Pater J. van Kempen Meeling voor In 't zilver: dus feest S3 netto Biotoop stap De Chr. Detail handelsschool Aktiviteiten vanAnimo' in Kethel en Groenoord MARLèN Israel in de Sporthal Tweemaal koper De grote dag van Gerard en Ank Niet voor loze Vissertjes »ÜS 54.75 Het is prettig winkelen in de vele speciaalzaken op de Voor Clubhuis St. Willibrord ZOMER VOORDEEL VRAGEN OVER DE SLUITING VAN DE KLINKNAGEL N.V. en U vindt er ruime parkeermogelijkheden Feestavond Jarig DR. F. QUISPEL AFWEZIG FIJNPROEVERS VRAGEN KEUR - EIEREN FLANNEL- HERENBLAZER medische weekend-dienst HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 2 JUNI 1967 NOLENSLAAN giiinniiiiiiiiiiiiiiiiionuiniiiniiiiiiifliiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii11'1""11"111 Op zondag, 4 juni a.s. hoopt pater i. van Kempen S.C.J. zijn zilveren feest dag te gedenken. Dat gebeurt beslist niet geruisloos, want heel zijn club huis op de Maasdijk 1 staat die dag op stelten. Des morgens om half 10 plechtige Eucharistie-viering, maar daarna een gezellige „instuif" in het clubhuis, waurbij iedereen de gelegen heid krijgt deze populaire pater geluk te wensen. Om half 12 de officiële re ceptie, waarbij ook het cadeau van het clubhuis zal worden aangeboden. Om 8 uur mag pater van Kempen mogelijk in een versierde stoel, heerlijk „onderuit" zakken, want dan wordt hem een feestavond aangeboden. De moeders van de dinsdagavond hebben en houden dan het woord. Conferences van collega J. van Opbergen, polonaisse en nog meer verrassingen. Maar ook accordeon muziek van Cock Sebel. De gehele muzikale verzor ging is in handen van de heer A. Heinsbroek. vrouwenarts te Schiedam tot 20 juni Waarneming: Teleloon 26.91.26 een Z.H.E. produkt Vraag er naar bij Uw winke lier of melkman. Event, verkoopadressen in Uw wijk verstrekken wij gaar ne onder tel. nr. 350515. De feeststemming houdt men daar de gehele week vast, want op woensda£ 7 juni is deze pater jarig! Na de H. Mis van half 10 koffie drinken en des avonds feest voor de Libellen, de Kleine Jagers, Kleine Bijen, Rakkers, Poorters, Verkenners en... een instuif „Van alles wat" op deze avond, die voor de leden van 14 jaar en ouder op vrijdag, 9 juni a.s. gehouden wordt. Met conferences nu van Rinus v. Evelingen, het optreden van het clownduo „De Bario's", André Gil bert, de muzikale clown, Willy Cou- ré, accordconsolist, Bert van Gils, mondorgel(s). Weer een optreden van Cock Sebel, nu met zang van de gastzanger van „The Arrows", die de dansmuziek op deze avond verzorgen. Toneel verzorging en lichteffecten: Bertus van Gils, akkoestische verzorging: Toon Heinsbroek. Van harte proficiat pater van Kem pen met deze dubbele feestdag en nog heel veel goede jaren in Schie dam! Pater J. van Kempen herdenkt op zondag, 4 juni a.s. het feit, dat hij 25 jaar priester is. Op woensdag, 7 juni is hij bovendien jarig. Al met al een reden voor „zijn clubhuis" St. Willi brord" de bloemetjes buiten te zetten. Door het plotseling sluiten van vermaarde fabrieken, hebben wij de hand gelegd op een prachtige kwaliteit bijzonder mooi van .pasvorm, met zadelsteek garnering. In de kleur flessegroen en verkopen die voor de bijzondere HERENMODES BROERSVELD 70 - 72 SCHIEDAM SCHIEDAMSE NOTITIES DENKT U aan de gespreksavond, die op maandag, 5 juni a.s. bij de Paters Dominicanen aan de Mgr. Nolens- laan 99 wordt gehouden? Aanvang: 8 uur. EEN TEACH-IN over liturgie wordt op dinsdag, 6 juni a.s. gehouden o.l.v. enkele Schiedamse Hervormde predikan ten en wel in de grote zaal van de Opstandingskerk. Om alle be langstellenden in deze zaak de ge legenheid te geven hierover in het kader van een geleide discussie van gedachten te wisselen, wordt deze teach-in georganiseerd. Iede re belangstellende: van harte wel kom! Aanvang: 8 uur. EEN ONDERLINGE E.H.B.O.