liet nieuwe Van Uoexkom II is Jeugd en charme in najaars§how in uitverkocht Musis Sacrum f 35.- f/OOA Orgel-concert Schiedamse NOTITIES NYLON JACKS Wijkcentrum van Oud-Mathenesse ingezegend Foto B. v. d. Mast trouwreportages Verschi|nt woensdag en vri|dag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Brtllant' van Andel moderne vormgeving vraagt ENIGE MAGAZIJNBEDIENDEN Afd. Personeel. Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam, Telefoon 010260500. WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1966 17e JAARGANG No. 97 OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR C J v d KLINK BROERSVEST 125 SCHIEDA M TELEFOON 26 39 39 - 26 73 68 HOOFDRFDACTIF P J HOVINGH Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkl 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Het geheim van het succes van de shows van het modehuis „Marlèn", waar bij de eigenaresse mevrouw E. VerstratenBleecke zelf lady-speaker is, is heel eenvoudig. Zij „brengt" deze show op ongekunstelde wijze. Zij geeft haar eigen visie op wat de mode voorschrijft. Toont die ook via de eigen medewerksters en relaties. En oogst daarmede het succesMaandag. avond met een totaal uitverkocht Musis Sacrum. Of Schiedam ook „show- minded" geworden is. Of het verlangen naar echt samen „een avond uit" weer terrein wint! Dwars door alle t.v.-kastjes kijken heen. Een avondje uit betekent immers alle beslommeringen even van je af te kunnen gooien. In een exclusieve japon. Met de man in „het goede pak". Of bijna prinse lijk in smoking! De smoking, die bij de lange ruisende avondjaponnen hoort. Denkt u eens aan die avonden straks in december, als het glas ge heven wordt aan een rijk voorziene dis. NU heeft u juist de gelegenheid iets extra feestelijks of zo maar gewoon aan te schaffen. Uit de nieuwste najaarscollectie van het modehuis „Marlèn" aan het Broersveld Een zaak, waar ook de man volkomen slaagt MINI-MODE... Het is altijd moeilijk vlak na een modeshow je indrukken weer te ge ven. Er was zoveel moois te zien. In haar begroetingswoord had me vrouw Verstraten al gewezen op de „mini-mode", die totaal bezit van Engeland genomen heeft. Sandy, de 15-jarige tiener toonde ze met veel zwier en elan. „Dat kan je alleen maai dragen als je onder de 20 bent en geen dikke knieën hebt" ver zuchtte de lady-speaker. Om er be rustend aan toe te voegen: „Heer lijk om nog zo jong te zijn!" Voor de rokken met truitjes, waarmede dit modehuis enkele jaren geleden gestart is, heeft men een speciale voorkeur behouden. De meisjes Tanja, Monique, Tineke en Lenny toonde gezellige sporttruien, gedra gen op rokjes of pantalons. Com binaties te over straks voor de win tersport. Daar is niet tegenop te breien! Apart die jumpers met flauw ingeregen tailles en heup stukken. Sport jacks in allerlei kleu ren. Vaak versierd met een gebor duurd randje en bont aan de ca puchon. Heel mooi dat spierwitte met brede geborduurde rand. Mar co, de onmisbare mannequin voor onze mannen (die er echt waren!). Met nonchalante loop in zijn imita- tiezeehondenjack. Extra onverschil lig in zijn rode nappa creatie met boerenpetje op. Maar op en top een heer in keurig zittende combinaties, effen of heel fijn gestreepte kos tuums... MAAT 46... De grote maat, mevrouw Prins, deed alle harten van de maten 46 snéller kloppen. Ook voor hun is er ruim keus. Geen saaie kledij, zoals het eens (helaas) zo nodig moest. Zij toonde weer met veel zwier ja ponnen, complets mantelkostuums, schitterend bezit voor altijdl Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 17» Rotterdam regenmantels en later ook cocktail japonnen. Ook in die maat keus ge noeg. Lila en paa^s zijn volkomen „in" Mevrouw Verstraten droeg een paarr pakje, dat haar als blonde vrouw erg flatteerde. Maar ook de donkere zal dit staan. Om maar te zwijgen over zacht-lila of die typi sche kleur flessegroen, fel oranje... Het