N warenhuis-prijzen ontbreken soms HET ACHTSTE S.G. 1)1!t 31IIA AIICOACOC IIS Evag-service bedrijf heeft nu Self-wash en grote auto-shop achter de stopmand Extra veel zon voor C.A.B.- pupillen Ter Meulen exposeert moderne kunstwerken Oecumene en Schiedam 7 Op zaterdag 10 september 1966 10 jaar Ford-dealer Het we! en wee van ,,De Ooievaars' Scheef beeld Rijnmond trekt maandag in het fiatgebouw aan Stationsplein Grepen Conclusie Joop Daalmeijer PREDIKBEURTEN Jan de Doper, Lange Haven: 7.30, 8.30, 9.30 en 11 uur. VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Het is allemaal al in kannen en kruiken dat jaarlijks drumband-concours van de S.G. Voor de achtste maal, deze keer op zaterdag, 10 september a.s. zal het onze gehele stad vol klank en muziek maken. Er zijn dit jaar 33 deelnemers ingeschreven, w.o. 5 uit Schiedam, t.w. de Jeugid-Rijnmondband, Schiedam (nr. 2), Drumband Gusto, Schiedam (nr. 10), Tamboerk. Harmo nie, Wilton Fijenoord, Schiedam, tamboerk. Chr. Muziekver. „Harpe Da vids", Schiedam, Rijnmond-Band, Schiedam, resp. de nummers 13, 17 en 18... Bij het eerste lustrum bedroeg het aantal ingeschrevenen 40... Assen, H. J. M. Freijsen uit Zwijn- drecht, J. H. Jansen uit Zaltbommel en J. C. van Kleef uit Amersfoort. Een halve deelnemer meer dan vorig jaar, want toen namen behalve het tamboer- en pijperkorps „Jong Har monie", Schiedam (notabene als nr. 1) ook het tamboerkorps van de Harmonie Wilton-Fijenoord, Schie dam de Ravoband Schiedam/Vlaar- dingen, het tamboerkorps van de muziekver. „Harpe Davids", Schie dam, de drumband van Gusto's Mu ziek/er., Schiedam en het tamboers- en pijperkorps „Harmonie", Schie dam. De Ravoband Schiedam/Vlaar- dingen nam toen gezamenlijk aan dit klankenspel deel. DE EERSTE... Als eerste bijt dit jaar om 1 uur op het concours-terrein „Plantage" de drumband „Prinses Christina" uit Spijkenisse, bestaande uit 45 leden, de muzikale spits af. Lopend zal ver tolkt worden „Marche de Cavalerie" van J. Tesink en stilstaand: „Marche de Gendarmerie" van dezelfde com- ponist. De organisatie is in handen van de heren H. Jongman, concours leider, G. J. Friedrich, secretaris, B. Landsbergen, startcommissaris en H. Meyer en A. Bouman, orde-com missarissen. De jury zal worden ge vormd uit de heren S. Egberts uit De Evag service bwirijven N.V. hebben j-1. zaterdag aan de twee de van Leyden Gaelstraat 38 een nieuwe vestiging jn gebruik ge nomen. Het service bedrijf is sinds de oprichting in 1958 zeer snel gegroeid. Naast de nieuwe ruimten heeft men ook de be schikking over een uitgebreide werkplaats aan de Boslaan, en voorts drie verspreide benzine verkooppunten. De nieuwe vestiging is 1300 m2 groot, en biedt plaats aan een show room, een wasplaats, een autoshop en een benzinestation. De helft van de beschikbare ruimte is in gebruik als showroom, waarin een groot aantal auto's is opgesteld. Naast personenauto's staan ook enkele trucks en andere bedrijfswagens in de ruimte. Als blikvangers worden de Mustang en de Zodiac gepresen teerd. Voor het kleine vervoer kunt U enkele Fords Transit aanschou wen. Voor de recreatie staan in de ruimte enkele caravans en enkele speetboten. Zeer ruim uitgevoerd is de was- plaa.s. Hier werkt men volgens ee i geheel nieuw systeem. Voor slechts twee gulden kan de automobilist hier zijn wagen wassen. Hij heeft er tien minuten de tijd voor. Het water is warm, en geheel onthard, zodat er geen nadelige gevolgen kunnen ontstaan voor de auto. De ze Amerikaanse vinding zal onge twijfeld in het middelpunt van de belangstelling staan in de toekomst. Als andere voortreffelijke eigen schap van de installatie kunnen we de snelheid nog roemen. Ook is het mogelijk om in de