liet nieuwe Reparaties: een wenkend perspectief voor Wilton IdlPVLERKl Over Let iciar da t wdó Nieuw Dok 8 TROUWEN MOEDERDAG voor moeder Verschijnt woensdag en vri|dag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Vorig jaar 108 miljoen in de loonzakjes Reparaties Opdrachten De fusie Personeel Loonzakjes Concurrentie ht.v. defect bel RADIO „ACTIEF" Foto B. v. d. Mast Juwelier- jUfedelsteenkundige tr oen dag om te tonen dat moeder GOUD JAMIN 18e JAARGANG 1 WOENSDAG 10 MEI 1967 Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Sck"ïdam (C. J van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 lnzendtermi|n advertenties dinsdag en- donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Riiswijk met de rond deze sleden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Uit het met fraaie (ook ge kleurde) foto's verluchte jaar verslag Wilton Fijenoord- Bronswerk N.V., lezen we, dat het jaar 1966 een jaar was met eeji goede werkbezetting en bevredigende ontwikkeling van de tot het concern beho rende ondernemingen. De stij ging van de loonkosten, de krapte op de geld- en kapitaal markt en de teruglopende con junctuur waren faktoren, die elk naar hun aard noopten tot het treffen van maatregelen om de gevolgen zoveel moge lijk te beperken. Men acht van grote betekenis dat deze gevolgen in de bedrij ven met handhaving van de werkgelegenheid voor een be- - langrijk deel konden worden opgevangen. Veel aandacht werd besteed aan nieuwe akti- viteiten, resp. aan het tot ont wikkeling brengen daarvan. Men meent, dat het voor de toekomst van groot belang is, dat in deze richting wordt voortgegaan. Omdat hierdoor de basis van het concern kan worden verbreed en de renta biliteit zal kunnen toenemen. Er vond een zekere verschuiving van nieuwbouw naar reparatie plaats door de werkbezetting, die evenals in voorgaande jaren, op een gunstig peil konden worden gehandhaafd. Dok 8 werd door ve le reders in binnen- en buitenland als een welkome verbetering en uitbreiding van de reparatie-facili teiten in het havengebied van Rot terdam op prijs gesteld. In totaal werden 976 (1011) zeeschepen ge repareerd, waarvan er 845 (84) voor buitenlandse rekening waren. In de dokken werden 349 (344) schepen opgenomen, metende 4145000 (399800) brt. met 2113 (1778) dokdagen. Op de dwarshel- ling werden 9 (15) zeeschepen en 83 (81) rivierschepen gerepareerd. Met in totaal 724 (648) hellingda- gen. De omzet van deze werkzaam heden was voor buitenlandse reke ning. Hierbij werden 36 (33) na tionaliteiten vertegenwoordigd. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1965... Hr. Ms. „Tonijn", de door deze werf gebouwde onderzeeboot, werd aan het Ministerie van Defen sie (Marine) overgedragen. In op dracht van Shell Tankers N.V. werd het motortankschip „Diade- ma" metende 63400 ton dw. aan de rederij opgeleverd. Het booreiland Transworld Rig 58 werd met as sistentie van de werf door de bouwmeesters, Combinatie Bouw Kerr-McGee geassembleerd en ver trok naar Nigeria. Een tweede zee waardig ponton, bestemd voor Willemstad (Curasao) (Brown en Root-Heerema) werd na een korte bouwtijd afgeleverd. Aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en aan de Dok- en Werfmij. W.F. N.V. werd door Texaco Panama Inc. opdracht gegeven voor de bouw van een drietal, resp. twee en een speciale, tankschepen van 2200 ton dw. per schip en met een turbinevermogen van 15500 pk. Zij zullen worden in gericht voor het vervoer van meer dere olieprodukten. Het midden ponton met een deel van het ac- commodatiedekhuid en het heli- copterdek van een door de N.V. Ind. Handelscombinatie Holland (I.H.C.) gecontracteerd zelfwer kend booreiland bestemd voor de Sowjet-Unie zal door W.F. worden vervaardigd. De samenbouw van het booreiland zal in één van deze Schiedamse dokken geschieden. Al met