Nieuw [fleXa „Zingend Leven" omlijstte jaarvergadering met ie uit opstap Sckedame ^JIJIES in de verf vóór zessen klaar! Günter Hampel Quintet bij „CHillanine" Oecumenische Broodmaaltijd Ds. Couvee schoot mis, maar toch nog raak Verzetsboekje voor onze zesdeklassers Karakteristiek voor zomer '66 Moeilijkheden ?- zegt 't de AR „ANDIJVIE" Sebastiaan Voor R.K. Bejaarden ZILVEREN O N. VOOR DE HEER H. C. SCHIPPER I I I I I I I I I I I I I I I I WEEKEND SYSTEEM De grootste pluim op zijn muzikale hoed kreeg woensdagmiddag de leider van het Bejaardenkoor „Zingend Leven" van de R.K. Bond van Bejaarden afd. Schiedam, toen een der leden tijdens de rondvraag de gedachte opperde dit koor te laten zingen voor de radio of t.v. De heer C. P. Vredebregt haastte zich bekend te maken, dat dit (voorlopig) uitgesloten was, omdat de dames niet driestemmig zingen.... Maar al wat niet is, kan nog komen! Hoofdzaak is dat deze 41 dames met hun zang de jaarvergadering een gezellige omlijsting gaven. Hun repertoire gevarieerd is en vooral het eigen clublied een lied vol ritme isAls dank voor het gebodene kreeg de voorzitster van dit koor, mevr. B. v. d. Pluym-Keizer een bos tulpen aangeboden, maar ook de pianist en leider van dit koor. Boven repeteerde het Bejaarden koor „Senectute" o.l.v. mevrouw Kockx, die een beroep op sonore tenoren deed. Men heeft nl. plannen om voor de radio te zingen.Mannen, zangers, is iets dit voor u, nu u over zoveel vrije tijd beschikt HOSMAN L1 CLUB 54 niet Door. TEMPEL OPTIEK GEEF MOEDER VOOR MOEDER G P v. Daalen Zn. DOE HET ZELF CENTRUM PRISMA-VERF VRIJDAG 6 MEI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD 9 Lange Haven 3 Delicatessen- en wijnhandel sinds 1896 Telefoon 267799 In de grote zaal van gebouw „Ar cade" hield de R.K. Bond van Be jaarden afd. Schiedam woensdag middag haar jaarvergadering, die in vlot tempo afgehandeld werd. De secretaris en de penningmeester, de heren Pelle en Leenderts lieten na het welkomstwoord van de tweede voorzitter, de heer F. van der Ley (de voorzitter is in het buitenland en keert deze maand terug na een bezoek aan zijn geëmigreerde kinde ren) in hun jaarverslagen het lief en leed van het afgelopen jaar op- t genomen in hun verslagen, de revue passeren. Veel dank en waardering oogstte de heer Leenderts bij monde van een der kascontrole-mensen, de heer Bijtenhoorn voor zijn verslag en het beheer van de kas in het af gelopen jaar. Ondanks het feit, dat er veel leden door de dood onttrok ken zijn en elders heen verhuisd, kon men dankzij de ledenwerf-aktie, die nog voor duurt een winst van 139 nieuwe leden vermelden. Waar voor een hartelijk applaus opklonk. Daarmede was men deze middag trouwens al begonnen! Toen liet het koor „Zingend Leven" zich horen. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op, want de aftreden de leden, mevrouw Gokke en de heren J. A. J. Leenderts en L. F. Buckers stelden zich weer herkies baar en werden bij acclamatie her kozen. Het verdienstelijke werk van het overleden lid de heer Jac. Collig- non werd mét eep woord van dank bare herinnering gememoreerd. DANKWOORD... In de foyer werd een kopje koffie met gebak geserveerd, waarna de vergadering werd voortgezet met een tweede optreden van het eigen koor. Heel goed de vertolking van „Land van hoop en glorie" en het „Bloe- menlied". Mevrouw v.d. Pluym dank te namens alle dames de heer H. v. Schendelen voor het verzorgen van de kachel tijdens de repetities in het soosgebouw aan de Nieuwe Haven, betgeen door alle leden met een hartelijk applaus onderstreept werd. Een