Verwarming voor 2 bassins van 10-jarig Bad Groenoord 1 Zaterdag j.l. de dag van de mooie missen De telefoonsituatie in het RIJNMONDGEBIED Geslaagden op Rijks H.B.S. Beraadslaging 2000000-ste Gasgenerator Verwarming Nieuwe manier Rendement Polo en lessen Veel bezoek 1 augustus VESTER Station Schiedam ter sprake bij K. v. Koophandel ".jj Schiedam Passage-Theater Tei.209503 CHINESE AVONTUREN IN CHINA PEUGEOT 404: EEN WAGEN MET PERSOONLIJKHEID Voor Kinder-, Jongens- en Meisjesschoenen en Pantoffels RRQERSVEST 54 SCHIEDAM Kamer van Koophandel over: INKOOP OUD-GOUD Johde Heer Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM WOENSDAG 6 JULI 1966 HEI NIEUWE STADSBLAD Mj - Wanneer het lopende seizoen is beëindigd, bestaat Bad Groenoord precies 10 jaar. Afgelopen zaterdag reeds werden verschillende festiviteiten georganiseerd door het stichtingsbestuur. Zo was er een miss-Groenoord-verkiezing, de huldiging van de 2.000.000ste bezoeker, en van een aantal dames die reeds zeer lang in het bezit waren van een zwemdiploma, of zwem-abonnement. gasgenerator aangeschaft met een capaciteit van 65^.000 cal. per uur. Voor de voeding van de generator zal jaarlijks ongeveer 250.000 kubie ke meter gas nodig zijn. De miss-Groenoord-kwestie nam de meeste tijd in beslag. Een groot aantal Schiedamse minder jarige schonen passeerden de jury, die bestond uit over het algemeen oudere dames en heren. Er werd naar veel dingen gekeken, zoals haar kleding, hoe gezwommen werd, en hoe goed de meisjes van af de plank in het water beland den. Vooral voor het laatste onderdeel bestond forse belangstelling. De ju ry-leden namen alles goed in zich op en zetten met potloden venijnige opmerkingen op een papiertje. (Bad pak te nauw, te sexy enz.) Na vele uren beraad voor ons was het zo moeilijk niet) werd een meis je naar voren geroepen, dat volgens de deskundige kijkende jury het ge schiktst was van de 13 deelneem sters. Miss Groenoord werd de zestienjari- g Hilda Dickhoff. Op de tweede plaats kwam onze eerste Vera Mol, terwijl Sammy Jansen op de derde tree moest staan. Bloemen en een waardebon vormden de meer pro fane geneugden van de miss-verkie- zing. Naast de missen werd ook de 2.000.000-ste bezoeker in de bloeme tjes gezet. Het was de 14-jarige Jac. Heydra uit Kethel. De heer F. Hof man bood Jacques namens het Stichtings-bestuur een horloge met inscriptie aan. Voor moeder Heydra waren er bloemen, en voor het ge hele gezin tenslotte een gezinsabon nement. De heer Van der Most bood tenslotte nog een waardebon aan. Naast alle feestelijkheden wordt er op het ogenblik ook druk verbouwd in bad Groenoord. In de kelder van het terras zal binnen niet al te lange tijd een aardgasgenerator worden aangelegd. De voorbereidende werk zaamheden zijn reeds getroffen. De dikke muur van de kelder werd met een zuurstof-brander opengebrand. Zo ontstond een groot gat, waar door de gasgenerator naar binnen gebracht kan worden. De directie van het bad is namelijk van plan om de beide bassins van Groenoord te verwarmen. Het water kan dan op een constante tempera tuur, die ligt tussen de 18 en 21 graden, brengen. Daarvoor werd een VD0R IEOEREENI 4/ dit gas is nodig om de 3800 ku bieke meter water op temperatuur te brengen en te houden. De in stallatie zal alleen werken wan neer het water kouder is dan bij voorbeeld 15 graden. Is een tem peratuur van 21 graden bereikt, dan slaat de generator automa tisch af. Voor de verwarming van het water wordt gebruik gemaakt van een nieuw procédé. Vroeger was het ge bruikelijk in het bassin zelf een ver brandingsapparaat *e plaatsen, maar via de nieuwe manier is dat niet meer nodig. Het water wordt nu eerst via een buis door de generator geleid. In de buis vindt de ontbranding van het gas plaats. Het water loopt dus als het ware om de vlam heen. Daardoor wordt het water direct verwarmd en gaat bijna geen calorie verloren. Via de buis gaat het water dan verder naar de bassins. Dit nieu we uit België afkomstige systeem komt neer op een investering van circa 10.00(1 gulden. De verwarming van het water biedt vele voordelen. Wanneer na een kou de periode het weer plotseling