f/sm a\forppJH7Men Feest van de H. Hartkerk ZWEMMEN MET „VLEUGELS" sluraerliike Vissen voor de „Centenpot Schiedamse Notities Schiedamse Notities DE S.G. ALS BEMIDDELAAR Receptie Toekomst M—j i rEMEENTE SCHIEDA MODERNE MEISJES LEERLING VERPLEEGSTERS Wilt U er meer van weten? HET MEUWE STADSBLAD - PAG. 11 - WOENSDAG 31 MEI 1967 We hebben weer geen kind aan de mannen...! Ze zijn op zaterdag en zondag onvindbaar. Gewapend met werphengel en de hele troep trek ken ze er in het holst van de nacht op uit. Ons visioenen latend van niet te tillen karpers, brasems en snoeken. We houden de pan met de fles slaolie startklaar. Zo zijn wij nu eenmaal, mannen! Zondag, 4 juni a.s. is het echter een heel bijzorulere dag. Dan hoop ik, dat iedereen zich heeft laten inschrij ven voor het traditionele viscon- cours, georganiseerd door de vis vereniging ,JDe Club van Vijftig". Iedereen (ze komen uit het ge hele land vandaan!) gezellig schouder aan schouder vissen in de Boezem. Niet omdat ik zo graag mannen de deur (de zondagse dan!) uitwerk, maar louter en al leen omdat dit vispartijtje voor een nobel doel is. En wel voor de Rotterdamse Blinden van de Cen tenvereniging voor Blinden „S.O.S." We gaan nu niet sentimenteel doen Zoals u zich misschien nog wel herinnert, heeft de S.G. verleden jaar bemiddeld tussen haar dona teurs en de Rotterdamse Kunst stichting inzake het verkrijgen van goedkope abonnementen. Ook dit jaar zal de S.G. zijn dien sten weer verlenen. Dit jaar is er de gelegenheid voor iedere Schie dammer om deze goedkope abon nementen te verkrijgen. De dona teurs en de leden van De Vrien den van het Stedelijk museum, Toonkunst, de Cefa, de Nivon, de Filmkring en de Ver. Oost en West kunnen kosteloos van de bemidde ling gebruik maken. Zij die niet tot bovenstaande verenigingen be horen, betalen per abonnement 1,administratiekosten. In het programmaboekje „Oog en Oor" zijn de mogelijkheden aangegeven. De donateurs van de S.G. krijgen het programma thuisgestuurd. Voor de Schiedammers die er be langstelling voor hebben is een programmaboekje op het S.G./ WV-bureau verkrijgbaar. We weten alleen dat vissen voor deze „Centenpot" goed vissen is. De Club van 50 zou ik in het wil de weg hiervoor willen onderschei den.! Want het ziet ernaar uit, dat het een uitstekend concours gaat wor den. Met een keur van aantrek kelijke en doelmatige prijzen. Maar ook met een persoonlijke en een verenigingsbeker. Toe maar mannen! De hengels extra nageke ken eri de telefoon gepakt. Je kan je nog aanmelden bij de organi satoren hiervan de heren M. J. de Raadt, Korte Kade 96c, Rotterdam tel. 12.11.31, Gé Eikelenboom, ca fé „De Kralingse Hoek" (het club lokaal van de „Club van 50". Wat zullen dMr sterke verhalen opge dist worden!) tel. 12.42.08, Goud- serijweg 50. Het inschrijfgeld be draagt f 2£0 p.p. Er zal na de opening door de t.v. burgemeester bijgestaan door „Bromsnor" tweemaal een uur ge vist worden. Met verschillende at tracties aan de waterkant, o.a. het uitdelen van gratis consumpties en versnaperingen, waaraan vele grote bedrijven hun medewerking verlenen. Góede vangst, mannen! En... als je niets aan je hengel