NIEUWE RADION Oase "W" CO-OP Grote zak van T* kilo nu voor 14.95 WEGGOOI-FLESSEN AAN DE LOPENDE BAND GEVONDEN vuÖrwerp'e Nieuwe bottelmachirte voor Johs. Vrijmoed Zn. De burgemeester gooit vrijmoedig flessen stuk.... Rectificatie ADVERTEERDERS Schiedamse Notities Laag schuimend wasmiddel voor trommel en alle andere wasmachi nes. Bekend landelijk merk Zolang de voorraad strekt met GRATIS groot pak LUVIL CO-OP Nwe WATERWEG - 20 levensmiddelen winkels in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Met altijd gratis dividend zegels voor Uw aandeel in de winst. KOOPT BIJ ONZE Gestoei OVER- STEKEN Zeggen wij tegen de mensen die van mooie dingen houden Om die fraaie etala ges te bekijken en binnen even rondkij ken zonder verplich ting tot kopen Parkeren kan bij ons naast en tegenover de zaak Oase is de zaak waar dienstbetoon nog 'in' is, en waar niet al leen de eigenaar maar ook onze ver koopsters U gaarne adviseren. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - WOENSDAG 1 MAART 1967 In een feestelijk met bloemen en planten gemoderniseerd pand ontving de directie van Johs. Vrijmoed Zn. N.V. aan de Lange Haven 54-56 dezer dagen tal van zakenrelaties en vrienden, om getuigen te zijn van het ogenblik, waarop burgemeester H. Roelfsema een paar oude (lege) flessen aan scherven sloeg en een lint door knipte. Hiermede waren de nieuwe hypermoderne installaties in gebruik genomen, waarop na de rondleiding een feestelijk glas geheven werd. De heer Lambert Melchers, eens een goed gastheer, was tot vreugde van de directie tijdens deze plechtigheid aanwezig. Woningruil. Aangeboden zonnige benedenwoning (Oosten). Gevraagd: vier kamerwoning, Nieuwland. Brieven ond. No. 6697 aan bureau van dit blad. Nette jongeman, 24 j., zoekt net kosthuis. Geen beroeps. Liefst zo spoedig mogelijk. Brieven onder No. 6698 aan bureau van dit blad. Te koop: poppenwagen in goede staat. Oosterstraat 92 A. Te koop: kinderwagen, hoog model, Mutsaerts, in zéér goede staat. Na 6 uur Etman, Alb. Thijmstr. 90. Aangeboden: 4-kamer- woning, keuken, tuin en grote kelder. Gevraagd: vrij bovenhuis, geen Zuid, geen zijstraat. Brieven on der No. 6599 aan bureau van dit blad. Leer een vak met toe komst In onze modern ingerichte drukkerij kun nen wij leerling drukkers plaatsen. Bij gebleken ge schiktheid één dag p.week Grafische School. Prettige werkkring. Vrije bedrijfs kleding. Drukkerij Tiro Hillegersberg, Gustoweg51 Rotterdam-7, Telef. 010— 26 48 77. Aangeboden van parti culier: Simca 1000 G.L.S., in staat van nieuw, km.- stand 29.000, dec. '65. v. Leeuwenhoeckstr. 46a. Te koop: Butagaskachel modern, vaste prijs ƒ50. en babycommode. Gr. v. Prinstererlaan 35. Hotel-, Camping- en Appartementvllegreizen 1967. Wilt U van een zon nige vakantie verzekerd zijn Bespreek dan reeds NU Uw Hotel, camping of appartement ln Spanje. Campingreizen v.af ƒ225,- Hotelvliegreizen vanaf 450,per persoon per 15 dagen. Vraagt Inlichtin gen of prospectus schrif telijk, telefonisch of mon deling: Boot International N.V., Telef. 01730—35117 ('savmids v. 7 tot 10 uur en zaterdags van 10 uur vjn. tot 17.00 uur n.m.). Desgewenst bezoek van onze vertegenwoordiger aan huls. Gevraagd: nette werk ster voor 5 avonden per week, van 5.30 tot 7.30 uur op tandtechnisch laborato rium. Hoog loon. 's Zater dags vrij. Aanm.: Tand technisch Laboratorium G. Halvax, Plein Eendragt nr. 1, Schiedam. Burgemeester H. Roelfsema wilde zich bij de ingebruikneming van de nieuwe bottelmachine bij de firma Johs. Vrijmoed Zn. niet slechts bepalen tot het stukslaan van lege flessen. De handeling die hij hier verricht is dan ook heel wat zinvoller. De heer F. J. F. Vrijmoed, direc teur van de distilleerderij en li keurstokerij „De Sleutels" Johs. Vrijmoed Zn. N.V. te Schiedam- Rotterdam, heette in het bijzonder van harte welkom burgemeester H. Roelfsema, alsmede de verschil lende genodigden. Spr. stond ge- ruimten ter beschikking stelde. La- langrijke en ingrijpende beslissing in het bijna 200-jarig bestaan van de firma. De eerste keer betrof het de beslissing omstreeks de eeuw wisseling om als branders over te schakelen op de distilleerderij. Van de vier