JEUGDIG KOSTUUM NIET HET VERKLEINDE PAK VAN VADER De advertenties wijzen U de weg naar voordeel Gezellig, dat winkelen tussen de advertenties f-il M Wat hangt in de kledingkast van een jonge man B Terlenka Young Kledingkast Niet: zo-maar 1 Sporthuis Ter Braak en Radio Henny samen op een Vakantie-show WOENSDAG 22 JUNI 1966 V v. Tieners en twens zijn bereid om een belangrijk deel van het geld dat zij ter beschikking heb ben te besteden aan kleding. Ook de jongeman. Uit Engelse en Amerikaanse bronnen blijkt .dat hij er niet tegen op ziet om de helft of meer van zijn inko men, aan kleding te besteden. Datzelfde geldt voor de Neder landse jeugd. De Algemene Kunstzijde Unie (A.K.U.) brachl kortgeleden in Amsterdam een vijftal kleding-experts en een twaalftal jonge mannen (mid delbare scholieren, studenten en werkende jongens) bijeen, om te praten over kleding in jeug dige stijl. Bij die groep waren er die voor 1/3 tot 2/3 van hun salaris, kle dingstukken kopen. En hoewel niet ieder zoveel geld uitgeeft, was men het er over eens dal het uiterlijk (in kleding) bij de jeugd van vandaag een grote rol speelt.. Daarbij heeft men behoefte aan een „eigen gezicht". Er bestaat een dui delijk verlangen naar „anders". Het kostuum mag niet lijken op „hel verkleinde pak van vader", hel moet iets „leuks", iets jongs heb ben. Daarbij denkt de koper van nu aan bijvoorbeeld wat langere, meer getailleerde iasjes, aan vesten mei grappige revers, aan opgestikte zak ken, aan kapnaden op de broeken, aan „anders" geplaatste knopen, aan wisselpantalons, aan omkeer bare vesten. De AKU meent dat Terlenka de vezel juist voor jongeren ideaal is. Bij een nonchalante jeugd passen de praktische eigenschappen. En mede doordat nieuwe technieken, nieuwe mengingen dus nieuwe stoffen met moderne dessins mo gelijk maken, kwam er een samen werking tot stand tussen wevers, konfektionairs en de AKU. Gestimuleerd ook door mode-advi seur Gerard Dijkstra brengt men een serie kleding voor de jongeman nen tussen 15 en 25 jaar, die wèg van het „verkleinde pak van vader", maar wèg ook van nozem en „kik- ker"-kledinggewoonten, kan voldoen aan de mode-behoeften (en dus de vraag) van de jeugd zelf. Inspirerend werken de Amerikaan se „college" of „university" stijl, het „merk" van de Amerikaanse jongeman die vooruit wil. Verfris- •d daarnaast is de invloed van bijvoorbeeld progressieve Italiaan se ontwerpers. Voor de deelnemers aan het ge sprek, dat wij in de aanhef van dit artikel noemden, bleek het moge lijk om een „ideale kledingkast" voor jonge mensen uit verschil lende groepen samen te stellen. Hoewel wensen in detail wel eens verschillen werd men het eens over die kledingonderdelen die iedereen moet bezitten. Over het onderwerp als het „nette pak" bijvoorbeeld, ontstond wel wat diskussie (het „zondagse" pak is bij velen nog berucht), maar ten slotte was men hef er over eens, dat het door niemand gemist kan worden. De ene groep zal het wèl op zon dagen dra,Ten, andere groepen juist niet. De laatsten kleden zich in vrije tijd in „vrije-tijd-stijl", maar heb ben het nette pak voor andere ge legenheden gereserveerd. Alen kwam na uitvoerige overwe gingen tot de volgende gewenste samenstelling van een kledingkast voor jongeren: een pak voor het werk, voor da gelijks gebruik een gekleed kostuum één of twee gemakkelijk was- bare, plooihoudende pantalons truien, sweaters, pullover (in totaal vijf) om bij de pantalons te drager voor datzelfde doel: drie of vier sportieve hemden drie witte overhemden een sportief jak, een regenjas (of cape) en een winterjas sokken, ondergoed enz. dassen (niet te -"eel). Tijdens de diskussie werd een pak getoond dat het nu zeer goed doet (zie foto). En nog een andere manlijke „kom- binatie-set" zagen de deelnemers Twee kostuums één