Het nieuwe Ooi, voor de e^eliandtcapte Tussen beton- en Atlaspalen is het nu goed werken HARGA-FILOSOFIETJES menó Firma de Wit opent morgen nieuw pand iicapi Scbiedamse NOTITIES Gezongen Mis voor Mgr. Bekkers Scbiedamse NOTITIES D. van D.: „Het was okéJ Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (■esclirnk Kleurenfeest Zonnig terras MOB YLETTE J HUIS Brillant- van Andel Voorlopig bestuur Boerenpartij HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) WOENSDAG 11 MEI 1966 17e JAARGANG No. 59 Eerste Ned. Huie aan Huisblad met een N.I.P.O. RAPPORT OUD-MATHENESSE OOK IN ROTTERDAM KANTOOR: C. J. v. d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE P. J. HOVINGH. Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds r-. Centrale administratie Randstad-edities* Koornmarkt 34, Delit, telefoon 01730-23677* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Morgenmiddag van 4 tot half 6 houden de firmanten van J. de Wit Zonen Beheermaat schappij N.V., J. de Wit Zo nen, Betonpaal N.V. en J. de Wit Zonen Atlaspaal N.V., de he ren N A. L. de Wit, H. P. en J. de Wit jr. in het nieuwe bedrijfs pand aan de Nieuw Mathenes- serstraat 28 te Schiedam (dat doorloopt tot de Buitenhaven weg) een receptie, teneinde vrienden en zakenrelaties in de gelegenheid te stellen het nieu we pand te bezichtigen. f'W- EEN GROOTS opera-concert geeft het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" a.s. woensdagavond, 11 mei in het Passage Theater. Er is een bijzon der mooi programma van allerleo bekende operamuziek samengesteld door de twee dirigenten nl. de heer Gijsbert Nieuwland, oud-dirigent en de heer Chris Verhoog, de huidige dirigent van „Orpheus". Wereldbe roemde solisten zoals Guus Hoek man, Els Bolkestein, Wil Matthes, Bert van 't Hoff en de heer Chris Verhoog, Orpheus-dirigent, doch te vens beroepszanger zullen hieraan hun medewerking verlenen. Kaarten voor deze unieke avond zijn ver krijgbaar bij de heer L. Stouthan- del, tel. 268704. Hét bekende ver koopadres van de „Orpheus-balpen- nen... DE TWEEDE „VIS-AVOND" georganiseerd door de hengelsportvereniging „Schiedam Omstreken" wordt op dinsdag avond, 10 mei a.s. gehouden in het Wijkcentrum Dr. Wibautplein alhier. Vanaf half 8 tot 9 uur des avonds kunt u zich als lid opgeven... Het is tenslotte zó 1 juni of beter 28 mei, want dan begint het lieve visieven al weer! mm Het accent is hierbij gelegd op de drempelloze brede ruimten, speciaal afgestemd op diegenen, die zich al leen per invalide-wagen voort kun nen bewegen. De toegang tot de werkplaats beneden levert geen moeilijkheden op. De boekhouder drukt op een knopje en automatisch gaan de deuren die te zwaar zijn om te tillen, omhoog. Via een lift komt men dan op een kantoorruim te. De heer N. A. L. de Wit, een ern stige reuma-lijder begrijpt beter dan iemand anders hoe juist dit een op lossing is voor de gehandicapte mens. En treedt hen hiermede tege moet. Achter de grote garage is een garderobe-centrum voor de arbei ders, bevattende een douchecel, twee toiletten en zes wastafels. Het lunch pakket kan hier verorberd worden in de eigen kantine met verlaagd pla fond, een Bruynzeelkeuken en een balie. Voordat men de fraaie brede trap naar boven oploopt vanaf de kan tooringang, valt het oog op een prachtig glazen raam, waarin het be drijf van deze firma verzinnebeeld is. Het werd van ruw glas vervaar digd. Een creatie var de Dordtse gla zenier van Staveren en het vormt een blijvend geschenk van het per soneel. De deurmatten zijn door „Blindenwerk" vervaardigd. Tegels van gezoet travatin (natuursteen) ook aan de zijkanten van de trap verwerkt, die vervaardigd is van kwartsiets. Heel mooi hierbij afste kend de smalle, zwarte leuning... De heren de Wit gaven Frans Hol- laardt uit Scheveningen de opdracht een fleurig mozaïek (zie foto) te maken als herinnering aan deze dag. Het werd een feest van kleuren, waarin