Woonwagenkamp zal serie verbeteringen ondergaan Iris Van Haarenlaan behoudt de bestaande groene golf Voor Wedgwood porcelein moet U bij „Oase" zijn.... Vooral toiletten en afrastering bekritiseerd Behandeling van Schienoko-plan 3 mnd. uitgesteld H.B.S.-ers sturen Raad brief over de Brandersbuurt La Gironde Schiedamse Notities BALCON- en TUINBAKKEN EEN WOORD VAN DANK DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS Broersvest 54 Schiedam aan de inwoners van Schiedam e.o. GROTE SORTERING HUISVROUWEN ZAGEN ER EEN INSTRUCTIEVE EILM OVER Wereldconcern 1200 per dag HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 22 MAART 1967 De asociale toestanden op het woonwagenkamp heeft in de raad een interessante discussie opgeleverd. De heer J. Schueler (K.V.P.) was verheugd over de door het college van B. en YV. voorgestelde verbeteringen, maar had toch nog een aantal wen sen. Allereerst zou hij een nieuwe afrastering om het terrein willen zien. De enige jaren geleden aangelegde omheining is geheel verdwenen, en daardoor sluit het kamp nu direct aan op een drie en een halve meter brede sloot. De heer Schueler zag hierin een groot gevaar voor de in het kamp aanwezige kleine kinderen. Verder vroeg hij het college tegemoet te komen aan de wensen van een negental slopers uit het kamp, betrekking hebbende op een aantal sloopterreintjes. De heer Roede (bp) vond 17 w.c. toch wel wat weinig voor 200 per sonen. Ook hij wilde een nieuwe afrastering rondom het kamp. De heer J. van Katwijk (prot.) vond de stank op het kamp te erg. Als oorzaak daarvan zag hij de sloot, die naar zijn zeggen stilstond, en ook best wat uitgediept kon wor den. Inplaats van een afrastering zag hij meer in een dijkje rondom het kamp. Als materiaal zou puin van sloopwerken gebruikt kunnen wor den. Ook de toiletten voldoen niet aan de eisen. De plastic pij pen, die voor de afvoer zorgen zijn alle verdwenen, zodat „de ge bruikers een speciale techniek hebben moeten ontwikkelen op de w.c.". Vele toiletten bleken ook niet be stand tegen het gebruik van kran tenpapier. De heer Van Katwijk zou daarom willen voorstellen in het vervolg het gebruik van kran ten te verbieden temeer daar sommige dagbladen zeer slecht te verteren zijn... De heer J. Hoog- carspel (pvda) wilde van het college weten hoe de verdeling van het geld zou worden, in ver band met eerder gemaakte afspra ken met de gemeente Vlaardingen en de gemeente Maassluis. De heer J. Houtman (vvd) vond de gedane voorstellen maar erg minimaal. Ook hij wilde graag een nieuwe afrastering. Mocht het kamp langer dan twee jaar blij ven bestaan, dan zag hij meer ver beteringen als noodzakelijk. Wordt binnen niet al te lange tijd een re- VflOB SDIIEEV ginonaal kamp aangelegd, dan kon hij meegaan met de huidige voorstellen. De heer Eijkenaar beantwoordde de vragen namens het college. De aangeprezen afrastering was tij dens een gesprek met het kamp- bestuur niet op tafel geweest. In de walletjes van de heer Van Kat wijk zag de wethouder niet veel. Wat betreft het aanwijzen van sloopruimte vond de heer Eijke naar, dat hier geen privileges kon den worden verleend aan de kamp bewoners. Ook in de stad zijn, vol gens de heer Eijkenaar, nog een aantal slopers die ruimte nodig hebben. Vandaar dat deze zaak momenteel nog in onderzoek is De toiletten zouden inderdaad worden verbeterd. De huidige hurktoiletten zouden worden vervangen door nor male toiletten met een ijzeren af voer. De kosten aan het kamp zou den inderdaad worden omgeslagen op de betrokken