branderijen werden er drie buiten bedrijf gesteld of van de hand gedaan. Dankbaar gewaagde spr. het feit, dat na dat bombardement van Rotterdam de heer Lambert Mel chers het geteisterde bedrijf te hulp schoot en gedurende zes ja ren, w.o. vijf heel moeilijke oor logsjaren, zijn kantoren en werk ruimte ter beschikking stelde. La ter scheidden ze als de beste vrien den en kreeg men de beschikking over de panden 54 en 56 aan de Lange Haven. Heel veel verbete ringen werden aangebracht. Na het overlijden van de heer H. J. M. Vrijmoed in 1953 werd de firma omgezet in een N.V. Men ging een fusie aan met Wittkampf. Straks hoopt men vol vertrouwen het tweede eeuwfeest te vieren. Dank bracht spr. aan al diegenen, die ervoor gezorgd hadden, dat deze distilleerderij een der mo dernste, zo niet de allermodern ste van Schiedam geworden is... Burgemeester Roelfsema vond de geschiedenis van dit bedrijf anno 1776 erg boeiend en hij had hier mede een beetje gestoeid. Zo ook met de cijfers van het Centraal Bureau voor Gedistilleerd. Spr. was tot de conclusie gekomen dat Vrijmoed in de tijd van de eman cipatie der vrouw juist voor hun likeur was gaan stoken! Toen de firma Vrijmoed de helpende hand in 1940 werd gereikt, was de heer Roelfsema ook in Rotterdam. Hij haalde toen met een paar ambte naren 1200 kinderen met een spe ciale trein naar Groningen om hun daar te laten bekomen bij Groningse boeren. Spr. sprak er zijn blijdschap als burgemeester over uit, dat het pand aan de Lange Haven 54 on der Monumentenzorg geplaatst, zo goed onderhouden is. En aan schoonheid heeft gewonnen. Hij wenste, dat alle panden onder de zelfde omstandigheden op dezelf de wijze onderhouden werden. Met een hartelijke handdruk aan de heer Vrijmoed verklaarde de heer Roelfsema deze gemoderni seerde distilleerderij als heropend. De oude vierkante fles is thans vervangen door een rond model met een fris etiket, een weggooi- fles. Het probleem hiervan kan bij de slijters opgelost worden door het aanschaffen van een „fles- sen-vergruizer". In de bottel-afdeling zag men hoe de nieuwe flessen gebotteld, ge kurkt en geëtiketteerd werden en daarna in een doos van 12 door de heer G. v.d. Windt doorge stuurd (hetgeen aan de lopende band gaat!) naar de heer L. C. Zorg. Die met extra zorg voor de sluiting van die kartonnen dozen zorgde. In een prachtig assorti ment was in een omlijsting van de mooiste- voorjaarbloemen de trots van dit bedrijf te zien. Alsmede de zeer moderne kantoren, de kantine, de tankzolder en de ex clusieve bar. Een distilleerderij, waarop Schiedam uitermate trots kan zijn...! M.W.-S. In ons blad van vrijdag werd in de SG-agenda vermeld: Een feest avond van de Schiedamse Mondac- cordeonvereniging „Vriendenkring op zaterdag 11 maart in Tivoli. Deze avond wordt echter niet daar maar in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven gehouden. Waarvan acte. Aan deze contactavond voor leden en donateurs werkt o.m. mee het cabaretgezelschap van „E velingen". DAM 2 TELEFOON 260559 DE BOND van Jonge Oud-Katholieken in Ne derland organiseert dit weekend, 4 en 5 maart een Jongeren-week end te Loosdrecht. Het thema luidt: „Bronnen en betekenis van gezag". De kosten hiervoor bedra gen 12,50 p.p. Reiskosten wor den vergoed... SORRY dat we onlangs vermeldden, dat er maar één kamp door het clubhuis „St. Joris Doele" wordt gehouden. Ér worden ook nog twee kinder kampen gehouden en wel van 8- 15 juli en het tweede van 22-29 juli. De kampprijs voor kinderen tot 14 jaar is met 2,50 en voor kinderen vanaf 14 jaar en ouder met 5,— per persoon verhoogd Er zijn deze maand 25 kinderen van dit clubhuis jarig. ER WORDT reeds druk vergaderd bij Herms D.V.S. teneinde het „Heijnen-elf- tal", t.w. het tiende, straks op waardige wijze t.g.v. het kampioen schap te huldigen. Men schijnt daar nl. regelrecht op af te schie ten. Wij komen op de receptie...! NAAST DE vestingingen in Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen wordt nu ook het lang verbeide steunpunt in Rotterdam voor het Autobedrijf „Victoria" N.V. een feit. Op zater dag, 4 maart a.s. opent men aan de Albert Plesmanweg 29-33 (bij de Waalhaven) in