Groenoord is opnieuw een Bijzondere School rijker -®i!ira. Als eerste in Schiedam Succesrijk jaar voor onze dierenbeschermers A'- jfe» MIELE AFWASAUTOMATEN Deze week in Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - WOENSDAG 10 MEI 1967 mil* m m aim ■WW Maandagavond is in Groen oord een nieuwe bijzondere schoolgeopend. De school is genoemd naar de 81-jarige mu ziekpedagoog- didacticus Wil lem Gehrels. Samen met zijn echtgenote was hij vanuit Am sterdam naar Schiedam geko- gaande specialisten vonden in zijn ogen geen genade. Over de relatie van Gehrels en de school zei hij: „Omdat wij nu de naam Gehrels dragen, impliceert dat nog niet, dat wij nu ook onmiddellijk zijn methode moeten gaan gebruiken. Als de school de naam van Gun- ningh of Commenius zou dragen, dan zouden we ook niet beslist vol gens hun methoden moeten wer ken." Na afloop maakten de genodigden een rondgang door de prachtige nieu we school, waarbij opvalt dat het licht overal goed binnen kan komen. Ook de gymnastiekzaal is een juweel. Naast de lagere school is in het com plex ook een kleuterschool opge nomen. men, om de opening van de school mee te maken. Burge meester Roelfsema hield zich tijdens de openingstoespraak Donderdag a.s. dus morgenavond, wordt in de kleine zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven de jaarvergadering van de Ned. Ver tot - bescherming van dieren afd. Schie- bezig met de taak van de-dz^ge- gehouden. Er heeft een bestuurs- re school. - verkiezing plaats, waarbij aan de beurt „Die taak heeft vele aspecten. Al- van aftreden zijn de heer H. Willems PROPAGANDA cretaresse mevr. C. Bijloo-Kikkert Burg. van Haarenlaan 855, tel. 261500. Het gironummer van de vereniging is 216407 t.n.v. de pen ningmeester, de heer A. Bronwas ser. Dit ter aanmoediging. Ie zijden van het menselijk leven en beleven worden hier belicht. De lagere school is de eenvoudig ste opvoedingssituatie waarbij het kind in aanraking komt met onze cultuurschat. Elke school moet hoog grijpen, want het gaat im mers om een ideaal." In zijn toe spraak ging de heer Roelfsema ook in op de betekenis van de pause lijke encycliek „Populorum Pro- gressio." Hij bracht de inhoud niervan in verband met de lagere school. Bij de expressievakken op de scho len zag de burgemeester een stij gende lijn, in verband met de sti mulerende werking van de door de gemeente georganiseerde wedstrij den. Vervolgens trad de heer Gehrels naar voren. Hij vond het een eer en een onderscheiding dat deze school naar hem genoemd was. Hij wees op de mu zikale vorming van het kind. Hij zei dit een belangrijk punt te vinden uit de totale opvoeding. Wel constateer de hij een neergaande lijn van Beveren, voorzitter en mevrouw A. G. Kapel-Boulonois, 2de secretares se. Beiden stellen zich echter her kiesbaar, terwijl in een nog openstaan de bestuursfunktie wordt voorgesteld de heer A. Stip. Het jaarverslag begint met een woord ter nagedachtenis aan de heer J. E. T. Langeler, dierenarts en een zestal jaren een grote steun voor de vereniging geweest. De zorg voor de zwerfdieren heeft het gemeentebestuur in het afgelopen De opbrengst van de jaarlijkse collecte bedroeg 4344.12,De ca deaustand op de Koemarkt op 9 oktober 1966 werd een groot suc ces. Niet aileen omdat er voor ruim 600,aan artikelen werd verkocht, maar er werd bovendien via een geluidsinstallatie propagan da gemaakt voor het werk van de Dierenbescherming. Dit jaar zal de collecte van 2 t/m 7 oktober in on ze stad worden gehouden. Die jaar overgedragen aan de vereni- week, maar speciaal zaterdag, 7 ging tegen vergoeding per dienst verrichting. De „zgn. gasklok" voor het afmaken van dieren is door de komst van het aardgas afgeschaft. Zij worden nu d.m.v. een injectie gedood. NIEUWBOUWPLANNEN oktober zal geheel in het teken staan van het nieuw te bouwen dierenhuis. OP SPREEKUUR De dierenarts J. Voogt