Het nieuwe fit V JAMIN zie onze voordeelaanbieding elders in dit blad TOL-O-MAAT Inworp één munt Twee mannen... twee zaken: S. Houtman en L. Penning Eerste „Nieuwe van Teun JAN VISSER ht.v. defect ?mm dl? VLERK Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) mi ■■min ui («een gewone Firma Pruning Onherkenbaar 89.50 150.- 129.50 175.- ORIGINELE ONDERDELEN UNIQUE-Schiedam bel RADIO „ACTIEF" <ip verloï/ings ringen grote koiiektie MICHELIN X AFA - accu's niet duur wel heerlijk 18e JAARGANG WOENSDAG 31 MEI 1967 Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond de^e steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Twee zaken stonden zaterdag volop in de belangstelling t.g.v. verbouwing en opening; nl. die van de familie Houtman aan de Singel 114-116 en L. Penning op de Dam 24. Twee oude pan den Maar die na de verbouwing aan ruimte en licht gewon nen hebben. Het eerste bezoekje gold de firma Houtman op de Singel. Een zaak, die bijna 50 jaar bestaat en waarbij de heer W. A. Houtman (81) zich een reputatie heeft verworven. Niet alleen in eigen stad, maar ver over zee. De zaak van de goede piano's en de bladmuziek. Iets veranderd in de loop der tijden. Geheel aangepast aan de eisen daarvan. Een heel typi sche zaak, waar Schiedam terecht trots op kan zijn. De leiding hiervan berust nu bij de heer S. Houtman. Sinds 8 jaar. Hij staat hier (nog) alleen voor, maar zoon Wim hoopt in het bui tenland vakbekwaamheid op te doen en dochter Elizabeth Simone EIK) van 15 wil straks na school tijd vooral heel moderne platen „aan de man" brengen. De toe komst van ..Huize Houtman" ziet er dus heel kleurig uit! Terwijl men op de receptie handen tekort had, was de eerste eigenaar, de heer \V. A. Houtman als orgel-ad viseur elders aan het werk. Uit gaande van de stelregel, dat je jong en vitaal blijft, als je handen en hoofd het werk blijven vinden, dat boeit. Zijn opvolger, opge groeid tussen klassieke instrumen ten zoals luiten, vedels, clavecim- bels, orgels, harmoniums en pi ano's verloor zijn hart aan de pi ano en kreeg hierin een gedegen opleiding. Er is veel veranderd de laatste ja ren. De gewone piano is geen ge wone meer. Maar een waar pronk stuk, geheel passend bij 'de- mo derne woninginrichting en komt nu in deze moderne omgeving met dieptewerking door de fraaie hou ten wanden en lichtbakken, veel beter tot zijn recht. Dit 'mag als een compliment aan de firma H. E. Brouwer van de Nieuwe Haven beschouwd worden! Er is een tijd geweest, dat er een order binnenkwam voor vervoer van een piano naar Indonesië. Die piano werd dan tropenbestendig klaargemaakt. Buitenlandse con tacten zijn er nog, o.a. in Zuid- Amerika en Canada. Op de recep tie. waarvan ver buiten de stad oude contacten werden hernieuwd of verstevigd, bleek hoe groot de plaats is, die firma Houtman zich in al die jaren verworven heeft. Nog is men niet helemaal klaar met de verbouwing. Maar tenslot te zijn Keulen en Aken niet op één dag gebouwd. Schiedam is een ver bouwde en moderne muziekhandel rijker. Geen gewone, zoals u be merken zal... „Meer vader zijn als baas in mijn Maandag gaat het allemaal ge beuren. Dan opem koningin Ju liana officieel de nieuwe Benelux- tunnel tussen Vlaardingen en Per nis, toekomstige schakel in de wegverbinding Amsterdam - Brus sel - Luxemburg. Een hoofdstuk apart vormt het tolplein in de zui delijke tunneltoegang. Het verkeer dat zich in de richting noord-zuid beweegt betaalt dus zijn gulden of rijksdaalder pas bij het verlaten van de tunnel. Het tolplein zelf valt uiteen in vijf tolstraatjes, met de „tollomaten", waar men auto matisch voor rood licht komt te staan. Na het deponeren van een muntstuk in het bakje springt het licht op groen en kan men zijn weg vervolgen. Voor het zgn. zwa re verkeer zijn er de bepiande tol- straatjes, waar ook de aiïtvmobi- list terecht moet die niet over ge paste munt beschikt en dus eerst moet wisselen. Berekend is, dat elke tolstraat per uur 400 tot 600 voertuigen verwerkt. Juist giste ren werd dit enorme bord-met-toe- behorên geplaatst. Er wordt thans koortsachtig gewerkt om de laat ste hand aan de Beneluxtunnel te leggen. Maandag moet alles er kant en klaar bij staan... zo. Op het ogenblik is hij weer op zakenreis naar Duitsland, Italië en Zwitserland. Een mens altijd on derweg. Maar een weg, die met succes bekroond wordt. Het resul taat van hard werken omdat hij volledig achter zijn zaak staat. Met zijn gehele inzet... Het pand 24 op de Dam is onher kenbaar geworden. Werk van éigen mensen. Met steun van vrienden en bekenden. Heel eerlijk geeft de heer Penning toe, dat hij