goed wordt, is het water eigenlijk te koud. Nu kan via de generator het water zeer snel op temperatuur ge bracht worden. Verder kunnen die gene die zwemlessen nemer profite ren van de verwarming. Officieel is het voor de scholen ver boden om in water beneden de 16 graden te zwemmen. Ook hierom trent kunnen zich geen moeilijkhe den meer voor doen. Zeer belangrijk is deze verbetering ook voor de polo spelers. Zij liggen circa 3 kwartier in het water en voor hen hangt er dus veel van af hoe de temperatuur van het water is. De gemeentediensten zullen zo snel mogelijk van buiten af de aanslui ting maken. Dan is het wachten op de uit België komende generator. De directeur van het bad hoopt reeds op 1 augustus de nieuwe apparatuur in gebruik te nemen. Inmiddels blijft het bezoekers-aantal stijgen. Het aantal ligt op het ogen blik hoger dan in 1964, het topjaar. Wanneer het weer even mooi blijft, zal dit jaar ongetwijfeld een topjaar worden. De directie van het bad bereidt op het ogenblik ook een groot water- polo-toernooi voor. De deelneming an het Zuid-Afrikaanse team is zo goed als zeker. De deelname van het Nederlandse team is reeds zeker. Van een groot aantal andere landen is deelname nog niet bevestigd. Met andere woorden, het gaat bad Groenoord goed. Nu nog een uitbreiding van de parkeerruim te voor auto's, is de wens van de directie. Een wens die ge rechtvaardigd wordt door het toenemende bezoek per auto uit Rotterdam. Wanneer de vernieuwde appara tuur in gebruik genomen wordt, is nog niet zeker. Dat hangt van vele factoren af. De vakantie kan een nadelige factor zijn. Op het gebied van het bad liggen echter nu reeds de leidingen voor het aardgas. Donderdag 7-7 t.m. woensdagAVOND 13-7-1966 JEAN-PAUL BELMONDO URSULA ANDRESS in een film van PHILIPPE DE BROCA NOVA (Les tribulations d'un „chinois" en Chine) Eastmancolor Alle leeftijden Vertegenwoordigers van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden Maas en de P.T.T.-kamer voor Zuid-Holland, mede representerend het Openbaar Lichaam Rijn mond en de gemeente Rotterdam, hebben op 30 juni 1966 een on derhoud gehad met de directeur-generaal der P.T.T. in verband met de grote bezorgdheid van deze organisaties ten aanzien van de telefoonvoorziening in het gebied van Groot Rotterdam. Zilvei en luwelen De hoogste waarde krijgt I bij HOOGSTRAAT 9 TEL 2686'5 R. C. van den Akker; G. van Dam; A. W. Hoogteijling; A. J. Langeler; E. M. H. J. Meyer; J. J. L. Noordijk; P. A. Verhoeven; H. Blanken; A. Brongers; A. J. Engelsman; P. de Jong; H. van Knotsenburg; W. M. van der Kraan; C. G. W. Kreber; J. R. Laroy; R. C. M. Meyer; A. U. Oosterman; P. W. Schuurhuizen; R. R. Schuurmans; R. P. Verboom; H. J. C. Hersbach; J. W. Beyer; J. A. Buitendijk; R. van Dijk; R. van Ein den; J. E. M. Huyzer; E. Izeboud; E. F. Kent; J. M. C. van der Kraan; H. J. Kraayeveld; C. Landsbergen; E. H. van Leeuwen; L. Meyer; P. A. Roozen; B. C. van Schijndel; M. G. Treytel; E. van der Voort; W. H. de Vries; G. J. v. Weyen; J. Fieggen. De bijna t meter dikke wand van de kelder werd met zuurstof-gas doorgebrand. Op deze revolutionaire manier werd binnen de kortste tijd het op de foto zichtbare stuk gewa pend beton losgemaakt. Door het gas zal binnen enkele weken de generator naar binnen gebracht worden. In dit gesprek stelden zij tegenover de stormachtige industriële ontwik keling in dit ressort, gestimuleerd door enorme investeringen van het bedrijfsleven, het Rijk en de Ge meente, een tekortschieten van de investeringen ten behoeve van de telefonie, terwijl toch als vaststaand mag worden aangenomen dat het gelijk meegroeien van dit verkeers middel een absolute noodzaak is. De vertegenwoordigers gaven blijk var. hun bijzondere ongerustheid nu de laatste jaren de percentuele stij ging van de wachtlijsten in het ge bied van Groot Rotterdam aanzien lijk uitgaat boven het landelijk ge middelde. De directeur-generaal erkende, dat er in het verleden op grond van achteraf bezien onjuiste schattingen en door toevallige praktische om standigheden relatief te geringe toe wijzing van nieuwe telefoonnum mers heeft plaatsgehad, in het