kan krijgen, slechts deze troost: je zat er fijn en goed verzorgd t.b.v. die „Centenpot". Ik hoop dat die met een welgevulde buik over handigd kan worden. Ik hoor dat allemaal nog wel! MIEKE Vandaag ia tiat dubbele feest van de H. Hartkerk in Schiedam-Zuid met een bloemenhulde van de kinderen afge sloten. De gehele maand is het feest geweest met ?ls hoogtepunt de plech tige Latijnse Hoogmis op zondag, 28 mei, waarbij als celebranten fungeer den mgr. M. Jansen, bisschop van Rotterdam, emeritus-pastoor Th. Vis, pastoor W. Blok en mgr. H. Roosen, directeur van het Ziekenapostolaat- Het kerkkoor was op deze morgen versterkt met dat van de H. Geest kerk te Vlaardingen, organiste mej. T. de Bruin en het geheel o.l.v. H. Go- vaart. De vaste gezangen van de mis wa ren uit ,!be Missa Brevis" in D Dur van W. A. Mozart, sopraan-so lo mevrouw A. Govaart moeder van de organist, alten de dames v.d. Avoird en Oomen, bas en tenor de heren Heinsbroek en Harten dorp. Tot slot het .Alleluia" van Handel, waarvoor men terecht en misschien ongebruikelijk in een kerk, spontaan de handen op el kaar bracht... In zijn toespraak memoreerde mgr. Jansen het feit, dat hij tien jaar geleden ook hier in deze kerk stond. Toen t.g.v. het veertigjarig bestaan. Spr. bracht hulde aan de onderlinge verstandhouding in de ze wijk van Schiedam en betrok zijn gelukwens in het Evangelie van deze zondag. GEBOREN Adriana J. d.v. L. A. de Borst en P L. F. van den Brand; Anna F. d.v. J. M. H. van der Windt en M. Ilmer- Wilhelmina d.v. J. M. H. van der Windt en M. Ilmer; Jolan- da d.v. J. Vredebregt en J. J. E. Don; Petra J. d.v. A. M. HerSbach en J. Hoefman; Adriana L. d.v. C. J. van Gerven en J. C. de Ruijter; Cornelia P. d.v. L. Buitenhuis en M. A. Lanser; Richard z.v. F. H. Flipse en J. Vlaardingerbroek; Isa bella d.v. F. H. Filips en J. Vlaar dingerbroek; Petronella M. d.v. H. M. A. Meijer en M. C. Niël; Menno z.v. J. de Waard en Y. Siljee. ONDERTROUWD M J. Elderkamp, 22 jr. en N. Middendorp, 23 jr.; H. Fieggen, 18 jr. en K. J. Burggraaf, 17 jr.; D. van den Heuvel, 21 jr. en M. W. E. Blomsteel, 20 jr.; H. C. Huiskens, 27 jr. en J. W. van der Meij, 22 jr.; W A. M. Kester, 27 jr. en C. P. M. Olsthoorn, 22 jr.; E. Kraus Torres, 24 jr. en B. M. J. Kerssen, 20 jr.; O. van Lent, 20 jr. en J. M. Brom, 18 jr.; J. C. M. van Lieshout, 27 jr. en F. S. Broeders, 23 jr.; M. Mak, 19 jr. en J. Hendriks, 17 jr.; W. E. Sorber, 20 jr. en M. T. van Geerenstein, 18 jr.; A. A. J. M. Wil- kensen M. E. J. Hoekstra, 22 jr.; J. Winter, 19 jr. en M. Pak, 17 jr. GEHUWD H. van der Eerden, 32 jr. en A. M. Meyer, 25 jr.; M. L. de Bruijn, 48 jr. en L. van der Linden, 41 jr.; N. Pluister, 21 jr. en H. J. Bos, 20 jr.; G. L. van Driel, 23 jr. en M. T. Peitsman, 20 jr.; H. B. M. G. Etman, 29 jr. en A. M. van de Wa ter, 25 jr.; J. F. van der Wal, 22 jr. en H. A. L. van Adrichem, 19 jr.; M. Pijnacker, 23 jr. en M. G. Oran je, 21 jr.; J. C. Versprille, 25 jr. en J. J. Witter, 24 jr.; E. C. L. J. de Heer, 28 jr. en E .W. Hilgersom, 19 jr. OVERLEDEN J. Groen, 08 jr., echtg. van S. van Loenen. Om 1 uur kwam men in de zaal van Metro-Zuid bijeen, waar na zang van