verste hoekjes te komen, iets wat met borstels niet geheel mogelijk is. De auto-shop is ingericht als een zelfbedieningswinkel. De auto-ra- dio-apparatuur neemt een voorna me plaats in. De adio's zijn goed en verschillende beslist niet duur. Dooi grote sortering en grote inko pen, is het mogelijk om op vele pro- dukten direct een korting van tien tallen percenten te eeven. Weer iets nieuws voor deze streken is de verkoop van Al wagens van Ford. Reeds 10 jaar lang verkocht de firma gloednieuwe Fords, maar door ruimtegebrek konden de Al- wagens niet verkocht worden. Deze auto's zijn geheel gereconciditio- neerd en worden onder garantie verkocht, zodat een kat in de zak kopen bijna tot de onmogelijkheden behoort. De bouw van het nieuwe EVAG-gebouw werd uitgevoerd onder supervisie van architecten bureau Landers Rotterdam, technisch bureau Magrijn Schiedam, aannemings mij. Spee Rotterdam en electrische installaties Boogaard N.V. Vlaardingen. Wij kunnen ons niet aan voorspel lingen wagen gezien het aantal in schrijvingen, al geven we nr. 22, het tamboer- en trompetterkorps „Euro band uit Rotterdam, bestaande uit 40 leden en lopend uitvoerend: de „Metromars" van J. J. van Dijk, stil staand „March and Rumbadi Wes- tia", w derom van J. J. van Dijk, de meeste kans. Althans een redelijke kans op de hoogste beloning. Burgemeester H. Roelfsema, ere voorzitter, lid van het ere-comité van de S.G., zal rijdens de gebruikelijke pauze in de Lange Nieuwstraat van 4 - 5 uur het defilee der korpsen van heinde en ver naar onze stad ge komen, afnemen. En ongetwijfeld met elk van hun .en praatje maken. Schiedam zal weer vol klanken en muziek zijn. Dankzij het achtste S.G. Drumbandconcours op zaterdag, 10 september 1966. U gaat en komt toch ook kijken...? Zo af en toe rommel je maar wat in js oude Stopmand. En dan denk je: „Daar moet ik eens naar toe!" In dit geval waren het onze Schie- damse Ooievaars, ijverig aan het bal len gooien in de Sporthal „Margriet" of zomaar rustig een kaartje leggen. Ik weet alleen het verschil tussen een aas, een koning en een vrouw, zodat je met kaarten bij mij gauw uitgepraat bent! Vorige week don derdag dus eens een bezoekje bij „De Ooievaars" gebracht en ik be hoefde me beslist niet in de kaarten- kunde te verdiepen. Want ik kreeg het gloednieuwe contactorgaan van de Schiedamse Invaliden Sportver eniging „De Ooievaars" in handen gedrukt. Ik ben natuurlijk gezellig gebleven en ik heb dat blad pas thuis doorgebladerd. Heerlijk heb ik u nu lang genoeg laten piekeren, wie of deze Ooievaars nu eigenlijk zijn. Diezelfde mensen (en nog meer!) die vol enthousiasme op de eerste bijeenkomst, dinsdag, 17 mei beslo ten met elkaar, hoe gehandicapt dan ook voortaan bij elkaar te komen. Dat is dan ook gebeurd In het begin een beetje stroef, maar het nieuwe contact-orgaan „Het Ooievaarsnest", gevat in gele omslag met (hoe kan het ook anders1?) zwart opschrift, mag er zijn! Het getuigt van durf en doorzettingsvermogen. En daar ont breekt het deze „Ooievaars" niet aan! Niet iedereen heeft echter nog een dokterskeuring ondergaan. Die sportkeuring vraagt wel een offertje van ƒ3,50, maar het geeft u zelf de zekerheid dat al wat u doet verant woord is( Niet iedereen neemt im mers genoegen met een tam spelletje kaart? Niet schieten op me, ik houd nu eenmaal niet van kaarten...! Annie Hoogervorst had daarentegen een kostelijk verhaal. Ze was heer lijk een week uit geweest naar een der tehuizen van het Roode Kruis. En daar verzorgd door ónze zuster Margriet, bezocht door haa'' moeder ónze Koningin en afgehaald door haar verloofde, ónze Schiedamse Mr. Pieter van Vollenhoven. Dan ga je toch geen spelletje kaart doen...! Heerlijk eens