Kunst Krabbels FILMS (1) FILMS (2) MUSEUM (1) MUSEUM (2) FILMKRING WIEGMAN MIETERS BEATVAT S.V.V. naar la m luim* ORANJE WOLHUIS „MONDAIN" K Boordevol E.H.B.O. medische zondagdienst Uitslagen S.G.- Bridge Drive achter de stopmand 3 Van kleine K en grote K J. J. DE KAPER C. J. M. VLOOTMAN AFWEZIG AFWEZIG G. PET 9 Wat er kwam Het eadeau 0 Eigen |>and 9 Keceptic O, o, Jan Sportief I VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Een nieuwe aflevering van de Kunstkrabbels. Terwijl ik deze woo den tot U 'schrijf, zingt Conny van den Bos een nummer van haar geweldige nieuwe langspeler. „Ik heb je niet nodig" of zoiets. Heel knap stukje werk. Mocht V in de platenwinkel komen, kijk dan eens naar die plaat. Overigens, Hitweek verkopen ze ook in Sneek. Dat las ik tenminste op een plakkertje dat een jolige Hitweker op mijn Solex geplakt had. Het plakkertje hield niet zo best, zodat ik nu weer onge- frankeerd door de stad toer. Tot de zaken nu, waarde vrienden. Daar komen de films. Fantomas slaat alweer toe. De en gerd. En die knaap is onverslaan baar. Met zijn rubber masker kan hij alle mogelijke gezichten aanne men. Ook het gezicht van U en van mii. Deze Franse thriller is overi gens het zien dubbel en dwars waard. De Franse humor ligt er soms lekker dicht boven op. Als James Bond een en ander ziet, loopt het mannetje dik onder het schaamrood de zaal uit. Op bijgaan plaatje ziet U Fantomas. Griezelig niet, dames? Vertoning geschiedt in ons aller bekend theater: Theater- Passage. Alle leeftijden mogen naar binnen. Is dat effe boffen! Dierenarts Jan Steenstraat 39 Alleen a.s. zaterdag 17 september 's morgens spreekuur van 10-11 uur. Middagspreekuur valt op deze dag uit. arts Singel 151 van 19 tot 24 september Waarneming door de artsen: L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2; L. B. E. v. Hoogenhuyze, Nassaulaan 59; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46. Visites opgeven aan tel. 172790 arts Tulnlaan 38 tot 6 oktober Waarnemende doktoren: J. van Buren en D. Houthuysen. Voor boodschappen: Tel. 172790. Van 16 september tot 9 oktober wordt in ons Stedelijk Museum (we hebben er echt een, als U het nog niet wisteer tentoonstelling gehouden van schilderijen van Daan van Golden. Tenminste dat hoop ik. Op de uitnodiging, die de museum-secretaresse mij toestuur de, stond alleen Van Golden. Het zijn werken, die in Japan gemaakt zijn. En daar is Van Golden ge weest. Onze eigen Schiedamse Van Goldeh, die samen met zijn mode koninginnetje op de Lange Haven woont. In de krant van volgende week woensdag vertel ik U iets meer over het geëxposeerde werk. Vanavond om kwart na acht wordt (ook al in ons museum) een ex positie geopend door, eh, ja door wie eigenlijk? Staat niet op de kaart. Op de tentoonstelling zijn in iede-' geval werken te zien van vol gens mij enkele exotische knapen (of dames?) Het zijn Shimizu Shohachi en Teruo Onuma. Juist, die. De tentoonstelling blijft tot 9 oktober. Ook hierover kunt U in on ze krant van volgende week woens dag meer lezen. Over de Schiedamse Filmkring kunt U in deze I rant npg wel meer lezen, maar ik maak U toch nog at tent op de voorstelling op 20 sep tember in het Theater Monopole. Vertoond zal worden „La passion de Jeanne d'ArcDe toegang voor niet leden bedraagt een riks. Een daalder voor de wei-leden. Dat is toch we even een voordeeltje. Wan neer U even naar mijn vriend Jan Doorlag. Burg. van Haarenlaan 1051 loopt, maakt hij U even lid. daarop het verhaal over de morgen te houden beat-avond. De Detona- ters zullen in de kelder onder de H. Hart-parochie zeer luidruchtig spelen. Voor de goede gang van za ken nog wel even dit. De avond is alleen toegankelijk voor leden. Ben je nog geen lid, dan kun je a.s. mor gen even lid worden, maar dan kan je de volgende week pas naar bin nen. Waarom, dat weten de