gemeenten, in verhou ding: Vlaardingen 70, Maassluis 20 en Schiedam 80. De besprekingen over een regionaal kamp zouden zeer bin nenkort kunnen beginnen, hetgeen bleek uit een schrijven van gedepu teerde staten, dat de heer Eijkenaar juist deze week had ontvangen. Tegen het Schie-no-ko-plan, het struc tuurplan van de gemeente Schiedam, heeft een vijftal belanghebbenden een bezwaarschrfit ingediend bij het col lege van B. en W. Onder hen zou de aannemingsfirma Van der Wetering en Van Dalen zijn, dat andere plannen heeft dan de gemeente met betrekking tot de grond in de Brandersbuurt. Van wege deze bezwaarschriften heeft de gemeenteraad maandagavond besloten de behandeling van het Schie-no-ko- plan drie maanden uit te stellen. Leerlingen van de Rijks HBS hebben de gemeenteraadsleden een brief ge zonden met betrekking tot de Bran dersbuurt. De inhoud is als volgt: „De leerlingen die de tentoonstel ling in het Zakkendragershuisje en de Brandersbuurt hebben bezocht, begrepen duidelijker dan ooit, dat hier voor de jeugd eeuwig iets ge heel eigens en unieks verloren dreigt te gaan. Zij juichen de plan nen voor het behoud van de Bran dersbuurt een zeer karakteris tiek brokje binnenstad van har te toe, evenals de nieuwe functie ervan, in het vertrouwen, dat U de helpende hand zal reiken bij het realiseren van dit plan, waarin de jeugd zelf een aktief aandeel heeft. Dat deze opvattingen ook leven bij de HBS'ers die deze ex positie nog niet hebben bezocht, moge blijken uit de handtekenin gen die U hierbij gelieve aan te treffen". De brief is verstuurd met een be geleidende lijst van tweehonderd handtekeningen. Mevrouw A. Blaauw (PSP) vond de groene golf meer „een groene branding". Ze drong er bij het Col lege met klem op aan niet te wach ten met een bestudering en wijzi ging van de huidige situatie tot het gereedkomen van rijksweg 20, maar nu reeds wijzigingen aan te brengen. De heer J. Schueler (KVP) zei namens zijn fractie mee te kunnen gaan met het college van B. en W. In het antwoord aan de raad be kritiseerde het college de automo bilisten die door het rode licht heenrijden. Men is op het ogenblik echter druk bezig met een ver scherpte controle op de Van Haa- renlaan, en er zijn reeds verschil lende automobilisten bekeurd. Ook heeft men contact gezocht met de bond voor Veilig Verkeer om over te gaan tot een aktie: „Stop voor het rode licht". Eerst wordt echter een aktie gevoerd: „Stop tijdig". Mevrouw Blaauw kreeg de verze kering dat haar bezwaren overge bracht zouden worden aan de ver- keerscommissie, die inmiddels reeds een rapport heeft ingediend. Met de conclusies van dit rapport kon het college geheel meegaan. In tweede instantie wees de heer Hoogcarspel op het feit dat we moeten leren leven met de fouten. Hij vond de huidige controle voor het ogenblik een afdoende maatre gel. Zodra de controle echter af loopt verslapt de discipline weer, meende hij te weten. Temeer daar vele ouders van de schoolgaande jeugd niet geheel gerust zijn over de gang van zaken, vroeg hij toch over te gaan tot een nadere bestudering van de al uw dranken thuisbezorgd WIJNHANDEUSLIJTERIJ RUBENSPLEIN 8 b TEL. 267749 In januari 1927 opende wijlen de Heer W. J. H. Geveke in de Lange Kerkstraat 44 een winkel in verlichtingsartikelen, radio en wat verder tot de branche behoorde. Voor niemand was het toen een gemakkelijke tijd, maar door het vertrouwen dat U schonk te beantwoorden met eerlijk dienstbe toon (service zegt men nu) groeide het bedrijf langzaam! en ge stadig. De