Rotterdam-Z. nieuwe werkplaatsen. Ter gelegen heid daarvan wordt in dit nieuwe fïbouw op zaterdag 4, maandag en dinsdag 7 maart a.s. van 10-22 uur een show van een briljante serie Mercedes-Benz personen-au to's en bestelwagens gehouden. U komt toch ook kijken...? KLAVERJASLIEFHEBBERS: het bestuur van de contact-com missie en supportersver. van Her mes D.V.S. heeft nog een paar dui zend eieren over. Om daar advo caat van te maken, kost teveel tijd. U kan er op donderdag, 23 maart a.s. in de kantine de kaar ten voor schudden. Noteert u al vast die datum in uw agenda. We zullen er u nog bijtijds aan her inneren...! DENKTU aan de openbare inzameling deze week ten bate van de Groesbeekse tehuizen...? HET MAANDBLAD van het clubhuis „St. Joris Doele" is in een nieuw fleurig jasje ge stoken. En van leuke tekst, en te keningen voorzien. Plus verhaal tjes voor de kinderen. Al met al een verbetering! DE HEER W. v.d. Schouw, Waranda 184b klaagt over de vervuiling van het plantsoen naast de U.L.O. school In de heesters wordt geregeld vuilnis gestort. De heer v.d. Schouw doet een beroep op de Gemeente om i.p.v. die heesters een bloemenpark aan te leggen. En nu maar wachten, of aan zijn verzoek wordt voldaan... MORGENAVOND om kwart over 8 opent mevrouw G. D. de Graaff, wethouder van on derwijs en culturele zaken de ten toonstelling „Salon van de Maas steden 1967" en zal de aan deze manifestatie verbonden prijzen uit reiken... DE VROUWENCLUB „Onder ons" van de Algemene Bond van Bejaarden bestaat deze maand l21/2 jaar. Naar aanleiding daarvan wordt op dinsdag 14 maart a.s. een feestavond gegeven in Musis Sacrum. Aanvang: 7 uur... WAAROM ZWEEG je zo lang...? Het antwoord daar op geeft u de Toneelgroep „Ons Doel Getrouw" op de toneelavond, zaterdag, 18 maart a.s., wanneer deze groep het 20-jarig bestaan hoopt te vieren. Het is een spel van M. Turnhout en Bert Peets. De toegangsprijs, 1,25, is zo laag mogelijk gehouden, zodat deze voor niemand een bezwaar be hoeft te zijn. Kaarten voor deze jubileum-uitvoering zijn verkrijg baar bij de families J. J. Meeder, Rembrandtlaan 87a, H. van Noor- denne, Halleystraat 41, A. Zuid geest, Brielsestraat 24 en sigaren magazijn „Triomf", Lange Kerk straat 26. Alsmede voor zover voorradig, aan de zaal... In ge bouw „Irene", Nieuwe Haven. Aanvang 8 uur. Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 - 17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: damesbril; bruine aktentas met in houd; bruine schooltas met school boeken ten name gesteld; zwarte diplomatentas met inhoud; bruine portemonnee met inhoud; dames horloge; kinderarmband jé; munt biljet; bruin lederen herenhand schoen (R); 1 paar bruine heren handschoenen; stofzuiger. Te bevrageri bij het Dierenasyl, St. Anna Zusterstraat: herdershond, reu, zwart dek; zwarte kater; bas- taanf hond, pinster, reu, zwart bruin, 4 mnd. oud; wit-zwarte fox, teef, 3 mnd. oud. Te bevragen bij de vinders: jonge zwarte kater, Versteeg, Hein- siusstraat 24; hond, 3 mnd. oud, bruin gekruld haar, zwarte snoet, Jeup, Klaas Katerstraat 11; wiel dop, Zondag, Grote Markt 35; hon- denhalsband, riem en ketting. Hag- man, Leibnitzstraat 25b; pakket verm. touwpakking, v.d. Horst, Alph. Ariënsstraat 110; beige da meshandschoen, H. Woord,J G. Reinsersstraat 36b; zwarte nylon meisjeswant. Handstede, W. Fran- kelandsestraat 79; 1 paar zwarte kunstlederen motorhandschoenen, Boomert, Buijs Ballotsingel lc; 2 bankbiljetten en muntbiljet. Voge lenzang, v.d. Tempelstraat 16; he- renhorioge met lederen bandje. Boon, Da Costastraat 6c; kinder ringetje, Groenendaal, Numans^ dorpsestraat 7b; loonzakje met in houd, ten name gesteld. Van 't Hof, Hogendorpstraat 84; trouw ring met inscriptie, Van Doorn, Gordonstraat 20a; glpdde trouw ring met inscriptie, de Groot, van Marumstraat 14a; bruine school tas met inhoud en boeken, ten naT me gesteld, Tiele, Nic. Beetsstraat 24b; bruine herenportemonnee m. inh., klapperpistool, poppenwan- delwage'ntje, Postkantoor, Lange Nieuwstraat; zwarte damesporte monnee met inh., Elshout, Watt straat 33a; tas met papieren, Zon dag, Grote Markt 35;

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 13