Het nieuwe SCHIEDAMSE TROFEE IN ANDERE HANDEN ^>cliutteróieeót in fó^arendrecht Schiedams eerste burger had een goede worp B. en W. trekken protesterend bij NS aan de bel Sportieve en modieuze JAPONNEN Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse I In een bijna tropische hitte vond vrijdagavond, 10 juni 1966, de derde fase plaats van de door de schietvereniging „Schiedam" georganiseerde Driekamp met Vrijheidsverenigingen uit Rotter dam en Barendrecht. Het eerste gedeelte had op 25 mei in de Korenbeurs plaats (staande met luchtbuks op 10 meter) in Rotter dam op 4 juni jl. op de banen in Kralingen (ïiggend met vuurbuks op 100 meter) en dan tot slot de beslissingswedstrijd om de „Van Heesen-beker" de heer van Heessen was destijds burgemeester van 's Gravendeel en lid van het hoofdbestuur van „De Vrijheid") in het gezellige clubgebouw in Barendrecht, waar men knielend met vuurbuks op 12 meter, het zweet parelend op het voorhoofd, trachtte zoveel mogelijk punten bij elkaar te schieten, liefst in de roos o fin de ompiddellijke nabijheid daarvan! De leden van de schietvereniging „De Vrijheid" in Barendrecht waren de woorden van hun voorzitter vorig jaar niet vergeten, toen hij bij de prijs uitreiking tot de Schiedamse schutters zei: „Die zal u volgend jaar weer kwijt raken!" Ze hebben woord gehouden, want Maar daarover straks FOTO B v. d MAST Eén organisatie ASTMA - BRONCHITIS „ALMEDI" In ons honkbal-domein Uitgerust voor een enkel buitje betrad burgemeester H. Roelfsema geflankeerd door zijn jongste zoon zondagmiddag het terrein van de softbal-, voetbal- en honkbalvereniging „Schiedam" dat op 12 juni 1966 de vlag uitgestoken had voor het feit, dat voor de aan vang van de wedstrijd „Schiedam"S.C. Haarlem iets officieels plaats had. Hoewel men al een paar wedstrijden in dit verfraaide honkbal-domein (werk van een team van egen leden) had ge speeld, wachtte de voorzitter van de honkbalvereniging, de heer J. v. d. Touw hersteld was van zijn ziekte, alvorens men officieel van dit fraaie en geheel aan de eisen van de eerste klasse afdeling beantwoordende terrein bezit nam. Brillant - 'V van Andel SNACKBAR STERENBORG HELE KIP 800 gr. J HULPVAKARBEIDER WOENSDAG 15 JUNI 1966 17e JAARGANG No. 69 Eerste Ned. Huis aan Huisblad met een N.I.P.O. RAPPORT OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDA M - TELEFOON 26.39 39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE P. J. HOVINGH. Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie Randslad-edlries® Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Terwijl 45 leden zich om beurten achter hun vuurwapens concentreer den hadden we een gesprekje met de voorzitter van de Barendrechtse schietvereniging, de heer E. de Ko ning. Een enthousiaste heer de Ko ning, want wat de leden hier ge- Dienstregeling Ned. Spoorwegen. Het College van Burgemeester en Wet houders heeft in een brief aan de Di recteur van de N.V. Nederlandse Spoor wegen te Utrecht zijn teleurstelling uit gesproken over de dienstregeling 1966/ 67, welke voor Schiedam in vergelijking met de regeling 1965/66 nog nadeliger is geworden; het aantal haltes van snel treinen is o.a. verder verminderd. Een afschrift van de brief is ter kennis neming toegezonden aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden-Maas te Vlaardingen. Speciaal voor TROUWREPORTAGES artistieke vergrotingen desgewenst in kleuren Nieuwstraat 43 (t.o. Bur. Bevolking 1 Telefoon 260555-152573 Tijdig bespreken zowel voor teeners, twens en de modern geklede vrouw, reeds vanaf 17,50 t.m. 125,-. Zojuist weer die leuke Ticel- japonnen ontvangen. MODEMAGAZIJN Broersvest 111 Schiedam Telefoon 267416 presteerd hebben grenst aan het on gelooflijke. Een veilingloods werd door een groep van tien man in een riant clubhuis omgetoverd. In zeven maanden tijd werd dit zelf gefinan cierd, startte met 23 leden en be gon men officieel re draaien met een bedrag van f 1500, De Barendrechters dragen de schiet sport een bijzonder warm hart toe. Op 4 september 1965 opende burge meester J. Rietdijk dit clubgebouw en nu heeft men 150 leden. Plus een jeugdclub van 30 leden, leeftijd 14-17 jaar, die elke zaterdagmiddag daar te vinden zijn. Ze hebben een éigen bestuur, waarbij het senioren-be stuur als mentor optreedt. Tot nu toe heeft men van de gemeente geen stuiver subsidie gekregen, echter wel goodwill van hoog tot laag. De contributie bedraagt slechts ƒ1, per maand. Daar kan de vereniging niet op „schieten". Wel uit de op brengst van de munitie, die er ver schoten wordt. Op dinsdag en vrij dag kijkt men dan ook niet op een dubbeltje per schot! Al heeft men ook donateurs, een handjevol, maar góede! Deze Barendrechtse vereni ging is dan ook een van de grootste schietverenigingen van Nederland met zijn ledental. Amsterdam heeft er 200. Het geheim van dit succes is dat men met elkaar één grote fa milie vormt. Dat iedereen bij wed strijden de kans krijgt. Dat er een paar keer een wapeninstructeur is die de mensen onderricht gaf. Dat de helft in militaire dienst geweest is en dat er ex K.N.I.L.