Interessante tentoonstelling in Stedelijk Museum Kunstklas herleeft Passage-Theater wordt Muziekschool maakt U attent op DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP Uitgave van Vergaderingen Bijeenkomsten en kontaktavonden Muziek - Film Toneel - Lezingen Dansavonden Sport En verder T entoonstellingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - DINSDAG 2 MEI 1967 nieuws 1ste jaargang Ad. 5 dirisdaa 2 mei 1967 Redalctie: P. van den Boom RedaktieadresSG VVV-bureau Plantage Tel. 268043 Frankrijk is in Nederland. Vanaf 26 april wordt er in het Stedelijk Museum van Schiedam een bijzondere tentoonstelling gehouden. Acht schilders uit Parijs, die allen internationale bekendheid genieten, komen naar Schiedam. Met het werk van Jean Miotte heeft u al eerder kennis kunnen maken; hij had een eigen tentoonstelling in 1963 in het museum en was het jaar daarop op de „balans" vertegenwoordigd. Zijn doeken, in felle kleuren geschilderd, getuigen nog steeds van spanning en explosieve kracht. Drie belangrijke galerien in Parijs de galerie Jeanne Bucher, Galerie Maeght en Galerie Andre Schoeller verleenden hun medewerking aan deze tentoonstelling. Zo is het mogelijk om voor het eerst in Nederland het werk van deze groep bij elkaar te zien en een beeld te krijgen van enkele facetten van de hedendaagse kunst in Parijs. Op de jaarlijkse „Salons" in Parijs, maar ook op de internationale Biennale's, Documenta's en welke benamingen we meer voor deze kunstmanifestaties kennen, zijn zij geregeld vertegenwoordigd. Het werk van Messagier, Miotte, Nallard en Moser was al eerder in Nederland te zien, nu kunnen we ook kennismaken met Rebeyrolle, Abboud, Ida Karskaya en Debre. De schilderijen zullen geexposeerd worden in de rechtervleugel van het museum. Vinden we bij de Fransen expressieve kleuren en vormen, in de andere vleugel van het museum kunt u wandelen tussen de „Cool art" waarvan de strakke composities hun eigen duidelijke taal spreken. In aansluiting hierbij exposeert in de kleine bovenzaal van de linkervleugel Toon Kelder met zijn grafiek en beelden. Veel interessante zaken dus, die er in ons eigen schiedamse museum te zien zijn. Als u maar enigszins de tijd heeft, dan moet u er eens gaan kijken. De tentoonstelling van de 8 schilders uit Parijs duurt tot 29 mei. Het Stedelijk Museum gaat in de komende maanden mei en juni beginnen met de z.g. kunstklassen waar kinderen en volwassenen onder leiding van een tweetal bekende kunstenaars t.w. Mej. Trees Suringh, die dit jaar de prijs van de schilderkunst van de Salon van de Maassteden heeft gewonnen en de heer Joop van Meel, creatief bezig kunnen zijn. Er zal worden gestart met 3 klassen voor kinderen op woensdagmiddag en zaterdag morgen en 1 klas van volwassenen op woensdagavond. In september gaat men het nieuwe seizoen beginnen. De klas voor volwassenen kan dan, indien er belangstelling voor is, op een andere avond worden gezet. De kosten zijn zeer laag gehouden, voor kinderen 0,25 en voor volwassenen 0,50. U begrijpt, dat per klas slechts een beperkt aantal deelnemers kan voor één avond Op 10 mei a.s. vindt in het Passage-theater een propaganda-avond tevens instrumenten-parade plaats van de Schiedamse Muziekschool. Het is een groots opgezettte manifestatie, waar zo'n 450 leerlingen aan zullen meewerken. Het programma begint met het muziekschoollied, waarvan zowel de tekst als de muziek gemaakt zijn door de direkteur van de muziekschool, de heer Kees Bak. Voor de pauze kan men nog luisteren naar een harpduo, een vedelkwartet, een blokfluitenensemble, gitaarspel en een accordeonensemble, terwijl ook 2 leraren op cello en piano zullen concerteren. Na de pauze treden alle leerlingen op in ,De wonderen zijn de dierenwereld nog niet uit". Kees Bak componeerde hiervoor 21 variaties op het thema van „ik zag 2 berenIn elke variatie worden verschillende combinaties van instrumenten ten gehore gebracht. Wij noemen: violen en celli, twee violen, strijkorkest en koor, dwarsfluiten, de houtblazers (fluit, hobo en clarinet) en koperblazers enz. Toegangskaarten zijn a ƒ1,h 20 cent plaatsbespreken van 11.00 tot 18.