Jurre de Jong en Marja van loom: jeugdtitels tennis E burgerlijke EEjtand HET HIEUWE STADSBLAD Wie loopt zonder zwembroek achter de stopmand predik beurten Schiedamse NOTITIES Voor al Uw ADVERTENTIES Met een sluitingsprobleem VRIJDAG 10 JUNI 1966 HET NIEUWF STADSBLAD 17 Met stralend weer zijn op het ten nispark Van Vliet de jeugdkampi oenschappen tennis 1966 gespeeld. Ruim 130 partijen waren nodig om de kampioenen te kunnen aanwij zen. Bij de meisjes won Marja van Toorn met 6-4, 6-2 van Coby Janse. Bij de jongens van 14 tot 18 jaar wred Jurre de Jong kampioen door een overwinning op Johnny v.d. Lin den met 6-3, 6-2. Het kampioenschap van de jongens tot 14 jaar werd een ovejwinning van Otto Panman op zijn broer Jaap Panman (6-1, 6-1). De jeugdkampioenschappen van de kring Schiedam werden dit jaar op het prachtige tennispark van Vliet verspeeld. Uit een schema van 32 spelers werd Jurre de Jong bij de jongens tot 18 jaar voor de tweede maal kampioen. De Vlaardingse speler Johnny v.d. Linden had niet veel in te brengen tegen de Schiedammer. Het kam pioenschap bij de meisjes werd, te- i de verwachting in, een gemak kelijke zege voor Marja v'. Toorn. In het kampioenschap voor de jon gens tot 14 jaar excellerde de ge broeders Panman. In de finale bleek Otto toch te sterk voor zijn broer Jaap. Het herendubbel werd gewonnen door de Vlaardingse combinatie Roel v. Leeuwen/Ron Lensselink, zij wonnen met 6-4, 6-3 van Panman/ Panman. Het damesdubbel werd na een span nende partij door het dubbel van Toorn/Janse gewonnen op Seger/ Wassenaar met 6-2, 8-6. In de tweede set keken v. Toorn/Janse op tegen een achterstand van 0-5. De Los Bi- gotes-meisjes trokken tenslotte toch Lijst van gevonden voorwerpen Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 -17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: 1 paar witte gymn. schoenen; bad- goed; bril met zwart montuur; zak aardappelen; Duitse vlag; autoband velg (Renault); sierrand verm. koplamp; 2 bromfietsplaatjes NPM 068, HBM 048; dameshorloge; bruine portemonnee met inh. kaart; le- gertas met inh.; herenportemonnee met inh.; schooltas met inh.; bruine aktetas met inh. naam (Post Kethel). Te bevragen bij de vinders: zwarte dameshandschoen, Holster, Pernissestraat 10; ceintuur, Putters, Rembrandtlaan 55; zwemkleding, v. d. Veerdonk, Parkweg 154; witte da meshandschoen (R), C. Bijl, Prins Mauritsstraat 26; blauw turnpakje ODO, van Wingerden, H. Polakstraat 106; grijs damesvest. Kraan, Troel- stralaan 86; bos sleutels, 15 St., van Bockel, Nieuwe Mathenesserstraat 27; ballpoint,Postkantoor, Tuinlaan; ring met 4 sleutels, de Rooij, Vlaar- dingerdijk 285; bos sleutels, 6 St., Homburg, Burg. v. Haarenlaan 1250; bril met koker, Ravens, Vondellaan 23, tel. 261905; ring met 5 sleutels, de Ronde, Aleidastraat 56c; bril met zwart montuur, Van Nielen, West Frankelandsestraat 67; 2 sleutels aan touwtje, de Groot, Prof. Aalber- selaan 55; 3 sleutels aan riempje, de Koning, van Marumstraat 22c; kin- derbril, rood montuur, van Waart, Vondellaan 28; 2 vulpennen in étui, Wissen, Lorentzlaan 58; sleutel, Ver zijden, Kap. van de Coppellolaan 6; sleutelring met 5 sleutels, Bouw meester, Rubensplein 20; 2 zonne brilglazen in étui. Schouwenburg, Singel 6; jongensbril, bruin-wit mon tuur, Meulendijk, P.K.O. Laan 181; baal emaille vlokken, Woensdrecht, Puttershoekstraat 38; dekkleed, Van Leeuwen, Lange Singelstraat 91a; wieldop Chrysler, Kalfsbeek, Nieuwe Haven 233; reservewiel, van Son, Nw. Mathenesserstraat 27; 3-wielig fietsje, Brökling, Van Limburg Sti- rumstr. 