Sck iedamóe Li STICHTING S.H.V.G. GEEFT U ALLE KANSEN pijt I lamóe huisvrouwen opoe I I I aardgas en Interno een vriendschap voor het leven Schiedamse NOTITIES Tweemaal twee voor S.V.V.? Wisselbeker voor de zeekadetten Stedelijk Museum Naar Crematorium Ockenburg VRIJDAG 76 AUGUSTUS 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Bekijk de collectie bij: VIEUX LOUIS PHILIPPE meubel- ,DAT toonzalen A -DU I m VOOR I.TF.FHF.RRFRS Het allereerste programma voor het seizoen 1966/67 ligt naast mijn schrijf machine. Het is dat van de alombekende Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting afd. Schiedam, waarvan mej. G. M. de Haas leidster en vraagbaak is. Iedere dinsdag tot en met vrijdag van 10 -12 uur kunt u bij haar terecht. Helaas nog steeds in lokaal 8 van de Nieuwstraat 12, alhier. Op het eigen gebouw zal zij met al die bezuinigingen nog wel even moeten wachten. U niet met al uw plannen...! U kunt weer volop van de uitgebreide cursussen, die uit 4 of 8 lessen bestaan van 2V; uur (vervolg mogelijk en slechts 75 cent per keer) profiteren. Eenmaal per week maakt u er een ge zellige en leerzame ochtend, middag of avond van. Net zoals u het zelf het beste uitkomt. Ieder meisje of jonge vrouw boven de 18 jaar kan een keus maken uit voedingsleer en verschillende kooklessen, naaien en verzorgen van de kleding, hoedje zus-hoedje zo zelf maken! Weten hoe of je perfecte gast en gastvrouw bent enz. Maar wacht u niet te lang. Er is altijd zoveel belangstelling voor al die lessen...! KOOKCURSUSSEN... Een kersvers getrouwde man heeft een éindeloos geduld... Verliefd en vertederd eet hij verpieterde dood gewone maaltijden. Maar dat blijft niet zo. Er komt een tijd, waarop hij zijn geduld gaat verliezen. Zie je, meisje of heel jonge vrouw, dat heb je allemaal zelf in handen. Hij kan voor jou de liefste blijven, als jij maar zorgt, dat de maaltijden perfect verzorgd zijn. Veel belang rijker dan de fijnste baan waarin je uitblonk. Hoofdzaak is dat de maal tijden zo samen hoogtepunten in je huwelijk worden. Dan blijft alles tenslotte even nieuw en fijn tussen jullie. Volg daarom een degelijke cursus voor beginners, de cursus grondbeginselen van het koken. In acht lessen ben je zover dat je zon der zenuwen je ouders, schoon ouders en familie ten eten durft te vragen. En ik weet zeker, dat je de vervolgcursussen ook meepikt. Er zijn zoveel smakelijke gerechten en als je dan met het gewoonste gezicht van de wereld kunt zeggen: „Dat heb ik klaargemaakt...!" Wat een triomf. En dan denk ik meteen aan je Indisch-Chinees koken...! Ook bij deze Stichting mogelijk! Je moet het alleen maar weten...! KLEDING... ïk weet niet of je al een blik in de nieuwe wintercollectie, overvloedig in onze winkels uitgestald, geworpen hebt. Geen goedkope jurkjes of pak jes... En ze lijken zo doodgewoon. Misschien heb je toen gedacht: „als ïk zelf eens iets kon maken..." Een verrukkelijke gedachte met straks een nog verrukkelijker succes. Want dankzij al die lessen (en natuurlijk maak je de cursus goed af) zet je Het kan niet op dit weekend op „Harga". Zaterdagmiddag om kwart