„ARGUS" HOORTOESTELLEN waarom gebruikte aaodeu? Diamanten bruidspaar in de Jan van Zutphenstraat 1 WISSELBAND Oranjestraat 9 - Tel. 266431 D.S.T. prijst de Avondvierdaagse Winkelen in Manivovo REEPERBAHN BIJ NACHT 3 Dr F. QUISPEL AFWEZiG HCCBKfBil&aS MRWEaNESiF WOEI KIKK 3STiï'3PiËtPIWïWHClWiairffl®4' ai!^?v531WH»«iWe'iy^*f»i|*g$l»3EÈi*^to9et$a*eHW*H*aKiS*wW*HW89BöeDBllKWH*l zijn speciaal aan uw gehoor aangepast en praktisch niet te zien MET 1 JAAR FABRIEKSGARANTIE Maandag, 27 juni 1966 is het eigenlijk dé grote dag. waarop zij 60 jaar geleden de grote stap voor het leven waagden. Dit heuglijke feit hopen Kees Kruse (81) en Marie KruseBouwer 80met de kinderen, 4 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen op a.s. zondag 26 juni in hun gezellige woning aan de Jan van Zutphenstraat 1 te vieren. Een kleindochter van hen is getrouwd met Gerard Bres- sers, het orgelfenomeen van onze stad Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM WOENSDAG 22 JUNI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD auto banden-service «Wt vv ii tv -NT ,*4' Vrouwenaris Schiedam tot 29 juni Waarneming telefoon 269126 lijke man, die schier tijd tekort gekomen is in al die jaren, want hij reed met zijn vrouw op een zware motor kris-kras door Nederiand, maar ook door België en Duitsland. Heel veel foto's zijn daar de dank bare herinneringen aan. Ook in kleu ren! ALLROUND HOBBYIST... Na de motor de bouw van een éigen boot. Met sloep. Waarmede hij een andere hobby ten volle beoefenen kon: het vissen. In de winter altijd knutselen in de schuur aan de Gus- toweg, nu Nieuw Mathenesserstraat, waar ze jaren gewoond hebben na de prille start in de éénkamerwo ning aan de Stationsstraat voor een rijksdaalder per week. Hij laat heel trots een elektrische klok zien in uit gewerkt koper, het werk van uren lang knutselen, heel apart met die beide schemerlampjes. Schilderijt jes versierd met scherfjes Delfts blauw. Smeedijzeren lampjes, ver schillende degelijke tafeltjes met in legwerk. Een bankstel en een boe kenkast... Zijn vrouw moppert nu de werkplaats in huis is en de krul len dikwijls aan zijn schoenen han gen als hij een'kop koffie komt drin ken. Hij moet het nu maar eens rustiger aan doen, maar Kees Kruse kan nu eenmaal niet stil zitten! Zijn vrouw mag er ook nog zijn. Als 80-jarige verzorgt zij de was zelf, houdt zij het huis, een moderne bejaarden flat, waarin zij drie jaar wonen, aan kant. Vroeger hadden ze altijd die ren om zich heen. Ze hebben eens een nest met negen jonge herders honden gehad, waarvan er een dood gegaan is. De liefde voor dieren na men de drie zoons van hurt over. Twee bejaarde mensen die met vreugde op hun diamanten huwelijk terug konden zien. Geen motorfiets meer. Geen tochten met de boot. Daarvoor is in de plaats gekomen dé boottocht een maal per jaar van de werf Gusto. De contactmiddagen, ook van de bejaardenbond (bestuur vergeet u ze niet?). Ze hebben heel wat moois in eigen land, maar ook over de grens ontdekt. Daarop nu te teren is een zegen als je een diamanten bruidspaar bent. Om precies te zijn: op 27 juni 1966. In de Jan van Zut- phenstraat 1. Vanaf deze plaats mijn heel hartelijke gelukwensen en nog veel goede jaren samen... M.W.