N.V. De Jong maakt overstap Vlaardingen naar Schiedam C KOK DIE EERSTE ZONDAG IN MEI sumo Scheepóiverj-en 1^lachinej^cihrieh Maandag is de overgang feit geworden MOEDER DAG ■m Een specifiek praatje voor alle vaders! 10 OPERA CONCERT HORLOGES Met ingang van maandag a.s. zal A. de Jong N.V. Scheepswerf en Machinefabriek, reeds sinds het einde van de vorige eeuw een Vlaardings bedrijf, in haar nieuwe gebouwencomplex aan de West- frankelandsedijk te Schiedam gevestigd zijn. Voor A. de Jong N.V., tot nu toe verspreid over drie vestigingsplaatsen, waarvan twee te Vlaardingen en één te Schiedam, is dit een even ingrijpende als heuglijke gebeurtenis. Tot op heden waren nl. te Vlaardingen het hoofdkantoor, de „oude" werf en de machinefabriek met haar technische staf, door de sterke expansie der activiteiten gedurende de laatste 10 a 15 jaren in steeds benarder wordende omstandig heden gehuisvest. GOUDEN ZILVEREN en DOUBLé KRISTAL, PORSELEIN, OUD- EN NIEUW TIN Airconditioning P. SPREY, arts Afwezig AFWEZIG D. HOUTHUYSEN J. J. DE KAPER DE GEHELE DAG AFWEZIG mwrir*mtTrt VAN DER ENDE Gesloten ramen lUNSTC^^fiT^^bAM BANDIETEN IN ORGOSOLO VRIJDAG 6 MEI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD len met een totale vloeroppervlakte van 6000 m-, een steiger voor sche pen tot 15.000 ton en een doksteiger. Thans is de 2e bouwfase op dit ter rein voltooid, zodat maandag ook het kantoor en de machinefabriek een ruimere behuizing deelachtig zullen worden. wn 1954 werd een begin gemaakt met de opbouw van het Schiedam se deel van het bedrijf, toen op het ruim 7 hectare grote terrein van A. de Jong N.V. aan de Westfrankelandse- dijk, tussen Wilhelminahaven en Sterrebos, de eerste paal geslagen werd van een nieuwe scheepswerf, in hoofdzaak gericht op de reparatie van binnenschepen, coasters en bag- germaterieel. Dit gebouwencomplex, dat in 1956 in gebruik werd geno men, bestaat uit enige fabriekshal- Een dag om moeder eens heerlijk te verwennen met een persoonlijk geschenk uit orr'e grote sortering sieraden, kunt U zeker slagen. Ook een uitgebreide collectie cadeaux in: K.E.S.-zegels Broersvest 93 Telef. 267937 Het thans onder architectuur van Architectenbureau H. Weertman te Goes door Dura's Aannemingsmaat schappij N.V. gebouwde complex be staat in de eerste plaats uit een fa brieksgebouw van 70 x 80 meter, voorzien van loopkranen met een hefvermogen van 7,5 en 1,5 ton. In deze royale fabriek zal de thans nog in verscheidene te kleine gebouwen plaats vindende produktie van de machinefabriek geconcentreerd wor den. De produkten die deze afdeling van A. de Jong N.V., nader aangeduid als „de Jong Stromingstechniek" vervaardigt zijn de volgende: gas- en oliestookinstallaties voor stoom- en heetwaterketels in capaci teiten vanaf 1.000.000 kcal/h. Vele honderden industriële stook- installaties werden gedurende de laatste 20 jaar geleverd aan bedrij ven zoals Kon. Shell Unilever, AKU, Zwanenberg Oss, Dow Chemical, E.N.C.I., A.S.F., Hoogovens, Philips enz. Momenteel zijn in deze afdeling o.a. een groot aantal industriële gas- stookinstallaties in bewerking voor stoomketels in capaciteiten van 80 tot 100 ton stoom per uur. aardgas- en oliegestookte Iucht- verwarmers in volautomatische uit voering bestemd voor verwarming van fabrieken, garages, magazijnen enz. apparaten voor luchtbehandeling en airconditioning, zoals: a. een volledige, op een vast mo- duulsysteem gebaseerde, serie lucht