over 4 treedt S.V.V. tegen Alkmaar in het veld. Vanzelfsprekend ge brand om nu eindelijk en nog wel in eigen huis te tonen, dat die eer ste wedstrijden in vakantiesfeer ge speeld werden! Het komt er in dit weekend op aan (wel een zware opgave!) om die 4 punten in Schie dam te houden. Hard nodig om het publiek te tonen, dat het die be langstelling waard is. Tegen Alk maar kan dit en tegen Vitesse he lemaal. Al zal de laatste ook wei eens het zoet der overwinning wil len proeven. Op zondagmiddag dan...! Met extra veel moed gaat S.V.V. 2 op bezoek bij Go Ahead 2. De kam pioenen van vorig jaar in de res. eerste divisie uit Deventer hebben de wind nog niet in de zeilen. Na de overwinning op Velox is deze wedstrijd dus bij voorbaat gewon nen. Hoewel de bal raar kan rol len...! Al wat Rood en Groen is re kent en zaterdag- en zondagmiddag op een overwinning. Stel ons niet (weer) teleur...! Vast 'ta- OA. DESSO HEUCAEEIT I O.A. DESSO, HEUGAFELT, PARADE, NYLON TAPIJT, ENZ. UIT VOORRAAD LEVERBAAR straks zonder blikken of blozen de schaar in een beeld van een lapje. En je showt mee op het eind van de cursus 1966/67. Een uitnodiging hiervoor heb ik al in mijn zak. Zorg dus dat je goed beslagen ten ijs komt. Misschien denk je: „ik maak alles wel zélf, maar soms zit het allemaal tegen. En dan wordt de jurk of rok in een hoek geslingerd. Helemaal niet nodig. Het is een kleinigheid vaak. Stapt u met dat knippatroon of half in elkaar ge regen product op woensdagmorgen van half 10 tot half 12 of op donder dagmiddag van 2 tot 4 uur even naar de Nieuwstraat 12. Dat advies kost u een drie kwartjes en alles is gelopen! HOEDJES... Ze zijn nog helemaal „in" die hoed jes van slap materiaal. Waarom zou u bij die leuke jurk of dat pak je ook niet een bijpassend hoedje Het Zeekadetkorps Jacob van Heems- kerck te Schiedam heeft op het jaar lijks Zomerkamp van het Zeekadetkorps Nederland, de felbegeerde sportwissel- beker gewonnen. Het Zomerkamp is van 26 juli t/m 4 augustus gehouden-in het Marine opleidings Kamp te Hilversum. Aan dit kamp hebben 230 kadetten van 10 korpsen deelgenomen, t.w. Amster dam, Arnhem, Gouda, Groningen, Den Haag, Den Helder, Maassluis, Rotter dam, IJmuiden en ook Schiedam, dat ver tegenwoordigd was door 33 kadetten onder leiding van de heren Bergvelt en de Groot. Ieder jaar, waarin het steeds moei lijker wordt op sportgebied iets te veroveren heeft Schiedam toch weer kans gezien als sterkste korps te voorschijn te treden en zelfs nog enige vaantjes in de wacht te slepen voor roeien en voor voetballen. Na een serie zeer spannende zeil wedstrijden, waarin het korps Schie dam nog werd gedisqualifiseerd, slaagde de zeilploeg onder leiding van de schipper F. Janse er toch in de derde plaats te veroveren. Met roeien ging het al even goed. De roeiploeg onder leiding van de schipper v.d. Vlies, die door de steeds toenemende drukte op de Maas vrij weinig heeft kunnen trai nen, heeft kans gezien een tweede en een eerste plaats te bezetten én een nieuw roeirecord op hun naam te zetten. De triomfen de laatste dag geleverd bracht voor de tweede maal de wisselbeker