-wedstrijd organiseert E- H.B.O., Kethel zaterdagmiddag, 3 juni a.s. om 2 uur in „De Rank". Deelnemers hieraan zijn „St Chris- tophorus", Schiedam, „St. Lidui- na", Kethel, de organisator en het Roode Kruis, Schiedam. Een wed strijd die zeker belangstelling zal trekken! TREKKINGSLIJST St. Martinus en Mgr. Bekkersscho- len: le prijs, transistorradio nr. 424; 2e prijs, autostep nr. 57; 3e prijs, pop nr. 3964 4e prijs, taart nr. 427; 5e prijs, bal nr. 3217; 5 boeken op de nrs. 3809, 2333, 3828, 1162, 1193. Prijzen kunnen afge haald worden bij Th. Jansse, Schie- damseweg 100, Schiedam-Kethel. Prijzen die drie maanden na de trekking niet afgehaald zijn ver vallen aan de school. DE HEER F. Ph. de Vries uit de Lekstraat 41a maakte zich ten onrechte be zorgd over het feit, dat de teach in over „Populorum Progessia" op de dag werd gehouden, dat er een goede voetbalwedstrijd op de t.v. te zien. P.P. won het van King Soccer, want de zaal was stamp vol! Woensdagavond organiseert de af deling Rotterdam van het Genoot schap Nederland-Israël een mee fing in de Sporthal Margriet te Schiedam. Deze demonstratieve bijeenkomst voor de bedreigde staat begint om acht uur. De organisatie is in handen \an de heer H. M. J. Dubbeldam, lid van de Vlaardingse gemeenteraad en Rijnmond en het Genootschap Ne derland Israël. Als sprekers voor deze avond zijn genoteerd: mr. Blaisse. oud-lid van de Tweed# Ka mer voor de K.V.P., dr. W. Droes sr., oud-minister-president en mi nister v. staat ,mr. J. Smallenbrock oud-minister; Palache; mr. A. Stem pels, hoofdredacteur van de Jsf.R. Crt. en dr. F. J. Krop, voorzitter van het Genootschap, afd. Rotter- dam. De heer W. C. A. van Pelt is f2'/2 jaar in dienst van magazijn „de Ooievaar" alhier. Dit feit werd dezer dagen gevierd en afgerond met een etentje met het voltallige personeel in De Likkebaardshoeve te Maasland. Een koperen dienstjubileum vier de ook de heer J. Ilmer, vertegen woordiger bij Poot's Vleeswaren- fabriek alhier. Hij werd gehuldigd op het „Personeels-dagje-uit", dat overigens in alle opzichten een zonnige dag is geworden, met be zoeken aan Schiphol, Amstelveen, Amsterdam en een diner in Tres long te Hillegom. OM HALF 11 drinken de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schiedam in restaurant Europoort hun maan delijks kopje koffie. Op dinsdag- moraen. 6' juni a.s. van zaterdagochtend 10 uur tot zondagavond 12 uur MR. W. J. DAMBRINK Ruys de Beerenbroucklaan 16, telef. 269873 J. MOOR Burg. Knappertlaan 154, tel. 269880 J. MOKKENSTORM Graaf Florisstraat 75, telef. 264098 APOTHEEK NIEUWLAND Dr. Wibautplein 17, telef. 267532 Kindersandaaltje in pigskin- suède met steungevend voetbed en stevig rubber- zooltje. Heerlijk licht en soepel en in zulke leuke kleurtjes! 21/23 11.90 24/27 13.90 28/31 14.90 TSIlVEKEUElüil Het lid van de Gemeenteraad, de heer B. E. Collé, heeft de volgende vragen gesteld aan B. en W. Heeft Uw College kennis genomen van de voorgenomen sluiting van de Ned. Klinknagelfabriek, alhier. Zo ja, is Uw College dan van me ning dat dit nadelig is voor de werkgelegenheid in Schiedam? Zo, ja is Uw College dan bereid stappen te ondernemen om slui ting van dit bedrijf te voorkomen? O 00 8ROERSVEST135 De toelatingstest voor de Chr. De tailhandelsschool „Beneden-Maas" te Viaardingen wordt dit jaar ge houden op woensdag 7 juni. Het aantal aanmeldingen doet ver wachten dat dit jaar drie a vier eerste klassen zullen worden ge vórmd. Voor de middelbare detailhandels school hebben zich behalve uit Viaardingen leerlingen aangemeld uit Dordrecht, Den Haag, Maas dijk, Rotterdam, Rozenburg en Schiedam. Hieruit blijkt dat deze per sep- e tember beginnende Chr. middelba re detailhandelsschool duidelijk een streekschoolfunctie vervult. Voor de middelbare detailhandels school kan men zich opgeven tot 20 juni a.s. De G.G.V. Animo" uit Kethel zal morgen (zaterdag) een sportdag houden voor haar leden. Deze dag wordt gehouden op het D.H.S.