Dronkensupermarket Schiedam SINGEL 105 - SCHIEDAM TEL. 26.41.22 NIEUWJAARSRECEPTIE Jonge jenever8.65 Vieux verdien nu nog guldens bij aankoop van textiel Schiedamse NOTITIES Ontploffing U BENT VOORDELIGER UIT BIJ. 8.75 BEAUJ0LAIS, 4 FLESSEN VOOR 8.99 PERLé DEMI-SEC, 2 FLESSEN VOOR 4.20 0 De Prins 11 Singelkwartier Slapt 'apen in caravan Buurtfeest Ademnood Vincent Moeilijk langs te komen Wij bezorgen gaarne thuis SCHIEDAM dint1 De grote dag VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 Vervolg van pag. 7 uitgeleide, als de jubileumboot, de „Pieter Caland" van het Hoofd ver- treft. Een waardige viering van het 40-jarig bestaan van de C.A.B. Het giet pijpestelen als prins Bern- hard reparatiedok 8 op de werf van Wilton Yijenoord op 21 juni in ge bruik neemt. Een feestdag voor de ze werf, maar bovenal voor hen, die hieraan al hun beste krachten ge geven hebben Prins Bernhard toont grote belangstelling voor de be- drijfsschool. Zijn landing per heli copter geschiedde perfect. Alleen jammer dat het regende. Régende? Het goot! Twee „diamantjes" in de Jan van Zutphenstraat 1. De film van Jan Schaper over Schiedam is klaar en wordt vertoond. Bad Groenoord wordt verwarmd en hul digt de 2.000.000ste bezoeker. O.B.K. brengt het gouden lid, J. van Unen in de P.K.O.Laan een serenade. Ruim 5000 deelnemers aan de K.W.- mars. Stef Meeder's tweede elpee opgenomen. De Eerste Schiedamse Bewakingsdienst herdenkt het gou den bestaan. Hilda Dickhoff wordt „Miss Groenoord 1966"... Bezoekje aan camping aan de Kanaalweg, waar veel Schiedammers hun ten ten in de zomer opslaan. Katholie ke Kring verplaatst avonden naar Vlaardingen. HET NIEUWE STADSBLAD Leek. D.' boerderij waar het gezin Henrion Verpoorten zijn scepter zwaait in een idyllische omgeving. Slapen in een super de luxe cara van op een groot terrein bij een bos is een aparte belevenis! Mocht u va kantieplannen hebben met uw tent. „Westerheer dt" biedt u alles. Schrijft u een kaartje aan de heer Verpoorten of nog béter: belt u hem op: Lel. 05945-2059. Twee Schiedamse meisjes Margaret den Hoed en Corry van de Water, keren na een jaar studie in Ameri ka in onze stad terug. De zeereerw. heer Reynen, rustend deken van Schiedam herdenkt zijn gouden priesterjubileum op zondag, 14 aug. Gesprekje met mevrouw G. Rovers- Offenberg, bibliothecaresse op de R.K. Openbare bibliotheek op de Dam. Op 8 september maken de C.A.B.-pupillen hun laatste trip (van het seizoen) naar Heemste de. Over een weekkamp echt schrij ven, kan je alleen, als je dit be leeft! Als je als leidster des avonds op de deel hondsmoe tussen je slaapzak kruipt en je die kin derstemmen blijft horen. Al liggen die kinderen allang op één oor in het stro ...Die week in Hulshorst met 140 Schiedammertjes van de grootste vereniging in Schiedam „Het Singelkwartier" werd de aller fijnste vakantie. Al is het wel een belevenis in de keuken te helpen met 50 broden smeren! En ga zo maar door... Maar ik heb een mondelijke aanstelling voor meen ik tien jaar weekkamp eraan overgehouden. Van 8 15 juli a.s. gaat „Het Singelkwartier" weer naar Hulshorst! Tien Schiedamse agenten nemen aan de Vierdaagse deel en commissaris K. Rijpma is bii de binnenkomst. Driemaal per week gaan Schiedammertjes, dank zij de S..G met drie bussen naar het Brabantse Oosterhout. Waar meer te beleven is dan in Hoek van Hol land. De vakantieweek wordt inge zet. Met natuurlijk de kermis. Jos Gunneweg uit de Ant. Muysstraat, die alles over onze molens weet te vertellen, heeft met de heer G. Kluit het draaiwerl: van de Walvischmo- len in tekening gebracht. Zouden dit jaar die molens gepavoiseerd wor den? De Ziekenomroep vraagt steun van het bedrijfsleven. Er zijn drie wielerronden