in hun bezit. Indien zij er in s'agen volgend jaar de beker weer te krijgen, mogen zij hem behouden en dit zou dan de tweede wisselbeker zijn die in han den komt van het Zeekadetkorps Schiedam. Waarschijnlijk geïnspi reerd door de wereldkampioen schappen voetbal hebben ook zij de eer in de verlenging naar zich toe kunnen trekken, door het korps Arnhem met 1—0 te verslaan. Zaterdag 3 september gaat het korps weer draaien. Jongens van 13 tot 18 jaar die interesse hebben het leven op en bij het water beter te leren kennen kunnen telefonisch inlichtinget inwinnen bij de heer S. A. Sprong, Lorentzplein 12a, tel. 262275, of zij kunnen via de Hoofdpoort van de Scheepswerf Gusto, Maasdijk 5 te Schiedam, naar het wacht schip Jan van Gelder gaan. Het Stedelijk Museum te Schiedam is op zaterdag 27 en op zondag 28 augustus 1966 gratis toegankelijk. Dit zijn de laatste dagen waarop de tentoonstellingen zijr te bezichtigen van de moderne kunst na 1945, van Rotterdamse beeldhouwers, van de 17e eeuwse schilder Gerrit van Vucht et. van de 18e eeuwse potten bakker Arent Klos. In de kelders van het museum zijn blijvende exposities van de histori sche- en de gedistilleerde afdeling. maken? Een klein kunstje straks... Als u vaardige vingers heeft, schrijft u dan in op de cursus „Hoedje zus hoedje zo"! Uw man zal u een toon beeld van een vrouw vinden en dat horen we nu eenmaal graag! Daar om dan ook tot besluit de cursussen „Gast en Gastvrouw", Kleine kar weitjes in huis", Geschenken ma ken", De verzorging van het uiter lijk" (de allerbelangrijkste cursus!), „Bloemschikken", „Huisvrouwen- gymnastiek" ten zeerste aanbevolen. De Stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting in onze stad heeft een goede naam. Dankzij het beleid van mej. G. M. de Haas. Bij haar moet u zijn om via een eindeloze lijst die huisvrouw te worden waar op een man nooit uitgekeken raakt. En waarop hij zijn gehele leven tróts blijft...! M.W.-S. VOOR LIEFHEBBERS van Indisch eten goed nieuws...! Aan de Rembrand tlaan 4 alhier is een Chinees-Indisch-Restaurant „Hong Kong" gevestigd. Wij komen hierop nader terug. EEN RUILBEURS voor postzegelliefhebbers organi seert de Rotterdamse Philatelisten Vereniging op 3 september a.s. in de Blauwe Zaal van het Beursge bouw, Coolsingel, ingang Meent, Rot terdam. Vele bekende postzegelhan delaren hebben hun medewerking toegezegd. Deze 12e Europoort Ruil beurs is een unieke gelegenheid voor alle filatelisten om hun verzameling uit te breiden. De zaal is de gehele dag geopend van 9 tot 18 uur. U komt toch ook...? DE KRAANPONTON „HERCULES" in aanbouw voor Brown Root, Inc., Houston, Texas bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij N.V. te Rotterdam zal op zaterdag, 3 september a.s. te onge veer 3 uur op haar werf aan de Hevplaat te Rotterdam worden te water gelaten. De laatste beletselen hiertoe zullen worden weggenomen door mevrouw R. O. Wilson.. DE SYMBOLISCHE vreugdedans om de ORPHEUS-mijl- paal t.g.v. het honderdjarig bestaan van dit Koninklijk Schiedams Man nenkoor zal op zaterdag, 3 septem ber a.s. met een receptie tussen 3 en 5 uur