behandelingstoestellen, voorzien van wisselkasten met kleppensecties om zowel retour als verse lucht te kun nen verplaatsen. Voorts zijn deze „blokken" voorzien van ventilatoren, uitwisselbare filtercassettes, voor- warmers, koelers en bevochtigings kamers. b. watergevoede luchtverwarmers voor plafondbevestiging. c. VV-elementen: industrietoestel len voor het vertreksgewijs verwar men en ventileren van kantoorge bouwen, ziekenhuizen e.d. Deze laatstgenoemde aktiviteit „air conditioning" is tevens de jongste toevoeging aan het moderne en ex pansieve produktieprogramma van „de Jong Stromingstechniek". Zo werd enige maanden geleden de complete airconditioning voor het 18 verdiepingen hoge kantoorgebouw ,.In de Bogaard" te Rijswijk opge leverd, waarin het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk gevestigd zal worden. De uitvoering van deze installatie leid de tot de jznige weken geleden ver worven opdracht voor de aircondi tioning van een 20 verdiepingen hoog kantoorgebouw dat ten behoe ve van de Rijksgebouwendienst in Den Haag gebouwd wordt op de plaats van het voormalige Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Grote aandacht is besteed aan een juiste opstelling van de machines en de interne routing van onbewerkt materiaal en half- en voltooid pro- duk. ten einde een optimale doch tevens flexibele produktie in ver scheidene produktiestromen moge lijk te maken. De ligging en uitvoering van dit 70 x 80 meter grote fabrieksgebouw is zodanig dat zonder bouwkundige problemen een grote uitbreiding toe gevoegd kan worden. Zo bestaat b.v. de 70 meter lange Oostwahd van de fabriek uit gemakkelijk demontabe le aluminium- en sandwichplaten. Voorts bevat de recente uitbreiding tot 29 mei .aarneming: J. Moor, arts, Burg. Knappertlaan 154 G. W. Ormel, arts, Schoolstraat 5. tot 23 mei arts Spreekuren worden waarge nomen door de artsen: J. van Buren en G. Pet Aanvragen huisbezoeken bood schappendienst: Telef. 172790. Dierenarts Jan Steenstraat 39 Schiedam A.s. zaterdag 7 mei Het is weer zover...! Vergeefs pro beren jullie je gedachten bij de meest pakkende koppen in de krant te houden. Maar als je een blad om slaat breek je figuurlijk je nek weer over een advertentie voor een of ander cadeau voor Moederdag. Je veinst dat allemaal niet te zien. Je probeert er over heen te lezen. Maar de zetters zijn allemaal vak mensen! Die weten juist een adver tentie zo knots gezellig te maken, dat je 'm leest. Zij het met diepe rimpels in je voorhoofd. En het gefoeter op die „stunt van de winkeliers". Je rein ste geldmakerij. Het is voor een vrouw altijd moederdag. Waarom nu die onzin van die ene dag in het jaar knotsdure cadeaux of niet te tillen bouquetten bloe men. Waanzin allemaal. Een huis vrouw komt niets tekort. Ze heeft alles wat haar hart begeert, een huis, (huisje of piepkleine inwo ning) mogelijk wel een kind of meer. En dan is dat gemier hele maal over die moederdag niet van de lucht, want ook dat kind moet zo nodig met jou een cadeautje ko pen... Het leven is wel moeilijk op zaterdag, 7 mei voor al die brave, maar nu opstandige huisvaders... En jullie hebben gelijk. Hardstikke gelijk! Want wat is het een onzin om op een zondag je zo verschrik kelijk uit te sloven. Je reinste uit je zakklopperij. Dit is een stunt van de winkeliers. Je kauwt van erger nis je sigaar bijna op. Je vertikt het om aan dat mallotige gedoe mee te doen. Je vrouw heeft alles... De krant zakt