41; rode autostep op lucht banden, P. Meidam, Hijsmansstraat 89b; autostep, wit-rood, Gustafsen, Laurens Costerstraat 41; 3-wielig kinderfietsje, Borsboom, A. Ariëns- straat 134; verchroomd herenhorlo ge, Dijkshoorn, Polderweg 256; be- delketting,, 15 st., de Jonge, Anth. Heinsiusstr. 14, Vlaardingen; bank biljet, Etman, Dr. Wibautplein 147; doublé dameshorloge, Kuipers, Mar conistraat 83a; doublé halsketting met steen, Nieuwstraten, Schaper laan 2; zwarte bromfietstas met in houd, van Rijnsbergen, Pr. Maurits straat 14; bruine damesportemon nee met inh., Vermeulen, PI. Een- dragt 9b; zwarte portemonnee met inhoud, Kouwenhoven, Rozenlaan 4; herenportemonnee met inhoud, de Jong, Woonark Helena, Willemska de; witte boodschappentas, Van Oor schot, Hoofdstraat 205; oranje-gele kanarie, van Oosterom, Aleidastraat 38c; donker gestreepte cyperse kat, Figee, St. Liduinastraat 96a; zwart harige hond, Mientjes, 's-Graveland- seweg 764, tel. 262111, nog aan het langste eind door met 8-6 deze set en de partij te winnen. Coby Tanse behaalde in het ge- mengddubbel haar tweede eerste prijs door samen met Ron Lensse link van het duo Seger Harreman te winnen en wel met 7-5, 6-3. In het troosttournooi zegevierden bij de meisjes E. v. Toorn op M. Op- rel (6-2, 6-0), Pij de jongens tot 14 jaar M. Hogendoorn op J. Verwey (6-0, 6-0) en bij de jongens van 14 tot 18 jaar A. v. Wezel op B. v.d. Bor jr. (4-6, 6-1, 6-3). Bij de prijsuitreiking zwaaide bonds- gedelegeerde N. Spithoven vooral lof aan de wedstrijdleiding, bestaande uit de T.S.F.-ers mevr. N. Oprei, de heren P. v. Geem, H. Bulte en in het bijzonder G. Olthof. Deze zesde jeugdkampioenschappen zijn organi satorisch sportief een groot succes geweest. Het was duidelijk te zien dat de tennisport door de jeugd een betere toekomst tegemoet gaat. Al een paar weken slaap ik met een brief onder mijn kussen...! Als ik heel erg heb liggen woelen zoals de nacht voor de Gemeenteraadsverkie zingen dan komt er een kreukje bij. Maar nu zitten er zóveel in, dat ik 'm naast mijn schrijfmachine gelegd heb. Hetgeen betekent, dat ik 'm moet beantwoorden. Een moeilijke geschiedenis. Maar dat éne zinnetje: „Wees u onze voorvechtster voor een winkelsluiting op zaterdagmiddag!" Daar zit het 'm in. Een lévensgroot probleem, waarvoor ik geloof ik geen oplossing weet. Een eigenaresse van een grote zaak (laten we het heerlijk privé hou den!) doet een beroep op me ALLE WINKELIERS op zaterdagmiddag, net als die voortvarende kappers (ik noem geen namen meer, u ként ze al!) hun zaak om 3 uur te laten sluiten. Dat zou dan betekenen dat het eeuwige personeels-tekort hup- peta zó opgelost was. Men zou nog wat aan de zaterdagmiddag hebben. En overal tevreden gezichten van de verkoopsters, vooral als het zo bloedjesheet is als nu, donderdag middag. Weet u nog hoe die arme verkoopsters het te kwaad hadden op die stralende Koninginnedag...? „Wees u onze voorvechtster..." Er gens voel ik me een pietsje ge- steeld, vroeger op school was ik echt een vechtster. Maar dan in de an dere betekenis van dit woord. Dat leverde alleen maar blauwe plekken en schrammen op... In de zomer zou die winkelsluiting echt wel kunnen... De vrijdag wordt nu praktisch al door de huisvrou wen als gezellige inkoopdag be schouwd, omdat ze eerst naar de markt geweest zijn. Het zou wel kunnen. Maar... En daar komt het op aan. De grote winkels moeten dan ook meedoen. IEDERE winke lier moet hieraan meedoen... In het gunstigste geval dat men werkelijk eens een keertje eendrachtig zou kunnen zijn, dus bom om 3 uur de winkels dicht, dan blijft er toch nog een probleem. JAREN (verschillen de winkeliers hebben er grijze haren van overgehouden!) heeft men met man en macht ervoor