Het nieuwe Elf lintjes voor evenzovele verdienstelijke stadgenoten i I AUu&QcWtinx. Met een persoonlijk woord van de burgemeester J. HUIS Verschi|nt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Paulien de Jong (5Vi) en Albert de Jong (3) uit Vlissingen luister den vrijdagmorgen braaf op hun stoel gezeten, een beetje geïmpo neerd door de sfeervolle aula van het Stedelijk museum naar de toespraak van die vriendelijke mijnneer met en mooie ketting om. De aula was geheel gevuld met familie en elf personen, die ter ge legenheid van Koninginnedag voor hun verdienstelijk werk onder scheiden zouden worden. Vlakbij hen zat opa Hoorman en die kreeg van de burgermeester een onderscheiding opgespeld en een hartelijke handdruk. Pas later, heel veel later zullen ze begrijpen, dat ze toen getuigen waren van een hoogtepunt in het leven van hun grootvader. Al hoorden zij zijn persoonlijk dankwoord niet, want toen waren ze ongeduldig en praatten ze door elkaar. Dat mag wel op die leeftijd, maar hun moeder nam hen veiligheids halve toch maar mee FOTO B. v. d. MAST II Mi Puur muziek In de houding Dankwoord MOB VLETTE Brillant - van An del HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) WOENSDAG 4 MEI 1966 17e JAARGANG No. 57 Eerste Ned. Huls aan Hulsblad met een N.I.P.O. RAPPORT OUD-MATHENESSE OOK IN ROTTERDAM KANTOOR C J. v d. KLINK BROERSVEST 125 - SCHIEDAM TELEFOON 26 39 39 - 26 73 68 HOOFDREDACTIf P. J. HOVINGH. Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Burgemeester H. Roelfsema sprak op 29 april, de dag voor Koningin nedag, waarop ieder jaar verschil lende stadgenoten voor hun ver dienstelijk werk door H.M. de Ko ningin onderscheiden worden, har telijk toe. Voor de eerste maal in onze stad. Dit jaar waren er elf die voor een lintje in aanmerking kwamen en spr. haalde hierbij een versregel van Vondel aan: „De we reld is een schouwtoneel. Elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel..." In de volksmond maakt men ervan: „De wereld is een pijpkaneel, Elk zuigt eraan en krijgt zijn deel...". Omdat ik mij ervan bewust ben dat Koninklijke onderscheidingen op heel veel verschillende manier door Speciaal voor TROUWREPORTAGES artistieke vergrotingen desgewenst in kleuren Nieuwstraat 43 (t.o. Bur. Bevolking) Telefoon 260555-152573 Tijdig bespreken de mensen zelf worden ontvangen, wil ik er de nadruk opleggen, dat het een zuivere traditie is verdien stelijke burgers op de dag aan de voor-avond van de verjaardag van H.M. de Koningin te willen eren. In de toekenning van een Koninklijke onderscheiding wil gezegd zijn dat in onze Nederlandse samenleving gesymboliseerd door H.M. de Ko ningin de waardering spreekt niet alleen in het persoonlijke vlak, maar ook waardering voor het ver richten van de arbeid, waarin men zich ontplooien kan". Ridder in de Orde van O.N. werd de heer G. H. Hoorman, hoofd van de Prinses Ireneschool. Tot de heer Hoorman zei de burgemeester: „U hebt een belangrijke functie in deze gemeente, omdat u belast bent met de opleiding maar ook met de op voeding van de jeugd. U bent een voortreffelijk onderwijzer, maar ook een goed leider van uw school, al dus spr. „Bij het beëindigen van het cursusjaar heeft het H.M. be haagd u te benoemen tot ridder in de Orde van O.N.". Burgemeester Roelfsema speldde de ontbodene de onderscheiding persoonlijk op, waarna 6 werkmees- Eén van de elf gelukkigen. Hier wenst burgemeester Roelfsema (er is op deze foto slechts een flintertje van hem overgebleven) de heer G. H. Hoorman geluk met zijn ridderschap in de orde van Oranje-N assau. De heer Hoorman is hoofd van de Prinses Ireneschool alhier. wwtrvwvwYwwwvwwwwYwytn ters bij de Scheepvaart Mij. „Nieu we Waterweg" van de R.D.M. aan de beurt waren. Het betrof hier de he ren M. H. van Dijk, P. de Regt en G. Sluiter, die met een hartelijk woord van waardering voor hun werk de Ere-medaille in zilver ver bonden aan de Orde van O.N. kre gen opgespeld en de heren