-S. De wandelaars/sters van „De Schie- damse Tippelaars" hebben met veel animo deelgenomen aan de Avond vierdaagse. Hoewel er wel enkele blaren te behandelen waren hebben zij op de vierde dag zonder uitval lers de finish bereikt. Enkele Rotterdamse leden konden niet tijdig de sporthal bereiken en zijn daarom in hun eigen woon plaats gestart. Deze hebben hetzelf de resultaat bereikt. 14 D.S.T.-ers/sters namen voor de 5e t/m de 9e maal deel en kregen mmmil MMIII1""a'amm—■■■■■■min»»Miiw—nwMuuyiiMnii—im—m—bi————i— B i Manivovo 30-5-66 i Manivovo vindt U niet op de kaart, maar eenmaal in Manivovo vindt U er wel van alles. Je slaat er van achter over. Daar is het strand; er zijn riffen; de laguun biedt de schepen een veilige ankerplaats. Vruchtbare visgronden, zelfs oesters in de laguun. Een stevig aanlegsteigertje; een inlands feesthuis met interessante naaktfiguren. U vindt hier zelfs een Hollands polderlandschap met kanaaltjes en bruggetjes. De nieuwe cocosnoot-aanplanting schiet lekker uit de kluiten. Een mooi kerkje pronkt in het centrum I van de statie. Klaslokalen, slaapzalen, bakkerij en werkplaatsje; keuken en wasserijtje; opslagplaats voor tuingewassen. U kunt het zo gek niet opnoemen, het is er. Binnenkort planten we er een i Zustershuis bij en ook een ziekenhuisje. In Manivovo is er van alles, zelfs een winkel. Een echte winkel. Heus waar. I Al sinds enige jaren hadden we een winkeltje in mijn district. Op- i gericht en gebouwd in een van mijn dorpen, omdat we in die I dagen nog geen statie hadden. Maar nu de missiestatie meer en meer op een statie gaat gelijken, hebben we het winkeltje naar hier overgebracht. Uit inlands materiaal, gespleten boomstamme- tjes en bladeren, hebben mijn mensen met veel animo een robuust 1 winkelperceeltje c pgetrokken. Het staat van de grond, op houten palen, en heeft zodoende een hoge en droge vloer. Het is wel een hele stap omhoog om er in te komen, zodat ik al tweemaal het 1 kruis uit mijn broek heb gescheurd. Dus we moeten nog een I trappetje bij de deur maken. Want een pastoor zonder kruis in zijn broek verhoogt wel de hilariteit en de feeststemming, maar niet direct het morele peil. Met wat overgeschoten timmerhout hebben we in het midden een keurige toonbank gemaakt en schap pen langs de muur. Twee weken terug hebben we op een avond de winkel „Catholic Welfare Store" feestelijk geopend met luid grammofoonmuziek: Winifred Atwell, Harry Belafonte en Trio Los Paraguayos. De storekeeper (winkelier) was druk bezig met het bedienen van de klanten bij het licht van een flikkerend olie lampje en ik stond in mijn hoekje om de grammofoon te bespelen, rustig genietend van een geknakte Hollandse sigaar. Het is een winkel van Sinkel; van alles en nog wat is er in voor raad. Corned Beef in tinnetjes met een sleuteltje, curry, vislijnen en haken, harde zeebeschuiten, suiker, „pieterolie"lux- en was- zeep, lappen goed voor lendendoeken en rokjes, onder- en boven- hemdjes, haarkammen in twee maten, houten en stenen pijpjes, spiegeltjes en gekleurde kralen, babypoeder (staat zo mooi op je zwarte kroeshaar), cigaretten en stukken tabak, olielampen, bijlen, kapmessen en voetballen met een kindje (zo wordt de binnenbol genoemd), koekepannenen gietijzeren kookpotten, broeken, oog beschermers voor inlanders die in de zee naar vis duiken, haarvet en asperientjes, zakbatterijtjes, lucifers, lichte aluminium schalen en borden... Ik kan wel door blijven gaan met opnoemen. Er zijn zelfs B-Haatjes, want meer heeft een meisje van goede oppas die in het gareel wil lopen