al bedenkelijk. Aan dacht heb je zelfs niet meer voor die vette koppen. Zonde van de op maak. Nee, dan die advertenties... Zoet maar, ik kijk beslist niet. Want ik sta volledig aan je verontwaar digde zij! Het lijkt me daarom veiliger die krant maar weg te leggen. Dan krijg je rust. Dan kun je heerlijk „rela xen". Heeft een mens nodig. Geen pakjes op moederdag... Weet je, als je hier eventjes heel diep over na denkt, zomaar, omdat dit onder werp je bezig houdt, dan lijkt het me zo onwaarschijnlijk dat je mor gen al die winkels kunt trotseren. Dat ie zomaar botweg „nee" tegen die stem heel diep in je kunt zeg gen. Dat ie zondagmorgen met lege handen tegenover je vrouw staat. Met lege handen... Het lijkt me een verschrikking, want denk eens even aan die dagen in de oorlogswinter, toen er letter lijk niets te koop was. Goed, goed, daarvoor was het oorlog, maar je had toen zo graag de hele wereld willen kopen juist voor die ene vrouw, die van niets toen nog iets wist te maken. Die blij was zomaar met een maaltje aardappelen, een pluk suikerbieten. Die je in je hart bewonderde en die je later zou ver wennen als die nare oorlog maar voorbij was. Die is voorbijgegaan. Het heeft nog wel even geduurd, voordat er weer wat moois in de winkels kwam. En toen was je zo verschrikkelijk royaal. Het mooiste was nooit mooi genoeg. Een vrouw is zo gauw blij. Speciaal als ze van mooie kleren en ragfijn ondergoed houdt. Van zalige zeep, van geurige parfum, van het beeldigste nachtgoed. Van een goed boek, van een mooie plaat... Stil maar, ik zwijg al... Maar als ik een man was... Dan zou ik beslist zondagmorgen niet met lege han den staan...! Mieke. vraag eens een proefrit hoge inruilwaarde goede service Off. dealer Schiedam-Kethel Automobiel bedrijf Mgr. Nolenslaan 458, Schiedam, Tel. 010262238 een mime en lichte kantine en was lokaal ter grootte van totaal 750 m-\ Het ruim 50 meter lange en twee verdiepingen hoge kantoorgebouw tenslotte heeft een grondoppervlak van 1400 en biedt plaats aan de administratie, constructiebureau en projectenafdelingen. Natuurlijk is dit gebouw geheel airconditioned, waarbij aangetekend dient te wor den dat als uiterste consequentie hiervan het gebouw geheel gesloten is d.w.z. dat geen enkel raam ge opend kan worden. De toepassing van aluminium buiten-jaloezieën leidde bij het ontwerp van de kli maatinstallatie tot een sterk ver minderde zoninstraiing aan de Zuid gevel, hetgeen de koelïast van het gebouw aanmerkelijk verlaagde. Het interieur van het kantoor, dat onder leiding van de heer M. D. van Wensveen, Architect HBO, tot stand kwam, is harmonisch en modern van toon en inrichting. Intensieve studies op het gebied van ruimtelij ke ordening in het kantoor van deze tijd leidden tot een gebouw met een flexibele indeling, deels in 2 en 4 persoonsvertrekken waar betrekke lijk geïsoleerd werkende groepen ge huisvest zijn, deels tot scheppen van grotere ruimten voor b.v. ontwerp bureaus en administratie waar ener zijds de indeling zeer flexibel is en anderzijds, door toepassing van ho ge en lage kasten en plantenbakken, een zekere mate van privacy gewaar borgd is. Het gehele complex is door een zorgvuldig gekozen beplanting en een groot gazon tussen kantoor en kantine een geheel geworden dat in tern aangepast is bij de unieke si tuering van het terrein aan het Ster rebos. HELEMAAL SCHIEDAMS. Zo zou ik met trots de prijs-uitreiking willen noemen aan het eind