bij zonder voor 1964 en deels voor 1965, maar vestigde er de aandacht op dat PTT voor 1966 en daaropvolgende jaren bij de verdeling ten volle re kening heeft gehouden met de veel sterkere groei in dit gebied en met enig herstel ten aanzien van de te kortkomingen in voorafgaande ja ren. De situatie is trouwens zo, dal PTT reeds enkele jaren geleden be gonnen is de toewijzing voor Rotter dam te corrigeren. Ook kwam naar voren, dat het PTT- bedrijf, naast de toewijzing van nieuwe telefoonnummers, een groot deel van zijn investeringsmogelijk heden in het betrokken gebied moet besteden aan uitbreidingen ten be hoeve van de verkeersgroei, waarbij Rotterdam vooroploopt, getuige bij voorbeeld de in aanbouw zijnde gro te tweede districtscentrale (Waal haven). Overigens werd ook in dit gesprek nog een onderstreept, dat er enige tijd verloopt tussen een koerswijzi ging in de toewijzing van gelden en het praktische effect hiervan, omdat nu eenmaal met de noodzakelijke bouwaktiviteiten alsmede met het ontwerpen, fabriceren en installeren van telefooncentrales een aantal ja ren gemoeid is. De directeur-generaal wees er verder op, dat men ook bij verdiscontering van alle factoren, die op de toewij zing van een aandeel voor het gebied van Groot Rotterdam van invloed zijn, steeds weer stuit op de situatie, dat het bedrijf nog altijd niet over voldoende middelen kan beschikken om aan de vraag te voldoen. Naar aanleiding van opmerkingen over de wenselijkheid van verdere rationalisatie werd gesteld, dat de praktisch algemene achterstand, waardoor men zowel de eigen jaar lijkse aktiviteiten als die van de in dustrie over zeer veel objecten moet verdelen, in dit opzicht juist de grootste handicap vormt. Ten aanzien van de aandrang om bij PTT toch vooral voldoende voor uit te zien, werd opgemerkt, dat dit bedrijf dit wel tracht te doen, doch dat bij voortduring de onzekerheid ten aanzien van de in de toekomst beschikbaar komende middelen een forsere aanpak van de plannen be lemmert. Tenslotte kwam nog een aantal pun ten aan de orde, waardoor het on derlinge contact over toekomstplan nen zou kunnen worden versterkt. Terwijl er enerzijds dus wel bereidheid werd gevonden rekening te houden met de sterke groei in het beschouwde ge bied, konden de bestaande zorgen voor de toekomst, voor zover zij hun oorzaak vinden in de beperkte totaliteit van de expansiemiddelen van het bedrijf, niet worden weggenomen. Een individuele auto die méér geeft en heeft'. „Een wonder op wielen' Vraag gratis proefrit! De Kamer van Koophandel voor de Beneden Maas hield zich in de vergade ring van vrijdag ook bezig met de be kende Schiedamse NS-perikelen. De gemeente Schiedam heeft haar teleurstelling uitgesproken over de nieuwe dienstregeling van de Neder landse Spoorwegen. Voor Schiedam is deze nieuwe regeling helaas geen verbetering voor vat betreft het stoppen van sneltreinen. De kamer heef; haar bezwaren op schrift ge steld en doorgegeven aan de Spoor- wegraad. Ten aanzien van het stop pen van internationale treinen te Schiedam, stelt de kamer zich ach ter her voorstel van de N.S.; men prefereert station Schiedam voor dit doel boven de huidige stopplaats, Hillegersberg (station Rotterdam- Noord). In tegenstelling tot dit station zijn er in Schiedam goede aan- en af- voerwegen voor het reizigersverkeer, goede parkeergelegenheden en voor internationaal verkeer mag het nieu we station van Schiedam door zijn moderne architectuur bijzonder re presentatief genoemd worden. Het station Schiedam zou dan om de oppositie in de Kamer van Koophan del van Rotterdam tegen dit voor stel tegemoet te komen de toevoe ging krijgen van station Rotterdam- West. Op verzoek van de gemeente Schie dam behandelde de kamer ook het probleem van de verkeersspreiding in Schiedam op de spitsuren. De voorzitter van de kamer, Ir. Wilton was van mening dat dit probleem reeds voor een groot deel was op gelost door de ingebruikneming van de nieuwe Horvathweg en men be sloot dit probleem als afgehandeld beschouwen. Oostzeedijk 330 - Ronerdam Tel. (010) 110648 *00» IEDEHEEM

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3