstoet dit jaar moest beoordelen heeft het waarlijk niet gemakkelijk gehad. Vandaar dat het programma iets uitliep, hetgeen met het bijzonder fraaie zomerweer geen beletsel was! De uitslag luidt alsvolgt: De ereprijs ging dit jaar naar de firma D. Baron, (140 punten), al hier. In de groep Groot-bedrijven legde Werf „GÜsto" dit jaar beslag op de eerste prijs met 134 punten, de tweede voor Wilton-Fijenoord met 125 punten, derde voor Gulf Oil (120 punten). In Groep 2 Kleinbedrijven en de in dustriële Middenstand: de eerste prijs onbetwist voor de firma J. v. d. Moezel met 113 punten, tweede voor B. A. v.d. Bor (112 punten), derde voor Gebrs. H. J. Scheffers (110 punten), vierde prijs: Gara ge „Waldo" (105 punten), en vijf de (de gehele zondag te bewonde ren voor de St. Liduina-kerk al ont brak hier „Glaasje op, laat je rij den...!") met 100 punten. In Groep III de overige Midden stand: eerste prijs voor de firma Jurgens, (115 punten), tweede mo de- en babyhuis „Perquin" (114 punten), derde prijs „TEBA" (113 punten), vierde voor „Iris" Bloem- sierkunst (112 punten), vijfde voor de knots van een sigaar van Dul- laar (108 punten), zesde voor de Zuid-Hollandse Eierhandel (106 punten), zevende: J. v.d. Hil (105 punten), achtste Fa. van Engelen (103 punten), negende: Fa. Hof man met 100 punten. In Groep IV: verenigingen en scho len enz. de eerste prijs voor de Huishoud- en Industrieschool van Mej. Vis (14 punten), tweede prijs voor de vereniging „Het Sin gelkwartier" (114 punten), derde prijs voor de heer M. J. L. Lans bergen (106 punten). De uitreiking van deze prijzen heeft plaats op dinsdag, 17 mei a.s. des avonds om 8 uur in gebouw Chr. Sociale Belangen, tegelijk met de prijzen voor het Schuttersfestijn in de Korenbeurs.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 17