bij deze mensen aan te wippen. Te horen dat er dona teurs zijn. Al kunnen zij er altijd nog balen gebruiken. Als iedere De plaatselijke oecumenische raad van kerken heeft, zoals ze uitvoerig bericht in haar bulletin van augus tus, de kerken uitgenodigd voor een bespreking over wat, hoe en wan neer er in Schiedam samen iets kan worden georganiseerd. Deze verga dering wordt hedenavond, vrijdag september, gehouden. In deze vergadering zal het nieuwe statuut voor de plaatselijke oecu menische raad worden toegelicht waarna enkele wellicht direct uit voerbare zaken op de agenda staan. O.m. Kerst- en paaszangsamenkom- sten, gezamenlijke kerkdiensten, evangelisatiewerk, toerustingarbeid, pastoraat, taken >p diaconaal ge bied. Het zou van belang zijn in dien in principe zou kunnen worden besloter. enkele punten tot uitvoe ring te brengen. Het uitvoeren van gezamenlijke akti- viteiten eist echter ook de mede werking van de gemeenteleden van de betrokken kerken. Deze mede werking kunnen ze nu reeds verle nen door aanwezig te zijn in de oe- cumenis :1e dienst welke aanstaan de zondag 9 september zal worden gehouden in de Bethelkerk aan de Oude- en Nieuwe Maasstraat. In de ze diens zal o.m. voorgaan de voor zitter van de plaatselijke oecume nische raad van kerken te Schie dam, pastoor C. P. v.d. Berg, Oud- Katholiek pastoor te Schiedam. Aanvang 19 uur. Iedereen is in deze dienst hartelijk welkom!! werkgever nu eens een doodgewoon dubbeltje van zijn loon afstond t. .v. deze vereniging? Wat is nu een dub beltje? Met elkaar een klein kapi taaltje. Denkt u daar eens over? Praat u er eens over met de secreta ris "an deze vereniging, de heer J. Simons, wonende aan de Brugman- straat 56a, alhier? Och, je moet het allemaal maar weten. Maar deze „Ooievaars" verdienen uw aller steun. Vandaag, donderdag, zijn ve len van hun heerlijk uit met de C.A.B. en is er dus vanavond geen bijeenkomst. Maai volgende week donderdag avond in de Sporthal...? Dan komen ze weer bij elkaar. Vorige week was het de voorzitter van P.P.S.C. die hun toezegde dat de leden voortaan op vertoon van legitimatiebewijs GRATIS TOEGANG tot alle thuis wedstrijden hadden. Zo zijn er meer verenigingen, die „De Ooievaars" een goed hart toedragen. Heerlijk is al hun enthousiasme, maar vooral voor humor. Ik hoop dat u aan ze denkt. En... blijft denken! MIEKE De laatste uitgaansdag van het sei zoen voor de pupillen van de C.A..B begon (gewoontegetrouw!) met het verzamelen van kranten en tijd schriften op de wagen van de fir ma Hersbach op de Maasboulevard. Waar de heer Prein ervoor zorgde, dat al dat oude papier te bestem der plaatse kwam. Des middags kon mevrouw A. Verhoev-Poot, Schie dams „eerste oude kranten-vrouwe" verheugd een cheque van 500, aan het bestuur van de C.A.B. over handigen. Vermeerderd met een be drag van 60,spontaan door de pupillen van de C.A.B. zélf bijeen gebracht. Een bedrag van ƒ.560 dus voor de C.A.B. Maar ook me vrouw J. Levens in de Parkflat aan de Parkweg 29 had niet stil geze ten. Met assistentie van mevrouw G. de Koster waren er 170 minia tuur-schilderijtjes geborduurd, waarvan de opbrengst 215,voor de C.A.B. betekende. Mocht u inte resse hiervoor hebben schrijft u haar dan even een briefkaartje. Of wacht u tot de grote „Wintermid dag" op zaterdag, 17 december a.s. En... blijft u kranten sparen? Vreugde en verdriet gaan meestal hand in hand. De heer Forehead, een trouwe „rijder" maakte zijn a.s. af scheid naar Engeland bekend. Met zijn typisch Engels accent maar bo- vena. met zijn warm hart juist voor de minder valide mens zal men hem missen. Hetgeen ook gistermiddag in Heemstede tot uiting kwam... Het is zonder meer een (nu nog) vreemde zaak, om