heeft iedere woensdagmiddag van 3 tot half 4 spreekuur. Aardig is te vermelden dat in het verslagjaar totaal 190 dieren werden behandeld, w.o. 112 honden, 65 katten, 4 kippen, 1 muis 3 duiven, 2 marmotten, 2 papegaai en en 1 parkiet. Maar liefst 148 Per 1 september j.l. is het asiel na een grondige opknapbeurt, weer heropend. Beheerster hiervan is mej. W. Lodders. Als voorzit ter van de Commissie Nieuwbouw r „Ik ben echter blij, 'dat er nog is benoemd de heer M. Heeromahonden werden in het Dierente" steeds idealisme bestaat. te Schiedam. Met een program- huis, St. Annazusterstraat 47 op- Dat zien we tijdens onze cursus- ma van eisen is aan de gemeente genomen. Hiervan werden 100 af- sen aan onderwijzers. Ieder jaar om een stuk grond gevraagd, waar- gestaan door de eigenaars en wa- weer behalen er weer meer onder- op het nieuwe asyl kan worden ren er 48 zwerfhonden. Daarvan wijzers het Gehrelsdiploma." Bij gebouwd. Men hoopt dat deze het muziekonderricht op de lagere nieuwbouwplannen verwezenlijkt school gaat het volgens de heer kunnen worden. Gehrels om muziekbegrip, om mu- ziekbeluisteren en om muziek be oefenen. Tezamen betekent dat vol HET DUIZENDSTE LID gens hem rijkdom. De heer Lemmens sprak namens jn vergelijking met vorig jaar is de inspectie voor de lichamelijke j^j. aanjaj leden met 18 toegeno- opvoeding. Hij feliciteerde het men bedraagt nu 736. Door schoolhoofd met de prachtige gvm- de tijdelijke sluiting van het die- nastiekzaal, en hoopte dat er in rentehuis konden er naar buiten werden er 13 teruggehaald door de eigenaar, terwijl voor een aan tal een nieuw tehuis werd gevon den. Tijdelijk verzorgd werden enige vogels, marmotten en een wild konijntje. In pension zijn ge weest 37 honden en 38 katten. „ONS GENOEGEN West" houdt op vrijdag 12 mei. a.s. een groot klaverjasconcours in het Volksgebouw, Tuinlaan 50, de toekomst goed gebruik van ge- wejnjg aktiviteiten worden ontwik- alhier. Er zal worden gekaart om maakt zou worden. Dr. Kuy uit resultaat niet on- koppel- en extra prijzen. Het in- Kethel wees op het belang van de genoe^d kall worden. M schrijfgeld bedraagt 1,25 per per- regcl „vom Kmde aus hoopt men dit iaar het duizend- soon- Inschrijvingen te richten aan Het hoofd vandeGeitrelsschool, ^fdZ te schr^jven Menkan het secretariaat. W. Sg_Schewe jr, de heer Van Praag, sloot de rij sprekers. De betogen van alle voor- zich hiervoor opgeven bij de se- Warande 81a, tel. 264215. Te koop: lange witte Te koop: kolenkist bruidsjapon met toebeho- (uitneembaar) afm. 1.25x ren. Mevr. Boot, Lekstr. lxl mtr.; weckketel en nr. 42 B. flessen; gitaar; 2 rugzak- ken; 2 khakibroeken. Te koop: Morris 1100 St. Liduinastraat 75b. Vlaardingerdijk 232, telef 265880. jlTe koop gevraagd: een meisjesfiets, leeftijd 67 jaar. Toon Verhey- straat 95, (des avonds), Groenoord. Wegens omstandighe den te koop: Renault Dau- phine I960, gereviseerde motor met radio, prijs 1150,—. M. Gal, Brede Marktsteeg nr. 1. Te koop: trein emplace ment, Fleischmann Jouef op groot plateau met toe behoren, 2 loc en 2 trafo's ruilen voor bungalowtent in goede staat, van Hogendorpstraat 61. Gevraagd: aank. ver koopster. 't Getouw, Lan ge Kerkstraat 34, Telefoon 26 53 35. Attentie Loop. en sloop-auto's te koop ge vraagd. Ook 's avonds. Telefoon 26 89 54. Woningruil: vrij bene den en bovenhuis bev. 5 kamers, 2 w.c.'s, kelder loods en tuin, gelegen Hillegersberg bij Rozen- laan, huur 83,55 p.w Ruilen voor 2 of 3 kamer- Ruime 4 kamerwoning 'flat of nieuwe kleine wo- hoekhuis, 4e woonlaag in ning, huur plm. 100, Nieuwland, huur 95,—p tot ƒ125,per maand maand, uitzicht, ruilen voor andere woning in Schiedam of omgeving, van Hogendorpstraat 61. Schiedam of Westen. Br Akkerwindestraat 13a, of telefoon 228773. Te koop: Fiat 1400, in Te koop: Peugeot 403 goede staat met belasting 1962; Opel Rekord 1960; kaart tot 15 juni, van par 5-pers. bungalowtent met ticulier 650,Proefrit b.b.h. of te huur; Etna- toegestaan. Telefoon tot haard, zelfvuller. 