in het kader van de Vakantieweek. Een groep deelne mers van de jeugduitwisseling wor den door burgemeester H. Roelfse- ma ontvangen en zij zijn gasten op het Eurobal. In deze Vakantieweek drie jeugdfilms in het Monopole Theater. De Schied. Volkstuinders- ver. „Thurlede" houden ondanks het slechte weer een lampioenop- tocht en alle huisjes zijn leuk ver sierd. Bovendien worden prijzen uitgeloofd voor de leukste creaties. De heren Frenay en Steenbergen oogstten daarbij veel succes. Met ingang ^an 28 mei 1967 zullen de in ternationale treinen Hoek van Hol land richting Utrecht v.v. stoppen in Schiedam ï.p.v. Rotterdam-Noord Ons station krijgt straks de naam Schiedam-Rotterdam-West". In bad „Groenoord" wordt een kunstzwem- show gegeven, maar er komt ook een waterpolo-toernooi. Het Euro bal trok 600 bezoekers. Een nieuwe bungalow in Kethel wordt zo goed als vernield door een aardgasontploffing. De bewoner wordt met ernstige brandwonden in het ziekenhuis opgenomen. Op za terdag, 3 september houdt „Orp heus" een receptie t.g.v. het hon derdjarig bestaan en is burgemees ter H. Roelfsema tafelpresident tij dens een diner in Musis Sacrum. De heer G. Vink, oprichter van de Auto Mij. Vink overlijdt op 79ja rige leeftijd. Achttien jeugdleden van de Y.H.B. nemen aan een jeugd- hengelconcours deel. Kapelaan B. Truyens van de parochie O.L.Vr. Vi sitatie verlaat onze stad. Tentoon stelling van volkstuinders op „Thurlede" volop in de belangstel ling. Kees Sitton vestigt zijn dans school ook in Vlaardingen. Heer J. Winkelman, een huisschilder in de Mariastraat 123, alhier, leeft zich uit in hout- en olieverf. In Kees Bak, directeur van de Schiedamse Muziekschool, bruist het van mu ziek. Op 10 september wordt het achtste S.G. Drumbandconcours een muziekfestijn Schiedam krijgt wijk ot rayonagenten. Bert Hakkert ver kocht 100C langspelers van... Stef Meeder! Bad „Groenoord" sluit op 18 september zijn hekken... uur houdt de penningmeester van de R.K. Bond var Bejaarden, de heer H. Leenderts met zijn gouden bruid een receptie in maison West huis. Burgemeester H. Roelfsema blijkt goodwill-ambassadeur door alle jaren heen van de firma Du- chateau te zijn! Na de uitreiking van 116 diploma's door ir. B. Wil ton een interessant gesprek met de heer W. G. E. Valk, directeur W. F. Bedrijfsschool. „Het Zonnehuis" werd in Vlaardingen officieel ge opend, boekhandel J.S. van Leeuwen op de Broersvest vierde zijn gou den bestaan. Burgemeester H. Roelfsema opent de nieuwe Spaar bank Anno 1820. Dra gevolgd door het prachtige postkantoor aan de Lange Nieuwstraat. Joke Meeder, onze talentvolle alt-hoboïste krijgt een uitnodiging voor Detmold en verlaat onze stad. Bewoonsters van het Proveniershuis stellen vragen en 350 jaar Dominicanerwerk in Schiedam wordt op grootse wijze herdacht. Een geheel andere belevenis is lo geren op een kampeerboerderij in Op 1 oktober viert de vereniging „Het Singelkwartier" het feit, dat 35 jaar geleden de vereniging werd opgericht. Een groot en blij feest met een druk bezochte receptie en... penningen van Verdienste met oor konden van de S.G. voor de heren van Rossen er. Wolthuis en gouden ere-spelden voor het bestuur. Een gesprekje met twee vitale schoonzusters uit Amerika, waarvan de een helaas tijdens haar verblijf hier in Schiedam overleed. Een al lergezelligste najaarsshow wederom van modehuis „Marlèn". Een uiterst verzorgde hoedenshow van mevr. M. Reese in maison Westhuis. Nu afgestemd op de winter. Evenals op 29 maart een volledig succes! Weer 89 zwemdiploma's bij Schied. Reddings Brigade... Op 23 september heeft de firma Gebr. Vincent van de Adm. de Ruy- terstraat 31 een primeur. Twee gro te poly-propeentanks voor de bewa ring van zwavelzuur worden van de constructiewerkplaats van de firma Vincent naar de Vlaardingse Coöpe ratie Kunstmestfabriek vervoerd. De tanks hebben een diameter van 5 meter en zijn geheel uit kunststof vervaardigd. In de Sporthal „Mar griet" wordt een Volkswagenshow gehouden. De winkel iersver. „Mgr. Nolenslaan" houdt een expositie van moderne beeldhouwwerken t.g.