Hét nieuwe Grandioos huldebetoon aan ir. B. Wilton jubileuj Zilveren im met een gouden rand JAN VISSER een JONGEMAN IAMIN deze laonil V70I zie onze aanbieding J**™1™ week gratis 1 Vf%|l Ue4a vl elders in dit blad m Scbiedamse Notities TROUWEN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Bij talloze bloemstukken, juweeltjes vaak van bloemsierkunst, lag als bijna achteloos een boek op de enorme cadeautafel, ge titeld: „Moordenaars onder ons". Op het kaartje van de Ned Ver. van Expolitieke Gevangenen (uit de bezettingstijd) stond vermeld: „Dit boek van S. Wiesenthal is een blijk van waar dering bij het jubileum van ir. B. Wilton voor de sympathie en steun, die het v.m. verzet uit de jaren 1940-1945 mocht ontvan gen". Een andere kant uit het leven van Bart Wilton, die t.g.v. zijn zilveren jubileum een grandiose hulde is gebracht. Door vele autoriteiten in en buiten Schiedam. Vrijdagmiddag vorm de zich een eindeloze rij op de receptie voor zakenrelaties. Het is ondoenlijk namen te noemen. We zagen burgemeester H. Roelfsema met echtgenote, oud-burgemeester mr. J. W. Peek, commissaris K. Rijpma, maar ook de burgemeester van Vlaar dingen en de commissaris van politie, de heren J. Heusdens en Peijster. En dan de vele afgevaardigden uit het scheepvaart leven de Koninklijke Marine, de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas enz. Voor ieder van hen had de heer Wilton, geflankeerd door zijn echtgenote, een vriendelijk woord. Een van de 600 Niet het enige Hoorngeschal Hoogtepunt DEFECT ?M bel RADIO „ACTIEF" MEISJES KLEDING Het bewijs levert voor elke wagen de benzinebesparende MICHEUN „X" 330 B en „X" Radiaalban- den uit voorraad Tevens andere merken zoals Goodrich, Goodyear, Fulda etc. Balanceren - Uitlijnen AFA - accu's Jan Visser, Autobanden, Automaterialen en Accu- handel N.V., 's-Gravelandseweg 614 Schiedam, Telefoon 260484 Foto B. v. d. Mast WLI ZETTEN DE BLOEMETJES BUITEN „IRIS" BLOEMSIERKUNST niet duur wel heerlijk 18e JAARGANG WOENSDAG 5 APRIL 1967 Redaktie en AdvertentiesBroersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties, dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredakt.eP. J. Hovmgh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid NJ.P.O.-repport Y. Dodemont zijn vrouw een fraai bouquet bloemen aanbood. Met muzikale begeleiding van twee Harmonie-gezelschappen en voor afgaande door 16 kwieke majoret tes en hun tamboer-maitre belan de deze kleurige stoet bij het hoofdkantoor. De meisjes vorm den met hun majorette-stokjes een ereboog, waar door het echt paar naar binnen schreed. Om er de muzikale-hulde af te nemen op het grote plein, omzoomd door ei gen mensen van de werf. Af en toe liet de zón zich zien, al was er een koude wind. Het was voor de majorettes uit Amersfoort geen be letsel om hun showprogramma te brengen o.l.v. Anneke Priem. Zeer tot genoegen van het echtpaar Wilton. In hun witte kledij met heel veel faud, waaronder ondeugend een ort rood plooirokje piepte (bij de „aanvoerdster" in omgekeerde combinatie!) en hoge witte bont mutsen op, leuke witte laarsjes aan, stalen zij de show. Anneke Priem vertelde trots, dat de ma jorettes van Bronswerk-Feyenoord in Amersfoort in november een jaar bestonden en vorig jaar au gustus in Kerkrade de eerste prijs gewonnen hadden. Zeventien meis jes in de leeftijd van 15-25 jaar, die Overal waar ze optreden, suc ces oogsten. Dirigent van