6 uur: 255808. Van Hogendorpstraat 30. Wegens ziekte aange Aangeboden: wijnrode boden een Taunus 17 M kinderwagen, hoog model Super, 29000 km. gelopen, bedje plus sierkussen, zo Verkeert in uitstekende goed als nieuw. Ouddorpsestraat 29b. staat. Geen buitenslaper Tel. 010—268877. Dekker en Reith, hoek Hogenbanweg, Dr. Zamen- hofstraat, Tel. 15 87 54, na 6 uur 25 22 42. Gasver- warming, reparatie en service-afd. Gevraagd: nette jörige- dame voor de vleeswaren- afdeling. Aanmelden: de Spar Super Markt, Schie- damseweg 41 H, Kethel, Tel. 267723. SPORT De belangrijkste wedstrijd die zondag door een Schiedamse club werd ge speeld, was natuurlijk de beslissings wedstrijd, die het stoere Martinit op het CW-terrein tegen Gelukvogels moest spelen. Een kleine duizend toe schouwers waaronder veei Schie damse supporters waren er getuige van hoe moedig Martinit streed, maar ook hoe de rood-witten er niet in slaagden de keeper van Gelukvogels te passeren. Gelukvogels scoorde kort voor de rust het enige doelpunt, zodat Martinit zal moeten degraderen naar de Ie klas van de afd. Rotterdam, van waaruit de rood-witten natuurlijk zo spoedig mogelijk weer wilden pro moveren. Op 16 juni 1968 bestaat Mar tinit namelijk veertig jaar en vanzelf sprekend willen de spelers het bestuur dan een kampioenschap als cadeau geven. Toch nog complimenten voor de rood-witten, die een fraaie eind sprint hadden dit seizoen, die helaas niet met het behoud van het 4de klas- serschap beloond werd. Hermes DVS moest ondervin den, dat Veendam wat graag wil promoveren, zodat de 3-0 neder laag van de Schiedammers wel te verklaren is. SW 2 hield PSV 2 er met 2-0 onder en is nu uitgespeeld met 20 punten uit 30 wedstrijden. De SW-jeugd speelde 2-2 tegen Fortuna '54-jeugd en ook hier zijn de rood-groenen uitgespeeld en wel met 25 punten uit 30 wedstrijden. I# PPSC sloot de competitie af met een 4-2 nederlaag tegen Rijs- oord. A.s. maandag: SW DHC, HVC Hermes DVS en de beker wedstrijd SVDPW DHS. De toto-voorspellingen voor het Pinksterweekeinde: 1-1-1-1-3-3-1-2-1- 2-3-3-3. Zondag organiseert SVDPW het traditionele D. C. v. Gend-toernooi, waarvan de eerste prijs in handen is van Poortugaal, nadat SVDPW in 1964 en 1965 met de hoofdprijs naar huis ging. Van half tien tot half vijf wordt er op twee velden gespeeld en belangstellenden zijn bij dit juniortoernooi zeer wel kom. De prijsuitreiking vindt plaats in de kantine en wel om half vijf. Deelnemende clubs (naast SVDPW) zijn: Poortugaal, NADO V., ASB en TSB. Tweede Pinksterdag u weet al wat we gaan schrijven het toernooi van Excelsior '20. Ook iiier is iedereen welkom, zowel va ders als moeders, zowel broers als zusters. Dinsdag 30 mei houdt Ursus de jaarvergadering. Een andere datum dus als aanvankelijk was gepland. ,,Lee-up" is het orgaan van Ju- ven tus en de nieuwe redaktie hoopt er met medewerking van alle leden iets goeds van te ma ken. Juventus (basketball) is in tussen kampioen geworden en wel met de fraaie cijfers van 15 ge speeld, 14 gewonnen en 1 verloren. Op 13 mei volgt de laatste wed strijd tegen Taveno in Utrecht. Op 27 mei wordt in het Wijkcentrum Nieuwland een kampioensfeest ge vierd. Zaterdag, zondag' en maandag a.s. kunnen de liefhebbers van handballen terecht bij DWS, waar op verschillende velden een drie daags handbaltoernooi wordt ge houden, met als inzet de „Rijn- mondwisselprijs". De honkballers zijn weer in het veld geweest en zie hier de resultaten van onze clubs: Schie dam Lijnden 4-4, DHS DSS 13-9 en Schiedam 2 Giants 2 3-0. Juliana heeft voor de derde maal in dit seizoen de kampioensvlag in top laten gaan. Nu werd het eerste meis jesteam kampioen, nadat Heren 2 en 3 reeds voorgingen. Met 15-3, 15-2 en 15-4 werd het gevreesde AMVJ-a op overtuigende wijze verslagen, waarvoor een felicitatie wel op zijn plaats is. Op 20 mei speelt Heren 2 promotie wedstrijden in Breda, waarbij twee van de zes deelnemende clubs promoveren. Dat wordt dus een zware opgave. DE TRUCK met oplegger van „De Nederlandse Padvinders" voorstellende de drie takken: land, zee en luchtverken- nen verwierf ten onrecjhte de eer ste prijs als deelname van „De Schiedamse Watercouts". De wa gen was een inzending van vier groepen nl. De Waterscouts, De Trekvogels, Burgemeester v. Haa- ren en „De Schakel". Ere wie ere toekomt. 