liet nieuwe Jn Piet van Hassel, dirigent accordeonvereniging K.D.O l— JAMIN zie onze voordeelaanbiedingen elders in dit blad met c^eSprek PRECISIE-BANKWERKER De zilveren dirigent De kop van Wout: puur goud dl? VLERK l.jurgens HARGA-FILOSOFIETJES SUèDE .TROUWEN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Niet ontmoedigd Geen opvolger gero In alle cassettes modellen wij zetten öe bloemetjes buiten* BLOEMSIEBKUNST ■nT.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" BrtUant- 1 van Andd L. JURGENS EN NAPPA MANTELS Foto B. v. d. Mast niet duur wel heerlijk Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh Centrale administratie en redaktie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Vrijdagavond, 24 februari jl. is onze stadgenoot Piet van Has sel tijdens een concertavond van de Schiedamse accordeon vereniging „Kunst Door Oefe ning" gehuldigd ter ere van het feit, dat hij hier 25 jaar di rigent van was. De naam Van Hassel heeft in onze stad een zeer vertrouwde klank. Zijn broer was 30 jaar geleden de oprichter van deze vereniging, maar in 1942 nam „Piet" het gewoon van hem over. De ac cordeon had zijn gehele hart en het lukte hem die liefde tot dat instrument op vele ande ren over te dragen. „K.D.O." heeft een glorietijd gehad. Zes jaar geleden drong het tijdens een concours door tot de Eeste afdeling in Uitmuntendheid, al de gradeerde men een jaar later. De omstandigheden bij vroeger verge- lenen waren geheel anders gewor den. Iedere vereniging kampt met gebrek aan belangstelling. Op het ogenblik telt deze uitstekende ver eniging nog maar 22 leden. Maar Piet van Hassel laat de moed niet zakken. Het „kastje" raakt uit de gratie. De liefde tot het zelf creëren komt weer terug. Vandaar dat men op het ogenblik al ijverig studeert voor het concours, waar aan men dit jaar in oktober weer deelneemt, want „O.D.K.". heeft grote plannen! Vandaar dat straks op de Nationaal concours van de Nederlandse Werkgemeenschap zij het verplichte werk voor a-orkest: „Tarantella Sizilia" van Hans Rauch en als vrij werk de mazur ka uit het ballet Coppelia van De- libes zullen laten horen. In Arn hem...! In zijn woning aan de Bellstraat 9a heb ik met Piet van Hassel een gesprekje gehad. Hij is tegen woordig als Ieraar aan de Mu ziekschool verbonden. Elke mid dag geeft hij daar van 2-9 uur les, behalve op woensdagmiddag. Dan begint hij al om half 1. Bij K.D.O. heeft hij leerlingen van 940 jaar, maar het is typisch, dat jaren ge leden geen doorbraak bij „K.D.O." plaats kon vinden, omdat de ou deren geen samenwerking met het jeugdorkest wensten. Dat heeft Piet van Hassel vele leden gekost. En kon hij het niet waar maken, dat hij een prima accordeon-or kest in Schiedam kreeg... Door deze tegenslag was hij niet in het minst ontmoedigd. De jaar lijkse uitvoeringen en de jaarlijk se successen van zijn leerlingen zijn er het sprekend bewijs van. In de Kerstvakantie worden in de Muziekschool de examens afgeno men. Het doet mij de vraag stel- i# Een foto van het K.D.O.-orkest een 20 jaar geleden! U ziet hier een jeugdige Piet van Hassel temidden van vele bekende Schiedammers, o.a. de oud-voorzit ters Havermans, Banen e.a. Deze foto werd tijdens een concours in Eindhoven genomen len of iedere leerling tot deze school toegelaten wordt. De direc teur van de Muziekschool geeft ieder kind een proeftijd van drie maanden. Heeft het geen talent of is het onwillig, dan maakt men korte metten. Er wordt beslist geen tijd verknoeid. Het School- ensemble bestaat uit 14 leerlingen. Het kan wel uitgebreider, maar dan zakt het peil. Laatdunkend kijkt men vaak neer op het spel van de accordeonisten. Piet van Hassel, die destijds aan het con servatorium trompet als hoofdvak en piano al bijvak koos, maar la ter op de accordeon overschakel de, aarzelt met zijn antwoord op de vraag, waaraan hij de voorkeur geeft: piano of accordeon? Het blijkt 1-1 te zijn. Om in de sfeer van het voetbalrijke weekend te blijven...! Als vader van 13 kinderen ver baast het hem elke dag opnieuw, dat geen van zijn kinderen zijn grote liefde deelt. Maar ook hier bij geeft hij de moed niet op! Want er zijn beslist enkele zeer muzikale bij! Zijn dochter Marian van 16 schildert niet onverdienste lijk. Zuiver ,als liefhebberij. Net als haar vader. Maar het schilder stuk van hem boven de bank is een juweeltje...! „K.D.O." heeft jaarlijks een subsidie. Vorig jaar kwam er op Koninginnedag van de uitvoering in de openlucht niet veel terecht. Daar leent accorde- on-muziek