is altijd dom je aan een bepaal de modekleur te houden, als die je niet staat. Dat zie je als vrouw zelf wel! Ook als je in de grote maten valt. Het was voor de mannequins uitkijken om botsingen te voorko men, want door de grote opkomst was de foyer er des avonds bijge trokken. Wij zullen deze winter warm getint van ruit of in combi naties hiervan met effen, waardoor vaak verrassende resultaten werden verkregen ijs en sneeuw trotseren. Veel doorgevlochten ceintuurs of de sportief gestrikte. Bij „Marlèn" kunt u alle kanten uit! Sandy para derend met een ontwapenende lach en grappige hoedjes of mutsen op. Heel mooie en die avondjaponnen van klasse makend. De hoeden wer den afgestaan door mevrouw Schamlé-Ras, de kapsels werden verzorgd door kapsalon „Lilian", de tassen door de firma Kerstholt en die ene bruidsjapon met de kledij van de kinderen door „Het Bruids huis" op het Rubensplein. Japonnen e.d. niet alleen te huur, maar ook te koop. DE "NIGE... Iedereer weet het onderhand: Mo dehuis „Marlèn" heeft het alleen recht van Intexa-producten. Prach tige jurkjes, heel eenvoudig van snit, maar juist daardoor chique. Verhoogde en verlaagde tailles of daar ergens tussenin. We kunnen veel slanker lijken dan we in wer kelijkheid zijn. Zelfs mevrouw Prins toonde dat in een haal apart licht blauw Diolen jurkje met lange mouwen. Prijs: 89.Japonnetjes van wollen stof, maar ook van jer sey. In verschillende sportieve en geklede creaties. Complets: dé op lossing voor een officiële gelegen heid. Een geklede mouwloze japon met een bijpassend jasje. Door de groi? revers extra charmant. Een wit nouwloos jersey jurkje met Lu- rex doorweven... Gewaagde kleu ren, maar ook heel vrouwelijk: zachtblauw met bruin... Mantels te kust en te keur. Effen, geruit... Ro yaal met bontkragen, o.a. gekleurd of die royale sjaalkraag met licht bruine effecten op dat prachtige warmgetinte mantelkostuum van Franse makelij. Een echte camel-mantel met echte nertskraag van Chanel. De prijs... 495.Een pakje met allure in donkerblauw met een bovenstuk van zuiver zijde, afgewerkt met een Jnze unieke Iris all-in Service Wij geven U alle inlichtingen betr.: zalen, recepties, diners, mu iek, bruidsboeketten, drukwerk rijtuigen, trouwauto's etc. Desgewenst kunt hiervoor ge lijktijdig bi] ms bespreken, zodat U niet zelf overal heen hoeft te gaan! SPECIAAL ZAAK VOOR ARTTSTTEK VERANTWOORDE IN KLEUREN EN ZWART-WIT NIEUWSTRAAI 43 t.o. bur Bevolking TELEFOON 260555—152573 Wij staan voor U klaar Maarbijtijds bestellen plissé-rand. Terug te vinden op het bijpassende jasje. De prijs...? 275.Of dat heel eenvoudige jur' van Diolen, mouwloos maar zo heel aantrekkelijk door die strik op taille-hoogte. Veel strikken trou wens. Te bewonderen op de keur van cocktail-toiletten. Misschien on praktisch die lange avondjurken, maar ze geven een vrouw extra charme. In een bruidsstoet bijv. heel mooi... Mondriaan heeft nog niet afgedaan! Vraagt u naar dat jurkje uit deze collectie Of naar die lichtblauwe. Een beetje a-symetrische sluiting met flatteus strikje. De prijs: 69.75. Sandy in haar wit brokaat gelegenheids jurk je of die gezellige lichtgrijze sportmantel. Een tikkel tje eigenwijs in die groene jurk met overrok! Maar ze genoot intens van alle belangstelling met een verle gen kni'ije... ERNSTIG... Tot slot van al dit moois dat bezit van de Schiedamse huisvrouwen gaa' nemen de bruidsstoet Marco, de truidegom. Aan zijn arm een ju weel van een bruidje in die strak ke, kanten jurk, sleep vanaf het rugpand vallend. Het donkere hoofd getooid met een meterslange sluier. Twee kinderen hanteerden de sleep! Lucienne Bakker en Ted van Dijk. In volle overgave...! Tot groot plezier van alle aanwezigen. Pas icen het gordijn viel, de man nequins en medewerksters achter de schermen de armen vol bloemen stonden, moest Ted die sleep wel los laten. Zij het tegen wil en dank.. Een hartveroverende show, die het aanzien tenvolle waard was. En waarvoor het publiek zowel des middags als des avonds gul de han den op elkaar bracht. Hulde ook aan het Hoedenhuis Schamlé-Ras met de keuze van de bijpassende hoedjes, die het **>akje, mantel f zelfs japon geheel tot haar recht de den komen. Hetzelfde geldt voor de keurige kapsels, de tassen. De hand schoenen en byoux uit het eigen huis. Proficiat mevrouw E. Verstra- ten-Bleecke, onze eigen lady-spea ker van Schiedam met deze na- j aars show 1966.. M.W.