HEBBEN BEWONERS NIEHWLANB BEHOEFTE AAN CONTACT f5.- Boudewijn de Groot met lichteffecten in de Doelen Verander de kerk a a a Opbrengst voor Afrika, i/emoviNGS' ringen Schiedamse Notities Excelsior-jeugd turnt zondag ii de Sporthal m TROUWEN C. EGAS OPENT VANAVOND DE PLAN-EXPOSITIE 13H •.'.1 i96i i«ww oi ovarraA -1 'DVd - avwsavis ïmtiiin HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - VRIJDAG 10 MAART 1967 inndl WIJKAGENTEN DUIKEN ER EENS IN Babysit-centrale PEDAAL EMMER Waar dat wiel draait Man van ervaring Wijkvoetbal STOOPMAN JUWELIER Woensdag start groots opgezette talenten-jacht in Rotterdam RAADSLID WIL MEER OVER DE BRUG WETEN bloemenkiosk ASTMA-BRONCHITlS Foto B. v. d. Mast VOOR GOEDKOPI BENZINE Wutsrkoda 24, Schied .onruge ge met maand, •ngelse- 4-5 ka- edam, gere r. Brie- lan het d. .bedrijf >or één ;en per !3 92. l nieuw Einde- en blij- wajfeil- ier me- >araten. /ele en- tuigin- 20.—. aam en Postbus n. ;uwe 2- nieuwe ïtpomp ïgel m. 63 01. e man- broed- ek). Twee wijkagenten de heren C. Nater en M. Slavenburg, gecon fronteerd met de vaak gesignaleerde eenzaamheid van de be woners in Nieuwland, staken de hoofden bij elkaar en wissel den hierover van gedachten met de heren W. J. Buurman, G. Rens, J. Ruseier en S. Timmers. Men kwam toen tot de con clusie, dat hieraan iets gedaan moest worden. Als de voorteke nen niet bedriegen, ziet het er naar uit, dat de eerste contact avond te houden op vrijdag, 17 maart a.s. in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein, een succes kan worden. Als iedereen tenminste aan deze oproep gehoor geeft, teneinde met het voor lopig comité hierover te praten. Op deze eerste avond zal in specteur H. Willems van Beveren het instituut „Wijkagent" nader belichten. Dan zullen er ongetwijfeld vragen gesteld wor den en komt men vanzelf in de goede richting. Om gezamenlijk een antwoord op de vraag te vinden: „Hebben bewoners van Nieuwland behoefte aan contact met anderen Kan men iets voor de jongeren in de leeftijd van 16-18 jaar doen? Bestaat daar behoefte aan? In Nieuwland wonen honderden ge zinnen. In een flat, flat, blokke- doos flat! Men kent de naaste bu ren nauwelijks. Men leeft volko men langs elkaar heen. Degenen die daar komen wonen hebben het vooral de eerste maan den ontzettend moeilijk. Er is ner gens contact. Jonge gezinnen, voor al van buiten de stad, krijgen geen kans zich daar nieuwe vrienden te verwerven. Iedere huisdeur slaat keihard dicht. En blijft dicht. Dit voorlopig comité denkt voorzichtig aan een „babysit-centrale", ten ein de juist daze mensen af en toe eens gezellig „een avondje uit" te bezorgen. De contactavonden zijn Vanavond (vrijdag) om acht uur zal oud-staatssecretaris C. Egas de tentoonstelling „Plan voor mor genochtend", welke een inzicht moet geven in de plannen voor de oude Brandersbuurt, officieel ope nen in het zakkendragershuis, Ou de Sluis 19. De heer Egas, thans lid van de Tweede Kamer, zal daarna een inleiding houden over het onderwerp „Oude Stadsdelen en hun functie als speelplaats voor de jeugd". De expositie „Plan voor mo-genochtend" is vrij toeganke lijk. Openingstijden iedere dag van twaalf tot zes en van acht uur tot middernacht. Op zaterdag 11, en zondag 12, zaterdag 18 en zondag 19 maart zullen geregelde rond gangen door de Brandersbuurt on der deskundige leiding worden ge houden door het Werkcomité tot Consolidatie, Herstel en Ontwik keling van de Brandersbuurt. ZAAL HANDBAL TOERNOOI Het wereld zaalhandbal-jeugd toernooi is zaterdag j.l. van start gegaan in