Met nieuwe Na het drama V an Haarenlaan SCHIEDAMSE BEDRIJVEN SLAAN HANDEN INEEN Noodbrug voor de veiligheid" kan er over 14 dagen komen JAMIN zie onze voordeelaanbieding elders in dit blad >1/ CL Cu PRECISIE-BANKWERKER 99 Initiatief van Inge Burggraaf zet B. A. v. d. Bor aan het werk..... Sla die brug ZO IS HET NOG EN ZO WORDT T TROUWEN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam Zaterdagavond maakte Inge Burggraaf in de N.C.R.V.-aktuali- teiten-rubriek „Attentie" bekend, dat zij met ingang van maan dag, 6 februari een aktie wilde beginnen voor een loopbrug op de plaats, waarop 27 januari jl. dat tragische verkeersongeluk plaatsvond. Op de Burgemeester van Haarenlaan. Het was voor de heer B. A. van den Bor, ing., directeur van de fabriek van apparaten en pijpleidingen N.V. alhier aanleiding, om hierop in te haken. Om een tekening op papier te zetten. Links en rechts te bellen. Een gesprek te hebben met burge meester H. Roelfsema. En het gevolg hiervan is, dat onderstaan de firma's alle steun en medewerking toezegden. Dat het perso neel van bovengenoemde firma aangeboden heeft hiervoor be langeloos over te werken. Ook op de vrije zaterdag. Zodat over 14 dagen des nachts die noodbrug geplaatst kan worden en dus zeer binnenkort de schoolkmderen beveiligd door deze maat regel, op de plaats van bestemming kunnen komen. En weer even veilig thuis Bij de heer van den Bor hebben we in zijn geriefelijke woning aan de Prins Bernhardlaan 88 hierover gepraat. Hij is geen man van ein deloos wikken en wegen, maar ZOJUIST ONTVANGEN de nieuwe voorjaarscollectie van norani meer van „doen". Hetgeen bete kent dat hij volledig achter het plan van dat Schiedamse meisje staat.En dat die noodbrug het sein voor altijd op „veilig" voor honderden schoolkinderen zal zet ten. Met dat ongeluk is bewezen, dat het daar op het zebrapad over de Burg. van Haarenlaan ter hoogte van de Ruys de Beeren- broucklaan levensgevaarlijk over steken is. Althans vooral door kin deren, die niet de gave hebben om te wachten. Vervolg op pag. 3 jriutina modellen MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 TEL. 267416 Foto B. v. d. Mast omdat U iets goeds wilt I evens: alle inlichtingen betr. trouwauto s, zalendrukwerk bruidsboeketten, muziek etc Nieuwst raat 43 t.o. bur. bevol king. Telefoon 260555 -152573. Tijdig bespreken niet duur we! heerlijk 18e JAARGANG WOENSDAG 8 FEBRUARI 1967 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh Centrale administratie en redaktie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.l.P.O.-rapport „Vraag u me maar niets Ik kan er niet over praten", zei een moeder van een Schiedams kind dat die vracht auto als een monster op zich af zag komen. Praat er niet meer over neen, laten we liever doenl Want we hoeven het nieteens meer met felle of schrijnende woorden te onderstrepen: de B. van Haarenlaan ia eigenlijk er gens een gokspel. Een spel op leven en dood. „Iets doen", zei de 17-jarige Inge. „Een loopbrug". En wie weet hoeveel miljoenen mensen toen in de huiska mer hebben geknikt En nog geen dag later gaf het Schiedamse bedrijfsle ven er al een concreet antwoord op. Vandaag laat Het Nieuwe Stadsblad u zien in hoe korte tijd burgerzin, me deleven en toch ook wel angst iets tot stand kan brengen wat althans in ieder geval jonge levens moet be schermen. Het pan-klare plan ziet u vandaag zwart op wit. En de initiatiefnemers zeggen: wacht geen dag langer dan nodig is gemeente, hier ziet u wat wjj willen, uitgewerkt en al. Ata het moet bouwen we-em zelf, beschouw het maar als een schenking. Dit nu lijkt ons een aanbod, dat de gemeente in ernstige overweging moet nemen. We begrijpen beat, dat zoiets eerst goed moet worden door gesproken. Politiedeskundigen en de verkeerscommissie uit de gemeente raad zullen er aan te pas moeten ko men. Waarbij het probleem van moe ders met kinderwagens en het onge mak voor bejaarden die een dergelij ke voetbrug niet zullen kunnen „ne men", zeker aan de orde zal komen. Maar laat men dan s.v.p. niet al te lang praten. Laat men liever doen. Wat let het gemeentebestuur, dat reeds kennis draagt van dit initatief deze zaak van de ene dag op de an dere In studie te nemen en het in z'n eigen overwegingen te betrekken. Dat kan dan heel goed resulteren ia een voorstel aan de gemeenteraad da kant en klaar geoffreerde noodbrug de brug der verontrusten in de vorm van een schenking aan te ne men. En dan staat die brug er bin nen twee weken, dank zij de geza menlijke inspanning van het bedrijfs leven en de burgerij in de breedste zin. Een effectievere vorm van zelf werkzaamheid lijkt ons moeilijk denk baar. Een voetbrug geen ideale oplossing? Er kan veel tegen zijn, maar er vóór pleit dan altijd, dat in elk geval de schoolkinderen de gevaarlijke passa ge niet meer behoeven te nemen. De kans op een doorslippende rem of welk ander mechanisch gebrek aan vervoermiddelen blijft immers bestaan. En hoe frequenter het verkeer des te meer kam men loop op onklare ver- hikels. Een weldoortimmerde voetbrug schakelt dit risico uit op een uiterst kwetsbaar verkeerspunt We herinneren ons een soortgelijke situatie in Delft, waar men dankbaar gebruik maakte van het aanbod van de Genie om een noodbrug (ook een voetbrug) te alaan over een drukke verkeersweg, eveneens tan behoeve van een nabijgelegen school. In Schiedam bied» het bedrijfsleven thans zo'n voetbrug op een presen teerblaadje aan. We dachten zo, dat wie geen betere oplossing voor han den heeft om garant te zijn voor de hier duidelijk bedreigde veiligheid van met name voetgangers, moeilijk an ders kan doen dan op dit aanbod in gaan. Van harte zeffs. In afwachting van een definitieve oplossing op lan gere termijn, zo die te vinden is. Er bestaat gelukkig geen kloof tussen overheid en burgerij in Schiedam die aanvaarding van dit aanbod In de weg H. Voor onze Technische Dienst vragen wij een Een goed vakman, die van speciaal - gevarieerd werk houdt, bieden wij een hoog loon. Afdeling personeelszaken, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, S'dam, (Telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1