rand Gaia du 2^ló<^ue f-^opulair 1966 ->• Georgie Fame, de Engelse zanger, die dit jaar met „Get away" in de top van de Britse hitparade een geweldige come-back beleefde. Richard Anthony is m Frankrijk een bekende zanger. Hij heeft een groot deel ven zijn leven In Parijs doorgebracht en woont daar nog steeds Al Hrrt (rechts) tjjdens de repetities voor een Perry Como TV show met (v.l/vr.) Mickey Rooney. Perry Como en trombonist Ray Charles. Het Grand Gala du Disque 1966 zal deze keer meer dan voorheen een beeld geven van c muziek van deze tijd. Hebben de organisatoren er bij de voorgaande grand gala's naar gestru v. nieuwste sterren der lichte muziek voor U op te laten treden deze keer werden zeker de beste musici geëngageerd voor een showavond, die een evenement in de showbusiness kan worden ge noemd. De opzet bleef internationaal. Er werd geen voorrang gegeven aan een bepaalde stijl of mode, zodat het grand gala een gevarieerde muzikale show is geworden, waarin ook Nederland goed is vertegen woordigd. Een uitzondering voor dit grand gala zijn de modeshows. De grote Parijse couturier Yvets Saint Laurent zal het muzikale programma tweemaal onderbreken en zijn collectie voor de komende herfst en winter tonen. Een gebeurtenis, die toch enige jaren geleden voor onmogelijk werd gehouden. Dat de nadruk in algemene zin op de show is gelegd, blijkt ook wel uit de komst van de showman en trompettist Al Hirt uit Amerika en de drie jonge Nederlandse artiesten van 't cabaret Ramses Shaffy, Liesbeth List en Paul van Vliet. De lichte muze is een breed terrein en zo komt de Oostenrijkse operettecomponist Robert Stolz voor het voetlicht van het grand gala om een huldiging in ontvangst te nemen. Een geste, die door de oudere kijkers en luisteraars bijzonder gewaardeerd zal worden. Maar de tieners en de beat zijn niet helemaal vergeten, want de lichte muziek wordt voor een belang rijk deel door de jongeren gemaakt. Daarom ook optreden van de uitstekende Engelse beatgroep the Spencer Davis Group en de Nederlandse Les Baroques. Het belooft een grand gala te worden tijk aan goede muziek, aan prettige show, gebracht door arties ten, die stuk voor stuk en ster voor ster hun reputatie ten volle waard zijn. Hieronder alvast wat be kende gezichten. Tony Bennett, een ontdekking van de bekende Amerikaanse komiekzanger Bob Hope, brengt met zijn optreden in dit Grand Gala voor het eerst een bezoek aan het Europese vasteland. Hieronder The Spencer Davis Group, beat uit Engeland, geïnspireerd op de beste rythm blues uit Amerika! Een groep apart Dionne Warwick, de beroem de Amerikaanse zangeres, die we al vaker in Nederland op de te levisie zagen. Zij werd kort ge leden onderscheiden met een prijs van de Amerikaanse grammo foonplatenindustrie. Hierboven: de succesrijke Nederlandse beatgroep rffet de Franse naam Les Baroques. Zes jonge musici van de beat, die een geheel eigen stijl wisten te vinden. Emi en Yumi, dat zijn de negentienjarige Peanuts uit Japan, die in 1957 al in de showbusiness begonnen. In Nederland versche nen hun platen, die zij in het Duits maakten, zoals „Souvenirs aus Tokio", ein weisses Pony" en „Heut'Abend". The Peanuts uit het verre Tokio in Amsterdam op het Grand Gala. Een gebeurtenis!

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 9