goed bezette vergadering met zelfs geen enkele vraag tijdens de Rondvraag. Behalve dan die ene van Weer of geen weer Club 54 biedt altijd de nodige „pep" om het een ieder naar de zin te maken. PILS en limonade desgewenst in op-art, pop-art of mondri- aanstyle geserveerd door onze bartender" BAR BODEGA NeWlonstraat 54 - Tel. 153849 de enthousiaste heer L. v.d. Berg. die „Zingend Leven" op zijn beeld scherm wilde zien! Dank werd in deze vergadering nadrukkelijk ge bracht aan de acht contactmensen, die er iedere keer voor zorgen, dat „Levensavond'de contributie en de mededelingen bezorgd worden. Mochten er nog dames zijn, die graag in dit koor willen zingen: het bestuur hiervan bestaat uit de da mes B. v.d. Pluym-Keizer. voorzit ster, V. Schoenmakers-Collignon, se cretaresse en A. M. Pelle-Verver, penningmeesteresse. Het koor repe teert iedere woensdagochtend om 10 ttur in het gebouw naast de Franke- landsekerk... Zaterdag zal een bijzonder jazzkon- cert worden gegeven voor de Schie- damse Jazz Sociëteit „Guillaume" in Maison Tivoli, Nieuwe Haven 237 te Schiedam. Dan zal spelen het Günter Hampel Quintet be; taande uit Günter Ham pel vibrafoon en fluit; Nedley Elstack trompet; Loek Dikker piano; Victor Kaihatu bas en Pierre Courbois slagwerk. Günter Hampel werd op het Noord- Westduitse Jazz Festival 1960 tot „musicus van het festival" gekozen. Sindsdien kreeg zijn naam een steeds groter wordende reputatie in Europese jazzkringen. Met zijn quintet speelde hij o.a. in Griekenland en Italië en had enga gementen in bekende jazzclubs als Blue Note te Parijs; Jamboree te Barcelona en Dominile te München. Nedley Elstack en Loek Dikker spelen sinds februari van dit jaar in deze formatie. Voorheen kreeg Bedlev Elstack bekendheid door zijn spel o.a. bij vibrafonist Walt Dickerson. Loek Dikker was pianist in het Carl Schulze kwartet. Bas sist Victor Kaihatu werkte geruime tijd op een Amerikaanse basis in Spanje. Daarna speelde hij in Duits land met saxofonisten Leo Wright en Don Dyas. Sinds september 1965 maakt hij deel uit van het Günter Hampel Quintet. De ons bekende Arnhemse drum mer Pierre Courbois heeft grote waardering verworven als begelei der van talloze binnen- en buiten landse jazzgrootheden. Aanvang van dit bijzondere concert ca. half tien. In het voorprogramma The Magno lia Jazz Group 65. De door de Oecumenische raad van kerken georganiseerde broodmaal tijd welke a.s. zaterdag 7 mei in de zaal onder de Opstandingskerk zou worden gehouden gaat wegens het geringe aantal opgave tot deelname welke j.l. woensdag was ontvangen In het tweede gedeelte van dit jaar zal de Oecumenische raad nader op een zodanige aktiviteit terug komen. Op gedempte toon sprak burge meester H. Roelfsema dinsdagmor gen in de aula van het Stedelijk Museum de leerlingen van de zes de klas op de lagere scholen toe. Hij herinnerde aan die vijf bange en donkere jaren van de laatste oorlog, die zij niet gekend hebben. Hij verzocht hun dit verzetsboekje aandachtig te lezen en het een ere- plaatsjf in hun boekenrek te geven. Opdat wij nimmer mogen vergeten, wat zij voor ons gegeven hebben: het hoogste goed hun eigen leven voor het verkrijgen van onze vrij heid. In zijn voorwoord schrijft burge meester Roelfsema in dit boekje o. a.: „Het is geen avonturenroman van een of andere held; het gaat hier om de daden van mensen, zo als wij die iedere dag kunnen ont moeten; het had een oom kunnen zijn of de vader van een vriendje. En als je dat leest, dan weet je meteen, dat het juist de gewone mensen zijn, die ons land hebben bewaard in