The Statler Brothers.... DOE UW VOORDEEl BIJ ONZE ADVERTEERDERS /—oebliclit op: Haart ransplaniatie Voor kaalhoofdigen die met de handen in 't haar zitten V oor 4000 gulden weer het heertje HERTOG AT RUIM ZES TON SUIKER OOK BONN HEEFT ZIJN CLOCHARDS WONDERDOKTERS EN DE BELASTING MALARI IS DUURSTE ZIEKE VAN DE WERELD pocketboek CADEAU stadsblad pocketkiosk WOENSDAG 4 MEI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD 21 De Country en Western-muziek is een specifieke Amerikaanse aangelegenheid. Een vertaling in het Nederlands is zo goed als on mogelijk. Desondanks geniet deze muziek hier een onmiskenbaar ruime populariteit. Grote verte genwoordigers van de C en IV, waaronder Jim Reeves, Johnny Cash en Roger Miller worden z.o- wel in de V.S., als in Europa zeer gewaardeerd. Des te bijzonder is de ontdek king van een nieuwe zanger of groep, die op een goede wijze de C en W weet te brengen. Zo n nieuwe groep wordt gevormd door THE STATLER BROTHERS Het is eigenlijk nog maar zelden voorgekomen, dat een zo regio nale Amerikaanse groep binnen korte tijd zo'n naam in de hele V.S. en nu ook daarbuiten wtst te bereiken. The Statler Brothers deden dat met hun „Flowers of the wall"! Het is min of meer aan de ve teraan op C en W gebied. John ny Cash te danken, dat zij in het zoeklicht van de publiciteit kwa men. De groep werd al in 1955 gevormd. Zij speelden en zongen voornamelijk in hun omgeving. Tot Johnny Cash hen meenam voor optreden in zijn show, die op tournee ging door het land. Hij zag hun kwaliteiten direct, toen zij optraden in hun woon plaats Roanoke in de staat Vir ginia voor de televisie. The Statler Brothers bestaan uit de broers Harold en Don Reid, verder Lew DéWitt en Phil Bals- ley. Zij kenden elkaar reeds van de schoolbanken. Harold Reid is de baszanger en tevens de leider van dt groep.. Hij bespeelt de banjo. Zijn broer Don is de tenor en speelt op de bariton-ukelele. Hij is de enige vrijgezel van de groep en schrijft nu en dan songs. Lew DeWitt, ook een tenor, is de componist van hun topper, „Flo wers of the wall". Tenslotte de v:erde man, Phil Balsley, die we als bariton horen. Een kwartet musici die met hun hit, „Flowers of the wall" zeker ook de Nederlandse hitparade zullen bereiken. **^A*WWAA*AAAAAAAAAAAAA*AAAA^*AAAAAAAA*AAAAAAAAA^AAAAA*aa«*^«*ju^»«««»«»»......nrinnniinr r**rrmwfrmrmTmmmmiM»ii»li>Hvv»vmwLivwwiiMinivifwwwvviniviiiJM..' Eenmaal per week ondergaat een direkteur van een New Yorks re clamebureau een nogal bijzonde re operatie. Dan verwijdert een huidspecialist kleine stukjes be haarde hoofdhuid van het achter hoofd van zijn patiënt, die op een indrukwekkende kale plek boven op zijn hoofd worden ge plant. Na ongeveer honderdvijf tig transplantaties, die ongeveer drie maanden zullen duren, z.al 's mans hoofd weer op de oor spronkelijke wijze met haar zijn bedekt. Acht jaar geleden kon slechts de pruik de kaalhoofdigen soelaas bieden, aangezien andere oplos singen voor het probleem meer op commerciële dan op weten schappelijke kennis stoelden. Het bovengenoemde „pons transplan tatiesysteem" heeft naar schat ting tienduizend mannen en en kele vrouwen een fraai hoofd met haar geschonken. Deze door Dr. Norma Orentreich ontwikkel de methode wordt in het april nummer van het maandblad Het Beste besproken. Dr. Orentreich, die dermatologie doceert aan de universiteit van New York, gaat op de volgende wijze te werk. Allereerst verwijdert hij een klein rond stukje huid van on geveer vier millimeter doorsnee van de kale plek. Hij doet dat met behulp van een proef-excisie- boortje, een hol, naaldachtig in strument, dat voor het nemen van weefselmonsters wordt ge bruikt. Bovendien boort hij met dit instrument op de donorplaats een klein haardragend stukje huid uit .Dit drukt hij vervolgens in het kale hoofdhuidwondje. Een eenvoudige druk met de vin gertoppen houdt het transplan- taat op zijn plaats totdat zich na enkele minuten een stolsel heeft ge 'ormd, waardoor