-S. ..Na-zomer 1966... Onder auspiciën van het orgelcen trum „Schielandkring" zal de heer Kees Bak, directeur van de Schie damse Muziekschool, op donderdag 22 september a.s. een orgelconcert geven in de St. Liduinakerk aan de Nieuwe Haven 119 te Schiedam. Het programma vermeldt werken van Clarke, Purcell, Bach, Franck, Vierne, Liszt, Litaize, Dupré en Langlais. Aanvang om 20.90 uur precies. Toe gangsprijs 1,—. Dit is het laatste concert van de zomer-serie 1966. VOOR HET examen Wiskunde L.O. slaagde on ze stadgenote, mej. M. J. van Dom- mele, Rembrandtlaan 86b, alhier. Zij werd hiervoor opgeleid door de Leidse Onderwijsinstellingen, het in stituut voor Technisch Onderwijs. Droficiat...! Speciale aanbieding dames prachtige kwaliteit maat 36 t.m. 50 KINDER NYLONJACKS vanaf 1 t.m. 17 jaar, zowel in effen, vanaf 19,95 in diverse leuke kleuren kleine stijging p.m. MODEMASAZUNj BROERSVEST 111, SCHIEDAM, TEL. 267416 HET NIEUWE post- en telegraafkantoor te Schie dam, gelegen aan de Lange Nieuw- straat i91 zal op vrijdag, 17 okto ber 1966 voor het publiek worden opengesteld... „VRIENDENKRING" de Schiedamse Mondaccordeon-ver- eniging hoopt op 'aterdag, 24 sep tember a.s. in gebouw „Irene" haar 40-jarig bestaan te vieren. Hiervoor hebben zeven personen zich inge steld en een comité gevormd. Deze feestavond vangt om half 8 aan... De wijk Oud-Mathenesse heeft een prachtig nieuw verenigingshuis. J.l. za terdag werd „De Put" geopend. Het initiatief tot de bouw voor dit centrum is afkomstig van enkele parochianen van de kerk in Oud-Mathenesse. Van daar dat zaterdag vele geestelijken aan wezig waren bij Je opening. Dit centrum zal beheerd gaan wor den door een stichting. De twee ont werpers van het plan zijn beiden opgenomen in het bestuur. De voor zitters, de heer D. Roelofs opende zat-rdag de avond. Hij gaf in en kele korte schetser de geschiedenis weer van het gebouw. Hij vertelde dat de rlannen omstonden in 1958- 1959, en dat de eerste paal in fe bruari '66 werd geslagen. Het geld voor dit centrum werd bij eengebracht door parochianen in de vorm va i donaties, en voorts door kloosters, in de vorm van giften en leningen. Ook de kleine bijdragen leverden forse bezittingen op. Dat bleek uit een gift uit de bonnenpot. Een prachtige piano kon van dit gelf aangeschaft worden. Pastoor Plouvier ging in op de toe komstige bestemming. Voor ouden van dagen, jongeren, en ook voor leden van het zangkoor zal het ge bouw soelaas geven. Toch zou de pastoor het gebruik niet alleen be stemd willen zien voor katholieken. In de toekomst zullen er voor buurt bewoners ook bruiloften en partijen gegeven kunnen worden. Na het zingen van sen lied door het koor o.l.v. de heer W. Odijk, werd het ge bouw ingezegd door de deken van Rot terdam, mgr. B. Henning. Daarna stelden zich op het podium een aan tal jongeren op. De welpen van de Stephanusgroep gaven een zeer leu ke Arabische dans ten beste. Zij waren uitgedost met een fes, en dansten op de muziek van een Ara bisch volkslied. Chris Coppens besloot het programma voor de pauze mei een geestige parodie op André van Duin. Na de pauze konden de talrijke bezoe kers van deze openingsavond genieten van een cabaret uitgevoerd door leden van „Kerketuren". Het ging de Rotter damse groep allemaal goed af, in deze vorm van Fons Jansen-cabaret.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1