1 Martin Tissing bouwde op z'n doeken rustgevende werelden S«UN 300 B Schiedamse NOTITIES PEUGEOT 404: EEN WAGEN MET PERSOONLIJKHEID Veelzijdige avond bij de „Teirquasth' Weinig sport in kerstweekend Droomwereld der naïeven buk op werk van zondagsschilders L=Jurgerlijke K?dtand SG-Agenda Joh. de Heer Wie mist flesje vruchtensap WOENSDAG 28 DECEMBER 1966 HET NIEUWE STADSBLAD J MICHEUN voegt aanzjn leveringsprogramma een nieuwe band toe de "300 B'. As vrijdag In Galerie punt vier werd vrijdagavond een tentoonstelling geopend door burge meester Roelfsema. Het is een expositie met werk van de 30-jarige Groninger Martin Tissing. Ds verschillende technie ken, die op OfcZt eenmansexpositie te zien zijn, zijn gouaches, litho's en teke ningen. De kleuren zijn van mild tot hard. Veelal staan zij scherp tegenover elkaar. Nooit roepen zij echter een conflict op. Er zijn geen botsingen tussen het felle groen en het donkere rood. Als reden zouden we aan kunnen geven de vor men van de kleuren. Het zijn ballen, en lange strepen. Grote ronde ballen komen veel voor. Soms met een vreemde zwarte schimmel in het midden Sommigen met vreemde tentakels, die als scher pe punten in het grondvlak dringen. Een heel fijn werk is het grote drie luik dat tegen de achterwand hangt. Luik twee en drie lopen in een ronde cirkel in elkaar over. Het is een bijna spiegelbeeldige wer king, maar bij een nader onderzoek blijkt dit geenszins waar te zijn. Wel geeft het ene doek een zelfde sfeer weer als het andere. Een rusti ge sfeer. Niet vermoeiend op de ogen. Gewoon fijne werken om naar te kijken. Om diep op je te laten in werken. De tekeningen van Tissing lopen zeer uiteen. De een is zeer subtiel, de ander weer uiterst gecompli ceerd. Hef subtiele heeft echter de overhand. Dunne lijntjes, met lichte bogen. Zachte potlood strepen, haast teder opgezet. Steeds ziet men ech ter het ronde vlak terugkeren. En daarom heen de lijnen, de vlakken, de punten en de spetters. Tissing toeft in zijn schilderijen en teke ningen een wereld opgebouwd. Een we reld, stil in het midden. Van enkele men sen alleen. Daarom heen een warwinkel van gebeurtenissen. Kronkelend door el kaar. Hier en daar chaotisch, en op an dere plaatsend rust gevend. Een ander klein wereldje als het ware. En dat alle maal in die kleuren. In de tekeningen komt het lichte blauw naar voren. Blauw van een voorjaarsmorgen. Met lichte stukken, als een optrekkende nevel. Het is goed toeven in de wereld van Tissing. Rust gevenJ. Kalmerend. Martin Tissing in Galerie Punt Vier, Rotterdamsedijk 319a (in de put), werkdagen van 19 tot 21 uur, en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. fhpnroelde conventionele Ksbouw.net moderne ronde schouders en vernieuwde proidering) DE LAATSTE Pro Juventute-kalenders zijn de ge hele dag verkrijgbaar op de Rotter damsedijk 76 a. Prijs 3.50. PLAATSGEBREK noopte ons het smaakvol verzorgde maandblad van de Schiedamse aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" even terzijde te leggen. Het is 'n speciaal blad, afgestemd op de feestdagen en dus rijkelijk voorzien van