Wat er nog meer bij komt kijken Nou tabé dan, goeie ouwe MAN. Met een nieuwe offsetpers alleen doe je niet veelDaar moet nog de nodige apparatuur bij. Welhaast een compleet foto-klinisch laboratorium. Onze donkere kamer met toebehoren sparen we u maaraan een zwarte vlek heeft u ook niets. Daarvoor in de plaats een blik gegund (boven aan deze pagina) op onze ingenieuze Kemro-Vertical 240. De verticale camera waarmee onze litho-fotograaf wonderen doet. In het kort komt het hier op neer: alle ingeplakte pagina's (de moedervellen zogezegd) met het dan nog positieve beeld komen onder deze verticale camera te liggen, waarna er een „foto-pagina" van wordt gemaakt, in die zin dat elke pagina aldus de vorm van één groot fotonegatief aanneemt. En onder het copieerraam, zie foto pal boven, grijpt dan het procédé plaats waar om alles draaithet „invullen" van de blanke aluminiumdrukplaat. Via dit copieerraam komen de ne gatieven van de pagina's tenslotte „positief" op deze dunne plaat, zonder hoogte of diepte, terecht. Waarna zo'n pagina dan na de nodige chemische behandelingen kant en Haar fg om in de rollenoffset in te nemen. Dat ver krijgen we ook met de nieuwe offsetdruk. De inzet toont een afdruk van de oude druk. Hieronder het nieuwe foto- 'VTVE T A m 1 Foto J- Dekker Foto J. Dekker Een plaatje dat u (onwillekeu rig) aan het Delft rond de eeuwwisseling doet denken? Klopt, want de Delftse binnen stad is gelijk een open mu seum. Dus passen wij, van Drukkerij Van der Drift ons daarbij aan. En blijft ons hoofdkantoor: Koornmarkc 34, met de nieuwe offsetdrukkerij op no. 30. Maar achter be scheiden en karakteristieke geveltjes verbergt zich een ultra-modern en dynamisch drukkersbedrijf. Dat moet u geloven, zien en wetenl

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 14