Kunst Krabbels PUZZEL™VAN DE WEEK 1 INTERIEUR FILMS 1 FILMS 2 VERHUIZING *4 VERONICA rjteuwe ^tadóbiaJ Uw leven in de sterren Rito-kousen heropende Programma van jeugduitwisseling Expositie rond porselein en glas bi] Oase op Dam Vernieuwing van Koopt bij onze adverteerders zij stellen U niet teleur GEVONDEN VOORWERPEN 7 Van kleine K en grote K VRIJDAG 29 JULI 1966 HFT NIP 'WF STADSBLAD Ja hoor, ik ben er nog, of liever, ik ben er weer. Terug van weg ge weest moet ge dan volgens cliché 7009 zeggen. Nee, weest IJ maar niet boos, dat ik U geen kaart gestuurd heb. Ik heb me voorgenomen nooit kaarten meer te sturen als ik op vakantie ben. Verleden jaar al. Het is me dit :aar weer niet gelukt, maar volgend jaar! Ruim, nee, laat ik maar niet zeggen hoeveel de Franse PTT aan Jw krabbelaar heeft ver diend. Toch weer fijn overigens. Lekkere kroketten en ons geweldige Schiedam Misschien wat provin ciaal, maar toch wel leuk. Alle dorpsnieuwtjes heb ik weer verno- m:u. Afgelopen maandag naar de gemeenteraad geweest. Dat zult U wet gelezen hebben. Verder nog een opname gemaakt bij Radio Veroni- het programma van deze week op. tien de lucht ingaat. En dan achter de kunst aangezeten. Ik heb zowaar nog een primeur gevonden, onder aan de Rotterdamsedijk. Maar daar over straks meer. Eerst de filmpjes. Mary Poppins loopt met ballonne tjes in het Passage Theater. Deze kleurige en fantasierijke film biedt ontspanning voor groot en nog klei ner. Misschien wat zoetig soms, maar wel een aantal heel fijne lied jes. Bijvoorbeeld die hele lange ti tel: „Superkalifra" - moeilijk woord verder. Dick van Dijk (nee, niet die van SWJ doet ook mee. De hele week. Van het Monopole Theater kreeg ik een ontzettend pak papier. Voorlo pig kan ik vooruit. Mensen van het Monopole: niet meer sturen de eer ste weken. Uit het pak duikte ik het programma van deze week. Allereerst a.s. zaterdagnacht. U weet wel, de nacht van de films, die eigen lijk het daglicht niet kunnen zien. Natuurlijk, daarom 's nachts! Nu, de film heet „Zo'n soort meisje". Juist, bloot, vrostitutisch, pooiers en andere vieze (brr) woorden. In het weekprogramma iets leukers. Charlie Chaplin in zijn geweldige „Gold Rush". U weet wel met dat wiebelhuisje en die grote vent die schoenzolen opeet. Heerlijk voor de kinders. In de matinee vliegen „De aasgieren van het Westen". Bukken als het fluitje van de vogelwachter gaat. (Leeftijden resp. 18, a.l. en 14 jaar). De primeur. Ststst. Het is een ge heim. Niet verder vertellen. Galerie Punt Vier gaat verhuizen. Ik weet het nog niet zeker, maar eigenaar Cees v.d. Geer schijnt ergens op de Rotterdamsedijk een nieuwe galerie ontdekt te hebben. Ik weet niet of ik het mag vertellen, maar ik geloof dat de plannetjes al ver ontwikkeld zijn in het breit an onze galerie houder. Wanneer ik er meer van weet doe ik U er onverwijld „konde" van. Dit was het. Luistert U a.s. maan dag even naar de Rythm Blueshop en het gesprek van Uw kunstkrab belaar met de Draaijert Joost. Het beste van le Broersvest en komt U nog eens langs. De koffie is dage lijks om 10 uur bruin. Als tenmin ste die ellendige vent van boven er weer geen kalk in gooit. Joop Daalmeijer. huiz- BoerhaaveJaan 15b; kettink je met 3 sleutels, Cordemans, Van Maanenstraat 58; 3 sleutels aan ring, Postkantoor Schiedam; zwarte vul pen, de Leede, Vlaardingerstraat 1b; huissleutel aan ring, Huizer, Abben- broeksestraat 23; ring met sleutel, van Katwijk, Laurens