- v. het eerste lustrum. De Algemene Bond van Bejaarden afd. Schiedam bestaat 20 jaar en houdt een recep tie in „De Bron" op zaterdag, 8 ok tober van 3 5 uur. „Het Singel- kwartier" danst op die avond in alle zalen van Musis Sacrum en om 4 (GEDISTILLEERD UITSLUITEND PER AFNAME 10 LITER) De Burgemeester van Schiedam en Mevrouw M. A. ROELFSEMA-POELSTRA zullen op maandag, 2 januari a.s., van 20.00 uur tot 21.30 uur in de Aula van het Stedelijk Museum recipiëren. „Orpheus" houdt een jubileum-con cert in de Grote Kerk op 7 okto ber. In café-restaurant „Europoort" wordt op 18 oktober de „Ver. tot Steun aan het Ned. Astmafonds" opgericht. Dubbel feest voor me vrouw C. B. Houtman-Zwanenburg, want „De Gaper" gaapt een halve eeuw en zij was daar 30 jaar getui ge van. De Ned. Katholieke Grafi sche Bond bestaat eveneens een halve eeuw. Kinderen lezen voor uit hun lievelingsboek gedurende de Boekenweek. Café-restaurant „Europoort" heeft in het vervolg „weggooi-verpakkingen„Unique- Fiat" vindt zijn draai in Stations flat. Opbrengst „Aktic Tibit" be droeg 41.116.88. Stichting Raad van Bejaardenwerk opgericht. De twintigste Pro Juventute-kalender, een juweeltje, is uit. Ze vliegen overal heen. Wij starten op 28 oktober met de aktie „Huwelijksgeschenk" voor prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, onze stadgenoot. Een aktie die wordt overgenomen door het bestuur van de V.N.F.G. Het éindresultaat? Maar liefst 24 zilve ren lunchcouverts, een fraaie ronde zilveren koektrommel met blaadje, versierd met parelmotief en een verguld antiek zilveren brandewijn- kom. Impressies van een koorrepetitie van het Leger des Heils. Het twee de lustrum van het Spieringhoek- lyceum wordt grandioos gevierd. Zangfestival t.g.v. het 70jarig be staan Zangbrigade Leger des Heils in volle Julianakerk op 12 novem ber. Karin Vos stond „haar man netje" in de cycle cross. Op 15 no vember verkoopt mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra de eerste Kin derpostzegels aan haar man. Winkeliersver. „Hoogstraat" houdt enquette voor een tegelpromenade. Er komt geen tweede Lijnbaan... Het is koud en regenachtig weer, als St. Nicolaas met zijn gevolg door onze Schiedamse havens vaart. Op zaterdagmiddag, 19 no vember. Maar de ontvangst is er niet minder hartelijk om. Heel Schiedam is uitgelopen om de gro te kindervriend uit Spanje een grandiose ontvangst te geven. Een gesprekje met twee harde werk sters voor de „T.B.C.-vereniging" in Schiedam. Een vreugdevol bericht: prinses Margriet zal met haar ver loofde onze stad, de stad van haar bruidegom bezoeken. Pastoor C. P. van den Berg van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam vertrekt met zijn gezin naar Gouda. Zijn opvolger, drs. F. Smit wordt door mgr. P. J. Jans, bisschop van Deventer in de Oud-Katholieke Kerk geïnstalleerd. Het Pastoraal Concilie wordt in de Liduinakerk geopend en de Oecumenische dienst in de Grote Kerk trekt veel belang stellenden. Ook van ons burgemees- terspaar. De voorzitter van de S.G., de heer E. A. Leenderts is een gou den jubilaris van Electrostoom in Rotterdam. Er is een driedaagse bazaar voor de Lutherse Kerk. Maar ook een van de Vrouwenbond van het N.V.V. in het wijkcentrum in Nieuwland. Koopavonden voor St. Nicolaas en Kerstmis. Gebr. P. en J. Heilker herdenken met hun ouders het diamanten bestaan van de zaak Een drukbezochte receptie in café-resU urant „Europoort". O. B.K. geeft zijn grote feestavond in GEBOUW „Arcade". Het Winterfeest van de C.A.B. wordt als vanouds een echt familiefeest. Maar des avonds is het de avond van het jaar voor „Orpheus", als zij tezamen met an dere zangverenigingen uit Schiedam „The Messiah" van Handel in „De Doelen zingen. 