al een goed jaar voor Wilton-F ijenoord- Bronswerk N.V. Met de nog kers verse herinnering aan het jubileum van de heer ir. B. Wilton op 1 april jl. op grandiose wijze ge vierd. moederdag ft mei Een nieuwe achtersteven, geheel machinefabriek bewerkt, werd aangebr De werkgemeenschappen Wilton-Fije- noord en Bronswerk-Fijenoord ontwik kelden zich op vele punten overeen komstig de bij de fusie gestelde ver wachtingen. De deversificatie van pro- dukten werd belangrijk uitgebreid, waardoor tevens een groot deel van de produkten in eigen bedrijven kon wor den vervaardigd. Het rapport van de Commissie Nederlandse Scheepsbouw 1965, dat ook in het buitenland sterk de aandacht trok, bevat een aantal elementen, die een basis kunnen zijn voor een verbetering van de huidige situatie in de nieuwbouw-sector. Aan het einde van het jaar be droeg het aantal werknemers van het concern ca. 8600. De perso- neelsvoorziening vroeg voortdu rend de aandacht. Aan goede vak lieden bestaat op alle niveaus een blijvende behoefte. Een kleine stij ging tot 318 leerlingen vertoonde de bezetting der bedrijfsscholen. Een Bemetel-diploma verwierven 112 leerlingen. Er is dikwijls „ge toast" in 1966, nl. t.g.v. twee werk nemers met een „gouden jubi leum 35 met een 40-jarig en maar liefst 216 met een koperen dienstverband. Een „vijftienjarig" herdachten zes vrouwelijke leden van het personeel. Ingevolge de afspraken welke door partijen bij de vaststelling der C.A.O.'s in de metaalindustrie zijn gemaakt, werden gedurende 1966 de lonen en salarissen met 5.75°-o verhoogd. De loonkosten ste gen mede als gevolg van de ver hoging sociale lasten met 9.5°o, waardoor het totale bedrag van betaalde lonen, salarissen en ove rige personeelskosten ruim 108.000.000,beliep. Voor het personeel van de grote werf maat schappijen kwam in het kader van de fusie een gezamenlijke winst delingsregeling tot stand. Regelmatig overleg werd in de eigen smederij vervaardigd en in de in het S.S. Teresa. Ondernemingsraad gepleegd en het streven blijft erop gericht de verkregen goede interne samen werking te bevorderen. Omdat daarmede aller belang slechts wordt gediend... Als gevolg van het besluit van de N.V. Grofsmederij te Leiden, Werkspoor Amsterdam N.V. en de Dok- en Werfmaatschappij Wil- ton-Fijenoord N.V. om de produk- tie van hun smederijen te bunde len, werd door voornoemde maat schappijen een nieuwe onderne ming opgericht met de naam „Verenigde Grofsmederijen N.V." Op een van Werkspoor Amster dam gehuurd terrein wordt het be drijf van de nieuwe vennootschap uitgevoerd. De deelname in Lis- nave, Estaleiros Navais de Liboa S.A.R.L. te Lissabon werd ingevol ge de bestaande overeenkomst ver groot, doch de procentuele deel name in het geplaatste kapitaal werd echter niet gewijzigd. In juni a s. zal de eerste fase van de bouw van de werf worden voltooid... Prins Bernhard bracht op 21 juni 1966 een bezoek aan de werf en stelde „Dok 8" (in de stromende regen) in gebruik. Dit dok, waar in schepen kunnen worden opge nomen met een draagvermogen van ruim 150.000 ton, vergde aan totale bouwkosten een bedrag van ongeveer 52 miljoen gulden. „Begin 1967 was de werkbezetting minder gelijkmatig dar. in het ver slagjaar" lezen we verder. Maar men verwacht echter dat in de res terende periode van dit jaar een beter evenwicht zal worden be reikt. Vele bedrijven ondervonden een verscherpte concurrentie, ter wijl de loonkosten nog steeds stij gen. Men ziet de toekomst echter niet somber in. Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken ZIE PAG. 3 3 waard is si geel een persoonlijk cadeau aan haar een geschenk in ZILVER ot PLEET 'n SIERAAD of gg HORLOGE, keuze in overvloed en in een prijs die U past =1ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM IF

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1