RECEPTEN VOOR DE PAASDAGEN T T T l l l l T t m predik beurten Schtedamse Notities m I medische weekend-dienst I I i I I I I i I I van zaterdagochtend 10 uur tot zondagavond 12 uur Mr. W. J. DAMBRINK Ruys de Beerenbroucklaan 16 telef. 269873 P. SPREY Singel 76, telef. 268250 G. W. ORMEL Schoolstraat 5, telef. 264244 APOTHEEK JANSEN Swammerdamsingel 41, tel. 264917 m (6e Lijdensweek (Zingen v.m. Gez. 31:1, 3, 8; n.m. Gez. 33). Oosterkerk (Rotterdamsedijk 289) Zondag v.m. 10 uur: ds. J. Z. Pot- jer te Maasland; n.m. 5 uur: ds. P. R. Everaars. H.C. zondag 38. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103 Zondag v.m. 9.30 uur: ds. J. Ro- waan te Monster; n.m. 5 uur: ds. J. Z. Potjer. H.C. zondag 37. Magnolia Dei Kerk Albardastraat 65) Zondag v.m. 10 uur: ds. A. J. Don- dorp te Hillegersberg; n.m. 5 uur: ds. A. J. Aaftink te Maassluis. H.C. zondag 36. Vrijdag n.m. 2.45 uur: ds. P. R. Everaars. Huwelijksbevestiging van het bruidspaar Jaap Boumer en Ria Sonneveld (trouwouderling Oosterwijk). „De Goede Haven" (Westfrankelandsedijk 1 Zondag v.m. 10 uur: ds. A. J. Aaf tink; n.m. 5 uur: ds. A. J. Don- dorp. H.C. zondag 35. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) Zondag v.m. 10 uur: ds. P. R. Eve raars; n.m. 5 uur: ds. J. Rowaan. H.C. zondag 34. Collecten: het éne offer is bestemd voor de Diaconie. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Zondag 12 maart 1967 Grote Kerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Jansen, Bev. van Lidmaten; n.m. 4 uur: ds. G. Broere, Dinteloord. Bethelkerk V.m. 10 uur: ds. A. Hoffman. Opstandingskerk V.m. 10 uur: ds. D. J. Spaling, Bev. v. Lidmaten; n.m. 7 uur: ds. J. E. van Veen, Vlaardingen. Vredeskerk V.m. 10 uur: ds. A. Ie Coq; n.m. 7 uur: ds. D. J. Spaling. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL Zondag 12 maart 1967 De Rank V.m. 8.30 uur: ds. W. Vons; v.m. 10 uur: ds. W. Vons; n.m. 7 uur: ds. W. Vons. Welkomst Opendeur- dienst. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE SCHIEDAM Oranjestraat, hoek Lange Nieuwstraat Zondag 12 maart 1967 (Judica) V.m. 10 uur: ds. D. Solinger uit Amsterdam. Zondagslied 124. KINDEROPPAS EN KINDERKERK Iedere zondag kinderoppas gedu rende de dienst Kinderkerk van 12 - 1 uur. NEDERL. PROTESTANTEN BOND, AFD. SCHIEDAM Westvest 90 Zondag 12 maart 1967 V.m. 10.30 uur: prof. dr. T. Jans- ma, Leiden. LEGER DES HEILS JEUGDKORPS Zondagsscholen 12.15 uur. Centrum: Legerzaal, Lange Haven 27; Openbare school, Oude Kerk hof; Oost: Openbare school, Fah- renheitstr.; Zuid: Openbare school, Zwartewaalsestraat; Nieuwland: Openbare school, Burg. v. Haaren- laan. ROOMS KATHOLIEKE KERK Mistijden in Schiedam Liduina, Nieuwe Haven: zondag 8.30, 11, 12.15 en 18 uur. H. Hart, Lekstraat-Zuid: zaterdag avond 18.30 uur; zondag 8.30, 10, 11.30 en 17.30 uur. St. Jan de Doper, Nieuwland: za terdagavond 19 uur; zondag 8.30, 9.30, 11, 12 en 17.30 uur. St. Jan de Doper, Lange Haven: za terdagavond 19 uur; zondag 8.30, 9.30 en 11 uur. Rozenkrans, Singel: zaterdagavond 19 uur; zondag 8.30, 9.45, 11.15 en 17.30 uur. Visitatie, Dr. Schaepmansingel: za terdagavond 19.15 uur; zondag 8.15, 9.30, 11, 12.15 en 17.30 uur. Martinus, Groenoord: zaterdag avond 19 uur; zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18.30 