P. J. Dol- leman, P. van Gulik en J. van Keu len de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van O.N.... Tot de heer P. Kalden, chef-druk ker bij Drukkerij „De Eendracht" zei burgemeester Roelfsema: „U bent een degelijk en goed vakman. U weet een goede sfeer om u heen te scheppen. Maar verder ook alle dank en waardering voor uw werk voor de voetbalver. „P.P.S.C.", waarvan u in 1926 als een van de oprichters van „Stormvogels" later de stoot hiervoor zou geven". Voor hem de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van O.N., eveneens voor de heer P. Krom menhoek, die de burgemeester als een zeer verdienstelijke figuur ken schetste. Zijn liefde voor de mu ziek beheerste geheel zijn leven, want 40 jaar geleden maakte hij deel uit van het Stedelijk Muziek korps, waarna hij toetrad tot Gus to's Muziekvereniging. Een heel verdienstelijk lid, o.a. als tweede di rigent en secretaris. Met een spe ciale voorliefde voor de opleiding van jonge mensen. Jarenlang heeft u zich bovendien opgeofferd om een blinde man te laten genieten van een goede voetbalwedstrijd op het Hermesveld, waarvan niet alleen die man genoten heeft, maar ik ben ervan overtuigd dat dit alles ook u voldoening heeft geschonken". Correct en stram in de houding trad vervolgens adjudant van po litie L. Schuitman naar voren. Hij begon hier in 1934 als agent van po litie en is van 1 januari I960 adju dant van politie. Bovendien hulp officier bij de justitie en secretaris van de Chr. Bond van politie. „Het is algemeen bekend dat het leven van politiemensen in Nederland niet over rozen gaat", merkte bur gemeester Roelfsema op, „maar ik wil u hartelijk danken voor alles wat u in uw funktie hebt verricht". Op het uniform kreeg de heer Schutman de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van O.N. opgespeld. Tot slot richtte burge meester Roelfsema zich speciaal tot de familie met een woord van hartelijke gelukwens en bracht met alle aanwezigen een heildronk uit op H.M. de Koningin. De heer G. H. Hoorman vertolkte namens alle onderscheidenen een woord van dank en memoreerde dat het voor hen allen een bijzon dere feestdag was omdat zij het ere metaal op de borst mochten dra gen. Spr. haalde aan dat een ieder mens een eigen karakter heeft. De een is moeilijk, de ander is vrolijk. Dat is iets wat we hebben ontvan gen. Daar mogen we ons nooit op verheffen". De heer Hoorman verzocht de bur gemeester de dank van alle elf on derscheidenen aan H.M. de Konin gin te willen overbrengen en wen ste hem nog vele gelukkige jaren tot heil van Schiedam en gemeente toe. Daarna bleef men nog even gezel lig bijeen en compliteerde men el kaar met de toekenning van „de lintjes". i Rotterd.dijk 146 Tel. 269522 schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam sorf Pt>m Op vrijdag 10 juni 1966 zullen ongeveer 40 chronisch invaliden uit Schiedam een dagboottocht kunnen maken met het m.s. „Konin- ginneplaat", (zie foto). De kosten zijn geheel voor rekening van de afdeling Schiedam van het Nederlandsche Roode Kruis. Als chronisch invaliden moeten worden beschouwd personen, die normaal thuiszittende patiënten zijn, veelal dus bijv. reuma-pa tiënten. Er vaart echter meestal een beperkt aantal liggende pa tiënten mee! Aan- en afvoer van de invaliden naar en van het schip geschiedt met de belangeloze hulp van autobezittende particulieren; dit ver voer gebeurt gewoonlijk snel en zonder moeilijkheden. De patiën ten worden met behulp van verwanten en van colonneleden aan en van boord geholpen. De chronisch invaliden die aan de dagtocht willen deelnemen, kunnen zich schriftelijk aanmelden bij het Roode Kruis, Warande 95, Schiedam. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk beslissen wie van de aangemelden aan de tocht kunnen deelnemen. Uvrwwvnwwrv,t S&H s 't m fTsr S 1 SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK Burg. Honnerlage Gretelaan 159 Telefoon 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1