illustraties en kleu rige platen. Voor de aquariumlief hebber een lust voor het oog... In het artikel „Oud en nieuw" is voor zitter J. F. Bakkeren heel optimis tisch wat het nieuwe jaar betreft. Geen Iédenzorg meerAlleen maar de hoop dat in 1967 het bestuur versterkt of uitgebreid zal worden. Dit jaar was er een ledenwinst van 40%. Vandaar die optimistische kijk op 1967 van de heer Bakkeren. ADRIE ELSING jeugdtrainster en wedstrijd-secre taresse tekende de omslag van het D.W.S. Kerst-contact. Een omslag decoratief versierd met glinstert jes. De pupillen en adspiranten van de handbalver. „D.W.S." hebben alle maal die tekening ontvangen met de bedoeling die zo mooi gekleurd mo gelijk aan Adrie Eising, Westfranke- landsestraat 91a te Schiedam te stu ren. Er is hiervoor een prijsje aan verbonden. Hetzelfde geldt voor de rebus van Ali v. d. Boogerd, Molen laan 200, Rotterdam. Onder de goede oplossingen aan haar adres verstuurd worden enkele prijs jes verloot. Tot slot: houden de le den van D.W.S. hun Nieuwjaars avond gereserveerd voor de vereni- fing In gebouw „Irene" zal het om uur gezellig dansen zijn met mu ziek van „The Jolly Makers". GEEN WALM in huis op OudejaarsdagAls u de oliebollen (7 voor een gulden) be stelt o.a. bij de heer W. v. d. Gaag, Vodellaan 13, tel. 26 16 87. Elders in dit blad vindt U een uitgebreide ad vertentie. Misschien wilt u 'n steen tje, een „bak-steentje" dan bijdragen aan het Kerkewerk en de Rijnmond band? Dan kunt u een paar uur bak ken voor dit goede doel. op 30 dec., des morgens om 11 uur. Bakplaats: Strijensestraat 21. Het vanouds be kende adres, waar al uw bestellingen en uw opgaven voor medewerking terecht moeten komen is bij de heer v. d. Gaag,. U mag ook helpen be zorgen op Oudejaarsdag. U ziet Een individuele auto die méér geeft en heeftl „Een wonder op wielen" Vraag gratis proefrit! Vrijdagavond 30 december wordt in sociëteit de „Teirquasth" een geweldige swingende en hippe avond gehouden in de benedenzaal van de Nleuwlandse Opstandingskerk. De avond is zeer so lide in eikaar gezet. Er zijn vele pro grammapunten, zodat men alle kanten op kan. Voor de levende muziek zorgt aller eerst de beatgroep de „Square". Zij zullen de aanwezigen laten genieten van de puurste R en B en van de nieuwste hits. Ook cabaretier Frank Verhoef is aanwezig. Hij zal op spit se en bitse manier zijn liedjes de zaal inzingen, zich begeleidend op een buitenmodel gitaar en schip- persklavier. F.n omdat dit de laatste avond van het jaar is, zal ook de Nederlandse top-10 van 1966 aan de beurt komen. Als verhoging van de BANDENCENTRUM, met een 35 jarige ervaring in het ban denvak, is er trots op dit type een ereplaats in zijn sortering te geven. ROTTERDAM CENTRUM: SCHIETBAANSTR. 7,TEL 251234 ZUID: KORTE HILLESTR. 