Costerstraat 17; bos sleutels, Groenendaal, J. de Wittsingel 247; 2 rode kinderfietsjes, Rietveld, Mgr. Nolenslaan 670; rode step op luchtbanden, Plugge, Ampè restraat 3b; doosje tafeltennisballen, Hollemans, Hogenbanweg 31c; kin derportemonnee met inh., van Win gerden, Zeilmakerstraat 21c, Rotter dam; zwarte lederen portemonnee met inh., "T. van Ravens, St. Jacobs- gasthuis; opvouwbare damespara- pluie, Sanstra, J. de Wittsingel 231; fietstas, Guis, W. Brouwerstraat 3; zwarte regenbroek, v. Giessen, Mgr. Nolenslaan 716; lichte overjas (he- x n), broek broodzak, mevrouw Pastoor, Goeman Borgesiuslaan 48; hoofddoek, Wagtendonk, Potgieter straat 9b; badtas met inh., de Beus, Loeffstraat 61; kinderjack, van Oor schot, Hoofdstraat 205; trainings jack, Reinders, Leeuweriksingel 59; 1 paar dameshandschoenen, Schoof, Rotterdamsedijk 77; gouden kinder ringetje, Knoester, Groenelaan 64; bedelarmband met bedels, Noord- hoek, Heemskerkstraat 76; heren horloge, Lagendijk, Bosboomlaan 2a; halsketting, Klaasse, Oude Sluis 13b; bankbiljetten, Houtman, HAV-Bank; broche, de Pauw, Broersveld 103; bankbiljet, de Kaper, Burg van Haa- renlaan 1221; broche, Loch, Fulton- straat 36c; herenhorloge, v.d. Meer, Vondellaan 30b; transistor, Hoo; in dijk, Van Heuven Goedhartstraat 8; vakantiebonnen, Calma. Prins Hen driklaan 16, Rotterdam; wollen de- kén, Wouters, van 's-Gravesandestr. 176; soldatenplaatje met nummer er naam, Bloemenmagazijn Rosa, Hoogstraat 110; dobber en werp- brood, Batenburg, van Heuven Goed hartstraat 70; rechterzitting en stoel van auto, Keiler, Bokelweg 26-28; bromfietsplaatje DQT 383, Bel, Jan van Zutphenstraat 37; jong hondje, geen ras, Krijger, Nassaulaan 40. MAAGD (22 augustus tot 22 sep tember) U zult goed kunnen opschieten met andere mensen en van hen ook veel hulp en steun ondervinden. Toont u ook eens dat u hun steun waardeert! De eerste dagen van de week zijn gunstig voor het leggen van contac ten of het afsteken van bezoeken. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) Wat u ook doet, het gaat allemaal van een leien dakje, u zult uw maat schappelijke positie verbeteren. Pro beer ook eens uw idealen te verwe zenlijken, vooral kunt u goede resul taten boeken in het midden van de week. SCHCRPIOEN (23 oktober tot 22 november) U bent aan vakantie toe. Probeer het eens in het buitenland, u zult er van opknappen. Neem alleen die zaken ter hand, waar u geheel ach ter kunt staan, u zult dan zeker succes hebben. Zijn er geschillen? Dan in deze week ze slechten. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Financieel gezien is het een zeer gunstige week, doch ook in de huise lijke sfeer kunnen initiatieven geno men worden. Vooral het midden van de week is hiervoor zeer gunstig. STEENBOK (21 december tot 19 januari) Het zal u niet moeilijk vallen om contacten te leggen met andere men sen zowel op het zakelijke als op het privévlak. Toch zult u op moeten passen voor te doortastende men sen, zi kunnen een samenwerking of verbintenis tegenwerken. WATERA N (20 januari tot 18 fe bruari) U m gezondheid is perfect en u bent vol werklust, zodat u de belangen van uw maatschappelijke positie goed kunt behartigen. Voor hen, die zoeken naar andere functies is het begin van de week een zeer gun stige tijd. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Na lange afwezigheid is de roman tiek weer volledig terug. Vooral de sfeer en gezelligheid in de huiselijke kring zal u veel goed doen, doch ook buiten deur valt er veel ge noegen te beleen. RAM (21 maart tot 20 april) Het gezin zal veel aandacht van u eisen, daar op dit terrein grote ver anderingen te verwachten zijn. Als U in het begin van de week uw schouders er onder zet, zal u voor het komende weekend weer van uw rus*- kunnen renieten. STIER (21 april tot 20 mei) U zult veel liefde en genegenheid ondervinden, vooral zij, die op va kantie of op reis zijn. Al met al een gezellige week, waar u van moet profiteren. TW^LLINGEN (21 mei tot 20 juni) U wilt wat meer geld uitgeven dan eigenlijk wel verantwoord is. Zorg er voor wat geld achter de hand te hebben. U kunt het nodig hebben. Vermijd moeilijkheden in de privé- sector. Morgenavond zullen om tien voor half elf de deelnemers uit Schiedam, die twee weken in Neat doorbrachten in het kader Zi yan de jeugduitwisseling op het vliegveld Zestienhoven arriveren. Om dertien mi nuten over half elf komen de jongens en meisjes die Esslingen bezochten op het Sc' adamse station aan. De Engelsen, die twee wek n de gast zullen zijn in Schiedam komen 'ondagmorgen om zes minuten over half negen aan op het station, terwijl de Duitse gasten 's avonds om kwart over zeven op het station zul len arriveren. KREEFT (21 juni tot 21 juli) Ondanks uw optimisme bent u bij zonder emotioneel. Daardoor waagt u zich aan romantiek. Bewandel de liefdespaden, het meest in het be gin van de week, doch bedenk dat het liefdespad, het meest moeilijk begaanhere is. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) U zult alles op alles zetten om meer verantwoordelijkheid te gaan dragen, darrdoor geeft u net iets te veel geld uit. Ditmaal is het niet zo heel erg, daar er financieel iets voor p in het vat zit. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: sleutel; 5 sleutels aan ring; 3 con tactsleutels FIAT huissleutel aan ring; ring met 2 sleutels; bruine plastic portemonnee; portemonnee met inh. (wit plastic); geruite week endtas met inh.; aktetas met brood trommel; rode plastic portemonnee met inh.; herenportemonnee, bruin; grijze fietstas met inh.; zwarte da mespantalon; bundel wasgoed; grijs regenpak; donkerblauwe Terlenka jurk; blauw kinderjasje; twee munt biljetten; damesring met camée; zil veren ketting met kruis; transport fiets; kerkboekje; map met papie ren en tekeningen. Te bevragen bij de vinders: ring met 10 sleutels, Kappelhof, Kor te Haven 14; bril, Man, Idenburg- si. aat 102; ring met 6 sleutels, Duif In de twte weken van het buiten landse bezoek ziin een aantal aktivi- teiten op touw gezet. Maandag a.s. bezoeken de Duitsers en Engelsen Schiedam cn vieren 's avonds feest in De Bron. Dinsdag wordt Gouda en omgeving bezocht, terwijl voor woensdag een feestje in de Amstel- bron genland staat. Donderdag is de dag voor Scheve- ningen en Den Haag. De volgende dag komen de toeristische plaatsen bij uitstek aan de beurt. Het zijn Alkmaar, Marken en Volendam. Zaterdag is er een officiële ont vangst op het Eurobal, door burge meester Roelfsema. Maandag 8 aug. worden de Glasfabrieken en het mu seum bezichtigd. De dinsdag daaraanvolgend gaat men naar Rotterdam. Donderdag wordt het programma voortgezet met een bezoek aan Amsterdam. Vrijdag 12 augustus ten slotte is er in Musis Sacrum een gezel lig afscheidsonderonsje. In de maand augustus zal de firma Oase aan de Dam op de woensdag avonden geopend zijn. Niet om de 8 9 H Horizortaal: 1. geogr. aanduiding 3. zeevogels 8. lidw - rd 10. vruchtje 12. oude munt 14. schaap 15. werelddeel 16. naaigerei 17. sluis 19. woonschip 21. baardje 23. steen 25. Europeaan 26. zangstem 28. meisjesnaam 29. pl. op Ameland 31. waarnemend president 32. pl. in Italië 34. hoefdier 35. elk 37. rivier (Spaans) 38. pl. in Limburg 39. muziekinstrument 40. vog 1 42. reeds 43. ik 44. aanw. raw. 45. is 46. i jesnaam 47. stuk grond 48. nauw 50 oud (Eng.) 52. voorzetsel 55. huisdier 57. pl. in N.