Het nieuwe HALF APRIL WORDT CATO MOEDER Paardrijden voor bijna 100 Schiedammers dé sport „IRIS" bloemsierkunst JAMIN zie onze voordeelaanbieding elders in dit blad HARGA-FILOSOFIETJES een JONGEMAN Met 2 paarden begonnen en nu zijn er 10 Geen Paaseieren-overvloed t.v. defect ?m TROUWEN ?-, WILT U VERDER t DAN f 20.000 km.. 7 A WISSELBAND Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) bel RADIO „ACTIEF" dato. Flipper, enz. Anfikiteiten Lieverdjes Vrij goedkoop Foto B. v. d. Mast Leerlingen voor hetzelfde geld? MEISJES KLEDING niet duur weI heerlijk 18» JAARGANG WOENSDAG 29 MAART 1967 Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Hoofdredaktie P. J. Hovingh hbmmmamtwt Al weten weinig mensen van het bestaan af, toch hebben we in Schiedam een echte manége. Hij is gelegen aan het eind van de Groenelaan. Bijna iedere dag wordt er hier gereden. In het midden van de ruimte staat een instructeur, die aanwijzingen aan de adspirant- en meer geoefende paardrijders en paard- rijdsters geeft. Nu het weer niet al te best is rijdt men in de kleine sfeervolle ruimte in de Gorzen. Wanneer het weer echter beter wordt willen de ruiters weer naar buiten. Het is echter de vraag of dat mogelijk is. Jarenlang maakte men gebruik van een gedeelte van de voormalige zandvlakte, maar nu de ge meente met de werkzaamheden aan de Delta-dijk is begonnen, dreigt er gevaar voor de open-oefenruimte. De heer Van Geijl, eigenaar van de manége, ziet het echter niet al te somber in. „We hebben reeds een verzoek aan de gemeente gericht voor een klein veldje. Misschien het veldje dat toch nog overblijft aan de zandvlakte." De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Circa 6 jaar geleden begon de heer Van Geijl met zijn manége. „We hadden al steeds paarden gehad. Eerst voor het transportbedrijf, en later gewoon voor de liefheb berij, want we konden er geen af stand van doen". In het eerste jaar werd met 2 paarden begonnen. Nu diaven er 10 paarden door de ruimte. De manege heeft een groot te van 24 bij 10 meter. Sinds twee jaar is de vereniging aangesloten bij de Algemene Koninklijke fede ratie van landelijke ruitervereni- gingen. De meer gevorderde rui ters nemen in de zomermaanden ook geregeld deel aan vele con coursen, vooral in het Westland. Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken De paarden die in boxen staan die door de jeugdige leden regelmatig worden schoongemaakt, hebben allen een naam. Ze staan prachtig op de rij: Cato, Fred, Flipper, Halla, Betsie, Urlea, Frits, Unita, Aija en Veronica. Over enkele weken zal het aantal paarden echter uitgebreid worden, tenminste als het paard Cato mee werkt. Ze is namelijk in verwachting, en half april verwacht men het veulen. „Ieder jaar hebben we nu reeds een veulen gehad. De dochter van Unita is nu twee jaar oud, en we gaan haar nu ook inrijden. Alle paarden die we hier hebben staan zijn stamboekpaarden", zegt de heer Van Geijl, terwijl hij in de richting van een uitgebreide prij- zenkast loopt. Vele bekers hebben de ruiters van de Landelijke ruitervereniging Schiedam reeds in de wacht ge sleept. Aan de muur hangt een bord met daarop de namen van de verschillende paarden. Achter ie dere naam hangt een hele serie - rozetten in velerlei kleuren. Ze geven aan welke prijzen het paard tijdens een concours gewonnen heeft. In de garage staat een oude Til burry. „Ja die halen we van tijd tot tijd ook wel eens van stal. Als bijvoorbeeld een van de leden trouwt, dan verzorgen wij de rit naar het stadhuis of de kerk. Het ding is bijna 100 jaar oud, en we 9 Wanneer aan een concours wordt meegedaan worden de paar den in een spe ciale wagen gela den. De instruc teur (rechts) helpt hier een beetje. i# Twee van de leden tijde, s een ritje op de zandvlakte. heboen hem indertijd op het plat teland opgekocht Kijk, hier heb je bijvoorbeeld ook bog van die oude dingen. Het zijn oude koperen lampen. Er staat nog een ze gel in, zodat je kan zien, uit welke streek het voertuig kwam, dat deze lamp voerde". De heer Van Geijl zet de lamp weer in de houder, en wan delt weer langs de paarden richting manége. De vereniging telt nu ongeveer 100 leden, waarvan er 60 onder de 16 zijn. „We proberen die kinderen zo veel mogelijk liefde voor het paard bij te brengen. Daarom kun nen ze hier op zaterdag komen. Ze krijgen dan een paard en een stal aangewezen, en dat paard moeten ze dan zelf verzorgen. Zo heeft ieder groepje zijn eigen paard. Verder maken ze de stal len schoon, verven wat, enzo voorts. Sommige kinderen zijn hier niet weg te slaan. Die blijven dan soms de hele zaterdag hier rond scharrelen". De heer Van Geijl had nooit kunnen denken, dat de paardensport zo in het middelpunt van de belangstelling zou staan. Hij vind 100 leden voor een stad als Schiedam een groot aantal, en omdat het voorat liefhebberij van hem is wil hij ook beslist doorgaan met zijn