naam GEVEKE kreeg een bekende klank onder U. Nu, na VEERTIG JAAR, willen wij U danken voor het geschonken vertrouwen dat we zullen trachten te behouden. Voor de viering van het Jubileum heeft onze zaak aan de Broers- vest 58 een verrassende metamorphose ondergaan. In een moderne verdubbelde ruimte kunnen wij U mooie en pret tige dingen laten zien die U graag zult willen bezitten. Omdat wij lid zijn van een grote Europese inkoopcombmatie waar in meer dan 800 zelfstandige bandelaren in de electrotechnische branche samenwerken, verrassen wij U nu en straks met veel hoogst plezierige aanbiedingen. A.S. vrijdag 24 maart zullen wij U daarvan een overtuigend bewijs fndit alles onder het oude devies: „tegenover Uw vertrouwen stel len wij een volledige service". U komt zich natuurlijk zelf overtuigen? FIRMA W. J. H. GEVEKE ZOON vanaf f 7.50 Gratis thuisbezorgd vanaf 12.50 ook TUINPLANTEN St. Liduinastraat 92 bij B.K. laan Oranjestraat 8 (t.o. Albert Heyn) Telefoon 267695-261585-260954 De Burgemeester van Haarenlaan is j.l. maandag aan de orde geweest in de raadsvergadering der gemeente Schiedam. De heer S. Kuiper (prot.) wees er tijdens de vergadering op, dat de weggebruiker maar eens wat meer aan zijn naaste moest denken. Daartoe had hij een slagzin ontworpen, met als thema: „Ook als U rijdt, denk dan aan Uw naaste". De heer J. Hoog carspel (P.v.d.A.) merkte op dat verkeerslichten nooit afdoende zullen zijn. Volgens hem is er echter wel enige verbetering mo gelijk. De 8 seconden voor de voetgangers om over te steken vond hij iets te kort. Hij zag de marge van 8 seconden graag iets uitgebreid, waardoor het aantal ongelukken zou worden verminderd. groene golf. Ook mevrouw Blaauw bleef in tweede instantie bij haar verzoek over te gaan tot verande ring van de tijden van de groene golf. Volgens het PSP-raadslid is het op het ogenblik voor invali den, ouden van dagen en moeders met kinderwagens ondoenlijk om in 8 seconden over te steken. Een van de fraaie Wedgwood ontbijtserviezen „Moss rose op Edma". Het College zegde toe opnieuw deze opmerking over te brengen aan de verkeerscommissie, alhoewel ze een verlenging van de oversteektijden niet als een oplossing zag, daar de Van Haarenlaan dan moeilijker berijdbaar zou worden en het verkeer in het vervolg weer de route door de binnen stad zou nemen en zich dan daar gevaaHijke situaties zouden kunnen voordoen. In zaal „Irene" op de Nieuwe Haven besprak een der firmanten van de fir ma N. F. van Gelder •Co., importeur van het Wedgwood porselein iets over het ontstaan hiervan. Porselein van we reldklasse, sinds enige maanden ook in onze stad verkrijgbaar. En wel bij „Oase", het huis voor exclusieve ge schenken op de Dam 2 alhier. Daarom bood het echtpaar Aan de Wiel de le den van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam deze middag aan om hun via gedegen voor lichting iets meer van dit porselein aan de weet te laten komen. Men staat er als huisvrouw im mers niet bij stil, dat aan de ver vaardiging van dit porselein meer inzicht op dit waardevolle bezit het kopen alleen kan stimuleren. Omdat het dan volkomen verant woord is. Er gaat heel wat werk aan de vervaardiging ervan vooraf. Vandaar de hoge prijs... Niet hoog, als men weet, wat of men koopt. En hoe rijk uw tafel gedekt is, als u daar met uw gasten aan aan zit... Geen servies voor dagelijks gebruik. Wel graag bij feestelijke gelegenheden want dan komt uw Wedgwood servies volkomen tot zijn recht... Josiah Wedgwood gaf destijds ca chet aan de