-Holland 60. lidwoord 61. pl. in Italië 63. noodsein 65. '"hin. maat 66. drank 67. toets al'eer Verticaal: 1. rivier in f'berië 2. b'ijb. naam 3. aanhaling 4. langzaam 5. jongensnaam 6. jongensnaam 7. zelfkant 8. in dat geval 9. titel 11. verdriet 12. spoedig 13. vlug 14. c'jferen 18. mevrouw (Ital.) 19. groente 20. vallei 22. omroepvereniging 24. land in Europa 25. keurtroep 26. hevig 27. slaug 30. kle< ingstuk 32. jongensnaam 33. meisjesnaam 34. hier 36. Mjfnat 38. huid 40. Duits pers. vnw. 41. open plek in het ijs 46. heldendicht 49. makker 51. klap 53. akelige 54. tot nader order 55. steen 56. soort 58. eenh. v. stroomsterkte 59. insect 60. inhoudsmaat 62. zangnoot 64. vaartuig Inzenden tot uiterlijk woensdag 12 uur onder vermelding „Puz zel" aan ons bureau, Broersvest 125, Schiedam. Dit gebeurde na een druk bezochte receptie, waar vele bloemen getuig den van de bekendheid van de fir ma in de wijde omgeving. verkooptijden te verlengen, maar wel om diegenen die overdag niet kunnen komen te ontvangen op een speciaal ingerichte expositie van kristal en porselein. Via de zij-in gang kan men de expositiezaal be reiken. Deze avonden zullen een zui ver adviserend karakter dragen. Van 7 tot 10 uur kunt U dan rustig en op uw gemak de uitgestalde ar tikelen rekijken. Ook overdag is de expositie geopend en wel van 9 tot 6 uur en op maandag van 1 tot 6 uur. Vandaag is de vernieuwde en ge heel gemoderniseerde winkel van de firma Rito aan de Dam heropend. Begin mei werd het kousenmagazijn Rito getroffen door een aanslag van een pyromaan. De winkel brandde geheel uit en enkele maanden heeft de verkoop stil gelegen. De heer en mevrouw Kemper hebben in deze maanden hun winkel echter een ge heel nieuw aanzicht gegeven. Er werd een frisse, moderne etalage gecreëerd, terwijl ook een moderne en handige toonbank, annex vitrine werd geplaatst. De kleinvakartikelen werden in vakken handig en over zichtelijk verzameld. De collectie kousen is geheel aangepast aan de laatste mode-eisen. Er zijn veelkleu rige kousen, speciaal voor „young ladies". Voor de wat oudere klanten zijn er voorts prachtige Jovanda- kousen 'c kust en te keur. Te koop: Isar T700. Villastraat 8. Te koop: tropische vogels. Oostsingel 66, Telefoon 26 73 28. Te koop: herensportfiets (oud) en Puch buddy sit. G. Huyzing, Cartesiusstr. 8b Gevraagd: meisje, 14 jaar, van 9 tot 3 uur, 5 da gen p. week. N.H.-Rusthuis, Tuinlaan 58. Te koop: Fiat 500 Giardi- niera, bouwjaar 1961, tegen elk aannemelijk bod. v. Musschenbroekstr. 23 B. Biedt zich aan: Steno- typiste(gehuwd) voor halve dagen. Brieven ond. No.5714 aan bureau van dit blad. Te koop: groot beeld Televisie met tafel ƒ220. Spelend te zien: Branders- steeg 5, Schiedam. Te koop: nieuwe 6-pers. bungalowtent. Te bevragen: Mgr. Nolenslaan 608, na 6 uur: nr. 622. Ie koop: Batavus brom fiets, z.g.a.n., bouwj. 1965. Mgr. Nolenslaan 632, Telefoon 26 85 69.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 7