WAT ZAL HET WORDEN Zijn wapen Haar wapen Wat zal het worden? Geeft niet, zeggen u en ik dan. „Als het maar gezond is". We houden „het" liever onzijdig. Maar bij een koningskind, vorstenkind, prinsenkind, u heeft het voor het kiezen, liggen die zaken net even anders. Alleen al die „wa pens", zonder welke Z.K.H. of H.K.H. moeilijk door het leven kan, moeten tijdig worden vastgelegd. Dat zijn ze dan ook. Al lang van tevoren. We hebben ze even uit de „Nederlandse Staatscourant" voor u opgeduikeld, waar ze welomschreven staan. En die omschrijving, met afbeelding vindt u dus hier naast. Lopen we te haastig van stapel, met woord en beeld rond de komende geboorte op Drakesteyn? We menen van niet. Kan echt geen kwaad ons nu alvast een beetje te concentreren op de komende blijde gebeurtenis rond onze Kroonprinses en haar man. Je weet tenslotte nooit, ook niet bij een prinselijk paar. En allerwege zijn de „feestprogramma's" al wereldkundig ge maakt, liggen de beschuiten met muisjes al oudbakken te wor den. We gokken op over twee weken, maar laten we eerlijk zijn; je kunt tegenwoordig beter gokken wanneer er een Kabi net op tafel komt dan wanneer een kindje zich belieft aan te melden. Vandaar nu alvast wat „oranjesnippers". Geheel vrij blijvend, uiteraard. De radio en de televisie zijn paraat Er is al een paar dagen belangstelling van wandelaars in de omgeving van kasteel Drakesteijn.waar men de dagen gaat aftellen. Iedereen is pa raat om de Oranje-baby te begroeten. Ook Schiedam, al doet men dat straks op sobere wijze. De vreugde zal er beslist niet minder om zijn. Als hét bericht er maar eenmaal is Polonaise if De geschiedenis herhaalt zich, zeggen we dan bij het zien van deze aardige kiek van prinses Juliana met haar eerstge boren dochter Beatrix als baby op de arm. In de officiële doop jurk, welke, naar we'zo vermoeden, ook straks weer zal worden gebruikt. ft if Het a.s. ouderpaar waarop aller ogen thans gevestigd zijn. H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus zoals de fotograaf Max Koot ze voor zijn lens kreeg. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 5 APRIL 1967 WIJ JULIANA... Op de voordracht van.. De Hoge Raad van Adel gehoord.. Hebben goedgevonden en verstaan... aan de mannelijke en vrouwelijke na komelingen in de mannelijke lijn uit het huwelijk van Onze Dochter Prinses Beatrix met Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Claus der A ederlandente verlenen het navolgende wapen: Gevierendeeld: I en V. In azuur, bezaaid met staande blokjes van goud, een klimmende rechtsgewende leeuw van goud, gekroond met een kroon van drie bladeren en twee parelpunlen van hetzelfde, getongd en genageld van keel, in de rechtervoorklauw opgeheven houdende in schuinlinkse stand een ontbloot Romeins zwaard van zilver, met gevest van goud, en in de littker een bun del van zeven pijlen van zilver, met punten van goud, de punten omhoog en de pijlen tezamen gebonden met een lint van goud: II en III. In goud een jachthoorn van azuur, ge snoerd en geopend van keel, beslagett van zilver. Een hartschild van sinopel met een zilveren kasteel op een drieloppige gouden berg. Het kasteel bestaande uit een middengebouw en twee gekanleelde torens, verbonden door muren. In het middengebouw een rondbogige deuropening vati sabel, waarboven twee langwerpige vensters naast elkaar, in de zijtorens één langwerpig venster, in de muur ter weerszijden i an het middengebouw een klein venster: de vensters van -ilver Op het middengebouw een naar boven ver smald hoog dak, de zijtorens van spitsen voorzien. Het schild gedekt voor de mannelijke afstammelingen met twee helmen; de eerste getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleden van goud en azuur, en gekroond met een gouden kroon van drie bladeren en twee parelpunten; helmteken: een vlucht van sabel, beladen met een gewelfde schuin- balk van zilver, waarop drie lindebladen van sinopel, met de stelen omhoog; de tweede getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleden van zilver en sinopel en gekroond met een gouden kroon van drie bladeren en twee parelpunten; helmteken: een uitkomende leeuw van goud; voor deyrouwelijke afstammelingen, gedekt met de Koninklijke kroon. Schildhouders: twee leeuwen van goud, getongd en genageld van keel. Alles geplaatst op een mantel van purper, geboord van goud, gevoerd met hermelijn, opgebonden met koorden, eindigende in kwasten, beide van goud en gedekt met de bovengenoemde Koninklijke kroon. WACHTEN OP EEN KONINGSKIND half 9 komt daar dan een herha ling van. Klokken zullen gaan lui den. Het is te hopen, dat alle ker ken daar spontaan aan meedoen. Dat van alle gevels feestelijk de vlaggen uitgestoken worden. Ook Schiedam is paraat...! Als iedere jonge moeder is het voor prinses Beatrix nu wachten. Daarin verschilt ook haar baby niets van al die anderen, die da gelijks geboren worden. Het hangt van het uur van de geboorte af, of er een vrije middag gegeven wordt. Maar wat Schiedam be treft er komt vuurwerk, een fak kel-estafette, waaraan kinderen uit de zes wijken deelnemen, o.a. van Het Singelkwartier, Zuid, West Nieuwland I en 2 Kethel. Op een bepaald tijdstip zullen de fakkeldragers en de leden van de Rijnmondband bij distilleerderij Van den Eelaart bijeenkomen, om zich te verkleden. Dan zal een kleine stoet zich naar het stad huis begeven, voorafgegaan door de tamboer-maitre van de Rijn mondband, de vlag, 6 trompetters, een heraut en de leden van de Rijnmondband. Op het bordes zal B. en W. luisteren naar de procla matie, die de heraut voor zal le zen. Daarna worden de vreugde vlammen aangestoken en brengen de schoolkinderen een zanghulde. De kinderen hebben leuke liedjes ingestudeerd, zoals „De vier we- verkens", Do-re-mi" (wordt een tophit!), „Zumgali", „Peter" en „Er kwam een boer uit Zwitser land". U behoeft nu niet te zeg gen: Die liedjes ken ik helemaal niet". U krijgt de tekst ervan in handen en meezingen kan iedereen Bovendien is Gerard Bressers met zijn hammond-orgel aanwezig en leidt de dirigent van liet zangkoor „Euphonia" dit alles op het plein voor het Stadhuis. U denkt nu: dat is toch allemaal wel leuk! Maar dan weet u nog niet eens, dat er een feestelijke polonaise gemaakt zal worden on der aanvoerderschap van De Boe- renkapel van St. Ambrosius". Ge heel Schiedam er achteraan. Dat gaat vanzelf! Honderden beschui ten met muisjes zullen hun weg naar de scholen vinden en vervol gens naar de magen der kinderen. Of er een bij zal zijn, die een be schuit bewaren zal? Het is ten slotte al een keer gebeurd. Tot slot van dit alles om 21 uur vuurwerk op de Maasboulevard. U weet nu, wat of de V.N.F.G. voor plannen op papier heeft staan. Luistert u elke morgen naar de radio om 7 uur des morgens, als de baby van Nederland zich soms in de nacht gemeld heeft. Om

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 3