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. worden toegelaten. Spoedige aanmelding is daarom gewenst. U kunt bij de administratie van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, tel. 266491, alle inlichtingen krijgen, die u wenst. Teven zijn daar de inschrijfmormulieren verkrijgbaar. ^AAAAAA^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAAAAASS Het volgende nummer van SG NIEUWS zal verschijnen op vrijdag 26 mei as. Opgave voor de agenda kunt u door geven aan mej. Paerels, S.G./ V.V.V. Bureau, Tel. 266000. SG Alle evenementen vangen aan om 20.00 uur tenzij anders vermeld. Een vergadering van Hengelsportvereniging "Kethel Omstr." op 8 mei in De Rank. Een alg. ledenvergadering van de Geref. Ver. voor Ziekenzorg en maatschappelijk Werk op 9 mei in de Magn. Deikerk. Een vergadering van de KABO op 12 mei in Arcade. Een ledenvergadering van de CMB op woensdag 17 mei in gebouw Chr. Soc. Belangen. De CVB, die op 17 mei een vergadering belegt in De Rank. Ea» ledenvergadering in ChrJBoc. Belangen van de NCBO op vrijdag 19 mei. De jaarvergadering van de Gemeentewerken op maandog mei In Musis Sacrum. Een klassicale vergadering Op 23 mei in de Opstandingskerk. Een vergadering van de Vrouwenbond van de P.v.d.A., 24 mei, Wijkcentrum Nieuwland. Een kerkeraadsvergadering op donderdag 25 mei in De Rank. De jaarvergadering van de VW-SCHIEDAM op vrijdag 26 mei in De Bron. Een bijeenkomst van de Geref. Kerk Zuid op dinsdag 2 mei in De Goede Haven- kerk. De Zakenstudiekring in De Bron op maandag 8 mei Een bijeenkomst van de NCVB afd. Nieuwland op 16 mei in de Magn Deikerk. Een bijeenkomst van de P.v.d.A. op 20 mei in het Wijkcentrum. Aanv. 9.45 uur. Een uitvoering va'h de Schiedamse- Muziekschool op woensdag 10 mei in het Passage theater. Een lezing met dia's met als onderwerp: De samenhang van plantengroei en klimaat door Mevr. H. E. Caspare, 18 mei. Irene. (KNMTP) De uitreiking van de prijzen van de SG Toneelwedstrijd op 18 mei in Musis Sacrum. Een voorjaarsconcert, gegeven door het Schiedams Chr. Mannenkoor, op 18 mei in de Magn Deikerk. Aanvang 19.45 uur. Een concert door Jan J. v. d. Berg op donderdag 18 mei in de Oud-Katholieke Kerk op de Dam (Orgelkring Schieland) Een toneeluitvoering van Schiedamse Toneelgroep "Succes" op vrijdag 19 mei in Musis Sacrum. Een cabaretavond op 20 mei in Arcade voor de EHBO. Een lezing door Drs. De Vogel op dinsdag 23 mei in Irene (Schied. Filmkring) Beat voor Hermes DVS op zaterdag 6 mei in Musis Sacrum. Een dansavond voor de leden van de RK Instuif op 7 mei in Arcade. Dansen voor de leden van Green's R B Soc. 7 mei in Musis Sacrum, 14.00 uur. Het jaarfeest voor de Geref. Jeugd op vrijdag 12 mei in de Magn Deikerk, 19.30 uur. Een dansavond voor leden van Soc. Den Teirquasth 13 mei in de Opstandings kerk. Dansen voor Prema-leden op 13 mei in De Rank. (m.m.v. The Golden Earrings) Beat voor Hermes DVS, 13 mei, Musis Sacrum. Dansen voor RK Instuivers op maandag 15 mei in Arcade. Het Sitton-bal op 15 mei in Musis Sacrum. Feest voor de leden van Schied. Voetbalver. DEMOS op vrijdag 19 mei in Arcade. Beatclub Panique op zaterdag 20 mei in de Opstandingskerk. De RK Instuif zondag 21 mei in Arcade. Een afscheidsavond van de Willem de Zwijgerschool, 26 mei in De Rank. De laatste dansavond van de Schied. Jazz Sociëteit "Guillaume" op zaterdag 27 mei in Irene. Op deze laatste avond zal muzikale medewerking worden verleend door R B Group „The Ekseption", terwijl er door leerlingen van de Academie van Beeldende Kunst een modeshow gehouden zal worden, iedereen is welkom. Aanvang 20.30 uur. Dansen voor leden van Soc. Den Teirquasth 27 mei in de Opstandingskerk. Een feestavond voor de leden van de Schiedamse Basketbalver. Juventus op zaterdag 27 mei in het Wijkcentrum. Dansen voor SVIN-ers 27 mei in Arcade. Een feestavond voor de Schiedamse Hockeyver. "Spirit" op 27 mei in Musis Sacrum. Een RK Instuif-avond op zondag 28 mei in Arcade. Dansen voor leden van Martin Greens R en B soc. op 28 mei in Musis Sacrum. Vanaf 's woensdags 3 mei iedere week judo voor kinderen tot 12 jaar in de Opstandingskerk. Aanvang 12.00 uur. De ANIMO-dag in Kethel op woensda'- rei. 4 Zwemwedstrijden van St. Joris Doelen op 4 mei in het Sportfondsenbad, 15.00 uur. Diplomazwemmen 1 en 2, 6 mei in het Sportfondsen- bad, 19.00 uur. Diplomazwemmen 1 en 2, 20 mei in het Sportfondsen- bad, 19.00 uur. Diplomazwemmen 3 en hoger in het Sportfondsen- bad op zaterdag 27 mei, 19.00 uur. Oratio spreken in het openbaar (examenaflegging) op woensdag 3 mei in Chr. Soc. Belangen. Een demonstratie van de Singer in De Rank op 11 mei. Prijsuitreiking Lichtstoet door de Stichting VNFG, 17 mei in Chr. Soc. Belangen. Abonnementen qfhelen van de Hengelsportverenlging "Schiedam Omstreken" op dinsdag 9 mei in het Wijkcentrum. Ook op 18, 23 en 30 mei. Sted. Museum tot 29-mei Tent. 8 peintres de-Perie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 9