-mensen als leden zijn. Dat men over filmmate riaal uit Canada en Amerika be schikt en dat men over een bestuur beschikt dat van „wanten" weet...! De secretaris de heer P. v.d. Gaag* opperde een dezer dagen in een brief gericht aan schutiersvriend^n de gedachte om te komen tot éen goede hechte schietsport-organisatie in Nederland, welke organisatie moet werken tot nut van alle schut ters in ons land. Men zou om daarmede in Zuid-Holland een aan vang te maken eerst de „schiet- hoofden" eens bij elkaar moeten steken om te bezien welke bundeling er in deze provincie mogelijk is. Tien punten gaf hij daarbij in over weging, nl. I. één jaarlijkse wed strijdkalender voor grotere ontmoe tingen, 2. een juiste indeling naar en aanduiding van de capaciteiten van de schutters, opdat op wedstrij den gelijkwaardige krachten elkaar partij geven, 3. echte provinciale kampioenschappen, zowel individu eel als voor korpsen op „alle" wa penen en verschillende afstanden, 4. het tot stand brengen van meer 12, 25, 50 en 100 meter banen, 5. ver antwoorde regeling van W.A. verze kering. Sommige verenigingen beta len nu 1,per jaar per lid, andere 3,50 per jaar per lid, weer anderen zijn helemaal niet verzekerd, 6. sub sidie-aanvraag bij de overheid. Aan andere sporten worden tot enorme bedragen subsidies verleend, waar om moet deze sport zo noodlijdend zijn? 7. het tot stand brengen van een algemeen Zuid-Hollands con tactorgaan, waarin kan worden ge plaatst het daarvoor in aanmerking komende plaatselijke verenigings- nieuws met daarnaast instructieve artikelen, 8. bevordering van jeugd- luchtbuksclubs, 9. contact met de sportpers en 10. bundeling en uit gifte van instructiemateriaal ter verhoging van de schietprestaties... De penningmeester de heer Th. Moerkerken verzet ook heel wat werk, maar hij is verzekerd van al ler steun. Verénigingskampioen 1966 alle wapens is het lid de heer Arie Molenaar, tweede penningmeester en mede-oprichter van deze vereni- Vervolg op pagina 3 Wij importeren een nieuwe vinding ter bestrijding van deze ziekte. In samenwerking .net uw huisarts bestaal thans de mogelijkheid dat u weer normaal kunt leven. Ook in schijnbaar hopelo/e geval len. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door Handelsonderneming Postbus 4008 Rijswijk (Z.H.) 0 Het eind vorig jaar geopende hotel-restaurant annex dancing Rijnmond aan de kruising Nieuwe Damlaan-Van Haarenlaan is wat de exploitatie betreft in andere handen overgegaan. De nieuwe exploitanten zijn de heren C. Koreneef en H. M. Zijlmans uit Delft, eigenaars van restaurant „De Prinsenvloot" te Delft en van res taurant „De Bruggehof" te Moerdijk. Wat hotel-restaurant Rijnmond betreft nemen zij de plaatsen in van de heren D. A. van der Pluijm en M. W. van der Pluym. De eigenaar van Rijnmond en tevens de bouwer is de Rotterdamse firma N.V. Stadhuis plein van Van Dort en Zonen. Burgemeester H. Roelfsema heeft ter opening van het verfraaide complex van de softbal-, voetbal- en honkbalvereniging „Schiedam" de eerste honkbal geworpen voor de aanvang van de wedstrijd „Schiedam" S.C. Haarlem. Deze bal voorzag hij daarna onder toeziend oog van zijn handtekening. Dat gebeurde met een fikse worp van onze sportieve eerste burger, de heer H. Roelfsema. De bal waarop hij daarna zijn handtekening zette zie foto heeft een ere-plaatsje in de prijzenkast gekregen...! Vóór de aanvang van deze honkbal wedstrijd heette de heer J. v.d. Touw de heer Roelfsema van harte welkom en bracht dank aan de voor zitter van de honkbalcommissie de heer J.; Elben, die met zijn staf er voor gezorgd had dat nu het eerste negental van „Schiedam" in de eer ste klas van de K.N.H.B. speelt, de accommodatie door zelfwerkzaam heid en enorme steun van de ge meente is uitgebreid. De „backstop" is achteruitgezet en vergroot. Dit fraaie veld waarvan menige Schiedammer het bestaan niet weet, ligt links van de weg als u de „Har- ga-tunnel" onderdoor bent. Er staat trouwens een bordje dat u naar dit velden-complex verwijst. Een ideaal oord ook om te vissen...! p schitterend bezit voor altijd! JUWELIER Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam DE WORP...! De heer v.d. Touw vond het een groot voorrecht dat de burgemees ter aan „de happening" van deze middag, het werpen van de honkbal naar het bat van de Haarlemse slag man, deelnam. Voordat burgemees ter zijn plastic regenjas uitdeed, zei hij, dat de zaak omgekeerd moest worden. Het was voor hem zelf een Vervolg op pagina 3 KOEMARKT GEGRILLEERDE in speciale verpakking zó van de meest moderne OLD-HICKERY-GRILL (bij extra hoeveelheden gaarne vooraf bestellen) Telefoon 26.63.98—26.87.05 In onze moderne snackbar harde en zachte broodjes royaal belegd met: paling, garnalen, tartaar, vark. fricandeau, rosbief, lever, ham, kaas, hamburger croquetten, enz. enz. Voor onze OFFSET-DRUKKERIJ, vragen wij een: bekendheid met 2- en 4 kleurenpersen strekt tot aan beveling. Sollicitaties schriftelijk (of mondeling na afspraak) te richten aan: Afd. Personeel, Burg. Honn. Gretelaan 159, Schiedam, tel. 260500.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1