1 Een werkster gevraagd voor een dag of twee halve dagen per week. Telefoon 26 83 92. Te koop: meisjesfiets Te koop: Opel Record leeftijd 12 jaar. 1957, uiterste prijs 450,- Verleg, Burg. van Haaren- Kor Kuilerstraat 4, laan 1049, Tel. 261085. Schiedam. r-: Klem vrij huis te koop Jonge graskaas volvet Koopsom 7000,—Brie- smaakt als room, slechts 40 cent per 100 gram. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. ven onder nr. van dit blad. 07048, bui'. Verse Hollandse room boter, puur natuur slechts Te koop: een ras poedel 1jaar oud. Telefoon 260272. 1,52 per pakje. Export Wegens aanschaf su- kwaliteit. per 8 te koop: filmcamera Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. zoomlens ingebouwde be lichtingsmeter Fix Focus 1.8. Zomertijd is slatijd Romein, Frans Halsplein dus ook tijd voor slasaus li 49a, Schiedam. Grote gezinsfles slechts j1 98 cent. Gewone fles 69 Te ruil: zonnige 2 ka cent. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Speciale aanbieding: Tubes mayonaise, extra groot van 1,15 voor slechts 89 cent. Voor sla en slaatjes. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. merwomng Nw. Maasstr huur ƒ7,10 (beneden), ge schikt voor bejaarden. Ge vraagd: grotere woning Brieven onder nr. 07061 bur. van dit blad. Te koop Alpen Kreuzer vouwcaravan, slechts één seizoen gebruikt. Telefoon 269876. Na 18 uur 264674. Een nuttig ding zo'n afwaskwast, maar wat zou u hem niet graag weg gooien! Oi wast u zelf graag af? Of uw man? Of uw kinderen? Een afwas-automaat is toch veel gemakkelijker! Eén druk op de knop en al het serviesgoed, glaswerk en bestek wordt automatisch schoon ge wassen en gedroogd. Een uitkomst! Dat merkt u minstens 3 keer op een dag, vooral 's avonds. Dan kunt u na het eten gezellig een kopje koffie drinken met uw gezin. Dan hoeft u uw gasten niet meer alleen te laten En 's nachts na een feestjeweet u nog? Echt, een Miele afwasautomaat is een dagelijks terugkerende vreugdel Geen ruwe handen meer, steeds een opgeruimde keuken en meer tijd voor prettige en nuttiger dingen. Nooit meer een aanrecht vol met vuile borden, glazen en kopjes. U zet ze zo van tafel in de machine. Pas als de machine vol is, laat u hem afwassen. Economisch! Weet u een ander apparaat dat uw taak als huisvrouw op een zo aangename wijze verlicht! Praat er eens met uw man overwie weet! Maar voor u er toe overgaat eerst goede betrouwbare inlichtingen in winnen. Dat is heel belangrijk. En u doet dat natuurlijk bij een ver trouwde zaak. Van Woerkom is zo'n vertrouwde zaak. Sedert vele jaren gespecialiseerd in installaties op elektrisch huishoudelijk gebied. Wist u dat Miele reeds in 1929 een afwasmachine fabriceerde? Het is dan ook niet te verwonderen, dat Miele een zo perfekte afwasautomaat heeft gekonstrueerd. Een superieur sproeisvsteem, een geheel roestvrij stalen spoelruimte en een uitermate eenvoudige bediening! Dankzij de praktische afmetingen van de Miele afwasmachines en om dat zowel serviesgoed als reinigingsmiddel aan de voorzijde in de ma chine worden gedaan, zijn deze bijzonder geschikt om ingebouwd te worden in de moderne keuken. Loop gerust eens binnen bij van Woerkom aan de Oranjestraat 13 of bel 26 56 73. Zonder enige verplichting willen wij gaarne bij u thuis advi seren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 13