Met nieuwe ZO HIELD HARMONIE W.F. DE JUBELPLAAT TEN DOOP PRECISIE-BANKWERKER Uw Paasverrassingen Voor al Scbiedamse Notities Jris lloemiierluinit - TROUWEN ir B.Wilton Dirigent L. Th. Jansen Ere-voorzitta niet duur wel heerlijk Wilton-klaiiken _T.V DEFECT bel RADIO „AtTIEF" Foto B. v. d. Mast OPLAGE: 500 STUKS (HAAST II DUS....) JAMIN WOENSDAG 15 MAART 1967 18o JAARGANG Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 lnzendtermi|n advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh Voor onze Technische Dienst vragen wij een Een goed vakman, die van speciaal - gevarieerd werk houdt, bieden wij een hoog loon. Afdeling personeelszaken, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, S'dam, (Telefoon 26.05.00) De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Sousa, arr. Walters en ,,de Van Heutszmars van A. van Veluwen. Voor liefhebbers van deze muziek kunnen wij slechts zeggen: zorg, dat u er een in uw bezit krijgt. Er zijn er maar 500 van gemaakt...! De heer J. Vos wees erop, dat het tot standkomen van deze plaat nooit mogelijk was geweest, als de ere-voorzitter, de heer ir. B. Wilton daar zijn volle steun niet aan ge geven had. Wil men op kantoor toegang tot hem hebben, dan ge schiedt dit via zijn secretaresse, mej. Yvonne Dodemont. Zij was het daarom, die de eerste plaat „Wilton klanken" ontving en de heer Wilton de tweede. Charmante vrouwelijke leden van de Harmo nie W.F. overhandigden daarna op het balcon platen aan de gasten i'an deze avond, alsmede aan de heer C. Keijzer. De dirigent van nu, de heer L. Th. Janse en de oud-dirigent, de 75- jarige heer Joh. F. Pala. Als bij zonderheid zij vermeld, dat aan deze plaat 15 uur is gewerkt. Dat heel dikwijls het 'vijf tellen na nü' geklonken heeft, voordat men zo ver was, dat de 2 maal 20 minuten feilloos vertolkt waren, is dui delijk. De jeugd whs dus het eerste aan bod. Heel goed klonk „Het klok- kenfeest" van H. C. van Lijnscho ten, de originele jeugdcompositie bestaande uit drie delen en geba seerd op oude Nederlandse volks liedjes, eveneens van deze compo nist. Hij kon het concert zelf niet bijwonen door verblijf in Amerika. Daarna de beurt aan de ouderen van de Harmonie W.F. In het con certino voor clarinet van C. M. von Weber drie solisten: n.l. T. Mar- tijn, C. de Hey en J. J. Hardonk. Een gul applaus van een muisstil publiek tijdens de uitvoeringen en een extra handdruk van de diri gent voor de solisten. Na de pauze de reeds genoemde muziek uit de twee bekende musicals en mevr. Vos-Kemper en Wim Kemper jr. als paukenisten. De finale met tamboers werd een ware orgie van klanken, waardoor men soms het idee kreeg dat de microfoons het zouden begeven! Al met al 'n con cert, waarop men met voldoening kan terugzien. Met recht een hul debetoon aan de muzikale mannen van W.F Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken WAAROM zweeg je zo lang...? Het antwoord hierop geef de C.J.V. Toneelgroep „O.D.G." zaterdagavond, 18 maart a.s., wanneer men het 20 jarig ju bileum viert met de opvoering van dit toneelstuk van M. Turnhout en Bert Peets. In de zaal „Irene" aan de Nieuwe Haven alhier. Mocht u nog geen kaarten hebben, ze zijn voor zover nog voorradig, verkrijg baar bij de families J. J. Meeder, Rembrandtlaan 87a, H. van Noor- denne, Halleystraat 41a, Zuidgeest, Birelsestraat 24 en sigarenmaga zijn Triomf, Lange Kerkstraat 26. Aanvang: 8 uur. U komt toch ook? WILT U als lid van het NI VON in een bui tenlands natuurvriendenhuis ver blijven, dan moet de contributie voor het gehele kalenderjaar vol daan zijn (eveneens voor kampeer terreinen in het buitenland) en moet uw lidmaatschapskaart te vens voorzien zijn van een pasfo to en het internationale zegel 1967. Wacht u daarmede niet tot het volop vakantietijd is. omdat U iets goeds wilt I evens: alle inlichtingen betr. trouwauto's, zalen, drukwerk, bruidsboeketten, muz.tek etc Nieuwstraat 43 t.o. bur. bevol king. Telefoon 260555 -152573. Tijdig bespreken Oranjestraat 8 (tegenover Albert Heyn) St. Liduinastraat 92, bij de B.IC-laan Heeft ook binnen een grote sortering planten en bloemen en wat M j. een keus in potten en vazen! In een goed bezette Stadsgehoorzaal te Vlaardingen vond zater dagavond een concert plaats van de Harmonie W.F., waarbij het Jeugdorkest liet blijken de voetsporen van de ouderen te willen volgen. Een verheugend verschijnsel. Juist in deze tijd. Op de hoes van de jubileum-gramofoonplaat, die in januari van dit jaar werd opgenomen en waarvan u hierboven de voorkant ziet, schreef ere-voorzitter ir. B. Wilton o.a. het volgende: „In deze tijd van steeds toenemende individualisme heeft de mens geen behoefte meer om zich ergens bij aan te sluiten. Hij heeft radio, t.v. en meestal ook een auto, zodat zijn amusement ver zekerd is en hij „zelf" geen bijdragen daartoe hoeft te geven. Daarom is het goed bij deze mijlpaal van de Harmonie, het 40- jarig bestaan, even stil te staan en dank te brengen aan de ini tiatiefnemers en de vele leden die in de loop der jaren met en thousiasme hun medewerking aan de groei van de vereniging hebben gegeven". the Lime-tree Avenue" van Adr. Bosch en „Ouverture Di Ballo" van Sullivan in het arr. van Masthon. Aan de andere kant: „West side Story van Bernstein, arr. Joh. F. Palla, „In rechte Baan" van Joh. Wichers, „Semper Dixieland" van Ir. Wilton heette in het bijzon der van harte welkom de speciale gasten van deze avond, de heren Andriessen en Langelaan, leden van de Raad van Beheer W. F. en sprak er zijn vreugde over uit, dat zovelen van hun belangstelling hadden blijk gegeven. Hij maakte bekend, dat met heel veel plezier aan de opname van een speciale gramofoonplaat is gewerkt, waar bij de keus viel op drie nummers op kant 1: t.w. „De stad Amers foort" van Jac. Reijnhoudt, „In

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1