2-4-6, TEL 173969 WEST: BETTOWEG 11 (SPAANSE POLDER) TEL 153393 011154409 Door grootste omzet, laagste prijzen) Mike z.v. M. J. van den Bosch en C. H. Geveke; Paula C. M. d.v. J. J. Ruigrok en G E. Welling; Edwin z. v. B. van Toor en P. A. Barzilaij; Joianda <Lv. C. A. Gerrets en Q. F. de Ruijter; MicheJ J, z.v. J. H. T. Gunnewegh en M C. Timmerman; Alexandra J. d.v. P. A. Versluis en C. Veenendaal; Michelle d.v. J. M. Flux en H. J. M. Lijbers; Richard R. z.v. J. Brouwer en M. Proost; Mi rella M. A. d.v. A. J. Kerklaan en M. A. Hrijster; Maria E. d.v. H. M. Visser en J. M. Meijer; Franciscus M. z.v. H. P. Clement en H. M. Steehouwer; Johan J. z.v. J. J. C. Eleveld en J. J. Hoenderkamp; San dra d.v. A. dan Butter en C. J. E. de Bruin; Reinholds z.v. W. Hoog stad en A. M. Asmuss; Reiniera F. M. E. d.v. L. C. Verburgh en E. A. van Oosten, Peter G. z.v. P. G. van de Kamp en H van Wagtendonk OVERLEDEN A L. van 't Hof, oud 86 jr.; C. J. J, M. Titulaer, oud 53 jr.; B. Vliegen- hart, oud 67 jr.; A. van Jeveren, oud 79 jr.; B T Jönsthovel oud 84 jr.; P. M. van Rosmalen, echtgen. van J F van Dijk oud 71 jaar; S. tYV - jan. Heumen, echtgen. van W J. Klaaijsen. oud 44 jr.; G. J. van Luttervelt, oud 61 jr., C. Elder- xamp, wed. D. Krommenhoek, oud Jr'" Graaff, echtgen. van L J. L. Preit? oud 52 jr.; J. Korpel, 69 jr.; A. van der Knaap 69 jr.; J. H. van Lieshout, 78 jr. wed. van de Ven; J. Frenks, oud 2 maanden; F. van Kas teren, oud 1 jaar. E. V A. Beyst, 72 jr. wed. van Waar- o*-'- Schultze, 89 jr. wed. van otijn; A. G. Buursma, 58 jr. wed. de Rooij; J. J. Witte, 76 jr.; H. A. Ba- rends, 75 jr., M. M. Gouka. 57 jr., echtgen van M. J. de Groot; T Bak- £er,s.V57 jr-. echtgen. van K. Kok; F. Winkels, 58 jr., echtgen. van J. L. Boute; L. J. Reparon, oud 88 jr.; v' vi'r-v' S°'dt, ou<5 93 jr., wed. van K. Witters; W. Broekhuizen, 79 jr. Hermes DVS toonde tegen Helmon- dia voor eigen publiek weer een fa lende voorhoede. Vonhof slaagde er na de rust in een omstreden straf schop te benutten, hoewel arbiter Griek h~us wel wist, waarvoor hij die strafschop toekende. Na afloop nam de heer Griek ee?i snelle ren naar de kleedkamer», want door die omstreden strafschov wonnen de blauw-witten met 1-0. Bovendien werden twee spelers van Helmon- dia naar de kleedkamers verwezen. Al met al geen prettige dingen op Tweede Kerstdag. Niettemin twee welkome punten. SW 2 slaagde erin om met het goed geklasseerde Go Ahead 2 de punten te delenen dat is een extra pluimpje waard voor de rood-groe- ne reserves, Jie dat ene winstpunt heel goed konden gebruiken. SVV ontmoette Alkmaar, dat zo goed speelde, dat de Schiedammers nog niet zo zeker waren van de overwinning. Bij de rust was de stand evenwel nog 0-0, zodat van alles nog mogelijk was. SW sloeg na de the* toe door v. Dijk en Rijkuiter en nam een 2-0 voorsprong. Wel slaagde Wagemaker erir de ach terstand vai Alkmaar tot 1-2 In te lo pen, maar meer stonden de roodgroe nen niet toe. Onderaan is dt stand nu: SW 21-14, DHC 22-13, Volewijckers 21 -12, Drente 20-11 en Velox 21-11. vreugde zijn ook een aantal slank- makende bollen aanwezig. Ze zijn echter goed verstopt tussen de dik makend'», zodat het een echte gok is. De toegang tot dit festijn is slechts f 1.50. De eerste avond in het nieuwe jaar in op 14 januari. Dan zal een discjockey van de jirma Hakkert de aanwezigen, die verzocht worden in zeer extreme kleding te verschijnen, een gehele avond