niet nodig. Het winkeltje is een coöperatie. Geld werd enige jaren geleden ingezameld onder de inlanders, en met dat kapitaal begonnen we onze winkel. Ja, er zit wel geld onder de inlanders. Ze verkopen eens een varkentje; ze verhandelen copra aan de Chinezen; er is een goede markt voor krokodillenliuiden en kreeften. Heel wat inlanders hebben een baantje bij het goevernement of bij de mis sie en zending; een flink aantal werkt als geschoolde of onge schoolde bemanning op de vele inter-islandbootjes. En neem bij voorbeeld de werkers op mijn statie: die krijgen elke maand hun centje. Om de 6 of 7 weken komt er hier een Chinees langs in zijn bootje. Dan ga ik aan boord en op zijn drijvend winkeltje sla ik telkens de nieuwe voorraden in voor onze eigen winkel. Ik zelf moet ook de boeken bijhouden om te weten hoeveel geld erin komt en er weer uit gaat. Tot nu toe heeft de winkel steeds met winst ge werkt. Bij gelegenheid van het Kerstfeest geef ik elk jaar de winst uit aan de (376!!!) aandeelhouders. Ook kan ik zelfs elke maand mijn onderwijzers met „winkel-geld" betalen. U komt dus maar eens inkopen doen hier. Het is makkelijk te vinden. Vlak naast de aanlegsteiger en schuin tegenover het feest huis. Slechts een ding moet U weten: Hier wordt niet gepoft Altijd met klinkende munt betalen. Anders loopt de hele zaak in de soep. Volgende klant... Wie is er aan de beurt? Met vele groeten. Th. Koning s.m. ■iitiiimummtfmimiHimiinifmtiimniitnnniinitiimiiftmTimifmiinniTmnmimtnnmniminifmiminifmifinmmntmfiiifnii Schiedam Passage- Theater Tei 209503 Donderdag 23-6 t/m WoensdagAVOND 29-6-'66 EVA ASTOR KARIN FIELD PINKAS BRAUN (St. Pauli Herbertstrasse) Filmex eastmancolor 18 jaar We hebben natuurlijk een praatje met ze gemaakt. Twee nog vitale, feboren en getogen Schiedammers. >e man een beetje gehandicapt door zijn doofheid, waartegen geen ge hoorapparaat opgewassen is. Maar hij slaat er zich goed doorheen, dankzij de hulp van zijn vrouw. Tot zijn 68ste jaar heeft Kees Kruse als constructiewerker bij de N.V. Werf Gusto gewerkt. Toen vond hij het genoeg. Aan deze 44 dienstjaren op de werf bewaart hij goede herinne ringen, die jaarlijks op de boottocht opgehaald worden! Hij wist vroeger nog niet zo precies wat of hij wilde. Hij zag wat in varen, maar in het gedicht dat hij daarover schreef (en nog feilloos declameren kan!) komt één regel voor: „En zo de nood me niet dwingt, ga ik nooit meer mee". Al heeft hij zich juist in die tijd de kunst bemachtigd van het zelf pa ling en makreel roken. Een wonder- daarvoor hun zilveren medaille of cijfer. Ria van Veen spande de kroon omdat zij op 16-jarige leef tijd haar gouden kruis verwierf voor de 10e maal. Het bestuur en leden van D.S.T. danken allen die het mogelijk heb ben gemaakt dat deze Avondvier daagse zo'n vlot verloop heeft ge had. De organisatie was werkelijk uitstekend. Omdat het ekonomiseh is! Vooral als U niet veel rijdt, is dit een voordelige en verantwoorde oplossing. Uit inruil- banden selekteren wij uitsluitend de al lerbeste, die nog vele duizenden ki lometers meegaan, die dus onze VOL LEDIGE GARANTIE dragen. VOOR IE DER EE Wi PERSOONSDAM 14 Rotterdam (Feijenoord) - telefoon 276460 dagel i jks, ook Vzoterdaqs van 9- 17 uur RAAM 26 - Schiedam - telefoon 268351 maandag t/m vrijdag van 13 - 19.30 uur, 's zaterdags vnn 9- 17....r.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3