het kerkkoor oudburge meester mr. J. W. Peek oude her inneringen bij de bouw van deze „Gorzenkerk" ophaalde. Een bouw, die bepaald niet over rozen is ge gaan en die mogelijk werd ge maakt door giften en legaten van o.a. mej. v.d. Burg in 1917 met een bedrag van 10.000 en in dat zelfde jaar een legaat van pastoor v.d. Burg: 20.000. Families die het enigszins konden betalen, wer den zwaar belast. Maar op Drie koningen 1927 droeg de Deken Schraag de eerste H. Mis op. Vijf jaar later bleek de kerk te scheu ren. In 1950 kwam met een ge weldige klap de voor-muur naar beneden. En in 1953 de waters nood. Nu houdt men het hart vast voor de achterkant bij de bouw m EEN GRANDIOOS succes voor Gusto's Muziekvereni ging alhier! Op het Nationaal Mu ziekconcours, dat op zaterdag, 27 mei jl. te Papendrecht werd gehou den onder auspiciën van de Alg. Ned. Unie van Muziekverenigingen, wist Gusto's Muziekvereniging met een totaal van 297 punten in de Ere-afdeling beslag te leggen op de eerste prijs. Daarbij werd het verplichte werk Gianina e Berna- done met 146 punten bekroond en het vrije werk „La chambre des Enfants" met 1511/2 punten. In 1966 werd op het concours te Schagen een eerste prijs behaald met 288 punten. Met het resultaat van 27 mei 1967 promoveert Gusto's Mu ziekvereniging nu naar de Sup-afd. Harmonie. Waarmede wij dirigent Beerd Boerman, adjudant-hoboïst der Koninklijke Militaire Kapel én zijn mannen van harte geluk wen sen. van de Deltadijk... De noodkerk van jaren her was zondag te zien! Uitgevoerd in 5200 lucifers, tijds duur 59 uur en werk van Frans Pinkse. Waarvoor ons compliment. Heel goed was de declamatie van mevrouw G. Oomen-Broeren: „De wederkomst des Heren", een ge dicht van Michel van der Plas. Martien van Ingen en Gerard de Leede achter een schaakbord, daarbij op- en aanmerkingen lan cerend via advertenties uit... Het Nieuwe Stadsblad! Heel raak ge typeerd de verschillende verande ringen in de kerk. Dan het zotte liedje als twee misdienaars „Het einde". Met als toekomstbeeld: twee misdienaressen in mini! Een heren „achttet" met volksliedjes, drummer Jan Magielse en Henk Govaart met populaire wijsjes be tekende het einde van deze origi nele receptie. Gisteravond gevolgd door een tweede feestavond, nu bestemd voor vrijgezellen en ge huwden rond de 30 jaar. Daarbij werd ook de uitslag van de foto wedstrijd bekend gemaakt. LIEFHEBBERS voor de 23e Koningin Wilhelmina Mars kunnen zich tot en met van avond opgeven aan de Mozartlaan 41 en bij de heren M. Faasse en Ph. van Oordt, resp. Groenelaan 50n en Van Oldenbarneveldtstraat 79 tot en met donderdagavond, 1 juni a.s. Daarna is inschrijving uitsluitend aan de start mogelijk. Tot nu toe hebben zich reeds meer dan 2200 deelnemers opgegeven. DENKTU aan de „Teach-in", die vanavond n.a.v. de encycliek „Populorum Progressia" vanavond in Musis Sa crum wordt gehouden? Aanvang: 8 uur. Hoe belangrijk het is, dat iedereen in ons waterrijke land kan zwem men is meer dan eens bewezen. De kinderen krijgen les van school uit, echter nog niet alle klassen. Gelukkig zijn velen van hen lid van een vereniging en worden zij op deze manier de kunst