een kunst werk te gaan kopen in een warenhuis. Toch kan dit. Reeds voor de derde achtereenvolgende periode. In het Rotterdamse waren huis Ter Meulen is een zeer grote kunstexpositie ingericht. Wer ken van bekende jonge kunstenaars kunnen hier in een vreemde omgeving voor een soms niet al te hoge prijs gekocht worden. Op alle „inkopen" wordt bovendien een rijkssubsidie van 30*/o ge geven. Al is het enigszins vreemd hier te kopen, toch is het idee zeer gosd. Er wordt altijd gesproken over kunst op een lager plan te brengen, en de kunstenaar nu eindelijk eens van zijn voetstuk te halen. Kunstenaars en musea doen er echter weinig aan De musea blijven donker, en kunnen we nog steeds kwalificeren als kunst pakhuizen. Verschillende musea brachten al licht in duis tere zalen. (Zoals het museum in Schiedam). Toch bestaat er altijd nog een schroom om een museum in te lopen. Daarom is het zo belangrijk dat Ter Meu len een afdeling beschikbaar stelde. Men gewoon naar binnen lo pen. Geen portiers, en geen grote holle ruimte waarin de voetstappen dreunend klinken. En bovendien de prijzen. hangen verschillende zeer goede werken voor heel weinig geld. Het grafische werk (toch al niet duur) gaat hier voor werke lijk een schijntje weg. Dit is zeer zeker een goede .,tap op de weg tot ontsluiiing van de kunst voor het on een afstand staande publiek. Minister Vrolijk opende zaterdag j.l. deze expo '66. Velen waren ge komen. Kunstenaars waren er ook te over. Ze stonden veelal voor hun eigen werken. Binnenkort zal dit echter anders zijn. Dan zullen win kelende mensen hier een bezoek kunnen brengen. Toch is het wel jammer dat tussen de goedkopere werken enkele zeer dure stukken hangen. Het lijkt mij een beetje onnodig. Het staat ook wat scheef. Als men iemand kunstminded moet maken, moet men hem niet de mo gelijkheid geven dat hij vergelijkin gen kan gaan maken qua prijs. Men krijgt nu namelijk snel het gevoel, datdie goedkopere werken niet veel kunnen zij- Het tegendeel is echter waar. Zeer füne tekeningen en grafiek voor nog geen tien gul den. Als grappige noot, en geheel op zijn plaats in een warenhuis, las ik nog een briefje waarop stond: „Kunstwerken worden niet ge ruild of thuisbezorgd". Een mu seum zou deze spreuk passen als een bolhoed cp een klein kind. Het Openbaar Lichaam Rijnmond, thans nog gehuisvest in een aantal vertrekken van de Algemene Bank Nederland, Blaak 34 te Rotterdam, zal m.i.v. maandag a.s. zich vesti gen in het flatgebouw, Stations plein 2 te Schiedam. Het bestuurs orgaan zal worden ondergebracht op de 6e en 7e verdieping van dit gebouw. Telefonisch zal het Openbaar Li chaam Rijnmond van 12 september a.s. af bereikbaar zijn onder num mer 150800 (netnr. 010). Toch werken deze spreuken weer bevorderlijk met betrek king op de gelijkschakeling van de kunst en het leven van alle dag. Wandelend door de vele gangetjes ontmoette ik heel fijne werken. Ha vengezichten van Maarten Kemper, fijn van tint en opzet. Goed getrof fen, en zeer eerlijk. Een bronsplas tiek van Leendert Janzee, getiteld „Bevriend staatsnoofd"een oude bekende van vele tentoonstellingen, wat aan de prijs, maar zeer fijn werk: Soldaten op een hoofd, en in de oogkassen. Zeer vreemde dingen opnieuw van Van Aamen Een serie zoge naamde Permanent waves. Af schuwelijke kleuren. Knal-roze evenals het overhemd yan de kunstenaar. De prijzen zijn vrij hoog. Heel fijne en kleine schilderij tjes van Truus Suringh. Ze val len haast niet op. Behalve dan hun lijstje. De werkjes zijn som ber en sober maar vol interes sante vormen. Klein, maar een fascinerend kijkfiguur. Heel duur, en niet zo geslaagd is het aluminium „tuin-plastiek". Prachtige bewegingen: een zeer