worden gehouden in café restaurant „Europoort" aan de Maasboulevard 5, alhier... DENKTU aan de tentoonstelling, die de Volks- tuindersvereniging „Thurlede" op het eigen complex op zaterdag, 27 en zondag 28 augustus organiseert? Na de officiële opening op zaterdag om 2 uur is daarna de tentoonstel ling voor alle belangstellenden ge opend. Op zondag van 10 uur tot 6 uur n.m. DE LAATSTE honkbalwedstrijd van de S.V. H.V. „Schiedam" wordt op zaterdag middag, 27 augustus gespeeld. Direct na de wedstrijd SchiedamHHC wordt het honkbalveld weer in een voetbalveld veranderd... De Ver. voor Crematie afd. Schie dam organiseert op zondag 18 sep tember een autotocht met excursie naar het nieuwe Crematorium Oc kenburg te Den Haag. Zij die in teresse hebben kunnen zich opgeven uiterlijk voor 31 augustus bij de heer J. M. Blazer, Schaperlaan 53, telefoon 268438. Voor direct gevraagd: kantoorjuffrouw, ook voor halve dagen. Chem. Reini- gingsbedrijf „Centraal", Lange Nieuwstraai 71, Telefoon 26 83 92. Dame (b.b.h.h.) zoekt étage of kamers met kook gelegenheid. Brieven onder No.5843 aan het bureau van dit blad. Te koop: Opel Caravan 1958, loopt prima, 2 mnd. belasting. Te zien: zaterdag tussen 96 uur. Waltman, Rotterdamsedijk 240 A. Te koop: haard (zelfvui ler) zwart, erg zuinig, merk Frisia en box met dekje. A. de Ruiter, Oldenbarne- veltstraat 121, Schiedam. Imperiaal te koop voor Mercedes 220, overspanning 1.30 ƒ35.Tielman Oern- straat 1, Schiedam. Telefoon 26 69 30. Gevraagd door onderwij zeres: gestoff. kamer met kookgelegenheid. Telefoon 04900—13573. Te koop: brommer, merk „Typhoon", tegen elk aan nemelijk bod. Zandstra, IJsselmondesestraat 31 B. Te koop: lange trouw japon, kant op satijn met klein sleepje, maat 4042, ƒ75.Prof. Kamerl. Onnes- laan 144 A. Te koop gevraagd: sloopauto's. Tel. 26 63 01. Ook de nieuwe Regina- mode is weer uit, 20 blad zijden gloednieuwe breimo- de. Gratis radeerblad 1.25 Stadsblad PocketkiosK. Broersvest 125, Schiedam. Te koop: Opel, in zeer goede staat, tegen elk aan nemelijk bod. Telefoon 26 18 55. Te koop: solide bankstel, Pullman vering, losse kus sens. Jan Steenstraat 19, Schiedam. Te koop: goed onderhou den tandem. Nieuwe Haven 75 A. Te koop aangeboden: hutkoffer ƒ20.auto-step 6.poppenwandelwagen- tje 6.—. W. H. Vliegenstraat 50. Verloren: zondagmorgen een pijpezak met pijp, ge vuld met tabak, ongeveer half 10, Lorentzlaan. v. Liere, Lorentzlaan 10 D. Jonge pincher te koop, 3 maanden oud. Dorsman, Goeman Borgesiuslaan 34. Te koop: Solex met ver zekering 75. Mackaystraat 6. Te koop: V.W. 1956, in prima staat 425. Hoofdstraat 87 B. Simca 1500, 1964, kleur: donkerblauw 4250. v. Beverenstraat 43. Te koop: 4 stuks z.g.a.n. Ledikanten met 9 dik poly ether bedden, dekens, la kens, kussens, slopen, ge heel compleet tot 175. P. Soomer, Fabristraat 67 B W. van Oordt Co. N.V. heeft plaats voor enkele in- paksters. Leeftijd v.af 15 j. Sollicitaties: Voorhaven 83, Telefoon 25 65 00 (na kan toortijd 233414). Te koop: grijs-beige „Da- vonette" oliehaard m. muur tank. Burg. v. Haarenlaan 414. Te koop: 4 mooie stoelen, 2 fauteuils, uitschuiftafel, Huishoudelijke