20 decemeber 1966 begroet Schiedam het bruidspaar prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven langs de route Grensflat via Broersvest, Hoogstraat naar de aula van het Stedelijk Museum. Het wordt de mooiste dag van Schiedam. Niet al leen door de fraaie cadeeus, die burgemeester H. Roelfsema namens het Gemeentebestuur van Schiedam aanbiedt, alsmede de geschenken van de burgerij en de bedrijven door de voorzitter van de V.N.F.G. de heer J. van de Griend en me vrouw A. H. Moll-T romp. Schiedam is echter blij dit jonge paar eindelijk in haar midden te hebben Ze bezichtigen de beide tentoonstellingen ter hunner ere ge organiseerd. In het Passage Theate draait Bert Haanstra's nieuwste film: „Stem van het water". Het Nationaa1 Gedistilleerdemuseum ont vangt een fraaie koperen likeurke tel anno 1840 van de firma N.V. Hoppe alhier. De Schiedamse Jeugd-Gemeenteraad vergaderde in de Schiedamse raadszaal. De R..K Technische school „St. Joseph" schonken bejaarden en invaliden een onvergetelijk Kerstfeest. De Kerstdagen gingen rustig voorbij en iedereen beleefde die op eigen wij- Het jaar 1966 spoedt zich teneinde. We laten het strak slos... Met nieu we moed en vertrouwen zullen we het nieuwe jaar ingaan. En ons voornemen er alles van te maken. Hetgeen alleen maar mogelijk is als we ons hart wagenwijd voor de naasten openzetten. Ik wens u in dat licht bezien een heel gelukkig en voorspoedig 1967... MIEKE. Met ingang van 1 januari 1967 is de textiel duurder. De reden? Omzetbelasting! Maar nu kunt U nog voordelig slagen, dankzij onze voorraad. Tegen de OUDE PRIJZEN. Maarwacht niet te lang, want de animo is groot. Kom snel even langs DE JAAPVERGADERING van de afd. Schiedam van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers v/h Mob. Kruis wordt gevolgd door een contactavond op dinsdag, 3 januari a.s. in „De Amstelbron. Aanvang: 8 uur... EEN VETLINGAVOND organiseert de intern. Ver. „Philate- Iica" afd. Rotterdam in zaal 1 van het Beursgebouw, ingang Meent hoek Rode Zand. Aanvang. 8 uur. „THE JOLLY MAKERS" verzorgden de dansmuziek op de Nieuwjaarsavond van de handbal ver. D.W.S. in gebouw „Irene". Op Nieuwjaarsdag Aanvang. 8 uur... U komt toch ook? GEEN KOFFIE-UURTJE maar wel een gezellige Nieuwjaars receptie op woensdagmorgen, 4 januari a.s. half 11 in maison „West huis" voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schie dam. De koffie zal daarbij vanzelf sprekend niet ontbreken! „OM EN BIJ de oude molen..." Daarover spreekt de heei A. J. de Looze op de bij eenkomst van de leden Schiedamse Aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" op dinsdag, 3 januari a.s. in zaal 9 van gebouw .Arcade", Lange haven 71, alhier. In de pauze heeft een verloting plaats. Aanvang: 8 uur. Iedereen, lid of (nog) geen l d, van harte welkom! DE PUPILLEN- commissie "an S..VV. wenst alle moeders, vaders, pleegouders, lei ders, oefenmeesters, medewerkers, begunstigers en overige huisgeno ten een heel gelukkig nieuwjaar. Ook in 1967 hoopt deze commissie met uw aller medewerking er weer een sportief m fijn jaar van te ma ken. Helpt u daaraan mee...? GEVONDEN in de Groenelaan: een Engels-Neder lands boek met vertalingen. Welke leerling van de R.H.B.S. is dat kwijt? Af te halen Kiosk „Het Nieuwe Stadsblad", Broersvest 125.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 11