Mireill Mathieu op pad Mireill Mathieu, geen vocale zee gaat haar te hoog, dit bloedjonge Franse meisje, dat van de ene dag op de andere beroemd werd. Na een razendknappe lancering als de „nieuwe Edith Piaf". Hetgeen eerst weinig goeds leek te voorspellen, want om met iemand als de te vroeg gestorven Piaf vergeleken te worden mag voor een tijdje aardig zijn, je moet het uiteindelijk toch hebben van je eigen, stem en persoonlijkheid. Welnu, stem heeft Mireill zeker. Een hele grote stem zelfs, voor zo'n klein meisje. En haar persoonlijkheid groeit met de dag. Zo bezien zijn alle voorwaarden aanwezig om in Mireill Mathieu, zo maar een meisje uit het zuidelijke Avignon, een blijvertje te veronderstellen. Ze doet dan ook geweldig haar best om zich op de wereldpodia, waarop ze met een enorme grote zwaai werd neergepoot, te hand haven. Hier zien we de kleine meid (met de grote recettes) na een geslaagde landing op de luchthaven van Madrid. Onderweg naar een televisie-optreden met Charles Aznavour. Evenals twee jaar geleden, toen ze nog in Aznavours schaduw stond en de Spaanse „paparazi", de meer dan sensationele foto- nieuwsjagers, haar slechts ontdekten „als het meisje dat nooit van Aznavours zijde week". Niemand wist toen wie zij eigenlijk was. Nu wel. Als je Greta Chi heet, dan wil dat nog niet zeggen dat de wereld naar je uitkijkt. Het betekent wel dat je onder het gehuil van val lende bommen werd geboren. In het Chinese Chungking, op 7 april 1944. Dat Greta Chi half Chi nees en half Duits is, verklaart al iets. Veel meer nog, dat zij „altijd al actrice wilde worden". Wat kwam er minder op aan. Maar zie, de showbussines was het laatste wat Robert Chi, diplomaat voor Chiang (Formosa) Kaischeck wenste voor zijn enige dochter. Nou had pappie Chi daar ook weer niet zoveel invloed op, van wege zijn veelvuldige diplomatie ke uithuizigheid. Hierdoor had mama Chi de handen vrij en kon Greta tenminste dansles nemen. Zal wel bekoelen, die artistieke tic van Greta, dacht men in huize Chi. Maar nee hoor, deze oosterse bloem, wortelend in Germaanse bodem, zette door. Na eerst wel even haar diploma handelscorres pondentie (en nog wat meer) te hebben behaald. Ze wou en zou de showbizz in. En als je dan een buurman hebt die naar de naam Mel Ferrer luistert en die net als de familie Chi in Zwitserland woont, dan is duidelijk dat papa Chi tenslotte moest zwichten. Kortom, Mel Ferrer wees haar de weg, Greta nam wat les in New York en op een goede dag stond ze naast de filmacteur Tony Fran- ciosa te spelen in de film „Fat hom" van R. Welch in zonnig Spanje. Doorzettertje, die Greta Chi! U ziet haar hier „in 't groen" én naast Tony. Onze wereldomspannende „glamour-camera" (bij uit stek foto-geniek) bracht ook deze gevoelige plaat naar voren. Een hevig ont dane Amerikaanse filmac trice Raquel Welch (bijge naamd „The Body") ver laat hier het vliegtuig, na opnamen voor de film „Fathom" In Spanje. Als je een lichaam hebt zon der veel hoofd er op, wil ja nog wel eens je paspoort vergeten. Dus mocht „Tha Body" niet uitvliegen. Enfin, een hele heisa op het vliegveld. En een beet je publiciteit voor de Ame rikaanse. Want zoveel „koppie" heeft ze ook wel weer. Al staat ze er hieronder wel wat radeloos aan da bali te kluiven

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 17