machtig het hoofd boven water te houdenOnze fotograaf Ton den Haan maakte deze foto van kinderen in het Sportfondsenbad, voorzien van „vleu gels". Iets heel nieuws en voor iedereen bij de kassa verkrijgbaar a f 6,95 per stuk. Het geeft de kinderen, zelfs de kleuters, vertrouwen en dat is al heel wat waard. Voorlopig in de kleur geel te verkrijgen. Wellicht een aanmoediging voor alle Schiedammertjes, om nu te leren zwemmen! Op deze foto ziet u hoe die vleugels werken. Moge lijk zullen zij de zwemlessen bevorderen en daar gaat het tenslotte om! DE LEIDSTERS van de Nederlandse Gidsenbewe- ging in Zuid-Holland zullen op 3 en 4 juni a.s. hiun twee-jaarlijkse „Dachvaart" vieren onder het mot to D '67. Het uitgebreide program ma vermeldt een „zingening", een café chantant/avondfilmvoorstel- ling en op zondag: eucharistie viering, ateliers, informele en for mele sluiting D '67. „ONDERONS" de Schiedamse H.B.S.-vereniging houdt op zaterdag, 10 juni a.s. haar laatste dansavond van dit sei zoen. Natuurlijk is iedereen daar bij vertegenwoordigd, omdat er maar liefst twee beatgroepen te beluisteren en de „bedansen" zijn. En wel „The Key" en „Just us". We zullen er u nog bijtijds aan herinneren, maar houdt alvast de ze datum vrij. In Musis Sacrum, aanvang: 8 uur. i« VOOR 5 juni a.s. moeten de leden van de K.N.N.V., afd. Vlaardingen/Schie- dam zich opgeven als zij interesse hebben voor de excursie, die men onder leiding van de heer J. B. M. Frencken op zondag, 11 juni a.s. hoopt te houden. Met bestemming: Huizen. Een heel interessante ex cursie langs de IJsselkust vanaf de Huizerpier. In Oud-Naarden wordt bij een kopje koffie gele genheid gegeven de lunch te ver orberen, waarna men een leerzame wandeling gaat maken en zoutre- licten, duinflora, rietmoerassen met o.a. heemst, moerasmelkdis- tel, moeraskruiskruid, elf soorten carex, heelblaadjes, kattedoorn enz. enz. zal ontdekken. De kosten voor deze da,g bedragen ƒ7,50 p.p. Het adres van de penningmeester Gewest Zuid-West K.N.N.V. is: Rott.dijk 277b, alhier, gironummer 672621... Heden heeft God tot Zich genomen, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder ANTONIA WILHELMINA DEN HOED, geb. BAX, in de ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam: G. DEN HOED Schiedam, 30 Mei 1967 Mesdaglaan 7a Corr.-adres: A. W. den Hoed, v. Oldenbarneveltstraat 45, Schiedam De overledene ligt opgebaard in de rouw- kaber van de Dr. Noletstichting. Bezoek aldaar: Donderdag 1919.30 uur. De bijzetting in het familiegraf op de Alg. Begraafplaats te Schiedam zal plaats hebben vrijdag 2 juni a.s. te 11.45 uur. Vertrek van het woonhuis te 11.15 uur. TOT 31 mei a.s. kunnen leden van het NIVON afd. Schiedam zich opge ven voor de tweede bustocht in dit seizoen op zondag, 4 juni met als doel Haarzuilen en waarschijnlijk de Vinkeveense plassen. Er staat een bezichtiging van het kasteel „De Haar" op het programma, een wandeling door het slotpark en via de mooie Vechtstreek naar de hierboven genoemde plaatsen en Uithoorn, Aalsmeer om tegen de avond via Leymuiden en Alphen Aan de Rijn naar huis terug te keren. Vertrek vanaf het postkan toor om 8 uur. De kosten