gevochten, dat de Schiedammers in hun eigen stad inkopen doen. Een prachtig voor beeld geeft hiervan onze burgemees ter, die gezellig met zijn vrouw in kopen doet. Zouden de winkels in de zomermaanden om 3 uur dicht gaan (heus het kan) dan moeten Vlaardingen en Rotterdam hier ook aan meedoen. Anders gaan die win keliers hier lelijk in het schip... Begrijpt u nu, waarom of die brief zolang onder mijn kussen bleef...? Die mevrouw voelt zich natuurlijk hevig teleurgesteld, maar zij zal nu begrijpen in welk probleem ze mij gestort had! Ik ben haar erg er kentelijk voor haar brief. Ik gun haar graag die sluiting om 3 uur. Maar... Ik blijf toch gezellig uw voorvechtster, omdat ik het zo'n mieters woord vind! MIEKE KERKDIENSTEN Zingen v.m. Ps. 8:1, 2, 4, 9; Gez. 79. n.m. Van 12 tot en met 18 juni 1966 GEREF. KERK SCHIEDAM Oosterkerk Rotterdamsedijk 289) Zondag v.m. 10 uur: ds. P. R. Eve raars; n.m. 5 uur: ds. W. Bakker te Katwijk aan Zee. H.C. zondag 15. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103) Zondag v.m. 9.30 uur: ds. J. N. Nam- mensma, voorber. H. Avondmaal; n.m. 5 uur: ds. P. R. Everaars. H.C. zondag 14. Magnalia Dei Kerk (Albardastr. 65) Zondag v.m. 10 uur: ds. P. C. de Vries te Loosduinen; n.m. 5 uur: ds. D. v.d. Meulen te Wassenaar. H.C. zondag 13. „De Goede Haven" (Westfrankelandsedijk 1) Zondag v.m. 10 uur: ds. W. Bakker; n.m. 5 uur: ds. P. C. de Vn~s. H.C. zondag 12. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) Zondag v.m. 10 uur: ds. D. v.d. Meu len, voorber. H. Avondmaal n.m. 5 uur: ds. J. N. Nammensma, Bevesti ging ambtsdragers. H.C. zondag 11. Collecten: hei éne offer is bestemd voor de Kerk en extra gift voor te kort 1965. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Zondag 12 juni 1966 Grote Kerk V.m. 10 uur: ds. C. van der Steen; n.m. 5 uur: ds. J. de Mars, Dubbel dam. Bethelkerk V.m. 10 uur: drs. R. H. Wissink, H. Avondmaal; n.m. 7 uur: drs. R. H. Wissink, H. Avondmaal en Dankz. Opstandingskerk V.m. 10 uur: ds. H. W. Hemmes, H. Avondmaal; n.m. 7 uur: ds. H. W. Hemmes, H. Avondmaal en Dankz. Vredeskerk V.m. 10 uur: ds. C. J. v.d. Sluys, Overschie; n.m. 7 uur: ds. J. G. Jan sen. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL Zondag 12 juni 1966 De Rank V.m. 8.30 uur: ds. W. Vons. Dorpskerk V.m. 10 uur: ds. W. Vons; n.m. 7 uur: ds. C. van der Steen, Schiedam. NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND, AFD. SCHIEDAM Westvest 90 Zondag 12 juni 1966 V.m. 10.30 uur: ds. A. D. Klaassen. NEDERLANDSCHE HERVORMDE (GEREF.) EVANGELISATIE Gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 Zondag 12 juni 1966 V.m. 10 uur: ds. A. J. Jorissen, Utrecht; n.m. 4 uur: ds. A. v. Eijck, Bergsenhoek. HET COMITÉ „Schiedam voor Christus" organi seert in samenwerking met de Auto zending een tweetal samenkomsten, die op zaterdag- en zondagmiddag om 2 uur in de omgeving van de kinderboerderij in het Beatrixpark zullen worden gehouden. De samen komsten die op zondag, 12 juni om 4.15 uur in het Beatrixpark wordt gehouden en des avonds om 8 uur in de Plantage zijn resp. bestemd voor alle kinderen, de avondbijeen komst voor iedereen. DE GEWESTELIJKE excursie naar Schouwen-Duiveland maken de leden van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging afd. Vlaardingen/Schiedam op zondag 12 juni a.s. Vertrek om 7.15 uur van af de Visbank te Vlaardingen, 7.25 uur vanaf de Liduinakerk, Nieuwe Haven en half 8 vanaf het Marconi plein, hoek Mathenesserweg, Rotter dam. Alles hierover vertelt u de heer B. v.d. Wijngaart, v.d. Dussenstraat 14b, Rotterdam, tel. 246594... Daar sta je dan, naast 17000 kilo tomaten en komkommers die