manege. „Een dure sport is het niet zo zeer. Net ais iedere sport vereist ook paardrijden een aparte kleding. Ik zou daar eohter niet direct mee beginnen. Het is hoofdzakelijk een paar rijlaar zen, een rijbroek en een rijcap aan te schaffen. Ook het lesgeld valt bij zonder mee. Volwassenen betalen 6 gulden per uur, terwijl kinderen 5 gul den per uur moeten betalen. Huur van het paard is daar dan bij inbegrepen. het veel liever dan bijvoorbeeld hockey en ik geloof ook niet, dat het zo veel duurder is. In de zomer rijd ik ook mee op concoursen. Ik ben de jong ste van ons 8-tal". Ja, iedereen die paardrijdt zou wel een eigen paard willen hebben, maar daar is hier weinig kans op. Ach, ik vind het al leuk als ik hier mijn paard kan verzorgen. Fred heet-ie. Nee, zet maar Fredje...". En zo denken alle leden erover. Hoe klein ook. Paardrijden vinden ze dé sport. omdat U iets goeds wilt Tevens: alle inlichtingen belt. trouwauto's, zalen, drukwerk, bruidsboeketten, muziek etc. Nieuwstraat 43 t.o. bur. bevol king. Telefoon 260555 -152573. Tijdig bespreken Neem dart onze ban den van wereldfaam I Ons garantiebewijs staat borg voor de beste banden... Door de Inruil van Uw oude banden be spaart U zoveel geld, dat U al weer gespaard hebt voor min stens 1 0.000 km op uw volgende banden. Na gratis montage en uitbalan ceren rijdt U de wereld rond (40.000 km) met banden van: FILIAAL SCHIEDAM: FtAAM 26 TEL. 26.83.51 '9avonds geopend tot 19.30 uur ook 's zaterdags In de stallen is een aantal meisjes bezig met schilderen. Brigitte de Vries (17) rijdt reeds 4 jaar paard. „Ja, ik had het eens een paar keer gezien, en ik vond het direct leuk. Ik ben toen hier op les gegaan. Nu rijd ik zo ongeveer 4 tot 5 uur per week. In de zomer doe ik ook mee aan con coursen. Ik zou wel graag een eigen paard hebben, maar in de stad is dat altijd een beetje moelijk. Ik rijd nu altijd op Frits". Ook Saskia ter Braak (15) is hele maal weg van paardrijden. „Ik rijd nu ook al vier jaar. Daarvoor had ik wel eens op het strand gereden, en ook mijn zusje deed het al. Zo ben ik er opgekomen. Op het ogenblik kost het me ongeveer 4 uur per week. Ik vind het een geweldig leuke,:sport. Ik doe Voor leuke en vlotte in de leeftijden van 2 t.m. 15 jaar naar MODEMAGAZIJN MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 TEL. 267416 Hermes D.V.S. speelde zaterdag middag en had als gasten Gooi land... Merkwaardig dat er niet veel publiek was en dat met het mooie weer. De zaterdagmiddag ligt ons geloof ik, niet erg. Een wedstrijd op zondag is veel gezel liger! Daar zijn we dan ook hele maal op ingesteld. Jammer, dat het geen pittige wedstrijd werd. Een beetje lusteloos huppelde men maar rond. Gooiland probeerde van alles, Hermes ook. Maar het bezondigde zich aan hoge ballen. En dat met die harde wind. Waar op we deze weken wel een abonne ment schijnen te hebben... Manager den Doolaard riep ver twijfeld: „Jongens, gaat er wat ge beuren? Kom op...!" Het hielp niet veel. Geharrewar voor het doel, blauw-witte en geelblauwe benen. „Ze wankelen" merkte iemand op. Maar het werd weer niets. Klein, van Kooten en Johny Heikamp hadden niet het minste geluk. En omdat er toch maar weinig op de tribune zaten, regende het opmer kingen... „Kom op, jongens, het is geen vertraagde film!" Waarop an deren antwoordden: „Nou, nou, nou, niet zo negatief. Het is nooit goed bij de mensen. Maar volgen de week zijn ze er weer..." Een Paasei zonder zout de ruststand: 0-0. Daarna iedereen praktisch bui ten in de zon. Vol nieuwe moed met herinneringen aan de wed strijd een week tevoren, toen Her mes uit zijn slof schoot. Die slof fen hadden ze nu beslist niet aan. Goed, dat het zonnetje dit alles vergoedde. En geen wonder, dat keeper van Eek ongeduldig vroeg, hoe lang of het nog duurde... Hij redde nogal eens met spectaculai re sprongen en een bal op de top pen van zijn vingers. Maar de eindstand 0-0 betekende het einde. Op Tweede Paasdag uit tegen de zelfde spelers weer een gelijkspel: nu 2-2. Op Tweede Paasdag was al die nattigheid me te gortig. Maar S.V.V. speelde een prima wedstrijd en ging met 3-0 met de eer strij ken. Heel knap als men bedenkt, dat de tegenstander Heracles was! Hier was wel een Paashaas, al bleef die ook bescheiden. Tot slot nog iets over „het tiende van Her mes D.V.S.Het elftal, ongesla gen nog, dat in onze stad bespro ken wordt! Zij wonnen weer de jongens van Heijnen. Het zal me een feestavond worden over 14 da gen. De uitnodigingen liggen al klaar... MIEKE Heeft ook binnen een grote sortering planten en bloemen en wat een keus in potten en vazen! Oranjestraat 8 (tegenover Albert Heyn) St. Liduïnastraat 92, bij de B.K.-laan voor de Afdeling Voorcalculatie zoeken wij van 20 jaar (M.U.L.O. gewenst) Afdeling Personeel, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (Telefoon 010-260500)

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1