bezig houden met de Nederlandse top-50, en wat daar nog onder bungelt. In het Stedelijk museum aan de Hoog straat is j.l. vrijdagavond een tentoon stelling geopend, waarop werk te zien is, van Nederlandse zondagsschilders. Deze tentoonstelling is getiteld: „Droom wereld der naieven". Directeur Paalman leidde met enkele woorden de tentoon stelling in. „Deze tentoonstelling iaat werk zien, dat binnengekomen is tijdens een tentoonstelling, georganiseerd door de VARA. Hei is een groot succes ge worden. Het accent ligt op de naïeve". Hoe dat naïeve naar voren is geko men is het duidelijkste te zien bij de prijswinnaars. Zij komen schilde rend tot eer. zekere expressie, geheel ontstaan rond zichzelf. Sommigen met wat meer invloed van buiten, anderen sterk ego-centrisch gericht Zij hebben een geheel eigen blik op de wereld rondom zich. En dit beeld geven rij weer op hun doek. Primitief, en minder primitief. Sommigen vinden onmiddellijk een goede opzet, en bij anderen vindt men het zoeken naar een sluitende compositie. Bij deze zoekers vinden we zeer aansprekende beelden. Voor het doek staande merkt men dat er aan zo'i schilderij gewerkt is. Dat er gezwoegd is. Dat er veranderd is. Dat de schilder niet zeker van zichzelf geweest is. Hij veranderde, om tot een zo goed mogelijke ver beelding te komen van zijn inzicht en gedachten. Tijdens de opening van deze ten toonstelling werd meteen een af scheid gevierd. De heer M. J. M. van Kinderen, voorzitter van de commis sie voor het Stedelijk Museum, zal per 1 januari zijn ambt overgeven aan mevr. De Graaf, o.a. wethou der van culturele zaken. De heer J. Paalman, directeur van het Museum bood de heer Van Kinderen namens het Museum een prachtige tekening in kleur aan. Namens zijn vereni ging Vrienden van het Museum sprak de heet Verwey. Hij bood na mens zijn vereniging de heer Van Kinderen een grote blauwe schaal aan. De heer Van Kinderen zelf, schetste in een toespraak de geschiedenis van zijn voorzitterschap. Hij tekende als hoogte punt aan. de restauratie en heropening van het museum. In bet komende jaar za! deze restauratie voltooid worden, als ook het orgel weer geheel opge knapt zal zijn. Het laatste nieuws dat de heer Van Kinderen meedeelde, was de aankondiging van een nieuwe Salon der Maassteden. Oostzeedijk 330 - Ronerdam Tel. (010) 110648 GEBOREN Arthur V. L. z.v. J. P. de Moei en C. H. L. van Engelen; Jacoba M. d. v. N. J. de Ridder en A. G. J. M. van Leeuwen- Helena H. A. d.v. S. Po lak en L. A. Meijer; Martinus z.v. J. Verhaal en H. A. Janse; Jeroen T. H. z.v. T. AScholte en M. A. Taheij; Pieter z.v. E. Fopma en H. Droge; Arendje I. M. d.v. P. C. H. de Haan en M. A. v.d. Veer; Carla d.v. H. J. van Dijk en H C. H. Coo- len; Arno z.v D N. Bogaard en Y. E. Heidinga, Richard zv. P. v.d. Linden en N. L. Carrière; Nicolien M. d.v. B. W. Kamp en C. J. van Se- ters; Patrick J. L. z.v. J. J. van Col- tenburg en M. M. van Baarle; Jan D. z.v. H. Kool en A. Witsel; Hen driks A, M. «Lr. J. A. Commdot en B. S. J. Zondag; Catharina P. A. M. d.v. A. de Groot en E. H. van Eeke ren; Nora d.v. H. Heidema