liet nieuwe MET INHABé NIEUWS - k de man die de InHaBe kleur en „body" geeft «eek gratis legpUZZel STaTS* een JONGEMAN Schiedamse Notities TROUWEN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam 0 Vol Zuigkracht De man die zegt dat elke tentoonstelling of beurs een duide lijke „body" moet hebben om er de uit te dragen boodschap aan op te hangen heet Henk Barkmeyer. Van voetzool tot de wat kalende kruin op en top zakenman, boordevol dynamiek én dy namiet. Een kruitje-roer-me-niet, zogezegd, die zich nog het meest happy voelt als de telefoon rinkelt en hij weer een van de vele schijven waarover een complexe zaak als het organiseren van een beurs als de InHaBé loopt, kan beroeren. 0 Europoort-groep Foto B. v. d. Mast 0 Nieuw f Combinaliehal Niel d«* laaisie MEISJES KLEDING ■T.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" Telefoon 151604156274 18e JAARGANG WOENSDAG 12 APRIL 1967 Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds, HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I.P.O.-rapport HENK BARKMEYER 'tilths 1 s voor water, licht en ga zo maar door. Maar ik moet zeggen, dank zij aller medewerking is alles toch vlot voor elkaar gekomen en ontbreekt het er ons aan niets". Met zijn achttienjarige ervaring in de publiciteit en reclame, waarbij de laatste jaren nog die kwam van specifieke vakbeurzen weet hij trouwens wel wat „doordrukken" is. En sinds men aan de andere kant van de telefoonlijn hoorde „U spreekt met Barkmeyer InHa Bé" moest er heel wat gebeuren als de zaken niet marcheerden zo als deze energieke directeur van de Schiedamse Consumentenbeurs N.V. ze in z'n achterhoofd had. „Met dit Schiedamse project ben ik eigenlijk in januari goed en wel gestart. Ik kende toen eerlijk ge zegd, nog geen sterveling in Schie dam. Maar kijk nu eens". Hij wijst met gerechtvaardigde trots op de plattegrond van de InHaBé. Met zijn wat drijtige hand vingert hij over het grote vel papier, waarop alle stands staan getekend. En na deze instructieve vingerwijzing weten we het zelj ook; daar kan geen standhouder meer bij op die hal- vloer van ruim 3000 vierkante me ter. „We zijn nu helemaal vol, we hebben een uitverkocht huis". Het komt er dan wel net niet met een zucht van verlichting uit, maar dan toch wel met een zeker ge voel van opluchting. Want eerlijk is eerlijk, niet alle Schiedamse middenstanders gaven zich één twee drie gewonnen aan de InHaBé '67 niet iedereen keek met vertrouwen terug op de twee voorafgaande Schiedamse manifes taties op dit gebied. En dan is er de nodige overredingskracht voor nodig om de juiste man op de juiste plaats te krijgen op die be schikbare 3000 vierkante meter halvloer. Met het geduld van de schaker en de wilskracht van de Rotterdam se zakenman ontwart hij al die draden en draadjes die tesamen de Schiedamse Industrie- en Han delsbeurs '67 tot een goed geolie de organisatie moeten vormen. Een beulenbaan zou de buiten staander denken, maar als het je dagelijkse werk is zoals voor de ze 43-jarige heer H. H. Barkmeyer, ach dan valt het allemaal toch ook wel weer mee. Tenslotte, de man wéét niet beter, het organi seren van beurzen, exposities, ten toonstellingen is zijn tweede na tuur geworden. Hij zit er dus voor, in het moderne kantoor aan de Witte de With- omdat U iets goeds wilt Tevens alle inlichtingen betr. trouwauto's, zalen, drukwerk, bruidsboeketten, muziek etc. Nleuwstraat 43 tegenover bur. bevolking. Telefoon 260555—152573. Tijdig bespreken straat 25 te Rotterdam. En hij mag zich nu dan weer directeur van de Schiedamse Consumenten beurs N.V. noemen. Zoals hij te voren al de exposities Europort waar maakte, straks na de INHA BE weer een vakbeurs als de Ne- dex in de Ahoy-hal gestalte gaat geven. Enfin, helemaal een man die voor een beurs zijn organisa torische hand niet omdraait. En dat het organiseren van zo'n beurs of tentoonstelling geen kin derwerk is, u gelooft het zo ook wel. Maar als je eenmaal de weg en de spraak kent bij dit zeer aparte werk, je hebt er al een hele rits van beurzen opzitten, je ge niet het volste vertrouwen van de Engelse firma (de Anglian Trade Promotion Limited) die uiteinde lijk achter al dat programmeren, organiseren en financieren van activiteiten als deze zit, wel dan loopt je hoofd ook zo gauw niet meer om. Want dan ben je eigen lijk al helemaal die kwieke en ge wiekste (in de goede zin van het woord) organisator. En