het blijft zit ten. Het is in wezen een vrij sim pele ingreep, die slechts een plaatselijke verdoving eist. Voor het op deze wijze tot stand bren gen van een volle haardos zijn, aangezien elk stukje donorhuid slechts zes tot zestien haren heeft, driehonderd tot vijfhon derd transplantaties nodig. Om dat ieder transplantaat de tijd moet hebben om te helen voor dat er een nieuw kan worden naast geplaatst, is het aantal van deze kleine operaties, dat achter elkaar kan worden uitgevoerd, beperkt. Per week kunnen echter vijfenzeventig transplantaties worden verricht, alhoewel dat tevens het maximum aantal is. Bij iemand die matig kaal is kan Dr. Orentreich binnen een maand de behandeling voltooien. WAT'HOOP Breken er nu gelukkiger tijden aan voor deze man? Even lijkt het er op, maar al spoedig be gint opnieuw de haaruitval, een situatie die de betrokkene zo goed kent. De patiënten worden echter van tevoren gewaar schuwd, dat dit proces zich zal voordoen. Bovendien is het slechts van tijdelijke duur, want na ongeveer twee tot drie maan den beginnen opnieuw de haren te groeien, van dezelfde sterkte en kwaliteit als die van de donor plaats. Niet iedere kaalhoofdige kan door middel van haartransplan- tatie uit zijn weinig benijdens waardige positie worden verlost. Het is bijvoorbeeld noodzakelijk, dat d( donorplaats voldoende haar heeft. Daarnaast spelen fac toren als tijd en geld een belang rijke rol. De huidspecialist dient veelvuldig te worden bezocht, ter wijl voor een transplantatie een bedrag, variërende van ongeveer twintig tot tachtig gulden in re kening ■wordt gebracht. Vandaar dat de patiënt ha afloop een re- -kening kan verwachten, die de vierduizend gulden kan over schrijden. Een toenemend aantal mensen in de Verenigde Staten, van uiteenlopende beroepen, vin den het de prijs waard. Men dient echter wel over veel tijd, geld en een behoorlijke dosis res- t rendu haargroei te beschikken. Hopelijk openen aktiviteiten en onderzoekingen, zoals door Dr. Norman Orentreich worden ver richt, nieuwe perspectieven voor het probleem van de kaalhoofdi gen. Wellicht gelooft u niet, dat iemand een hoeveelheid van ruim 6,5 ton suiker een pakhuis vol! gege ten heeft. En toch, dit is gebeurd! De hertog fan Beaufort, een Brits edelman, at in de veertig jaren van zijn leven tenminste één Engels pond suiker per dag. Dit is in totaal 6.625 kg! Hij dankte deze prestatie aan zijn huishoudster, die van mening was dat wat goed is om appels en prui men te conserveren, zeker ook goed zou zijn om het lichaam in conditie te houden. De hertog is heel oud ge worden. Hij stierf in 1714 In West-Duitsiand zijn de pretenties van Bonn (na het wegvallen van Berlijn tot hoofdstad van de Bonds republiek uitgeroepen) om de al lures van een grote sta daan te ne men een bron van nogal wat grap pen. Ondanks het verrijzen van gro te moderne gebouwen voor regering en parlement, om niet te spreken van de vele indrukwekkende woon oorden voor de huisvesting van de in Bonn geaccrediteerde diploma ten, blijft Bonn een typische pro vinciestad met heel weinig vertier. Dat er dan toch langzaam aan eni ge wijziging in schijnt te komen, zou kunnen blijken uit het feit dat er volgens schatting van de plaat selijke politie ongeveer tweehon derd clochards verblijven, die met name onder de Kennedybrug en op de kaden langs de Rijnoevers hun „vaste woonplaats" hebben. Net als in Parijs slapen ze onder lappen en kranten. Men treft hen ook wel aan in de buurt van het nieuwe thea ter en het Beethoven-Concertge bouw. Nu is het wachten nog al leen op de boekenstalletjes op de kaden langs de Rijn om het tradi tionele beeld van Parijs nog meer te benaderen! Het doordringen van de beschaving maakt de mens niet altijd geluk kiger. Dit zal ongetwijfeld de me ning zijn van de medicijnmannen en tovenaars van de LUO-stam in Ke nya Terwijl zij tot dusver hun ma gisch beroep uitoefenden zonder enige overheidscontrole is thans be paald, dat ze zullen