uur. (Ark. 11.15 uur) Jacobus, Kethel: zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. OUD-KATHOLIEKE KERK Dam 28, Schiedam Zondag 12 maart 1967 V.m. 10 uur: H. Mis. ACHTENZESTIG klaverjassers van de vereniging „Het Singelkwartier" legden een kaartje ten bate van de vereniging „De macht van het Kleine". Mevr. Holleman kwam hierbij glorieus als eerste over de eindstreep met 4780 punten. De eerstvolgende avonden zijn 21 en 28 maart. Op de laatste avond gaat het uitslui tend om eieren. Noteert u alvast deze data...? Als vanouds in zaal „Marijke", Broersveld 121. DE ZOMERKAMPEN van de Oud Katholieke kerk wor den voor meisjes van 10 12 en van 13 15 jaar op een kamp op de heide bij Epe gehouden en wel van 15 22 juli a.s. Prijs: 47.50. Voor jongens van 10 12 en van 13 15 jaar van 22 29 juli a.s. Zelfde Prijs. Aan een zeilkamp in Reeuwijk kun nen jongens van 15 18 jaar van 15 22 juli deelnemen, kosten: 60,en voor meisjes van 18 23 jaar van 22 29 juli a.s. Een gemengd kamp voor jongens en meisjes wordt van 29 juli 8 au gustus gehouden. Leeftijd: 18 23 jaar, kosten hiervoor bedragen: 90,Het gemengde kamp zal waarschijnlijk gecombineerd wor den met een groep Zwitsers en/of Engelsen. R.K. OPENBARE BIBILOTHEEK DAM 8 SCHIEDAM TEL. 266566. Aanwinsten Nederlandse romans: Achebe, Ch. - Een zoon van zijn volk. In een nieuwe Afrikaanse staat komt een jonge onderwijzer in verzet tegen de politieke corrup tie, gepersonifieerd in een minis ter die tevens zijn rivaal in de liefde is. Detective-omnibus. Bevat: Suikeroompje R.I.P. On der verdachte omstandigheden Moord aan de bron. De man die niet bang was. Het geheim van de drie eiken. Johnson, U. Twee kanten. De ontwikkeling van een relatie tussen een jonge westduitse foto graaf en een twintig-jarige ver pleegster uit Oost-Berlijn die vast loopt, meer door de ontwikkeling van hun beider gedachtenleven dan door de scheiding, die het bouwen van de muur teweeg brengt. De geverfde vogel. doch ontroeren- Kosinski, J. Trieste en wrede, de geschiedenis van een voortdu rend opgejaagde knaap in het door de nazi's bezette, hongerende Oost-Europa. Pinilla, R. - Als blinde mieren. Verslag van de dramatische ge beurtenissen rondom een spaanse boerenfamilie, die door het stelen van de lading uit een gestrand schip de ergste armoede overwon nen meent te hebben, maar die gedoemd blijft evenals voorheen „als blinde mieren" voort te leven. Salomon, E. von- Maitresse van de koning. Roman over het liefdes leven van Wilhelmina, gravin van Lichtenau, die een maitresse was van Frie- drich Wilhelm II, een neef van Frederik de Grote en diens opvol ger als koning van Pruisen. Buitenlandse romans. Eng. Janney, R. The miracle of the bells. Fra. Beauvoir, S. de Les belles images. Populair wetenschappelijke boe ken. Geneeskunde. 611 Wilson, R. A. en blijven. Geschiedenis. Vrouw zijn 1k Xfc 938 Holland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Noor-en Zuid- Holland. Dl. 1-5. 938 Holland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Gelderland. Dl. 6-7. 938 Nederland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Utrecht. Dl. 8-11. 938 Nederland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Brabant en Lim burg. Dl. 12-14. 