niet wist, waaraan hij begonnen was. Want van de éne ellende viel hij in de andere. Het pand is nu eenmaal stokoud. Dat zal men nü niet meer kunnen zeggen, want het resultaat is na maanden zwoegen fantas tisch. Heel voorzichtig opende de heer Penning een deur, waarop een bo venverdieping de oude toestand nog heerst. Werk genoeg nog aan de winkel, al wil men graag even op adem komen! Talloze bloem stukken beneden in de comfor tabele ruimte. Wel geteld: 58. Dan de persoonlijke geschenken, w.o. een gouden vulpenset. Achter de tafel van glanzend palissander hout, bestemd voor de vertegen woordigers, als zij verslag komen doen van hun geboekte resultaten, is de heer Penning heel bescheiden in het verstrekken van inlichtin gen. Hij begon 15 jaar geleden, was o.a. 10 jaar directeur van de firma Penning Geurts aan de Westvest. Nam een overstapje naar de Passage, maar keerde als ieder mens tot zijn oude liefde te rug. Hij is o.a. alleen-importeur van Fischer-autolampen. Poddig- auto-antennes en wat dies meer zij. Mocht de ruimte beneden aan spreken, op de kantoorruimte is het accent gelegd op de sfeer. De harmonie van de gekozen meube len, de vloerbedekking, de afste kende oranje gordijnen. De Dam heeft er aan charme door gewon nen...! zaak, een band moet er bestaan. Ik geloof, dat als je mensen waar deert zoals ze zijn, dat je dan wat bereikt in het leven..." Het zijn de woorden van de heer L. Pen ning, gesproken in het gloednieuwe directiekantoor in het eeuwenoude pand aan de Dam 24 alhier. Waar hij tot zijn oude en eerste liefde is teruggekeerd: de groothandel nu in auto-onderdelen. Zaterdag heeft hij met relaties uit Duitsland en Italië een typische toertocht door Nieuwpoort en Gor- kum gemaakt om de Hollandse molens in Kinderdijk te laten zien. Om 3 uur was hij de charmante gastheer op de openingsreceptie die tot 11 uur (met een staartje!) duurde. Hij kreeg toen een export order voor de Canarische eilanden! Een goed vakantie-adres, lijkt ons In Nieuwland is Teun Koppenha gen een bekende en vertrouwde figuur. Hij staat daar elke dag met zijn karretje, in dit geval een verbouwde Morris. Als echte „Doe- Het-Zelver" heeft hij die zo om gebouwd, dat hij elke: dag de lief hebber van vis tot hun dienst is. In brandschone witte jas met gum- mischoot voor. De haringen, het zeebanket van 1967, sinds maan dag in ons land verkrijgbaar, in even schone omgeving. „Een eerste vereiste" merkt Teun op. Elke dag op zijn standplaats vanaf half 11 tot 7 uur des avonds op het Dr. Wibautplein er. de Parkweg... Daar hebben we even een praatje met hem gemaakt. De „nieuwe" waren gisteren al aanmerkelijk in prijs gedaald, n.I. van 1,25 tot 0,80. Nog wel prijzig, maar de echte haringliefhebber heeft dit er wel voor over. Probeer zo'n wa gen maar eens voorbij te lopen. Alleen al die vier vlaggetjes geven het sein tot kopen! Het zeebanket, machinaal ontgraat, werd bij Teun vakkundig en snel schoongemaakt Op een marmeren plaat. Tussen dat karweitje door vertelt hij, dat hij al op 11-jarige leeftijd ter ha ringvangst ging. Hij heeft dit 16 jaar volgehouden en je behoeft hem dus niet, te vertellen wat of vis is. Dat weten de mensen in Schiedam-Zuid wel. Zijn viszaak in de Gordonstraat kreeg een be kende klank. De tijd van met een wagen langs de straat gaan, be hoort tot het verleden. Al heeft hij voor de curiositeit nog wel een ouderwets exemplaar thuis staan. Deze auto past echter beter in 1967. Het loopt tegen lunchtijd. Dé heer R. J. Vennema en mevrouw L. Schippers doen hun bestellingen. Teun gaat weer aan de schoon maak. De zoveelste haring krijgt een beurt „Als haring is in het land" Teun weet erover mee te praten. Aanmoedigen behoeft hij zijn eerste „nieuwe" niet. Iedereen weet, dat het pronkstukken zijn en... dat ze naar meer smaken. Goede zaken met die eerste, Teun Koppenhagen! SUÈDE JASJES vanaf in lang vanaf NAPPA JASJES vanaf in lang vanaf MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 TELEFOON 267416 SOLEX RAP PUCH FAIR LADY Steeds in voorraad ST. LIDUINASTRAAT 52 ELEFOON 15.62.77 26.43.13 SWAMMERDAMSINGEL 25 TELEFOON 26.65.48 Telefoon 1516041562741 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken in glad en bewerkt. "- Juwelier- - erieisteenkufldige *-w* ROTTEROAMSÉDIJK 268 SCHIEDAM levert voor elke wagen de benzinebesparende 300 B en ,,X" Radiaalban- den uit voorraad Tevens andere merken zoals Goodrich, Goodyear, Fulda etc. Balanceren - Uitlijnen Jan Visser, Autobanden, Automaterialen en Accu- handel N.V., 's-Gravelandseweg 614 Schiedam, Telefoon 260484

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1