tijden van nood. En zo kunnen ook jullie, in tijden van voorspoed en tegenspoed, ieder op zijn of haar plaats, aan de bloei van ons vaderland je beste krachten wijden. Dan zal Nederland trots op je kunnen zijn..." Nadat een paar kinderen symboli sch de boekjes in ontvangst geno men hadden werden zij op een glas limonade getrakteerd. Tevoren ke ken ze geboeid naar een film van Theo van Haaren Noman: .,Een le ger van gehouwen steen" waarin Ton Lutz met muzikale omlijsting van Hans Krieg enkele gedichten van bekende Nederlanders decla meerde. De voorzitter van de Ver eniging Nationale Feest- en Ge denkdagen, de heer J. v.d. Griend, wethouder H. Sabel en de inspec teur van onderwijs, de heer C. A. Kamp woonden deze plechtigheid bij. Evenals in oktober 1965 heeft de Gereformeerde ds. J. Couvee weer meegedaan in de voetbalwedstrijd die tussen de „Jeugd van vroeger" en de „Jeugd van nu" werd gehou den en wel afgelopen zaterdag op het HBSS-terrein. Vooraf en tijdens de rust heeft DOK laten zien wat deze grootste plaatselijke gymnas tiekvereniging op het gebied van de gymnastiek en drumbandmuziek kan presteren. Onder leiding van ck Va*%<fc OOGARTS, heer A. Herlaar werden diverse de WöK monstraties gegeven en het geheel naruuRivK nhhr vormde een prachtige samenwer king tussen DOK, HBSS en de st ré formeerde jeugdvereniging D Lichtboei, want voor -deze laatste jeugdvereniging waren de baten 350.bestemd. De gemeente in stanties mogen in deze niet onver meld blijven, want ook van die zij de hebben de organisatoren veel medewerking ontvangen. ïroi*» T KM**'®* (••Ik HOOGSTRAAT 91 rtl 268814 SCHIEDAM Modieus sandaaltje op een moderne lage blokhak. broersvest 139 - tel. 268492 LUISTEREN NAAR de zang van de nachtegalen tijdens een excu sie naar het landgoed Mey- endaal kunnen de leden van de Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. afd. Vlaardingen op 7 en 8 mei a.s. als ze een weekend op dat landgoed door brengen des nachts in de duinen rondzwerven en onder begeleiding van een koor nachtegalen en andere vogelsoorten de zonsopgang meema ken. Alles hierover vertelt u de ex cursie-leider de heer D. M. van Kam pen, Kethelweg 175a, Vlaardingen, tel. 01898—8896... Verzamelen zaterdagavond om kwart over 11 te Vlaardingen-Oost. En... neemt u nog aan het traditio nele Pinkster-weekend deel, dat ge houden zal worden van vrijdag avond 27 mei t/m maandagmiddag 30 mei...? EEN DAGTOCHT naar Zeeland maken de leden van het R.K. Vrouwengilde op donder dag, 12 mei a.s. Vertrek om 9 uur precies vanaf het V.V.V.-gebouw aan de Tuinlaan tegenover het postkan toor. Om ongeveer 8 uur des avonds hoopt men weer behouden in Schie dam terug te keren. Ds. Couvee had ditmaal geen suc ces met zijn schoten, want hij zag zelf geen kans te scoren. Daarente gen mogen we wel zeggen dat hij toch „raak" heeft geschoten, want deze aanvoerder van de „Jeugd van vroeger" bleek toch een grote trek pleister te zijn voor de toeschou wers, die in grote getale waren op gekomen, mede aangetrokken door het voortreffelijke weer. De einduit slag werd 3-3, waarbij de doelpun ten voor de ouderen gescoord wer den door (oom) Goedendorp, Mak en gastspeler Mast. De jeugd scoorde door Bel (2x) en v. Zwet. Na afloop werden straf schoppen genomen die in een 8-7 overwinning eindigen voor de jeugd die in oktober ook al met straf schoppen won en wel na een 6-6 gelijkspel. 'n nieuwe bril Fondsleden betalen voor een vlotte modieuze bril van f 25.