en E. Baris; Carlos z.v. C. Muriel de los Rios en C. H. Kouwenoord; Peter z.v. J. G. A. M. Simons en B. B. God schalk; Leo z.v. J. G. A. M. Simons en B. B. Godschalk; Conny d.v. L. J. van Es en J. Mol; Franciscus G. z.v. G. A. M. van Wissen en A. J. Aanhaanen; Mariëlla d.v. H. T. van Veen en L. J. Over de Vest; Maria P. d.v. P. G. Levering en T. P. M. Boom; Marianne d.v. H. Toeter en G R. Rietdijk; Alexander C. z.v. C. de Vries en H. Abdullach-Ogly; Mirjam l.v. N. van den Bos en N. J. van de Meeberg; Willem z.v. W. van den Doel en M. Houdijk; Maurice z.v. F. M. Wiegman en L. M. Ver vloed; Bob J z.v. A. H. van Rutten en M. G. J. van Mil; Freddie z.v. F. Bontfaas en H. W. de Vos; Juan Ricardo z.v. A. Lopez Carcia en J. Aranda Ruiz; Rudolf H. z.v. R. H. Schuijers en H. B. Wanschers; Jo ianda d.v. R. G. Kuipers en E. de Mos, ONDERTROUWD f; 9', de Boom' °ud 22 jr. en E. M. Mulder, oud 20 jr.; J. J. Hamerslag, oud 32 jaar en P. L. Heijster, oud 20 jr.; L. H. A. M. v.d. Kerkhof, oud 24 jr. en A. M. L. D. Willems, oud 23 jr.; D. P. Kuijpers, oud 22 jr. en P. M. P. v.d. Ven, oud 19 jr.; J. L. A. Lamb, oud 36 jr. en G. E L. van Geene oud 24 jr.; J. J. C. C. Mol, oud 22 jr. en C. P. M. Balm, oud 21 Jr-; J- F- Mijenhuis, oud 51 jr. en A Jongste, oud 44 jr.; P. Potteje- gort, oud 31 jr. en C. H. M. Kleiss, oud 20 jr.; P. Robijn, oud 27 jr. en C. M. Elberse, oud 25 jr.; H. van Toer, oud 45 jr. en J. Blonk, oud 28 jr.; A. Trotsenburg, 19 jr. en J. P. Breuker, oud 18 jr.; H. G. Walgen- bach, oud 21 ir. en L. A. Chabot, oud 20 jr. GEHUWD C. H. Meier, 27 jr. en M. van Pelt, 21 jr.; J. J. Seeder, 28 jr. en E. A. T. Looman, 28 jr.; J. L. Ritman, 22 jr. en M. C. van Gulik, 21 jr.; M. J. J. van Benthem, 24 jr. en M. J. Ba tenburg 22 jr.; R. van Iperen, 22 jr. en M. van Diejen, 22 jr.; W. J. Jon ker, 25 jr. en Y. J. Putters, 22 jr.; K. L. Korpershoek, 21 jr. en C. E. Zeelenberg, 24 jr.; C. M. Jung, 22 jr. en P. Schneiders, 24 jr.; P. P. J. Ver braak, 27 jr. en J. H. M. Krabben dam, 23 jr.; E. J. W. Bruinsma, 28 jr. en T. Bogaard, 19 jr.; B. E. As muss, 21 jr. en H. den Heiier, 17 jr.; A. J. Duimel, 27 jr. en T. van der Werf, 20 jr.; J. Houtbraken, 26 jr. en 5 J. J. Zeeman, 24 jr.; W. H. Kramer Freher, 19 jr. en E. Buist, 21 jr.; C. L. van der Hul, 21 jr. en L. J. C. van de' Elburg, 25 jr.; H. Schouten, 22 jr. en S. C. Bijvank, 19 jr.; C. A. A. Gunnewegh, 28 jr. en H. A. Derksen, 25 jr.; C. W. de Vette, 27 jr. en M. L. J. de Jager, 24 jr.; A. J. Zijleman, 56 jr. en T. E. M. Hallmann, 55 jr.; J. G. de Boer, 20 jr. en W. H. de Boer, 18 jr.; A. A. Putter, 22 jr. en G. A. M. Willemse, 25 jr.; P. Robberegt, 29 jr. en M. van Wieringen, 29 jr.; W. Klein 23 jr. en P. L. Sala, 22 jr. 1 januari: Arcade 20.00 uur: RK Instuif: Nieuw- iaardbal met „The Drifting Fi ve" en „The Newports". Musis Sacrum 20.00 uur: Algemene Kunstkring Cultura: Nieuwjaarsbal met Jack Redler's Rythm Club. Irene 20.00 uur: Schied. Handbalver. DWS: Nieuwjaarsbal. Tivoli 20.00 uur: Schied. Jazz Sociëteit „Guillaume": Nieuwjaarsbal. Sted. Museum Tentoonstelling „Kinderfeest" „Oranje en Schiedam" en