hulp voor enkele ochtenden of dagen per week gevraagd door: Mevr. Kruyswijk te Schie dam (Spieringshoek), Telefoon 260766. kastje, schrijftafel, lamp. Spotprijs. Alles 75. Na 17.00 uur: Jacob v. Len- nepstraat 15, beneden. Bezorgers(sters) gevr. voor ochtendblad (geen in casso). Aanmelden na 18 u. Telefoon 26 12 07. Gevraagd: werkster voor schoonhouden cantine. Werkuren in overleg. N.V. Breeuwwerk, Wester kade 6, Schiedam. Te koop wegens aanschaf auto: Solex, 2000 km. ge lopen, ƒ250.—. Zaterdags na 2 uur: Vondellaan 64 A. Betere rijwielen Raleigh en Gazelle Sport- huis Ten Braak, Gr.Markt 3 Telefoon 26 87 70. Wie wil Robert helpen bij zijn huiswerk, le klas. Middelbare School. Telefoon 26 33 73. Gevraagd: werkster voor schoonhouden cantine. Werkuren in overleg. N.V. Breeuwwerk, Wester kade 6, Schiedam. Zojuist ontvangen: partij Lurex-blouses. Spotkoopje 14.95. 't Getouw, Lange Kerkstraat 34, Tel. 26 53 35. Te koop: kinderwagen en box met boxkleed. Scholte, R'damsedijk 68 c. Te koop: N.S.U. scooter, electr. starter, loopt prima, verzekerd tot 26 mei 1967. Vraagprijs ƒ200,Jansen, Hoogstraat 45, na 18.00 uur: p/a. Huntenburg. Te koop: Vespa scooter, prima staat. Kersenlaan 7, Schiedam-Kethe) Bungalowhuisje te koop op wielen (wegens plaatsge brek). v.Laarhoven, Emma- straat 19, Schiedam. Te koop: mooie Volière met tropische vogels en een putterkanarie. Spotprijs Kamp, Maasdamsestr. 6 B. Te koop: Motor N.S.U. Max, 250 c.c. k.k., in prima staat. Van Swindensingel 2. Terug van vakantie: Mevr. Witteveen, Schoon heidsspecialiste, v. Marum- straat 12 B, Schiedam-Oost. Lerares huishoudschool zoekt kamer met kookgele genheid. Brieven No. 5838 bureau van dit blad. We kunnen nog een paar vlotte jongedames plaatsen voor leuk machinewerk. Prima loon en tantième. Kom eens kijken, het zal je best lijken. Ned. Speciaal Drukkerijen N.V., Nieuwe Haven 57, Schiedam, Telefoon 25 46 95. Te koop: goed onderhou den kinderwagen, tegen elk aannemelijk bod. Jozef Israëlstraat 14 B. Te koop: Fiat 1100 luxe, 1960, in prima staat met slaapbanken. v. Musschenbroekstraat 23b Zó schenkt U Wij schenken U Zó'n glas erbij t°UIS PHlUPPl Verkrijgbaar: Slijterij Coppens, Noordmolenstr. 16, tel. 268408 Slijterij „Oranje", Oranjestraat 10-12, tel. 265997 Te koop: Velo wasma chine met electrische wrin ger. Tegen elk aann. bod. v. Limburg Stirumstraat 5. Te koop: geslachte ko- nijen. Kerkweg 95, Kethel, Telefoon 01808—279. Te koop: blauw-witte kinderwagen, hoog model, Rotanwieg, houten box. Hogenbanweg 451. Te koop: kloostertafel, cirkelzaagmotortje; heren fiets; meisjesfiets, 1014 j.; autoped. Puttershoeksestraat 42 A. Te koop: Rotanwieg. De Jong, Vismarkt 7. -HET BOECKHUYS. Voor al Uw week- en maandbla den, pockets, stripverhalen en andere lektuur. Tevens bibliotheek en stencilbedrijf Dam 3, Telefoon 262584. Flinke werkster gevraagd 2 of 3x per week. Mevr. de Wilde, B.K. Laan 94, Telefoon 26 87 02. Te koop: 1-pers. divan- bed, 20.z.g.a.n.; tuimel- bed, 1-pers. 25.z.g.a.n. Ribeslaan 8, Kethel. nu H t 'ii y >v>li.i

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 5