Amsterdam. Aan dit grootse toernooi, dat vanwege het 25-jarig bestaan van het Neder lands Handbal Verbond wordt ge organiseerd, doen acht dames- en twaalf herenteams mee, uit 11 lan den. In totaal 22 Nederlandse sport hallen zullen de teams elkaar tref fen. Vanavond worden in Gronin gen de kwart-finales verspeeld. Dank zij een 29-8 zege van de Ne derlandse herenploeg op België zal het team vanavond uitkomen in de kwart-finale te Roermond. Tegenstander is Polen. De andere kwart-finale-wedstrijden zijn als- volgt: Groningen: Zuid-Slavië Tsjecho- Slowakije; Almelo: Roemenië Zweden; Den Haag: Oostenrijk West-Duitsland. Vrijdagavond beginnen in de Schiedamse sporthal de halve-fi- nale-wedstrijden. Welke ploegen hieraan deelnemen is nog niet be kend, omdat bij de dames en de heren de kwart-finales nog ge speeld dienen te worden. De win naars van de wedstrijden in Schie dam zullen in de finale komen za terdag in de Energiehal te Rot terdam. ALLEEN ZATERDAG HOOGSTRAAT 67-69 TELEFOON 268436 bedoeld voor iedereen en het ligt daarom in de bedoeling die te or ganiseren in volkomen neutrale omgeving. Oudere mensen, ver slaafd aan hun „kastje" of het nu een leuk programma is of niet, kij ken er van armoe naar. Liever zou den ze gezellig een kaartje leggen. Of zomaar eens praten. Ook daar is ontstellend behoefte aan. Meer dan men van elkander weet... Daarom is het goed, dat deze men sen de eerste stappen tot meer contact tussen de bewoners van Nieuwland gezet hebben. In de heer S. Timmers, die bij de H.A.L. vaart, maar om de 3 weken thuis is, hebben ze enorme steun. Dat zal straks wel blijken. Bij hem is tijdelijk het secretariaat gevestigd: Damlaan 26, tel. 266316. Men denx. aan een wijkvereniging. Men heeft de voorzitter van de grootste en oudste wijkvereniging in het oosten, de heer J. H. F. Fredriks van „Het Singelkwartier" bereid gevonden hierover te ko men praten. Hij is een man van ervaring en hij zal het nut van een eigen wijkvereniging en later een eigen zaal onder ogen weten te brengen. Als men de moeite maar neemt om op vrijdagavond, 17 maart naar het Wijkcentrum te ko men. Er is genoeg groen, maar waar mogen de kinderen voetballen? Kan hier het wijkvoetbal inge voerd worden? Kunnen oudere kin- doren alleenstaanden niet helpen doors bijv. twee maal in de week de vuilnisbak buiten te zetten en weer binnen te brengen? Kan men niet een paar bejaarden in een wijk „adopteren". Hiervoor bood schappen doen? De boel wat aan kant maken? Gezellig eens een praatje maken? U kan zo heel veel voor elkaar zijn zonder opdrin gerig te worden. Dan valt die deur weer dicht. Denkt u hier eens over na. Maar vooral: maak uw wensen ken baar. Op vrijdag, 11 maart. Twee zusters van de G.G. en G.D. staan hier ook volledig achter. Dit nog even op de valreep! Er zal op die avond gezellige hammond-orgel- muziek zijn van de assistent van Stef Meeder. En... om 8 uur is de koffie heerlijk bruin! M.W.-S. Morgenavond wordt in de Rotterdam se Doelen een groot tienerspectakel gehouden. Dit feest zonder weerga werd opgezet door de stichting „We reldhandreiking" uit Den Haag. De netto-opbrengst van de avond zal ten goede komen aan de ontwikkelings hulp, en wel op een zeer speciaal terrein: het onderwijs. Van de op brengst zullen leermiddelen gekocht worden voor scholen in Afrika. Leer middelen, die bestaan uit letterborden voor het leesonderwijs. Via een nieuwe, didaktisch goed opgezette manier, wil men de Afri kanen lezen leren. Het verzen den en aanschaffen van deze mid delen kost echter veel