kun je ook die Schiedamse Consumentenbeurs, zaterdagmor gen om elf uur door burgemees ter Roelsema officieel in Sport hal Margriet te openen, de baas. De heer Barkmeyer (Henk voor wie hem beter kent) praat overi gens zeker niet luchthartig over deze INHABE '67. Hij is er al heel wat maanden „zoet" én druk mee- geweest. „Kijk", legt hij uit, „dit is voor mij eigenlijk ook een ge heel nieuwe ervaring geweest. Wat een vakbeurs vraagt en vergt wist ik zo langzamerhand wel, maar er is zo heb ik nu wel begre pen een duidelijk verschil tus sen een vakbeurs en een consu mentenbeurs. Bij deze INHABE had ik me duidelijk te richten op het grote publiek, dat op zo'n beurs iets wil zien, geboeid wil worden, kortom dat je op een pret tige ja feestelijke wijze bezig moet houden via een aantrekkelijke voorlichting. En daarvoor moet je dan duchtig selecteren en combi neren. Zo'n veelkoppig publiek stel nu eenmaal z'n eigen eisen". Henk Barkmeyer praat liever niet in het luchtledige en als hij zijn bezoeker wat meer van de Schie damse Consumentenbeurs wil ver tellen haalt hij er een flinke plat tegrond bij. Een blauwdruk van de Sporthal Margriet, door hem vanzelfsprekend meer als „het Schiedamse tentoonstellingsge bouw" betiteld. Want vergeet u niet dat de INHABE '67 onze Sporthal met één klap ook als ten- toonstellingsgebouw introduceert. Als combinatiehal gaat de Sport hal thans voor het eerst op groot scheepse wijze zijn betekenis be wijzen. „De hal leent zich er goed voor, al valt er beurstechnisch na-tuur- lijk wel wat op af te dingen om dat je voor ons doel nu eenmaal met allerhande technische voor zieningen zit, met aansluitingen „In eerste aanleg leek de Schie damse middenstand niet zo expo- sitie-minded en was er duidelijk sprake van een zekere mate van conjunctuur-angst. Zeker in het begin". Maar de heer Barkmeyer had goe de argumenten bij de hand. Heel wat middenstanders ondervinden immers de grote concurrentie van de grote winkelbedrijven en wa renhuizen in Rotterdam. ,,En die oefenen ontegenzeggelijk een enorme zuigkracht uit op het klantenpotentieel van de Schie damse winkelier en handeldrijven den. Dan moet je daartegen wel op gezette tijden een dam op wer pen, een eigen geluid laten horen, van je doen spreken in gunstige zin". Met nog andere woorden: aan die zuigkracht van Rotterdam, Delft en Vlaardingen, waartussen Schiedam geografisch geklemd zit, dient via een huishoudbeurs als deze paal en perk te worden ge steld. Opdat ook aan de krachtige leuze „Koop in eigen stad" echt inhoud kan worden gegeven. Om als het even kan deze niet weg te cijferen zuigkracht in eigen voordeel te doen keren. „Door zelf zuigkracht uit te oefenen op een conglomeraat van pakweg 250.000 mensen. De SHB (Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad) en als- zodanig de initiatiefnemer tot de InHaBé '67 heeft dit als overkoe pelende organisatie van de Schie damse middenstand en het be drijfsleven goed begrepen en er naar gehandeld". De ruim zestig deelnemers ook en de heer Barkmeyer kan dank zij hun inventiviteit en ondernemings lust gewagen van een in alle op zichten attractieve Schiedamse Huishoudbeurs. „Vandaar ook dat we er verschillende wedstrijdat tracties aan hebben verbonden en we ook op het gehele gezin mik ken met de echt niet lege leuze „Geen kind verlaat de tentoonstel ling met lege handen". Als het aan de directeur van de Schiedamse Consumentenbeurs N.V. ligt zal de zaterdagmorgen te openen InHaBé '67 echt de laat ste niet zijn. Want in het perio diek houden van beurzen als de ze gelooft hij meer dan alleen maar vakmatig: dus heilig! Voor leuke en vlotte tegen populaire prijsjes in de leeftijden van 2 t.m. 15 jaar naar MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 TEL. 267416 47 KINDEREN van de vereniging „Het Singel kwartier" zijn in de maand april jarig. De gelukkigen van 3, 13 en 23 april mogen bij oom Jan in de Newtonstraat 13a een zak snoep komen halen. En allemaal heel hartelijk gefeliciteerd! Voor de ouderen een belangrijk bericht: de ledenstop bij de vereniging is op geheven! U kan zich als nieuw lid melden... 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken voor de Afdeling Voorcalculatie zoeken wij van 20 jaar (M.U.L.O. gewenst) Afdeling Personeel, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (Telefoon 010-260500)

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1