- slechts f 5.» (mits aanvull. verz.) PARKWEG 361 TEL 262919 Men schrijft ons: Namens de besturen van A.R. kies verenigingen deel ik mede, dat op 1 juni a.s. de verkiezing van leden voor de gemeenteraad zal plaats vinden. Meerderen zijn op die dag echter met vakantie. Wilt U toch stemmen? Ga dan on verwijld naar één der onderstaan de adressen waar u een machtiging kunt afhalen. L. van Veelen, Dr. Schaepmansin- gel 70; W. van der Meiden, Willem Piiper- straat 29 (Kethel); E. Eijkenaar, Obrechtstraat 13 (Ke thel); P. Poot, Polderweg 11 (Kethel); J. H. Hoffenaar, Buijs Ballotsingel 73b; J. van Tilborg, Nieuwe Maasstraat 50b; W. van Ravens, Vondellaan 23a, tel. 261905. Heeft u moeilijkheden, van welke aard dan ook in verband met be doelde verkiezing, dan kunt u zich persoonlijk of telefonisch in ver binding stellen met laatstgenoerr, dé. De kostelijke pocket van onze Schiedamse met leuke tekeningen van Dick Bos, in fleurige omslag, slechts 1.75 Verkrijgbaar bij alle erkende Schiedamse boekhandelaren. Aan de heer H. Schipper, geboren op 25 december 1904 te Dubbeldam en wonende in Schiedam aan de Amalia van Solmsstraat 4b, is we gens langdurige en trouwe dienst toegekend de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau. De heer Schipper vierde op donder dag zijn veertigjarig jubileum bij de Automaatschappij Vink Co in Schiedam, waar hij thans als chef monteur werkzaam is. Burgemeester Roelfsema reikte de ze ere-medaille aan de heer Schip per op donderdagmorgen 5 mei a.s., direct na de opening van de auto mobielshow van d« fa. Vink Co, in de Sporthal en wel om elf uur. PHILIPS KOFFIEMOLENS, vanaf 19,75 HAARDROGER, in koffer 47,95 In onze platenafdeling: „Alles draait om moeder", 30 cm. L.P9,90 Corsica d' amore, Hermien en Gert Timmermans 4,25 Moeder, hoe kan ik je danken Willv-Willeke Alberti 4,25 Hundert mann und eln befehl, Freddv 4,25 Tophit van de week: If you Leave me, TTi^toIdenearrings^;ii_4j25 OOK VOOR RADIO TELEVISIE EN BANDRECORDERS Sinds 1900 ROTTERDAMSEDIJK 252 Telefoon 268807 Vlaardingen, Telefoon 5006 Korte Hoogstraat 16 Goudse Singel 101 Rotterdam, Tel. 136620 SCHIEDAMSE DERBY Dat de derby Hermes-D.V.S. S. V.V., a.s. zondag 2 uur, dit jaar met meer dan gewone belangstelling te gemoet wordt gezien behoeft geen betoog. Iedere voetballiefhebber weet, dat S.V.V. strijdt voor een promotieplaats en zich geen pun tenverlies kan veroorloven. Hermes neemt dit seizoen een bescheiden plaats in en ondanks het feit, dat de blauw-witten volgens de regle menten practisch geen gevaar lo pen, is een betere plaats op de ranglijst toch welkom. Ten aanzien van de prognoses is het wei duidelijk, dat alom in den lande het totoformulier voor deze wedstrijd een 2 zal worden inge vuld, maar voor de Schiedammers ligt de zaak iets anders. Indachtig aan de le wedstrijd, zal voor hen een verrassing geen verrassing zijn. Daarvoor ligt de eerste wedstrijd nog te vers in het geheugen. Im mers, na een veilige 2-0 voorsprong bij de rust, ging S.V.V. toch gena deloos met 4-2 ten onder. Het zit er dus in, dat ook deze match een spannend en emotievol verloop zal krijgen. Belangstellenden moeten wij advi seren zich via de voorverkoop van plaatsbewijzen te voorzien en tijdig op „Harga" aanwezig te zijn. Vooraf, 12 uur, gaat Hermes 2 de strijd aanbinden met Holland Sport 2, koploper in deze afdeling. De jeugd blijft ditmaal in de buurt en speelt zaterdagmiddag in Vlaardin gen tegen Fortuna VI. Hermes 3 gaat bij de Spartaan 2 op bezoek en het 4e elftal speelt om 12 uur thuis tegen Aeolus 2. Parkweg 369 Laan van Bol'Es 21 Korte Dam Broersvest 5 tWmf owl JUQur MKPi

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 9