geld. Daar om zouden we alle Schiedamse tieners aan willen raden morgen avond een bezoek te brengen aan de Doelen. Naast het goede doel is de avond ook aantrekkelijk van wege het programma. De ster van de avond zal onge twijfeld Boudewijn de Groot zijn. Hij verleent geheel gratis zijn me dewerking aan deze grandioze avond. Hij zal zijn nieuwste hit, het land van Maas en Waal ten gehore brengen, naast nog een groot aantal andere voortreffelijke songs. Tevens is aanwezig Luvidius van der Bundt uit Den Haag. Hij is een van de ontdekkers van de functie van licht op het toneel. Geen achtergrond-functie, maar een van ondersteunende en op de voorgrond staande aard. Via ve lerlei experimenten heeft hij een geweldige lichtshow ontworpen, die hij morgenavond voor het eerst in een groot publiek zal proberen. Hij zal teven Boudewijn de Groot, op speciaal verzoek van hem, on dersteunen. Het licht komt tevens van pas in de beat en beams. De Tilburgse beat- groep „bzzzt" zal samen met het licht voor een nog nooit vertoonde show zorgen. De invloed van het licht is groot, maar niet gevaarlijk. Men kan het niet vergelijken met de psyche delic lights die o.a. in Amerika veel gebruikt worden. Het is veel meer een artistieke vorm Wat is er met de Katholieke kerk aan de hand? Dit denken vaak Katholieken en niet-katholieken. Velen kunnen het niet volgen en willen er meer van weten. Zij zoe ken een gelegenheid om hun me ning daarover eens te zeggen. Die felegenheid krijgt u a.s. zondag, 2 maart. Dan zal pater J. Görtz O.P. in het Sociaal Centrum aan de Tuinlaan 24 spreken over „De veranderde kerk". Na zijn inlei ding zal er een gesprek zijn over het behandelde en kunt u de no dige vragen stellen, waarmede u nu nog rondloopt. De bijeenkomst begint om half 10 en eindigt on geveer 3 uur. Deze bijeenkomst is speciaal bedoeld voor damés, al zijn ook heren hierbij welkom. U kunt zich hiervoor telefonisch op geven bij mevr. v.d. Toorn, Stad houderslaan 54, tel. 268535 of schriftelijk op de pastorie aan de Singel 104. De onkosten bedragen ongeveer 2,50. ervan. Bjj de eerste experimenten is echter toch gebleken dat het op het publiek een grote indruk maakt, en dat de artiesten tot grotere presta ties komen. Verder zijn ook een aan tal hippe en sexy beatgirls aanwezig. Van de 2200 plaatsen kan ongeveer tegenheid om nu dr prachtige Doe- bezet worden. Naast een goede ge- een kwart door Schiedamse tieners len eens te bekijken, tevens een fij ne avond, voor een fijn doel. MGR. NOLENSLAAN 512 - SCHIEDAM K. BINNENWEG XI - ZWARTJANSTR. 89 - RTDAB Maar liefst 60 beatgroepen uit Schie dam, Rotterdam en het gehele ach terland hebben ingeschreven voor de grote talentenjacht, die georganiseerd wordt door Radio Modem te Rotter dam. Deze radiozaak bestaat binnen kort 30 jaar, en wilde ter gelegen heid hiervan een groot feest geven. De talentenjacht is het grootste evenement voor de beoefenaars van beatmuziek. Liefst 10 avon den achter elkaar (iedere woens dagavond in gebouw Palace, vanaf aanstaande woensdag) duurt deze talentenjacht. De eerste prijs be staat uit een platencontract met de platenmaatschappij Polydor ui Den Haag. Voor de passieve beaters is er be gin juni een grote beatshow, met medewerking van alle Nederland se top-groepen, zoals Earrings, Q, Motions enzovoorts. Tevens zullen drie buitenlandse groepen meewer ken: Jimmy Hendrikx, Spencer Da- vis en de Smallen Faces. Dit grote spectakel, het grootste beatfeest dat ooit in Nederland ge houden is, zal plaats vinden in de Energiehal. Toegangskaarten