de Har monie van Bronswerk-Feyenoord is de heer J. F. van Kleef tam boer maitre: P. v.d. Last. Tezamen met de Harmonie van W. F. en deze fleurige meiskes werd de feestdag op de werf joyeus inge zet. De heer J. F. van Oldenborgh, di recteur van de K.L.M. Nederland, benoemde de heer Wilton tijdens deze receptie tot member of the World Society of Skippers of the Flying Dutchman". Daarbij behoor de „de bul", de kofferlabel met naam erop, visitekaartjes, een mijlboekje en een gramofoonplaat met „The Flying Dutch-mars" er op genomen. Tevoren had de heer Oldenborgh gevraagd of de jubilaris deze on derscheiding die slechts aan 600 „skippers" op de gehele aarde tot nu toe is uitgereikt zou willen aan vaarden. En dat deed hij van harte. fraai schilderij van M. de Jongen aan, een havengezicht. Mét de wens, dat W.F. nog vele schepen, in welke kreukels dan ook, op de werf zou krijgen. Een symbolisch certificaat ten bedrage van 31408,50 completeerde dit ge schenk. Mevrouw Wilton ontving als dank voor de steun die zij haar man in al die jaren gegeven had, een vulpenset. Het was niet het énige cadeau op deze morgen. Na het dankwoord van de jubilaris, dat hem op het laatste moment bijna te machtig werd, zorgden twee majorettes t.w. Nel Pater en Eefje Jacobs voor de vrolijke noot. Zij boden nl. twee opvouwbare fietsen voor de vakantie aan. Die onmiddellijk door de heer Wilton geprobeerd werd! Kees Mooy, Peter Hennink en Henk de Gids van de Bedrijfs- school met aan het hoofd de di recteur hiervan, de heer W. G. E. Valk boden een massief koperen kruiwagen vol bloemen en een vi king van ijzerdraad, een heel mo derne compositie op een wand van essenhout aan. Onnodig te zeg gen, dat dit het visite-kaartje van deze school was! Aanwinsten voor de klassieke discotheek van Huize Wilton van de personeelsvereni ging en de Harmonie van W.F., aangeboden door de dames M. J. Strikkers en M. van Bommel. Een dokimpressie van de Vereniging van bazen en onderbazen, waar bij een Nieuwe Winkler Prins-at las, een doos sigaren van een oud klasgenoot van de H.B.S. drs. J. P. Bosch, En dan het fotoboek met een greep uit al die jaren, fraai gecalligrafeerd door mevr. M. Kooyman-v.d. Wilt... Met een boek „Französische Buchmalerei". Een heel apart geschenk van de jachthoorn- en tamboerkorps Zaterdagmorgen om 9 uur arri veerde de heer Wilton met zijn vrouw bij de ingang van de werf, waar zijn secretaresse, mejuffrouw Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle meriten Voor leuke en vlotte tegen populaire prijsjes in de leeftijden van 2 t.m. 15 jaar naar BROERSVEST 111 TEL. 267416 rn stap op-Val af". Dit nieuwe gezegde van de fiets-promotors zal ir B. Wilton wel niet door het hoofd hebben gespeeld, toen hijzo met zijn hem op zijn jubileumreceptie aangeboden vouwfiets wilde weg rijden. Hij was overigens wat in zijn schik met dit sportieve geschenk, evenals zijn vrouw, die ook zo'n vouwwieler kreeg... Bronswerk Amersfoort was een... jachthoorn! Hij zal waarschijnlijk bijgestemd moeten worden, want het lukte de nieuwe eigenaar niet er maar één toon uit te persen! De heer G W. v.d. Berg verraste mevrouw Wilton met een vaasje bloemen. Tot slot van deze onver getelijke dag blies al wat Har monie was het „lang zal hij leven" en namen al de aanwezigen dit over. Een zilveren dag voor Bart Wilton. Maar ongetwijfeld een met een gouden rand! M.W.