wer ken van zondagsschilders „De Droomwereld der Naieven". lukkig Nieuwjaar. Galerie rimt Vier Werken van M. Tissing. Lijst van gevonden voorwerpen: Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: zwarte damesportemonnee met inh.; bruine suède damesportemonnee m. inh.; gebloemde kinderportemonnee met inl rode kinderportemonnee met inh.; gek thermosfles; ring m. 2 sleutels, aan hanger; ring met 1 huissleutel; autosleuteltje: heren- bril, bruin montuur; Baco sleutel, (Post Kethel); blauwe kindersjaal; waardecoupons; gouden trouwring met inscriptie; autowiel- Post Bui tenhavenweg; rode kinderstep; zwarte dameshandschoen (R); rd. bruine dameshandschoen (R); pr. bruine wollen jongenshandschoe nen; blauwe nylon kinderwant (L) grijs gebreide herenhandschoen (R); grijze wollen herenhand schoen (R); bruine suède heren handschoen (R); lichte herengla cé. Te bevragen bij de vinders: Zwarte lamesportemonnee met in houd, Oomen, Den Bommelsestraat 50; rose kinderparapluie, Hofman, Maasdamsestraat 18b; bruine jon gensportemonnee met inh., Kla'asse, Oude Sluis 13b; bruine aktetas met inh., Leliveld, Troelstralaan 26; br. damesparapluie, v.d. Poel, 2e Tuin- singel 16; kartonnen doos inh. fles jes met vruchtesap, Heinsbroek, Ombouwkeet Gasunie, Nieuwe Dam- laan; kerstboom, De Jong. Broers- vest 8a; metalen bril in koker, Klaasse, Goereesestraat 8, bos sleu tels in rood etui, Roelofs, Binnen singel 199, Vlaardingen; 5 sleutels in lederen etui, van Deventer, Slachthuislaan 21a; ring met sleu tels, v.ci. Laar, Nieuwe Damlaan 658; lederen etui met sleutels, C. v. d. Steen, Broersvest 31; badhand doek, washandje en nachtkleding, Salij, Mgr. Nolenslaan 234; beige he renregenjas, Holleman, Schutters veld 32; wollen sjaal, Gille, Vondel laan 54a; blauw petje met klep, Mens, 'eenlantstraat 3, groen-brui- ne wollen sjaal, Bijloo, Graaf Flo- risstraat 52; breiwerk, Groenhorst, H u ij s m an s s t ra a81b; zijden heren sjaal, Wittkampff, Schiedamseweg 104; geblokte sjaal, Visser, Iepen laan 18; 3 bankbiljetten, Meeder, Ph. van Bourgondiëstraat 15; meta len ketting met emaille hanger, El- ger, Rembrandtlaan 44; 1 paar zil veren oorringen, Nesse, Swammer- damsingel 5a; zwarte kater, Groe- newegen, B.K. laan 174, tel. 264649; beige hondje, soort pinster, de Wolf van Hallstraat 39, tel. 266740; bastaard keesje, reu 10 weken oud; bastaard bouvier 11 weken oud; zw. witte bouvier, reu, 21/2 jaar oud; br. teef, 3'/2 jaar oud- bastaard bouvier, reu, witte borst, 10 maanden oud; Asijl, St. Anna Zusterstraat; sierring dop van FIAT, Landman, Noord- molenstraat; 1 paar bruine heren handschoen, Crepin, Vlaardingerdijk 266, tel. 263530; 1 paar donker grij ze nylon dameshandschoenen, van Dongen. Postkantoor, Lange Niéuw- straat; donkerblauwe dameshanci* schoen (L), Koremans, Geert Reindersstraat 32c; blauwe nylon want, Stigter. W de Zwijgerlaan 19; roodwit blauw kinderwantje, Wal beek, Von .ellaan 33; korenblauwe gebreide kinderhandschoen, Putte- laar, Stationsplein 13b; grijze he renhandschoen, Prins Olmenlaan 7.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 7