van de zeer geslaagde tiende toneel-wedstrijd. In de stijlvolle aula van ons gemeente-museum (al lang niet meer een voormalig oude-mannetj es-huis met wat schilderijen, schut- iers-uniformen, een antiek kanon en verdere bezienswaardigheden, maar een volwassen monument waar kunstuitingen geconserveerd en tentoongesteld worden) waren alle oprechte amateur-tonelis ten bijeenOok de velen die ons Schiedams toneel met zoveel hai telijke belangstelling volgen op de lange moeizame weg naar „steeds beter": de burgemeester en mevrouw Roelfsema, twee vooruitstrevende wethouders, leden van het dagelijks bestuur en ae bestuursraad van de S.G., de plaatselijke Pers, het complete sectie-bestuur en natuurlijk de heer en mevrouw de Koning die van alle tien wedstrijden geen voorstelling gemist hebben! Ik heb nooit de indruk dat bestuurders van Rijk en Provincie staan te dringen om Schiedam vooruit te helpen, ze laten ons de boontjes zelf doppen: de met veel vlagvertoon geopende Sporthal is ook helemaal ons eigen werk: van alle Schiedammerstot welke politieke partij ze ook willen behoren, al was het de Partii van de Arbeid! Helemaal eigen werk is ook de grootscheepse vernieuwing van het museum, de aanleg van het enorme Beatrix-park, de Maas- ooulevard, terwijl onze Stichting De Schiedamse Gemeenschap in geen enkele stad haars gelijke heeft. Er is ook geen enkele gemeente in heel Nederland waar zó harts tochtelijk toneel gespeeld wordt. Als L de jury-rapporten leest van tien jaar geleden en van nu is het bijna niet te geloven hog ver de prestaties omhoog geschoten zijn. „Tot Steun in den Strijd", die dit seizoen als laatste eindigde kreeg toch nog twee pluimen: „om de volharding steeds mee te blijven doen in een wedstrijd, waarin de kansen de top nabij te komen uitermate gering zijn" en „vooral om de wijze, waarop speelsters en spelers zijn vooruit gegaan in het gebruik van de Nederlandse taal". V an een jury die niet de gewoonte heeft om met complimentjes te strooien, zijn dat bijzonder bemoedigende woorden. „OTHELLO", de groep die ik altijd bewonderd heb om haar bijna bovenmenselijke krachts-inspanning heeft het in één keer ge schopt van de onderste plank naar de vierde plaats van boven! De jury heeft „vooral waardering voor de serieuze wijze waarop „Een hete Zomeravond" van Ted Willis werd benaderd". U.D., meestal tweede of derde heeft eindelijk alles op alles gezet om als winnaar uit de strijd te komen. Ze haalde het met vlag en wimpel. Pas op, U.D.H De dames en heren van Geron en Brede- rede staan nu al te trappelen van ongeduld om die vlag en die wimpel uit jullie handen te halen. Ik hoor de planken van Musis al benauwend kraken voor het leeuwengevecht dat daar het vol gend seizoen gestreden gaat worden. Ik hoop dat nog meer Schie dammers het volgend toumooi zullen mee-belevenü 'A- verzekeren dat Schiedamse amateurs gevaarlijk dicht BEROEPS-peil naderen. SEBASTIAAN dinsdag mei 1966 MONOPOLE THEATER 20.00 UUR Laatste filmavond in het lopende seizoen van Vittorio de Seta Prijzen: losse kaarten leden 1.50, niet-leden 2.50, Jeugdpaspoorthouders 0.75, verkrijgbaar aan de zaal. Passage Theater 20.00 uur woensdag 1 1 door het Kon Schiedams Mannenkoor „Orpheus" o.l.v. Gijsbert Nieuwland mei 1966 Solisten: Els Bolkestein, Guus Hoekman, Wil Matthès, Bert van 't Hoff, Chris Verhoog. Toegangsprijs ƒ4,50. Plaatsbespreken S.G.-V.V.V.-bureau.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3