verweven het bedrijf van de ze firma en de naam. Bovenaan de trap met die lichte achtergrond boeit en pakt het. En geeft het die gedachte weer waarvoor deze kun stenaar de opdracht kreeg. Met recht een kunstwerk. Warm van toon is het interieur van de directeurskamer van de heer N. A. L. de Wit aan de voorkant. Een eenvoudig bureau, een wand van pa lissander hout, blauwe vaste vloer bedekking, zwarte fauteuils van sky- leer. Wanden van Japans gras, maar ook in de kleur van het bureau. Hierop is een schilderij van de op richter van dit dynamische bedrijf bevestigd, wijlen de heer J. de Wit, wiens naam in deze N.V. blijft voort bestaan. Een heel originele klok in de vorm van een zwart levensgroot polshor loge. Gezellig tegelplafond, aparte verlichting (w.o. een lichtbak om de verbruikte lucht af te zuigen, ook elders terug te vinden) gecomple teerd met geestige overgordijnen. Royale kantoorruimten voor het ad ministratief personeel, de mechani sche boekhouding. Een andere direc teurskamer, die van de heren H. P. en J. de Wit jr. aan de achterkant. Een aparte kamer voor de hoofd boekhouder, een wachtkamer voor de accountants. Op deze afdeling ook een toilet-centrum, waarbij vooral de vloerbedekking van Ja panse tegels opvalt. Hierbij steken gezellig de blauwe tegels aan de wand af. En dan de kantine voor het kantoor personeel. Men kan hier volledig „relaxen" en zelfs bij een extra zon nige dag hiervan profiteren op het speciale terrasje. Met een frisdrank uit de ijskast! Zonwerende metalen gordijnen in twee verschillende kleu ren aan de achterkant van dit ge bouw. De vinding van de firma Ver- olme! In het kantoorgedeelte zijn geluiddempende plafonds aange bracht, air conditioning, waarbij de warmte geventileerd wordt en brede drempelloze deuren van teakhout. Een heel modern kantoor, waarvan de heer N. A. L. de Wit alleen zegt: „Als we iets doen, willen we het góed doen. Die kans kregen we nu en we hebben die volledig benut. De S.S.N. werd met de bouw belast, maar architect de heer C. Hoekveen uit Rotterdam kreeg de supervisie over de „aankleding" hiervan. Alles is zo sober mogelijk gehouden, maar het samenspel van kleur en harmo nie is verrassend. In 1932 werd deze firma opgericht. Morgen zal dit nieuwe kantoor en garage (onofficieel door het 100 man werkende personeel vorige week vrijdag in gebruik genomen) met een feestelijke receptie geopend worden. Dan zullen de talloze bloemstukken nog meer fleur aan deze unieke omgeving schenken en zal vooral de heer N. A. L. de Wit de voldoening smaken, dat hij de mens, belemmerd in zijn bewegingen, maar met een helder verstand en een mid delbare schoolopleiding de kans kan geven in deze omgeving zich te ont plooien. Men kan nu het kantoor aan de Schiedamsevest 42 te Rotter dam opgeheven is, veel economi scher werken. Beton en Atlaspalen. Daar ('raait hier alles om. Met als handelsnaam: J. de Wit. Sinds 1932... Rotterd.dijk 146 Tel. 269522 schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-162 Beyerlandselaan 176 Rotterdam Morgenavond om 7 uur zal in beide kerken van de parochie St. Johannes de Doper aan de Lange Haven en de Mgr. Nolenslaan een gezongen mis van Requiem worden opgedragen voor de zielerust van de op maandag overleden Monseigneur Marinus Bekkers, bisschop van Den Bosch. S.V.V.- Supportersvereniging „Door Weer en Wind" laat weten dat ze op Hemel vaartsdag 19 mei a.s. met bussen naar de wedstrijd Noad-SW gaat. De kaartverkoop hiervoor heeft dinsdagavond 17 mei plaats van 8-10 Q/-|->izsr-lnm uur 's avonds in Café de Sluis, Lek- OGI llcualTl straat 2. welbekend door de jeugduitzendin gen Veilig Verkeer voor de tv. zal een heel bijzonder licht werpen op de mysterieuze zaak die para-psy- chologie heet. Een middag die heel interessant belooft te worden voor de leden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam. Het wordt morgenmiddag de Slui