aan de rol zijn gegaan. En nog wel exportkwaliteit ook, want de eindbestemming was Engeland. Maar de vruchten kwamen niet verder dan de Nieuwe Ha ven, waar deze lading op een truc met oplegger plots ging schuiven en grotendeels op de straat belandde. Een buitenkans voor de omwonenden en vele kinderen haastten zich om wat van de kostelijke groenten op te rapen en er hun ouders mee te verrassen. Waren al die tomaten en kom kommers tenminste nog ergens goed voor! GEBOREN René F. M. z.v. C. F. Rodrigues en V. J. C. Lokkerbol; Joannes F. M, z.v. P C Wijnties en E. J. H. van Oostrom; Elmer N. z.v. J. de Wit en A. Reijn- tjes; Martina A. P. d.v. J. A. van Leeuwen en W. F. L. van Ettinger; Anita d.v. N. Koppeschaar en G. Ouwens; Rob A. J. z.v. S. A. Schuller en E. C. A. Vermeulen; Antonius z.v. J. B. Kempers en W. A. van Vliet; Tiitske A. d.v. J. A. Zwep en S. Meijer; Lucia H. M. d.v. J. de Vette en C. J. M. Olsthoorn; Josephina M. I. d.v. J. A. M. Elgers en L. C. M. Eikmans; Linda d.v. L. A. K. Westdijk en M. T. J. Klein; Annette G. M. d.v. J. C. van Dorp en H. A. Negenman; Ronaldus S. z.v. J. J. S. de Kievith en H. C. Roeling; Ronald z.v. P. J. Schriel en H. Fijn; Jan P. A. R. z.v. B. van Gemerden en A. C. Verburgh; Iris A. M. d.v .S. A. M. Meeder en A. T. Roukens; Robert z.v. J. Kuipers en H. M. M. van Puffelen; Robertus S. z.v. P. W. J. van Rijn en L. N. van der Leek; Adriaan z.v. J. Korpel en M. Pol derdijk; Johanna W. T. d.v. J. G. Heezen en S. J. van der Velde; Alexandra L. d.v. W. A. van Wijlen en L. H. A. Brants; Edgar z.v. L. Schouten en G. J. van IJzendoorn; Gerda M. d.v. W. A. Goudappel en J. van Elsloo; Alice d.v. R. Vellenga en P. J. Bree; Jeannette d.v. V. Mucek en H. El- berg; Geertje d.v. P. J. Loch en C. J. S. van Rij; Pieter L. z.v. P. L. Sla en C. E. de Winter; Michael J. A. z.v. A. J. Hendriks en J. L. van Gent; Carmen A. B. d.v. B. J. van der Knaap en A. E. G. van Paassen; Diana J. d.v. J. Mulders en J. B. Bel. OVERLEDEN L. Zandstra 21jr.; J. Klaasse, 47 jr.; M. W. G. A. de Groot, 75 jr. echtgen. Krouwel; B. Ris, 92 jr.; A. M. Mulder, 71 jr.; P. Jans, 88 jr.; J. Kerssemeijer, 78 jr.; C. Karstenberg, 68 jr. wed. van der Graaff; B. de Ruiter, 65 jr.; E. M. Westkamp, 96 jr.; G. Kruijt, 50 jr.; A. M. Roeling, 71 jr. echtgen. de Jong. ONDERTROUWD T. M. van Deventer, 22 jr. en L. J. M. Smits, 22 jr.; H. P. Fisser, 26 jr. en G. H. V. van Oort, 20 jr; A. J. J. M. de Geest, 34 jr. en E. Timmerman, 29 jr.; J. Haesakkers, 30 jr. en N. Ouborg, 23 jr.; A. Hagendijk, 23 jr. en C. Niks, 19 jr.; J. P. Hulhoven, 25 jr. en M. J. Aal- berts, 19 jr.; A. L. Onderdelinden, 24 jr. en W. Koldijk, 23 jr.; J. W. van Ötterloo, 21 jr. en G. A. T PpppIs 2^ IT* a! G. Sloof, 21 jr. en E. Maan, 22 jr.; A. Stekelenburg, 23 jr. en W. A- Sij- rier, 24 jr.; A. Sterk, 29 jr. en T. M. W. H. Vis ser, 21 jr. GEHUWD G. van 't Geloof, 23 jr. en C. Rijs- dijk, 20 jr.; L. Westmaas, 21 jr. en J. H. E. Spil, 19 jr.; L. H. Tieman, 25 jr. en G. C. C. Sneek, 21 jr.; J. van der Pol, 22 jr. en J. E. Al- blas, 19 jr.; P. van Zellem, 20 jr. en G. Vrees wijk, 16 jr.; J. J. P. Klein, 27 jr. en M. L. G. Oosterholt, 22 jr.; J. Oranje, 26 jr. en A. Dijkhuizen, 26 jr.; W. Ubels, 28 jr. en J. Rosman, 19 jr.; R. P. D. van Schoonhoven van Beur den, 22 jr. en L. L Rietbergen, 21 jr.; J. A. Koens, 21 jr. en W. van der Spek, 21 jr.; M. B. Christen, 24 jr. en L. W. M. Schaap, 20 jr.; H. J. Wiegmann, 24 jr. en P. Pijl, 19 jr.; J. de Regt, 19 jr. en E. J. Konings, 17 jr. VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaa*AAA AAA AAAAAyVVVWAAftftflAAAA

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 17