worden onder- wo. r>en aan een proeve van be kwaamheid, alvorens ze tot de praktijk worden toegelaten. Wij we ten helaas niet welke eisen voor dit examen worden gesteld, maar naar alle waarschijnlijkheid zal het feit, of de patiënt al dan niet in leven blijft na de oehandeling wel de doorslag geven. Dit is natuurlijk wel een wankele basis voor het uit oefenen van de medische praktijk, want tenslotte overlijden wij allen! De nieuwe maatregel vindt intussen nog niet zoveel tegenstand als een andere, die te zelfdei tijd is geno men. De medicijnman en de tove naar moeten voortaan... inkomsten belasting betalen. Sinds het einde van de Tweede We reldoorlog heeft de Wereld Gezond heids Organisatie van de Verenigde Naties met behulp van de moderne geneesmiddelen, zoals de antibiotica, over de gehele wereld de strijd aan gebonden tegen één van de gesels van de mensheid, de malaria. Nog dagelijks sterven duizenden kinde ren in Afrika, het Midden-Oosten en in Azië aan de ziekte. Volwassenen overleven een malaria- aanval meestal wel, maar ze slepen zich langdrugi in de grootste ellende voort. Juist bij het binnenhalen van de oogst slaat in vele streken de ziekte toe. Ze treft daardoor niet al leen de directe slachtoffers maar ook velt anderen, omdat de oogst op het veld blijft. In de Oostelijke lan den rond de Middellandse Zee le ven van de 192 miljoen mensen on geveer 145 miljoeen nn de malaria zone. De W.G. O.heeft berekend, dat malaria de „duurste" ziekte ter we reld is. Men schat dat de ziekte in India jaarlijks gemiddeld voor 25% het arbeidspotentieel uitschakelt. Economisch zou di' India jaarlijks op een verlies van ruim 1.6 miljard gulden komen te staan. Een inten sieve anti-malaria-campagne zou nog geen 7C1 miljoen gulden kosten, dus minder dan de helft van de huidige jaarlijkse verlieven. Mexico geeft als jaarlijks verlies een bedrag van 630 miljoen gulden op, terwijl Thailand per jaar door de ziekte de waarde van één rijstoogst, ongeveer 54 mil joen gulden, inboet. De W.G.O. boekt echter in haar voortdurende strijd tegen malaria opmerkelijke resul taten. In Italië werden Sardinië en hetkustgebied ten Zuiden van Na pels, die eeuwenlang onder de ziek te hebben gezucht, met de moderne bestrijdingsmiddelen volkomen ge zuiverd. Op Ceylon en op de Philip- pijncn en in Afghanistan kon de W.G.O. door haar aktiviteiten op dit gebied de economische toestand aanzienlijk verbeteren. GEEP EEN tl HEEF'l KEUZE UIT DUIZENDEN in BROERS V ESI 125 Aangeboden: moderne in woning, in Westen v. Schie dam. Moeten bereid zijn tot overname (geen meubelen). Brieven onder No 5301 aan bureau van dit blad. Gevonden: Ierse Setter, teef. Tel. 26 08 85. Te koop: Simca 1500 '64; bruidsjapon, maat 40 met toebehoren. Van Beverenstraai 43. Te koop: Opel Olympia 1957. v. d. Linden, Bart Ver- hallenplein 139, Groenoord. Vespa met prima 150 c.c. motor en banden, eenmali ge aanbieding 85. Telefoon 26 11 99. Mijn in goede staat zijn de Citroën Ideal 19, maart 1962, schuifdak, enz. wegens aanschaf nieuwe FL 2700. Telefoon 01898—8879. Te koop: huiskamer ameublement met dressoir en boekenkast; 2 kolenfau- teuils en kloostertafel tegen elk aannemelijk bod. H. H. Weber, Alfons Ariëns- straat 48. Te koop: vergrote B.M., geheel compleet m. nieuwe daktent met B.B. motor, ge heel vaarklaar. Prijs 1000.- Westvest 68. Te koop: flinke grote kolenhaard, zwart; 2 fau teuils en rond tafeltje. Fabristraat 3. Oudere verpleegster zoekt per 1 juni 2 ongemeu bileerde kamers, liefst met keukentje, omg. Gemeente Ziekenhuis, Schiedam. Brie ven onder nr. 5302 aan hei bureau van dit blad. Te koop: vouw-caravan (Wevo), geheel compleet. A. van Dijk, Eduard v. Bei numlaan 34 (Groenoord), Schiedam. Te koop: witte bruids japon, lang met sleepje, maat 40-42 met toebehoren. Van Beverenstraat 7B, na 7 uur. Gevraagd: geroutineerde thuisnaaister v. verander- werk. Aanmelden na 6 uur: telefoon 26 37 08.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 21