speciale wetten van de politie wel. Vraag daar dus om inlichtingen. Galerie Wiegman exposeert een aan tal houtsneden van Japans origine. Veel zal ik er in deze krabbels niet over vertellen. Ook al in de krant vindt U een hele recensie. Of we van de week ook gewerkt hebben op de redaktie. Keije nagaan, zou „Het" zeggen. De beatgroep Het. Hans Tettelaar van het Gorzense Beatvat gaf mij een briefje, met Dit was het. De groeten aan de Rythm and Bluesgroep Meeters. Beste Meeters, geen plakkertjes meer op mijn Solex, denk er om! Ook geen Hitweek flauwekul meer. Beste vrienden, wij ontmoeten el kaar volgende werk weer op pa pier en hopenlijk ook nog eens in het Museum of Zakkendragershuis je. Dag allen Joop Daalmeijer uitsluitend voor spoedgevallen MR. W. J. DAMBRINK Ruys de Beerenbroucklaan ió, telef. 269873 W. J. FRANKE B.K. Laan 30, telef. 268163 J. MOOR B.K. Laan 154, telef. 269880 APOTHEEK GOUKA Groenelaan 127, telef. 268035 Het T heat er-Mono pole heeft weer een zeer aantal flink uitziende ti tels. In het weekprogramma „Her cules, Samson en Ulyssus". Met zijn drietjes. Samen naar de film, ja ge zellig. In de matinees van zondag en woensdag ziet de toeschouwer de „Huurlingen van de dood". Dood eng. Hoi trekt U Uw jas maar vast uit; het begin van „Misdaad en strip-tease. Met daf uitkleden, doel ik uiteraard alleen op het laatste facet. Deze zeer interessante film schijnt onder zeer hoge temperatu ren opgenomen te zijn. Zelfs de badpakken gaan uit. Kijk, en dat heb ik 'n Groenoord nou nog nooit gezien. De leeftijden zijn respectie velijk: 14, 14 en 18 jaren. Vervolg van pagina 1 eniging ook een Huis-Aan-Huis-blad uit, dat gedrukt werd bij de heer Schmidt op de Rotterdamsedijk. Later werd hij in de oorlog gefu silleerd en vorig jaar overleed zijn vrouw. De oorlog was voor de ver eniging het sein om te ontbinden. Maar men kwam in 1945 terug. Met 100 leden. In oktober zelfs al 184... Het bestuur bestond toen uit de he ren A. Teerds, voorzitter, A. Schonk, secretaris, J. J. Schoo, penning meester mevr. Mijs-Vendeloo, twee de voorzitster, K. v.d. Hoek, twee de secretaris, Th. Verhey, tweede penningmeester en M. v.d. Steen, al gemeen secundus. Tn de eerste na oorlogse jaren zijn door het bestuur vele resultaten bereikt. Verbetering van straten en plei nen in het oosten van Schiedam, o. a. Boerhaavelaan, Stationsplein, op gang naar de Rotterdamsedijk naast het Pompstation enz.... Het tot stand komen van kin derspeelplaatsen op het van 't Hoff- plein en Edisonplein... Het verkrijgen van busverbin dingen van het oosten van Schie dam met Schiedam West, Schie dam Zuid en Rotterdam... Het plaatsen van postzegel automaten op verschillende plaat sen in het oosten... Het verkrijgen van een Gemeen te-bibliotheek in het oosten... Het aanleggen en verfraaien van de singels en vijvers... Het verkrijgen van zwanen en eenden in die singels en vijvers... Het verbeteren van de verlich ting in verschillende straten in het oosten... Het terugzetten van de tijdaan wijzing op het Van 't Hoffplein... Eén grote wens, het verkrijgen van een speelterrein met speelwerktui- gen in het oosten van Schiedam, is nog niet vervuld. Mogelijk dat dit „het cadeau" van de Gemeente Schiedam op de receptie wordt...? De vereniging leeft verschillende afdelingen gehad, waarvan nu nog overgebleven zijn: de voetbalvereni ging, die in de afdeling Rotterdam speelt, de kViv er jasv er eniging, die haar derde lustrwr en de reisver- eniging, die haar tweede lustrum gevierd heeft. Hei móóiste jaar werd voor de ver eniging 1958. Het jaar, waarin „Het Singelkwartier" de grotse pachter werd van het pand Broersveld 121, waarin de eigen zaal „Marijke" ge vestigd werd. Trefpunt van film- middagen voor de kinderen, kaart avonden voor de klaverjassers en dansavonden voor de oudere leden. Na dc oorlog werd met een 100 