me „en zo was het vroeger, ■nun - M. v P? |||py I v\,yê^»-*fcCÜ»V - v i i„ - Van Krizia, een Italiaanse konfektionair, is dit zeer ge slaagde strandpakje, zoals het getoond werd op het onlangs te Senremo gehouden festival voor katoenen zomermode Het is vervaardigd uit een met bloemen bedrukte, turquoise-kleurige popeline „Carline" heet dit model uit de kollektie van Tweka. Het heeft vrolijke druk-dessins op cretonne met donker fond. De driedelige, iets hoge- rere beugelcups uit gaas zijn door twee smalle bandjes verbonden. De tot de cupranden naar biuten geplaatste schoudersbanden zijn aan de achterzijde elastisch en hebben een gespsluiticg op de rug. Het lage broekje is aan de voorzijde gevoerd. Voor dit model werd een 100% katoenen cretonne gebruikt. Het is bedrukt in twee kleuren op donker fond. Er zijn zes kleurstellingen. De maten lopen van 38 tot en met 44. 2)# blijde zomer laat zicb t batoen o crêpe-stoffen, de beroemde popeline in verlerlel kwaliteiten en gabardine waren de meest verwerkte stoffen. Even gedurfd als mooi waren de kleuren en de des sins, ingegeven door Afrikaanse motieven of door de vroegere „lapjesstoffen", door grillige strepen, geo metrische figuren en, bloemen natuurlijk, welke wa ren uitgestrooid over ondergronden van wonderlijk zachte kleuren in de tinten rood, rose turquoise, ho ning en zalm. Strandrobes werden er getoond naast reiskleding, watersportmode naast zomerpakjes, regenmantels naast bikinis en dan nog zo vele andere aan een rui me verbeeldingskracht ontsproten modellen, die zich moeilijk laten groeperen. Op deze pagina is de show van Sanremo als in een paar beelden gevangen. Een mooie, stevige, katoenen struktuurstof (mat ting) in exclusief dessin bedrukt, werd voor deze bikini gebruikt. De schouderbanden met gesp lopen door vanuit de ronde hals en zijn achter elastisch. De driedelige cups uit gaas met beugel zijn door een hoog tussen stukje verbonden. Op dit tussenstuk een sier- strikje uit bies in bijpassende kleur. Deze bies loopt ook horizontaal over de cups. Het lage broekje, aan de voorzijde met dunne tricot gevoerd, heeft ongeveer zes centimeter onder de taillelijn een geschulpt rokje, dat met bies is afgezet. Hierop zijn twee sierstrikjes aangebracht. Deze bikini, „Gitte genaamd, van Tweka is ge maakt van zuivere katoen en verkrijgbaar in vier kleurstellingen in de maten 38 tot en met 44. In het acht eeuwen oude lustoord voor toeristen aan de Middellandse Zee, Sanremo, is onlangs het zomer feest de katoenmode gevierd. Uit negen landen wa ren 37 konfektionairs met 53 geïnspireerde en inspire rende modellen naar het Casino gekomen om deze aan enige honderden internationale modedeskundigen te laten zien. Uit Spanje, Finland, Frankrijk, Oosten rijk, Italië, Zweden, Duitsland, België, Engeland en de Verenigde Staten waren de ideeën voor hyper- vrouwelijke vrijetijdskleding van pure katoen overge vlogen, zodat men op één avond een panoramisch beeld kreeg van de modetendenzen voor de vrouw met vakantie. De populairste en meest modieuze ka toenen stoffen waren in deze internationale kollektie verwerkt, hetgeen nog eens bevestigde, dat voor kleurige, luchtige, fantasierijke, speelse vrijetijds- en vakantiekiedlng katoen het beste materiaal is. Ve lours, ribfluwelen, katoenen piqués, katoen-satijnen, Katoenen bastof is van belang in de nieuwe kollektie van Tweka, zowel in biki nis, als in hesjes, shifts en jasjes. Bij deze bikini (hierbo ven) in een mooi streepdessin hoort een shift in dezelfde kleuren. (Model Hil- de). .V

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 21