zich niet voor. Wat of Piet van Hassel met het cadeau onder couvert van het be stuur van „K.D.O." gaat doen, weet hij nog niet goed. Ik heb visioenen van tubes verf, schil derslinnen, nieuwe kwasten. En eindeloze stapels muziekpapier, waarop hij zijn impressies weer gaat geven. Ik zit er vast niet ver naast...! Succes verder Piet van Hassel met je „K.D.O." orkest. R07TERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM Zet U ze bij U binnen, le kwaliteit voor lagere prijzen. Vrijdags en Zaterdags speciale week-end prijzen Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. DrebbeUtr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Oranjestraat 8 (tegenover Albert Heyn) St. Lidulnastraat 92, bij de BJLdaan schitterend bezit voor aiUjdl Hoogstraat 164-152 Baytrtendsalaan 17V Rotterdam De firma L Jurgene, sinds Jaren aan de Hoofdstraat 189 gevestigd, heeft een algehele verbouwing ondergaan. Daardoor werd bereikt, dat in een modern interieur het tentoongestelde heel goed tot zijn recht komt. Hetgeen nu duidelijk tot uiting komt bij de serie 1967 van gashaarden, wasautomaten, gasfornuizen, koelkasten enz. Het is met recht een aanwinst voor deze winkelstraat, al vragen wij ons af, waarom er nog zoveel leegstaande zaken zijn, die blijkbaar niet meer verhuurd worden Het K.D.O.-jeugdorkest tijdens een uitvoering in de open luch( op Konin ginnedag 1966, met rechts de thans jubilerende dirigent Van Hassel. Het zag er maar triest uit voor S.V.V. zondagmiddag... Zó triest, dat na het derde doelpunt van „Drente" men het genoeg vond en al ging lopen. Richting huis! Hoe verkeerd dat was bleek even later. Wout van Meeteren (die al meer in deze wedstrijd vergeefs zijn blonde hoofd onder de bal gezet had) greep zijn kansen en ruim vijf minuten later was de achter stand van 0-3 teruggebracht tot Vreugde op de tribune. Gejuich op het veld, langs d; lijn en op de zitplaatsen. Gedrom naar de om heiningen... Geroep om nog een doelpunt. „Drente" leek versard. Jammer, dat aan de jas van Adam Fister maar drie knopen zaten, anders had er vast nog wel een doelpunt. „Drente" leek verstard, met een jas zónder knopen naar huis. Een wedstrijd dus met een sensationeel verloop. Een wedstrijd, waarin de Rood- Groenen vergeefs gepoogd hadden de verdediging van „Drente" als van hunnebedden, te doorbreken. Een S.V.V., dat Dick van Dijk en Leen Hubert terdege miste. De Drentenaren waren super-snel en daardoor voortdurend in de aan val. Wat of de thuisclub ook pro beerde, er was geen doorkomen aan. Hun spel was te doorzichtig. Jan v.d. Velden liep uit en Kui ters deponeerde de bal „in": 0-1. Met deze stand werd thee gedron ken. Rinus Gosens keek nog somberder maar zijn donderpreekje leek wel invloed te hebben. Want met alle energie wierp men zich in de strijd. Ze vergaarden al hun moed, maar lieten die weer zak ken toen Kracht er kracht achter zette: 0-2. „Een klein kunstje", zag je de Drentse midvoor Meijer denken en tot ontzetting van de gehele rood-groene aanval huppel de de bal in het verlaten doel: 0-3... Dat werd toen voor velen het sein om weg te gaan. Jammer, want ze hebben nu wat gemist. Een zeker doelpunt kaats te terug... Wout (ja zeker: van Meeteren!) zette er voor de zo veelste keer zijn kop onder en het werd 1-3, 2-3 en zelfs 3-3. Iedereen pakte iedereen beet. De drie kno pen van zijn jas hield Adam in zijn hand. Zijn Eva zal ze met alle liefde er weer aan bevestigd heb ben. Gejuich en geroep. Och, u be grijpt dat allemaal wel. Alleen dit misschien niet: waarom kwam Hazebroek niet eerder naar voren...? Proficiat S.V.V.! Proficiat ook Hermes D.V.S., dat in Limburg van zich deed spreken door een gelijk spel. Zou die wispelturige Vrouwe Fortuna de eerste en twee de Divisie-mannen nu eindelijk eens aan het hart blijven drukken Het lijkt er verdraaid veel op. Maar de kop van Wout was zon dag puur goud! Enorme sortering in diverse prijsklassen Lange Suède Mantels reeds vanaf 150*— Nappa Mantels va. 175, MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 TEL. 267416 omdat U iets goeds wilt Tevens: alle inlichtingen betr. trouwauto's, zalen, drukwerk, bruidsboeketten, muziek etc. Nleuwstraat 43 t.o. bur. bevol king. Telefoon 260553 132573. Tijdig bespreken Voor onze Technische Dienst vragen wij een Een goed vakman, die van speciaal - gevarieerd werk houdt, bieden wij een hoog loon. Afdeling personeelszaken, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, S'dam, (Telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1