938 Nederland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Zeeland. Dl. 15-19. 938 Nederland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijvingen van ste den en dorpen in Groningen. Dl. 20-24. Facsimile-uitgave van enkele oor spronkelijk in 1742-1750 versche nen delen uit de serie: „De heden daagse historie; of, Tegenwoordige staat van alle volkeren." i De recepten die wij u voor oeze feestelijke dagen aan bieden, zijn voor een groot deel in twee menu's opgeno men, waarvan menu 1 minder keukentijd vergt, maar duurder is dan menu 2. Een groot deel van de gerechten kan de dag tevoren worden klaargemaakt, b.v. de bouillon, de rosbief, de aardappelen voor de puree en de pudding. Chips kunnen kant en klaar gekocht en in oven of koe- kepan worden opgewarmd.'De gebakjes zijn welkom bij koffie of thee en de gevulde broodjes bij de koffietafel. Paasmenu I Paas hors d'oeuvre Bouillon met soepstengels Rosbief Spinazie Warme chips Abrikozenpudding Paasmenu II Paas hors d'oeuvre Bouillon met soepstengels Lamskotelet of kalfsoester l'orange Spinazie Aardappelpuree Abrikozenpudding Recepten voor 4 personen Paas hors d'oeuvre Voor de tomatenmandjes 4 tomaten, V» 1 blikje doperwten, J/2 eetlepel slasaus, zout, peper, peterselie. Voor de gevulde eieren 3 eieren (middelgroot), 1 eetlepel boter of margarine, 2 eetlepels tomatenpuree, zout, peper, paprikapoeder. De peterselie wassen en fijnsnijden of -knippen. De dop erwten laten uitlekken en vermengen met de slasaus, zout en peper. De tomaten even in kokend water dom pelen en daarna in koud water laten „schrikken" en de schil eraf halen. De tomaten halveren of uit de bovenste helft 2 partjes snijden zodat een „hengseltje" in het midden overblijft. De pitten met een theelepel verwijde ren. De tomaten vullen met de doperwten en bestrooien met de peterselie. Voor de pudding: Een puddingvorm omspoelen met koud water. De abri kozen op een zeef laten uitlekken en er 3 achterhou- den voor Je garnering. HèFsap bijbinden met aardappel meel. De overige abrikozen in stukjes snijden. De maï zena glad aanmengen met 1 dl koude melk. De rest van de melk met vanille en zout aan de kook brengen en 15 minuten laten trekken. De vanille eruit nemen. Van het vuur af de aangemengde maïzena al roerende bij de melk gieten en alles weer even aan de kook laten ko men. De suiker toevoegen en de stukjes abrikozen er door roeren, de puddingmassa in de puddingvorm schen ken en laten afkoelen. Voor het opdoen tde pudding keren. Voor de garnering: De slagroom met de suiker stijfslaan. De abrikozen In schijfjes snijden, deze op en om de pudding schikken en glanzen met het gebonden vruchtesap. De omtrek met de stijfgeslagen room garneren. De eieren 10 minuten in ruim kokend water hard ko ken, pellen en overlangs in 4 parten snijden. De dooiers eruitnemen, met een vork fijnmaken en met de boter of margarine, de tomatenpuree, zout en peper tot eiboter roeren. De eiboter in de partjes eiwit spuiten en op één punt van de „schuitjes" wat paprikapoeder strooien. De tomatenmandjes of -bakjes en gevulde eipartjes op een schotel schikken (evt. op een paar blaadjes sla). Lamskotelet of kalfsoester l'orange 4 lamskoteletten of kalfsoesters, 100 g boter of mar garine, 1 sinaasappel, 1 ei, paneermeel, zout (peper), peterselie. i Van de sinaasappel vier dunne schijfjes van gelijke grootte snijden, hierin een kartelrandje snijden. Valencia's (8 sinaasappel-mandarijngebakjes) Voor het deeg: 160 g bloem, 125 g boter of margarine, 80 g (10 eet lepels) basterdsuiker, zout. Voor de vulling en garnering: 100 g (1 klein blikje) mandarijntjes op sap, 1 sinaasap pel, 2 rode geconfijte vruchtjes, 1 dl slagroom, 1 eetle pel basterdsuiker. Voor het deeg: De bloem, boter of margarine, basterdsuiker en het zout vlug tot een zanddeeg kneden. De vormpjes met boter of margarine insmeren. Het deeg over de vormpjes ver delen, uitdrukken en de bodem met een vork inprikken De zandtaartjes middenin een warme oven 170°C) gaar en lichtbruin bakken 15 rhlnuten). De gebakjes, keren, laten afkoelen op een rooster en garneren. De overgebleven sinaasappel uitpersen en het sap bewa ren. De lamskoteletten of kalfsoesters zouten (en be strooien met wat peper). Het ei met wat water los, maar niet schuimig kloppen. De koteletten of kalfsoesters door paneermeel, paneerei en opnieuw door paneer meel halen. Ruim de helft van de boter of margarine lichtbruin laten worden. Op een matig heet vuur de kote letten of kalfsoesters onder nu en dan keren, bruin- en gaarbakken in resp. 15 en 10 minuten. Af en toe een stukje boter of margarine toevoegen, zodat de jus niet te donker wordt. Het vlees uit de pan nemen, op een schaal leggen en het sinaasappelsap bij de jus schen ken. Een beetje water toevoegen en roeren tot de vaste bestanddelen zijn opgelost. De sinaasappelschijfjes op de koteletten of kalfsoesters leggen en deze in het mid den garneren met een blaadje peterselie. Abrikozenpudding (6 personen) Voor de pudding: 1 I melk, 80 g (12 eetlepels) maïzena, 75 g (7l/2 eet lepel) suiker, y2 I blik abrikozen op sap, vanille, zout. Voor de garnering: 3 abrikozen, 1 dl slagroom, 1 eetlepel basterdsuiker. Voor de vulling en garnering: De mandarijntjes op een zeef laten uitlekken, de sinaas appel schoonmaken en in schijven snijden. Het vruchte sap binden met aangemengd aardappelmeel. De gecon fijte vruchtjes in dunne snippers snijden. De slagroom met de basterdsuiker stijfkloppen. De gebakjes vullen met dakpansgewijs geschikte mandarijntjes óf een schijf je sinaasappel. De vruchten glanzen met het gebonden vruchtesap. De sinaasappelgebakjes garneren met enkele snippertjes van de geconfijte vruchtjes. De gebakjes tenslotte garneren met torentjes stijfgeslagen slagroom. Gevulde broodjes. 4 harde broodjes, 4 eieren (middelgroot), 50 g boter of margarine, 50 g bloem, y2 l bouillon, zout (peper), pe terselie. De eieren in 10 minuten hard koken, pellen en klein- snijden. Van de broodjes het bovenste kapje afsnijden en ze uithollen. De peterselie wassen en kleinsnijden. De boter of margarine smelten, de bloem toevoegen en zo lang roeren tot een massa ontstaat die van de wand van de pan loslaat. Bij scheutjes tegelijk de bouillon toevoe gen en de saus steeds goed laten doorkoken. De klein gesneden eieren door de saus roeren en op smaak af maken met zout en peper. De peterselie door de ragout roeren en de broodjes vullen. Tenslotte de broodjes even bakken in een hete oven en warm presenteren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 21