uit gebalanceerd werk. Een aantal kleine bronsplastieken van Van Dijk en Abramsen. F erden reeds op verschillende exposities getoond. Zijn misschien iets aan de prijs. Piet Stuivenberg is aanwezig met een open olieverf-schildering. Witte sling ■rlijnen, tegen donker blau weachtergronden. Samenvattend: een uitgebreide exposi tie, met veel goed werk. Veel werk be slist niet tegen warenhuis-prijzen. Zeer dure stukken hier niet op de juiste plaats. Toch een interessante expositie. De moeite waarc1 om bezocht te wor den. Ook door Vlaardingers Schiet- KERKDIENSTEN JEUGDZONDAG Van 11 t/m 17 september 1966 (Zingen: v.m. Gez. 9:5; n.m. Ps. 26:1, 7, 8,12). GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oos*erkerk Rotterdamsedijk 289) Zondag v.m. 10 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Rotterdam; n.m. 5 uur: ds. J. N. Nammensma. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103) Zondag v.m. 9.30 uur: ds. J. Winter te Den Haag-Zuid; n.m. 5 uur: ds. C. H. Appelo te Den Haag. Magnalia Dei Kerk (Albardastr. 65) Zondag v.m. 10 uur: ds. C. H. Ap pelo; n.m. 5 uur: ds. W. Bos te Rotterdam-Schiebroek (Jeugddienst) „De Goede Haven" (Westfrankelandsedijk 1) Zondag v.m. 10 uur: ds. W. A. Krij ger; n.m. 5 uur: ds. Th. W. A. Rijper. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) Zondag v.m. 10 uur: ds. J. N. Nam mensma; n.m. 5 uur: ds. W. A. Krij ger. Coltecten: het éne offer is bestemd voor: Gereformeerde Oudervereni ging. Eigen Jeugd-Gereformeerd Jeugdhuis. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Zondag 11 september 1966 Grote Kerk V.m. 10 uur: ds. D. van Hof, Delts- haven: n.m. 5 uur: ds. ir. D. Harte- veld, Delfshaven. Bethelkerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Jansen; n.m. 7 uur: Oecumenische Dienst. Opstandingskerk V.m. 10 uur: ds. A. Hoffman; n.m. 7 uur: ds. G. Spilt, Utrecht. Vredeskerk V.m. 10 uur: ds. C. van der Steen; n.m. 7 uur: ds. D. T Smids, Amers foort. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL Zondag 11 september 1966 De Rank V.m. 8.30 uur: ds. W. Vons. Dorpskerk V.m. 10 uur: ds. W. Vons, Openbare Belijdenis en H. Doop; n.m. 7 uur: ds. P. H. Quartel, Delfshaven. NEDERLANDSCHE HERVORMDE (GEREF.) EVANGELISATIE Nieuwe Haven 155 Zondag 11 september 1966 V.m. 10 uur: ds. J. Schuurman, Schoonhoven. Opstandingskerk V.m. 7 uur: ds. G. Spilt, Schoonho ven. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE SCHIEDAM Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestr. Zondag 11 september 1966 14e zondag na Trinitatis V.m. 10 uur: ds. A. Steinhart, zon dagslied 180. Zangdienst met mede werking van de N.H. Jeugdcantorij en blazer. KINDEROPPAS EN KINDERKERK Iedere zondag kinderoppas geduren de de dienst. Kinderkerk van 12-1 uur. LEGER DES HEILS-JEUGDKORPS Zondagsscholen. Kwart over twaalf. Centrum: Legerzaal, Lange Haven 27; Apenbare school, Oude Kerkhof; Oost: Openbare school, Fahrenheit- straat; Zuid: Openbare school, Zwar- tewaalsestraat; Nieuwland: Openba re school, Burg. v. Haarenlaan. NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND AFD. SCHIEDAM Westvest 90 Zondag 11 september 1966 V.m. 10.30 uur: ds. J. H. Lindemans, Rotterdam. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Mistijden in Schiedam Liduina, Nieuwe Haven: 8, 9.15, 11, 12.15 en 18 uur. Jacobus, Kethel: 7.30, 8.45 en 10.30 u. Rozenkrans, Singel: 7.15, 830, 9.45, 11.15 en 1730 uur. Visitatie, Scheapmansingel: 7, 8.15, 9.30, 11, 12.15 en 17.30 uur. Jan de Doper, Nieuwland: 7.30, 8.30, 9.30 11, 12 en 17.30 uur. H. Hart, Lekstraat: 7.15, 8.30, 10, 11.30 en 17.30 uur. Martinus, Groenoord: 7.30, 9, 1030, 11.30 en 18.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 17