-terrein, gelegen achter de Schiedamseweg in Kethel. De sportdag zal bestaan uit: le Spelmiddas voor de jeugd van 4 tot en met 13 jaar. Aanvang 14.00 uur. 2e Mars door Kethel van de ver eniging. Aanvang 18.30 uur. Tijdens de mars zal de vereniging worden voorafgegaan door haar drumband o.l.v. de heer M. de Gids. Op de Scala Gynastica van het K.N.C.G.V. te Groningen heeft de ze drumband een prachtige pres tatie geleverd door als tweede te eindigen in de wedstrijd voor de drumbands in de zware klasse. 3e. Avonddemonstratie op het D.H.S.-terrein door leden en ad- spirantleden vanaf 10 jaar. Aanvang van de demonstratie, di rect aansluitend op de mars om ca. 19.30 uur. Algehele leiding bij de sportdag is in handen van P. H. Kegel, technisch hoofdleider van Animo. DE NIEUWE ZAAL IN GROEN OORD. Door de opening van de nieuwe gymnastiekzaal in Groenoord, is het Animo mogelijk geworden haar leden te ontvangen in deze prach tige zaal aan de P. v. Anrooylaan. Naast de afdelingen in Kethel is het nu mogelijk, practisch voor iedere leeftijdsgroep te turnen in Groenoord. De oefentijden van Animo zijn: Kleuters woensdag van 14.30- 15.30 uur; meisjes 7-9 j. woensdag van 15.30 uur-16.30 uur; jongens 7-9 j* woensdag van 16.30-17.30 uur; meisjes 10-13 j. woensdag van 17.30-18.30 uur; jongens 10-13 j. woensdag van 18.30-19.30 uur; meisjes 14-16 j. woensdag van 19.30 - 20.45 uur; dames sen. woensdag van 20.45-21.45 uur (huisvrouwen); heren sen. maandag van 21.15-22.15 uur. Alle afdelingen staan onder des kundige gediplomeerde Aeiding. Animo de vereniging die zich spe ciaal bezig houdt met de sportbe oefening in de wijken Kethel en Groenoord heeft reeds een flink aantal nieuwe leden mogen in schrijven voor haar afdelingen in Groenoord. Zij hoopt nu en in de toekomst met net zoveel ijver en enthou siasme de sportbeoefening te pro pageren in Groenoord als zij met succes in Kethel heeft gedaan in haar bijna 10 jarige bestaan. (Animo bestaat 3 januari 1968, 10 jaar). Ze zijn deze week getrouwd, Ge rard Liesting en Ank van Leeuwen. Samen hebben ze alle beslomme ringen van hun zaken achter zich gelaten om intens van hun feest dag te genieten! Bewoners van de Mgr. Nolenslaan en omtrek keken belangstellend naar Ank in haar bruidscreatie. Een beetje nerveus door al die drukte bij de zaak en de kerk. De deur van de levens middelenzaak A. van Leeuwen aan de Mgr. Nolenslaan 201 bleef stijf dicht. Verkoopster Ank was im mers de bruid. Hetzelfde gold voor de zaak van Gerard Liesting, opti- ciën op de Hoogstraat 154. Hij was op 31 mei de bruidegom van Ank. Tussen een fikse omweersbui door zeiden ze „Ja ik wil" tegen elkaar. Maar ook tegenover de klanten! Zij staan nu samen tot uw dienst. En hopen dat heel lang te mogen doen. D&j Hoogstraat 154 is het adres voor een nieuwe bril. Een erkend Ziekenfondsleverancier, een Zeiss-dealer. Een heel moderre zaak, waar men volop keus heeft. En geholpen wordt door jonge mensen, die er hart voor hebben. Van dit lrzakenhuwelijk" dit plaat je. Een plaatje van Geraj-d en Ank Liesting-van Leeuwen. Van wie u n.a.v. deze dag als „verlate bruids suiker" bij een aankoop een ver rassing krijgt. Soms valt zomaar ineens je oog op een Vissertje! Een heel toepas selijke naam dezer dagen, want iedereen wil uit vissen gaan! Ook de jongens van „De Lindehof". Een slordige 30, die van hun zak geld nu juist niet alle benodigde hengelspulletjes kunnen kopen. Heel erg spijtig. Daarom plaatsen zij een Vissertje: „Hebt u vishen gels of ander materiaal, wat u toch niet meer gebruikt? De hen- gelclub van het kinderhuis „De Lin dehof" zou het graag willen heb ben. Inl.: R. de Vries, Lange Ach terweg 14 (daar staat dat huis); tel. 264935. Ik heb dat nummer prompt gebeld, want ergens was ik zomaar nieuwsgierig. Een paar reacties waren erop binnengeko men. Een paar. Net niet genoeg om een 30 jongens blij te maken. Jammer! Ze vissen zo graag, ziet u. En het is een gezellig clubje. Misschien dat u helpen kan. Neemt u maar eens rap een duik op zol der, in de schuur of in de kel der. Het geeft niet waar. Als het maar visspulletjes voor deze jon gens van „De Lindehof" oplevert. En... bij voorbaat bedankt!

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 5