voor deze dag bedragen 5,50 voor le den, voor hun kinderen tot 14 jaar 3,en voor niet-leden 10, Het secretariaat (gesloten van 7 t/m 25 juni wegens vakantie) is fevestigd aan de Damlaan 242, tel. 68487. die straks graag in een modern ziekenhuis willen werken kunnen 1 september a.s. ge plaatst worden als Voor de opleiding, die 1 september aanvangt is de minimum, eis: ULO-diploma of daaraan gelijkwaardige opleiding; bovendien moeten zij de leeftijd van 17 jaar en 7 maanden be reikt hebben. Jongeren van 1618 jaar, niet tn het bezit van het ULO-diploma, kunnen als aspirant leerling verpleegster opgeleid worden voor het I.V.I.O.-diploma. Dinsdagavond 13 juni a.s. om 8 uur zal de directrice van het GEMEENTE ZIEKEN HUIS het één en ander vertellen over de op leiding, begeleid met dia's. Allen, ook de ouders, zijn hartelijk welkom in het Zusterhuis, ingang Charlotte de Bour bonstraat. Laat Uw hond vakkun dig opmaken zowel trim men als scheren. Poedels naar de laatste coupe ge knipt door ervaren trim- ster. Na telefonische af spraak: 20 00 47. Te koop: jonge Beo met kooi, fluit en begint al te praten. Telefoon 15 27 40. Te koop v. particulier: 2 C.V., 1962, in zeer goede conditie. Vraagpr. 1475,- Tel. 26 01 58, 's avonds na 7 uur. Net jong a.s. echtpaar zoekt inwoning, liefst met eigen kookgelegenheid. Brieven ond. No. 7142 aan bureau van dit blad. Te koop: wasmachine, langzaamwasser met elec- trische wringer en centri-, fuge (4 kg.). Beide in zeer goede staat. Joh. Wester- weelstr. 49, Vlaardingen, (Zuidwijk) na 18.00 uur. Te koop aangeboden: kinderwagen, geheel uit- neembaar, ruit, in prima staat, tegen elk aann. bod. St. Lidumastraat 47 B. Te koop: Austin Seven 1960, prijs 1000. Delfgauwseweg 140. Te koop aangeboden: box met vlonder en kin- derledikantje, samen voor 12.50. Gratis weckflessen J. C. van Markenstr. 95, Telefoon 26 02 81. Te koop: jong hondje. Polderweg 192, Kethel. Fiat met radio, prima banden accu, enz. met verzekering en belasting papieren, ƒ500,—. Bevragen: St. Liduina- straat 27 A. Aangeboden: 4-kamer- flat, riant uitzicht met c.v. Huur 142.p. mnd. Incl. 3e woonlaag te Spijkenisse, wijk Brabant Gevraagd: 3-4-kamerwo- ning Rotterdam of Schie dam. Galama-Larixstr. 4, Spijkenisse, Telef. 01880 4063. Nieuw Inlijsten Thuis uitzoeken. Grote keuze artistieke lijsten. Snelle levering (14 dagen) Halen en brengen C. v. d. Linden, Buiten havenweg 176Je, Schiedam Aangeboden: gemeubi leerde zitkamer m. vaste wastafel en pension. Weekends afwezig, 155,- per maand. Brieven ond. No. 7136 aan het bureau van dit blad. Te koop: in goede staat zijnde Solex met verzeke ring. Vraagprijs ƒ250.—. L. Westphal, Nieuwland- plein 1. Te koop: lx gebruikte bungalowtent (de Wilde Kastanje - Bijenkorf), 5- pers., 2 slaapeabines en 3 grote ramen, aparte in gang, keuken, grondzeil, gekost compleet 750, Gaat weg ƒ500. Donderdag, na 7 uur. Rotterdamsedijk 4 c, Schiedam. Biedt zich aan: werk ster voor de avonduren, bij werkende vrouw of echtpaar of klein kantoor (v.g.g.v.). Tel. 15 88 34. Aangeboden: trekhaak Opel Rekord 1958-1961. Telefoon 268731.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 11