kunnen op een zeer voordelige manier verkregen worden. Via een spaarsysteem kan men een kaart bemachtigen. Het enige wat betaald dient te worden is 1,50 vermakelijkheidsbelasting. In de winkels van het concern kan men over het systeem uitgebreide inlichtingen verschaffen. Het feest je begint 's middags reeds met mode, en sport. Verder zal Ra dio Veronica een stunt uithalen met de Veronica Tee-shirts. Een prachtige langspeelplaat voor tie ners met 6 topgroepen erop, Is de laatste troef. Deze volwaardige lang speelplaat (in geweldige hoes) met muziek erop van de Q, de Outsiders, de Earrings en de Tee-set, is te koep in de winkels van Modem voor slechts f 4,95. De netto opbrengst van deze plaat komt ten goede aan de mis deelde kinderen. Door het lid van de gemeenteraad, mevr. A. Blaauw-Rieu, zijn de volgen de vragen gesteld: Het antwoord van B. en W. op het aanbod inzake de loopbrug over de Burg. v. Haarenlaan aan den heer B. A. van den Bor en zijn medestanders, heeft bij vele ouders een zeer onbe vredigende indruk achter gelaten. Uit het uitvoerige schrijven van B. en W. aan den heer van den Bor blijkt niet, om welke redenen de loopbrug niet tijdelijk kan worden aanvaard, gunnen B. en W. alsnog antwoord geven op de volgende vragen die in de gegeven onstandigheden on willekeurig rijzen? 1. Is het College van oordeel dat 8 sec. oversteektijd met nog 3 sec. ontruimingstijd voor en na deze 8 sec. inderdaad voldoende zijn voor de altijd wat onberekenbare kinderen? 2. Menen B. en W. dat de gevaren die de jeugd bij het oversteken van de zebra bedreigen, ondanks de politiehulp, minder groot zijn dan de onderstelde gevaren die een loopbrug zou opleveren? 3. Komt de toegezegde politiehélp er op neer dat agenten terzijde van de oversteekplaats blijven toe zien, of nemen zij de plaats van •de begeleidende klaarovers in? 4. Kunnen B. en W. niet meevoe len met de wens der ouders, dat in afwachting van de definitieve beslissing na 1 juni de aangebo den loopbrug in aan alle door het College te stellen eisen beant woordende vorm alsnog wordt ge accepteerd? 5. Of achten zij tegen een veilig heidsmaatregel als deze, hoe tij delijk ook, zulke overwegende be zwaren aanwezig, dat zij menen de verlangens der ouder onbevredi gend te moeten laten en het spon tane aanbod van het bedrijfsleven voorlopig te moeten afwijzen? Welke steekhoudende argumenten kunnen tegen een tijdelijke aan vaarding worden aangevoerd? HET KOPEREN bestaan van de Vrouwenclub „On der Ons" van de Algemene Bond van Bejaarden wordt op dinsdag-* avond, 14 februari a.s. gevierd in Musis Sacrum, Lange Haven 115, alhier. Aanvang: 7 uur. m DE CURSUS „Gast en gastvrouw,, georganiseerd door de Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, afd. Schie dam, is voor de avondcursussen ge heel volgeboekt. Er zijn voor de dinsdagochtendcursussen nog en kele plaatsen vrij. Belt u daarom met spoed 264781 of loopt u even langs in de Nieuwstraat 12. Elke ochtend van 9-12, behalve op za terdag. DE STICHTING ter behartiging der belangen van de Burgemeester van Haarengroep te Schiedam houdt op vrijdag, 10 maart a.s. een Ouderavond, ten einde via films, dia's en foto's van de groep en de zomerkampen 1966 kennis te kunnen maken met het werk, de aktiviteiten van deze groep. Er is gelegenheid tot een persoonlijk gesprek met het lei dersteam en het stichtingsbestuur. Aanvang: 8 uur. U komt toch ook naar het groepshuis aan de Schie- damseweg 200, hoek Nieuwe Dam laan bij de Sportparkbrug. EEN GROOT klaverjasconcours organiseert