licht, één donker, in gelijke stijl met drie tot vier draagmogelijkheden: van een „dagelijkse" kombinatie tot een meer gekleed geheel, door het on derling verwisselen van de onderde len van de kostuums. Voor Terlenka Young is het niet ge noeg om te weten dat de jeugd prijs stelt op twee kostuums. Bij deze eerste, gebundelde en stei ke poging in Nederland om kleding voor jon geren een eigen inzicht ie geven, is méér nodig dan de toepassing in zó maar-kostuums van moderne gedes sineerde Terlenka stoffen. De kombinatie van die stoffen met verantwoorde ontwerpendat is het doel. Ook al zal men in ons land wellicht niet zo ver gaan als in Amerika, waar met een hevol king die voor meer dan de helft be staat uit mensen beneden 25 /aar bij het ontwerpen van kleding nauwelijks meer rekening wordt ge- houder met anderen dan juist de jeugd. -f t Voorbeeld van een Terlenka Young kostuum. Wanneer de drager zijn jasje uit laat heeft hij een bijna Spaans uiterlijk. Pantalon en vest kunnen heel goed samen gedragen worden, ook al omdat het laatste een rugpand heeft van dezelfde stof als die, waaruit het kostuum vervaardigd is. Het pak werd „double you" genoemd. Kolbert, pantalon en vest kunnen naar keuze uit uni-stoffen, geruit of gestreept, gekombineerd worden. Ontwerp: A. J. de Levita en Co. N.V., Amsterdam. -w:!. 1.1. vrijdag organiseerden sporthuis Ter Braak en Radio Henny gezamenlijk een grote vakantie-show in zal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Velen hebben een bezoek gebracht aan deze show, waar velerlei dingen op vakantie-gebied te vinden waren. In de tenten-afdeling stonden een aantal grote bungalow-tenten en voorts enkele 3- en 4-persoons André Jamet-tenten. Deze tenten vormden een klein gedeelte uit de collectie van sporthuis Ter Braak. Voor in de tent waren klapstoeltjes aanwezig, en om de zon weg te houden voor de ingang stonden verschillende prachtige fris getinte parasols. Te vens werd een groot aantal Tweka en Delana badpakken geshowd. In de vervoerssector waren een aan tal fietsen te zien. Een showwagen van Gazelle gaf een beeld van de collectie van deze firma en voorts stonden opgesteld een aantal Engel se Ralley-f Asen. Radio Henny was op deze expositie vertegenwoordigd met een nieuwe serie radio-grammofooncombinaties, een gehele serie bandrecorders, t.v.- apparaten en speciaal voor de va kantie een grote collectie transistor radio's. In een speciale stereo-hoek was alles te vinden op stereo-ge bied: grammofoons, radio's, recorders en versterkers. band- Sporthuis Ter Braak en Radio Hen ny hopen in de toekomst nogmaals een dergelijke show op te zetten. De samenwerking beviel prima, en ook de belangstelling rechtvaardigt een herhaling van deze tweedelige zomershow. Te koop: Opel Rekord '60 m. radio 1850.Chevro let Convair 1960, type 1961 ƒ2850.Morris Minor '58 1250.—; Fiat 600 '58 ƒ1300. N.S.U. Prinz 1960 1150.— Opel Record Stationcar '59 1250.Ruilt alles in. Ge hele financiering. Tel.266312 Lange Singelstraat 37. Citroen Ami Break 1965, als nieuw, 24.000 km. gelo pen, kleur rood; Opel Ka- dett 1963, anthraciet-grijs Austin Seven Combi 1962. Automobielbedrijf Bakker, alléén: showroom Boezem- singel 94 t/o. Veemarkt, Rotterdam. 's Avonds ge opend tot 9 uur. 's-Zondags van 1114 uur. Garantie. Inruil en financiering mo gelijk. Te koop aangeboden: in prima staat 2 C.V., bouwj. eind 1963. Vaste prijs ƒ2500.