le den gestart. Nu zijn het er om pre cies te zijn 979... Sinds januari jl. bestond er een ledenstop, die ech ter per 1 oktober a.s. wordt opgehe- A.s. zaterdag wordt het feestpro gramma al ingezet. Voor de jongste leden ni. die van 7 t/m 14 jaar. In de grote zaal van Musis Sacrum, waar Haak van Oversloot, conferen cier, de twee Kamé's, clownerie en Joop Schroder, pianist, de kinderen vanaf 2 uur zullen bezig houden. En waar zij vanzelfsprekend getrak teerd zullen worden! Vrijdagavond, 30 september a.s. or ganiseert het bestuur een speciale bijeenkomst voor de jubilarissen. Dat zijn zij, die 15 jaar of langer on afgebroken lid van de vereniging zijn. De dag daarop, zaterdag 1 ok tober houdt het bestuur de feestre- ceptie van 2 tot 5 uur in zaal „Ma rijke", alhier. De grote feestavond ter gelegen heid van het zevende lustrum zal gevierd worden op woensdag avond, 5 oktober a.s. in de Rivië- rahal. Met een keur van arties ten, w.o. de Alberti's! Vanaf 12 verschillende punten in onze stad, maar ook Vlaardingen zullen spe ciale bussen de leden naar de Ri- viërahal vervoeren. Tot s'ot van dit alles een grandioos balfestijn in alle zalen van Musis Sacrum op zaterdagavond, 8 oktober a.s. Schiedams oudste vereniging „Het Singelkwartier" bestaat op 1 okto ber a.s. 35 jaar. Het heeft van zich doen spreken in al die jaren. De weekkampen waarvan het allerlaat ste in Hulshorst, werd een gran dioos succes. Men hoopt op dezelf de voet voort te gaan. Ook wij wen sen deze vereniging met dit jubi leum van harte geluk...! M.W.-S. Wenst U werkelijk eerlijke voorlichting op gebied van reparatie en of inruil van Uw T.V. Nodig ons uit voor een geheel vrijblijvend bezoek. Gebr. De Veld, Tielman Oemstraat 22, Schiedam, Telef. 26 86 38, na 18.00 uur: 25 06 99. Voor pijlsnelle service. De rood-groenen kunnen nog steeds niet de juiste cadans vinder in hun elftal hetgeen 11. zondag tegen R.B.- C. wederom onnodig een nederla..g leidde. Er staan nu twee moeilijke uitwed strijden voor de s.v.v.'ers op het programma en begint men zondag de reis naar Leeuwarden om het op te nemen tegen Cambuur. Eveneens een elftal dat deze competitie zeer afwisselend heeft gespeeld maar op eigen veld een zeer moeilijke tegen stander is en een rappe voorhoede heeft. De s.v.v.'ers spelen echter be ter uit dan thuis i wanneer men de juiste forma'ie kan vinden dan behoeft men zeker niet kansloos naar het hoge Noorden te gaan. Een overwinning van de rood-groenen zou hun zelfvertrouwen ongetwij feld ten goede komen. S.V.V. 2 speelt zaterdagmiddag te gen Holland Sport 1 aanvang 3 uur). Op S.V.V.-Harga spelen de s.v.v.-re- serves zaterdagmiddag tegen de re serves van Holland Sport. De s.v.v.' ers kunnen met een beetje stoot kracht en zelfvertrouwen behoor lijk partij geven en moeten de pun ten in Schiedam trachten te hou den. S.V.V.-jeugd laar Velox. De s.v.v.-semi-profjes gaan naar Ve lox en moeten zich revancheren voor d- nederlaag van 11. zaterdag tegen N.O.A.D. Ook in dit elftal moet meer vechtlust aan de dag worden gelegd om tot prestaties te komen. Velox is zeker ook niet ge makkelijk. S.V.V. 3 speelt thuis tegen Neptu- nus 3 en S.V.V. 4 gaat op bezoek bij D.F.C. 4. SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 - Tel. 265997 U belt wij bezorgen Groep A, 1 Echtp. Ahrends, 2. v. Dijk Stentler; Groep B, 1 Echtp. Wever, 2. v. Hat- tem Kamminga; Groep C, 1 v. Leeuwes-Mulder, 2. v. Gelderen/Splunter; Groep D, 1 Strien-de Wolf, 2 Echtp. Vink-v.d Sloot; Groep E, 1 Echtp. de Vis-Burghart, 2 v. Gelderen-Jansen; Groep F, 1 Mw. Maassen-v.d. Brink M. v.d. Brink jr., 2 Bezemer-Carree; Groep G, 1 Echtp. Smit, 2 Echtp. Bots; Groep H, 1 Franken Meulstee, 2 Echtp. v. Ostrom; Groep I 1 Echtp. E denburg, 2 De Mos-v.d. Poel. Einduitslag: 1. Echtp. Smit; 2. Echtp. Wever; 3. Echtp. Vink-v.d. Sloot. 