tingsmiddag van dit seizoen. In ge bouw „Irene", aanvang 2 uur. „IK ZAL JE OP handen dragen...". Dat is de titel voor de hoofdfilm, die dinsdagmid dag, 17 mei a.s. in Musis Sacrum wordt vertoond voor de leden van de Algemene Bond van Bejaarden, afd. Schiedam. Kaarten hiervoor zijn gratis verkrijgbaar op vertoon van contributiekaart aan het zgn. „Blauwhuis", Lange Nieuwstraat op donderdag, 12 mei a.s. des morgens van 10 tot 12 en des middags van 2-4 uur. In de pauze zal een kopje koffie geserveerd worden. Voor re kening van het bestuur! Aanvang: half 2 (op de filmmid dag), zaal open: 1 uur. U komt toch ook...? HET PRAKTISCH gedeelte van het Jeugdverkeerexa- men wordt morgen, donderdag, 12 mei besloten. Des morgens van 9 12 en des middags van half 2 tot 4 uur heeft het examen plaats, waarbij de start en finish voor de ingang van de Prinses Beatrix- school, Buys Ballotsingel 108 alhier zijn... DE HEER J. W. GOSKER inspecteur van politie te Arnhem, Op een op maandag j.L gehouden, druk bezochte bijeenkomst van het snel groeiende aantal leden van de Boerenpartij te Schiedam werd een voorlopig bestuur voor de afdeling Schiedam gekozen en als volgt ge ïnstalleerd: Voorzitter: B. A. van den Bor; 2e voorzitter: A. Roede; secretaris: N. Bos: penningmeester: C. Muijs; 2e penningmeester: G. W. K. L. He.- blom. Ineengeklemd tussen al wat puur Blauw Wit was en dacht zat ik zon dagmiddag op de tribune. Op het Harga-complex. „Je hebt wat ge mist" zei zomaar een meneer. „Daar straks waren de doelpalen rood en groen gemaakt. Je kan het nog een beetje zien". Ik verbeet een lach en bleef ingetogen kijken. Het joch achter me met zijn rood-groene das om, koeiebel en helse toeter bezorg de me nog meer „bibbers", maar ook die wist ik meesterlijk te be dwingen. Van de tante van Tonny kreeg ik als aanmoediging weer een Engels chocolaadje. Het veld liep lekker vol. Niet helemaal uitverkocht, zoals ik verwacht had, maar die 10.000 men sen zouden kunnen genieten van een derby, die klonk als een klok. Op papier dan... In werkelijkheid een tamme bedoening. Scheidsrechter J. Bijleveld uit Rotterdam floot niet overal voor, hetgeen tot de opmer king stimuleerde: „Hij is voor S.V.V...." De toeter achter me ver dween, evenals Tonny van Ede. Met zijn uitvallen trok Hermes D.V.S. zich zwaar in de verdediging terug. Wat Dick van Dijk, de ijveri ge maat zeer bewaakte Leen Hubert of Wout van Meeteren ook probeer den, er was geen gaatje te bespeu ren. Onbegrijpelijk vaak, dat Her mes D.V.S. zo triest met EDO de twee laatste plaatsen deelt. S.V.V. was zichzelve (weer) niet. Het hoofd hield keeper Bezem heel erg koel. Ook toen tot ergernis van iedereen hij belaagd werd met uittrappen. Het mag...! Specifiek in het bui tenland een gewoonte. Hier lusten we dit niet, speciaal niet in een derby... „Ik wil wel voor Hermes klappen" zei schuchter een jongentje. „Als je het mooi vindt dan mag je klappen" zei stoer zijn pa. 't Was toen inderdaad een ap plaus waard, hetgeen gegeven werd. Dat was na de rust met 0—0 inge gaan. „Wie nu een doelpunt maakt wint de wedstrijd" verzuchtte de mevrouw naast me. Een gelijkspel leek zo tam en S.V.V. had die pun ten hard nodig. Een benauwde wed strijd met het visioen van dat ge lijke spel, toen Dick van Dijk in eens zijn kans greep en het net ach ter keeper Bezem deed bollen... Al wat Rood en Groen was hief een juichkreet aan, die men in Hoek van Holland gehoord moet hebben! S.V.V. was het gelukt, al was er even de dreiging van een buitenspel- doelpunt. Maar de bal kwam op de middenstip terecht. Nog even die voorsprong vasthouden, hetgeen ge lukte. Al was het beslist geen wed strijd om „u" tegen te zeggen...! Maar tegen D. van D. zeg ik alleen „Het was oké...!" Stérkte tegen D.F.C. a.s. zondag. Ik heb het er nu al benauwd van...! MIEKE Burg. Honnerlage Gretelaan 159 Telefoon 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1