de klaverjasvereniging van het club huis „St. Willibrordus" Maasdijk 1 (tegenover werf Gusto) een groot klaverjasconcours op maandag, 20 maart a.s. De baten zullen worden besteed aan het grote zomer-bivak van 80 jongens en meisjes, dat van 8-15 juli a.s. te Nunspeet zal worden gehouden. Deelname mo gelijk per vereniging, per koppel of alleen. Men zorgt wel voor een maat. Men speelt 2 x 2000 punten op WINST. Het inschrijfgeld be draagt 1,p.p. U kunt zich hier voor opgeven bij het clubhuis Maasdijk 1 tel. 266544 en de heren TH. Collignon, Maasdijk 126, P. v.d. Bend, Steenstraat 11, H. Kus- ters, Goereesestraat 7, P. Oomen, van Leeuwenhoeckstraat 50, J. Blom, M. C. M. de Grootstraat 124. Aanvang: 8 uur. U waagt toch ook een kansje? STATIONSPLEIN Geopend elke dag van 8.30 tot 21 urn 's avonds, 's Zondags van 10-2 uur. Vervolg van pagina 1 O Voor de watersport zijn de galijkheden vooralsnog afhankelijk het resultaat van de nog met de betreffende stichtingsbesturen te den besprekingen. Voor de beoefenaren van schaatssport dient er een z.g. lar baan te komen. Bovendien ijsbae voor de schooigerande jeugd op nan en speelplaatsen in de stad. Tenslotte dienen de sportverer gen ervan doordrongen te zijn, ót zich ondanks de steun van de gen- te offers zullen moeten blijven troosten. Particulier initiatief en werkzaamheid blijven belangrijke Iers van de sportbeweging en waarden tot subsidieverlening doe gemeente. Ons werkcomité hoopt er in te geslaagd een rapport te hebben mengeeteld, dat geruime tijd als draad zal kunnen dienen ter verwr lijking van al datgene wat nood: lijk is en mogelijk zal blijken te Aldus de rapporteurs. De Handelsonderneming „ALMEDI' Postbus 4008 Rijswijk (ZJH.) Telefoon 070-855546 brengt een nieuwe vinding i de handel ter bestrijding va bovengenoemde ziekte. Door toepassing van de: methode bestaat thans de m gelijkheid, dat U binnen enk te dagen weer normaal kui leven, ook in schijnbaar hop loze' gevallen. Nadere inlichtingen wordt gaarne geheel vrijblijvend ve strekt. Na ontvangst van gegevei kunt U tevens Uw hui sar raadplegen. Een derde van de Sporthal „Marg zal op zondag, 12 maart a.s. in t> ën gedeeld worden, teneinde de jongens en meisjes van „Excel: in de leeftijd van 8-16 jaar gele held te geven op twee vloerei kunnen werken. De meisjes kan u op de evenwichtsbalk, lange mat, springen, brug ongelijk in een kamp bezig zien. En de jongen een vijfkamp op het andere gedi o.a. met brug, Vek, lange mat, springen en ringen. De entou hiervoor wordt a.s. zaterdagmidde klaar gemaakt. Men rekent erop dat de ouden familieleden van hun belang line bliik zullen geven. In een ciale tribune-bak kunnen zij s aan deze wedstrijden geven, u, natuurlijk zijn deze kinderen t: dat ze aan deze wedstrijden kunnen nemen. Hier is een gi voorbereidingstiid aan voora gaan. De verschillende oefenstc voor Kerstmis voorgeturnd, ze de jongelui goed beslagen ten komen. De wedstrijden begin om 11 uur en duren tot omstre balf vijf. Tiirvleden, oud-lei< (sters) hebben hun toezeg geneven hieraan alle bijstand verlenen, zodat de wedstrijden vlot verloop zullen hebben. Wi< er op het „erepodium" zullen men te staan? Wie of daaron hulde van de hoornblazer zal- casseren? Het antwoord dat krijgt u zondag 12 maart a.s de Sporthal „Margriet". omdat U iets goeds wilt Tevens alle inlichtingen bel trouwauto's, zalen, drukwer bruidsboeketten, muziek en Nieuwstraat 43 t.o. bur. J»ev< king. Telefoon 260355 -152573. Tijdig bespreken

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 9