71 parer 8 gr. voor 8 paren 1 gr. voor 7 paren. m JUWELIER MGR. NOLENSLAAN 512 - SCHIEDAM N. BINNENWEG 397 - ZWARTJANSTR. 85 - R'DAfü Excelsior '20, dolgelukkig met de 21 overwinning op V.D.L. in Maas sluis, moest tot zijn ontzetting in ons blad lezen, dat ze van V.D.L. verlóren hadden...! Dit misverstand je is dus opgelost, zodat men a.s. zondag, nu S.V.V. en Hermes D.V.S. uit spelen heel wat publiek op het éigen veld verwacht. Dat zit er dik in! Dit elftal is heel wat van plan in het nieuwe seizoen. Overtuigt u zich daar zelf van...! Het verenigingsleven ontluikt... Dat vind ik een moordzin en daarom moet ik 'm even spuien! Maar het is waar ook! U leest het al een week onder de rubriek „Schiedamse no tities". Nu heb ik vandaag twee be richten van twee E.H.B.O.-vereni- gingen... En daar zit ik een klein beetje mee in mijn maag, want alle bei zijn ze even goed. Allebei zijn ze onmisbaar en allebei behoren ze op de voorpagina te staan. Maar...! Ik heb nu een lieflijke op lossing gevonden. Ze krijgen alle bei evenveel aandacht! En dat is het allervoornaamste. Ik hoop ten minste dat iedere Schiedammer vandaag deze Stopmand eens extra goed leest. En het besluit neemt maandagavond de voorlichtings avond van de Kon. Ned. Ver. „E.H.- B.O.", afd. Kethel in „De Rank" aan de Schiedamseweg (te bereiken met bus 40) bij ':e wonen of... Dins dagavond naar gebouw „Arcade" aan de Lange Haven te gaan om zich in te laten schrijven voor de R.K.E.H.B.O. „St. Chrystophorus". U ziet mi ar, wat of u doet. Maar neemt U een verstandig besluit. Verstandig voor uzelf, maar ook voor een ander. Ik weet niet of u weieens in pa niek geraakt bent bij een lelijke verwonding. U stumperde maar wat me' verband of watten. Maar het bleef bloeden. En toen schoot u in eens dat bordje een paar deuren verder te binnen. Die E.H.B.O.-er (zijn vakkennis verwierf hij zich door speciale cursussen!) hielp u uit de nood. Och, je moet dat eerst zélf eens een keertje meegemaakt hebbei Dan heb je enorme bewon dering voor alle E.H.B.O.ers in on ze stad. Of het nu de mannen en vrouwen van „Si. Chrystophorus" of van onze Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O. in onze stad of Kethel zijn. Ze betekenen wat voor een ander. U kunt dat ook. Als u zich maandagavond in „De Rank" voor de mrsus in laat schrij ven of de laatste kans bij de man nen van „St. Chrystophorus" op dinsoagavend, 20 september a.s. aangrijpt. Allebei cursussen om doodgewoon „u" tegen te zeggen. Allebei cursussen waarbij je alles voor een ander meeneemt. Dat doen we beslist niet elke dag. Maandag of dinsdagavond wel U knobbelt zelf maar uit wélke avond u het besre gelegen komt. Die film „Mein Schulfreund" op het kastje met in de hoofdrol Heinz Rühmann is echt een „oud beestje". Aan die voorlichtingsavond in „De Rank" heeft u zeel meer. Dinsdag avond mist u ook niet zoveel. Daar voor in de plaats...? Om half 8...? Ik hoop dat ik volgende week en thousiaste brieven van die E.H.B.O. bes'uren krijg. Met regimenten van nieuwe leden erin vermeld... Ik heb in elk geval mijn best voor u gedaan...! Mieke. P.S. U denkt toch ook aan de nieu we cursus ter opleiding voor het Eenheidsdiploma van de Kon. Ned. Ver. „E.H.B.O." in onze stad, die op maandagavond, 3 oktober om half 8 een aanvang neemt? Het is wél E.H.B.O. wat de klok in mijn Stop mand deze maand slaat. Maar voor deze cursus kunt u zich opgeven bij mevr. E. E. Kockx-van Gerven, Lange Singelstraat 25, bij de heer C. J. var Reede, Hargsing.el 39 en... op de Vlaardingerdijk 355a. ROTTERDAMSEDI1K 439 TEL. 26.77.90 SPECIALE AANBIEDING HANDWERKEN alle met bijna onzichtbare weeffoutjes ONTBIJTLAKENS 130 x 160 van 9.75, 13.50 NU g gg KAPMANTELTJES van 3.95 NU 1.98 van 2.95 NU 0.98 GRIJSLINNEN KUSSENS van 5.25 NU 1.98 DEKSERVETTEN 80 x 80 van 5.25 NU 2.98

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3