-S. Ir. B. Wilton is dezer dagen me nigmaal „het slachtoffer" voor een interview geweest. Dat men geen woord teveel over hem geschreven heeft, werd zaterdagmorgen bewe zen. Het was een schier eindelo ze rij die zich in de kantine van het hoofdgebouw vormde tenein de „de baas" geluk te wensen. Het bewijs werd op deze morgen gele verd, hoe groot de plaats is, die Bart Wilton bij deze W.F.-werk- nemers inneemt. De heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad getuig de daarvan in zijn toespraak. Een korte, maar kernachtige toespraak waarin de heer Wilton, voor hon derd procent mens in al die ja ren gebleven, gestalte kreeg. Een directeur, die elke morgen gelijk met de werknemers op de werf te bespeuren is. Menigeen kon daar een voorbeeld aan nemen, merk te spr. snedig op. Als cadeau van de gehele werf bood hij hem een VANAVOND om 8 uur houdt de Vrouwengroep P.v.d.A. haar ledenvergadering in het Volksgebouw aan de Tuinlaan 50. Er komen bondsvoorstellen aan de orde, u hoort de laatste gege vens over het vierdaags verblijf van 25 tot en met 28 april a.s. in Bergen aan Zee. Vanavond de laat ste gelegenheid om u hiervoor op te geven bij mevrouw Zagwijn, Gordonstraat 31b. Al met al een reden om van uw belangstelling blijk te geven! KLAVERJASSERS vrijdagavond, 7 april kunt u de kaarten schudden in de kantine van „Schiedam". Aanvang: 8 uur. Er zijn fraaie tombolaprijzen, die u daar ook nog kwijt kan. HET TIENDE van Hermes D.V.S.? De jongens van Aad Heijnen hebben natuur lijk weer gewonnen! Fred v. Nieu- wenburg zit a.s. zondag op de re servebank, als zij tegen Eurosport 6 uitspelen... Wist u overigens, dat als het negende en het tiende kam pioen worden (twijfelt u daar nog aan?) beide elftallen een vriend schappelijke wedstrijd tegen el kaar spelen en dan gezamenlijk gefeliciteerd zullen worden? Ér zijn al postzegels op de uitnodi gingen geplakt! HUISVROUWEN opgelet...! Op donderdag 13 april a.s. kunt u in Musis Sacrum ken nis maken met de nieuwste voor- j aarsmodellen van de Hema-show. Er is heel wat nieuws te zien, heel wat voor heren, nog meer voor dames en... alles voor het kind. Ook in badkleding een grote keus. Aanvang: 8 uur. DE DAGTOCHT van de Vara afd. Schiedam werd op 1 april (beslist geen mop!) een groot succes. Men vertrok om 9 uur met een volle bus vanaf het postkantoor via Vlaardingen, het Westland, Wassenaar naar Noord- wijk, waar een kopje koffie ge dronken werd. Er waren op door tocht naar Hilversum niet veel bollen te bewonderen door het koude weer. In de studio maakten de deelnemers een opname mee van „Loeren aan de hor" met di verse goede acteurs. Om 4 uur werd de tocht voortgezet in de richting van de Veluwe en reed men via Amersfoort, Zeist Doorn naar Leersum, waar men aan een diner aanzat. Om ongeveer 9 uur was men weer behouden in Schie dam. omdat U iets goeds wiltl Tevens: alle inlichtingen bett. trouwauto's, zalen, drukwerk, bruidsboeketten, muziek etc. Nleuwrtraat 43 t.o. bur. bevol king. Te'-tfbon 260555 -152573. Tijdig bespreken Zet U ze bij U binen, le kwaliteit voor lagere prijzen. Vrijdags en Zaterdags speciale week-end prijzen Oraujeetraat 8 (tegenover Albert Heyn) St. Lkhiinastraat 92, bij de B.K.-laan voor de Afdeling Voorcalculatie zoeken wij van 20 jaar (M.U.L.O. gewenst) Afdeling Personeel, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (Telefoon 010-260500)

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1