vervaardiging van por selein. Na de vaas besteedde hij alle aandacht aan het servies door juist dat servies te laten voorzien van de allermooiste dessins. Vast gelegd door de allerbeste kunste naars en als schabionen aange bracht. Men kon dit procédé op de film volgen, voorzien van een toe passelijk woord en toelichting. Tafelservies, dat door vele handen gaat, eer het eindproces wordt be reikt. Via ovens en glazuurovens zag men de serviezen tot stand ko men. Drogen en hun weg naar de eindfase volgen. Hetzelfde geldt voor ander materiaal. Sierlijke thee-, koffie- en mocca- kopjes met een beeldig bloemen- decor, passend bij het ontbijtser vies... Er worden per dag 1200 kop jes gemaakt. De oortjes zijn nog puur handwerk. Een op het oog eenvoudig karweitje, hetgeen na tuurlijk routine vereist. Wedgwood betekent niet alleen het allermooi ste tafelservies. Het betekent nog zoveel meer, hetgeen vooral op de film te zien was. Maar ook op de keurig gedekte tafels in de zaal. Vooral de vaas met het .knippa troon" had aller bewondering. Om dat Wedgwood porselein een be trekkelijk kostbare aanwinst is, zo wij U al zeiden, staat daar echter tegenover, dat men elk onderdeel apart kap kopen. Heel belangrijk als men hiertoe overgaat... Heel belangrijk ook, als men nu op verjaardagen en feestdagen hier mede kan beginnen. En heeft men een ongelukje gehad: geen nóód! U kan dit direct verhelpen. Even een bezoek bij „Oase", waar U tenslot te volop keus kan maken en ook dit leed is weer verholpen. Op de film zagen we, hoe U per truc va ten vol van dit kostbaar goed, stuk voor stuk ware schoonheden, in veilig stro verpakt, naar de havens vervoerd werden, om over de we reldzeeën geïmporteerd te wor den. Nederland is maar een klein nietig stipje op die wereldkaart. Het betrekt echter 42% van dat Wedgwood porselein. Daartoe behoort ook sinds kort dan „Oase" op de Dam. In de pauze bood het echtpaar Aan de Wiel zijn gasten een kopje koffie aan. Onder de bezoeksters merk ten we op mevrouw M. A. Roelf- sema-Pelstra en de presidente van het Centraal Vrouwencomité, me vrouw Moll-Tromp... HOE ZE KOMEN wij aan eerste soort snijbloemen? Dat antwoord krijgt u van de heer A. de Bruyn, chef van de Stads- kwekerij, wanneer hij donderdag, 23 maart a.s. hierover spreekt voor de leden van de Schied. Volkstuindersver. „Thurlede" in het wijkcentrum „Nieuwland", Dr. Wibautplein 129, alhier. Ook de dames zijn van harte welkom. Aanvang: 8 uur. TER GELEGENHEID van het 35-jarig bestaan van de kapsalons op 26 maart houdt me vrouw A. Rijkuiter-Helewijn op 4 april a.s. een receptie in de sa lons aan de St. Liduinastraat 42b alhier. Van 6 -8 uur n.m. „O.B.K." geeft op 12 april a.s. een concert in het Passage Theater, waaraan de Koninklijke Mannenzangvere- niging „Orpheus" o.l.v. Chris Ver hoog haar medewerking verleent. Verheugend voor de Schiedam mers is, dat dit concert in ver trouwde omgeving weerklinken zal! De drumband gaat op Eerste Paasdag naar Qauaregnon bij Mens (Bergen) in Begië om op uitnodiging daar de feestelijkhe den op te luisteren. Vertrek op 26 maart a.s. om half 6 des morgens vanaf het repetitielokaal „Tivoli" aan de Nieuwe Haven, aankomst in België ca. 11 uur v.m. Voor de autoriteiten aldaar wordt dan een presentatie-mars gehouden, waar na men zich des middags om half 3 opstelt voor de grote feestelijke stoet. Om 8 uur presenteert de drumband zich met een speciale show, waarmee men om 9 uur weer naar Schiedam hoopt terug te keren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 6