- Telefoon 26 18 72. Te koop: 20 jonge en 5 grote konijnen. P.K.O. Laan 156 (beneden). Zündapp bromfiets te koop, 14 mnd. oud, goed on derhouden. Dekker, Lange Singelstraat 95 (boven). Te koop: 2 nylon meisjes jacks; grijze blazer, leeftijd 12 jaar. Singel 143 c, Tel. 26 2755. Avondwerk gevraagd op admistratief gebied. Brieven onder nr. 5595 aan bureau van dit blad. Te koop: Renault 4, gere viseerde motor m. W.A. ver zekering. De Wit, Hargsin gel 27, Schiedam, voormalig Kethel. Mercedes 220 S. 1964 met zeer veel accessoires, 40.000 km. gelopen; Opel Record 1964; Opel Rekord 1963. Automobielbedrijf Bakker, alléén: showroom Boezem singel 94, t/o. Veemarkt, Rotterdam, 's Avonds tot 9 uur geopend, 's Zondags v. 1114 uur. Garantie. Inruil en financiering mogelijk. Te koop: DAF 750, in prima staat met veiligheids riemen. Wegens aanschaf grotere wagen. Prijs j 1800, Johann Straussplein 266, Kethel (Groenoord). Te koop: donkerblauwe kinderwagen 25.en een reiswieg 15. Vijfsluizenflat 392. Simca 1000 GLS '66 met radio, 11.000 km. gelopen; Morris 1100 '63, donker groen, als nieuw; Daf 750 Combi '63, zeer goed. Auto mobielbedrijf Bakker, alléén: showroom Boezem singel 94 t/o. Veemarkt, Rotterdam, 's Avonds tot 9 uur geopend, 's Zondags v. 1114 uur. Garantie. Inruil, en financiering mogelijk. A.s. echtpaar zoekt inwo ning in Schiedam Telefoon 262791. H v. d. Kraan's Bouwbe drijf, Molensingel 129, Tel. 26 99 5126 38 47 voor al Uw onderhoudswerk. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Te koop wegens over compleet. een goed onderh. kolenhaard, merk Bagdad 1966, zwart. Idenburgstr. 68, Schiedam. Aangeboden: klein har monium. Te bevragen: na 8 uur: Vlaardingerdijk 303 B Overheerlijke jonge vette graskaas, smaak als room, slechts 37 ct. per 100 gram. Goudse Kaascentrale, Mgr Nolenslaan 460. Jongeman zoekt 1 of 2 kamers m. kookgelegenheid Brieven onder No. 5584 aan bureau van dit blad. Te koop: Mercedes 180 Diesel met belasting ƒ650. Houtbraker, Spoorbaanstr nr. 21, Kethel. Te koop: een Philips bandrecorder, 2-sporig. Te bevragen: Rubensplein 22 A Te koop: witte kinder wagen, in prima staat. Van Ruysdaellaan 22a. Aangeboden: 3-kamerwo- ning met douche, 2 balcons, kelder, 2e woonlaag, Nieuw- land; gevraagd: beneden huis met douche. Brieven onder No. 5587 aan bureau van dit blad. Te koop: witte half En gelse kinderwagen Mut- saert) met matrasje. Te be vragen vrijdag tussen 7 en 10 uur: West Frankelandse- straat 50 B. Goed spelende radio te koop. Van Tienhovenstr. 28, Schiedam. Bromfiets te koop, in zeer goede staat, vaste prijs 125.Na 6 uur: B.K. Laan 228 B, 2x bellen. Klein gezellig atelier damesconfectie vraagt naai sters, aank. en gevorderd. Inlichtingen: telel 26 82 38, Schiedam. Tevens thuis- naaisters. Tehuis gezocht voor 2 jonge katjes. Westerholt, Bilderdijkstraat 49B, Schie dam. Leer een vak met toe komst In onze modern in gerichte drukkerij hebben wij plaats voor leerling-zet- tersen leerling-drukkers. Prettige werkkring. Vrije bedrijfskleding. Aanmelden Drukkerij „Trio-Hillegers- berg", Gustoweg 51, R'dam, Tel. 010—26 48 77. Franse wieg, bekleed, ter overname aangeboden. Des avonds na 8 uur: Marconi straat 35a, Schiedam. Te koop: goed onderh. studie-piano tegen elk aan nemelijk bod. Na 7 uur: J. A. Alb. Thijmstraat 9 A. Te koop: z.g.a.n. blauw wit Van Delfts kinderwa gen, 9 maanden oud. F. Verhoeven, Dr. Schaep- mansingel 36. In onze zeer moderne Te koop: twee herencos- drukkerij hebben wij nog tuums, z.g.a.n., maat 51. Telefoon 26 68 72. Batavus met verzekering te koop. Tel. 26 81 30. plaats voor een handzettet Kom eens met ons praten over de zeer gunstige loon- Te koop: wandelwagen voorwaarden Bedrijfskle- ƒ22.50; verchroomde thee- n' wagen 10— Drukkerij „Trio-Hillegers- Franselaan 160 B, berg" Gustoweg 51 Rotter- Tel. 153051, Rotterdam-W. dam' Tel- 01026 48 77. Bankstel en huiskamer ameublement, strakke lijn, prima bekleding. Rutger v. Keulenstraat 21, bij hoofd weg Pr. Alexanderpolder, Telefoon 20 49 45. Te koop wegens vertrek: Duitse kruissnarige piano. Tegen elk aannemelijk bod. Na 7 uur 's avonds: Triton flat, Havendijk 541.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 17