Schiedamse jeugd baas in sporthal DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP - van 10 t.m. 21 juli - Frieda Hunziker in stedelijk AAD VAN DER HOEVEN CANTOR-ORGANIST SCHIEDAM stad der molens maakt U attent op Uitgave van HOLLAND STAD DER MOLENS Sport Tentoonstellingen V ergader ingen Bijeenkomsten en kontaktavonden Dans en feestavonden Muziek En verder IM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - VRIJDAG 30 JUNI 1967 #nieuw8 1ste jaargang no. 7 vrijdag 30 juni 1967 Redalctie: P. ven dm Boen RedaktieadresSG VW-bureau Plantage Tel 268043 Voor de tweede maal in successie gaat in de maand juli het Jeugd- festijn van start. De Schiedamse Sporthal zal weer plaats bieden aan het gebeuren en wel van de 10e tot en met de 14e en de 17e tot en met de 21e. Twee maal vijf dagen vakantiere creatie voor de jeugd van 6-12. De vorig jaar aangehouden inter val van een week, bleek niet voor herhaling vatbaar te zijn. De ervaringen, opgedaan tijdens het eerste festijn, hebben er toe bijgedragen, dat de in het leven geroepen commissie tot een opzet is gekomen, die welhaast volmaakt lijkt. Zoals het er momenteel op papier uit ziet, zal de jeugd zich ten vol le kunnen amuseren in de Sport hal. Bij zesentwintig stands, kunnen zij terecht voor even zovele vor men van ontspanning. De rol- schaatsbaan heeft men laten ver vallen. Daartegenover staat een aantal nieuwe attracties. Figuurzagen, kralen rijgen, poppen koppen maken en het breien beho ren hier onder meer toe. Ook zal er in de hal een miniatuur post kantoor verrijzen. De kinderen kunnen voorbewerkte kaarten zelf inkleuren. Het adres en een post zegel er op en dan in een echte brievenbus van de P.T.T. Boven dien wordt de kaart dan nog voor zien van een speciaal Jeugdfestijn stempel. De Co-op Nieuwe Waterweg heeft zich garant gesteld voor de inrich ting van de „zelfbedieningswinkel" Dit houdt in: een complete (nieu we) inventaris, talloze dummy's voor kooplustige kinderen en ver der alle, bij een zelfbedienings winkel behorende accessoires. De commissie Jeugdfestijn 1967 hoopt 600 kinderen per dag in de Sporthal te kunnen ontvangen. Een Schatting die ons aan de la ge kant lijkt. Vorig jaar kwam het meermalen voor aat een duizend tal de loketten passeerde (maxi mum aantal) waardoor men zelfs kinderen de toegang moest wei geren. - Het totale gemiddelde be droeg vorig jaar 700. Het een.dag plezierig onder dak zijn, kost de kinderen het even ple zierige bedrag van zegge en schrij ve één gulden. Desgewenst kan hun een lunchpakket verschaft worden, inclusief limonade, een ijsje en andere versnaperingen. Voor dit pakket is eveneens één gulden verschuldigd. Dat het Jeugdfestijn voor de twee de maal op grootse wijze georga niseerd kan worden, is tevens voor een deel te danken aan het Schie damse bedrijfsleven. Talloze zaken hebben in deze hun steun toegezegd, waardoor de on getwijfeld hoge kosten aanzienlijk gedrukt kunnen worden. Seizoenabonnement Een maand geleden kondjgde de S.G. aan, dat evenals in 1966 be middeld werd tussen de Rotter damse Kunststichting en de Schie damse bevolking inzake het ver krijgen van goedkope abonnemen ten op muziek, toneel, ballet, ca baret, film e.a. voorstellingen in Rotterdam. Voor donateurs van de S.G. en voor leden van Toonkunst, de Ver eniging Vrienden van het Stede lijk Museum, de Nivon, Oost en West en de Cefa is deze bemid deling gratis. De overige Schie dammers moeten ƒ1,per abon nement administratiekosten beta len. Bijna 400 stadgenoten schreven tot nu toe in. Vooral de muziek- en toneelseries waren in trek. Het voortreffelijk uitgevoerde pro grammaboekje Oog en Oor heeft ongetwijfeld bijgedragen tot dit succes. Wij maken u er op attent dat inschrijving nog steeds moge lijk is en dat voor belangstellen den nog exemplaren van Oog en Oor aan het S.G.-VW bureau ver krijgbaar zijn. Nadere inlichtingen Mej. Collignon op het S.G.-WV bureau, ook telefonisch, tel. 268043. Voor de tweede maal expo seert Frieda Hunziker in het museum. Deze keer is het ech ter een herdenkingstentoon stelling geworden, want deze veelzijdige kunstenares is na een lange slopende ziekte in 1966 overleden. Van haar ziek te valt echter geen spoor te bemerken, eerder zijn we ver steld van de enorme veelzijdig heid van deze kunstenares. Behalve haar vele activiteiten, vooral op kunstpaedagogisch ge bied, getuigen de vele doeken, gouaches, tekeningen, ontwerpen voor wanddecoraties, mozaïeken, etc. behalve van haar technisch kunnen ook van haar ontembare energie. Nog kort voor haar heen gaan was ze in haar atelier werk zaam. Eigenlijk is haar werk niet vrouwelijk te noemen, vooral haar latere schilderijen tonen een gro te spanning en intens krachtige expressiviteit. Zelf was zij een be scheiden persoonlijkheid, maar haar uitgebreide kennissenkring bewaart een warme herinnering aan haar. Haar intens met het le ven bezig zijn, maar vooral ook de levensblijheid daarvan zien, straalt uit in haar gehele werk. Haar zoon Frits Swart verzamelde documen- tatie-materiaal als catalogi, recen sies, foto's etc. en stelde deze voor de tentoonstelling beschikbaar. Deze expositie, die eerst in het museum Fodor in Amsterdam was te zien, is ingericht in de boven zalen van de linkervleugel van het museum (van 17 juni tot 17 juli). Dat er bij de kunstklassen, voor kinderen en volwassenen in het museum gehouden, wel degelijk wat uit de bus is gekomen, zult U in de andere vleugel kunnen zien. Er is, speciaal door de kin deren, in verschillende technieken gewerkt, als gouache, krijt en wa terverf met bleekwater, dat een verrassend resultaat oplevert. Ook werd een gedeelte van een schoor steenmantel door de kinderen be schilderd, een idee voor een vro lijke interieursverandering! Deze tentoonstelling zal blijven van 29 juni tot 17 juli. Op 10 juni j.l. behaalde de heer Aad van der Hoeven het eollaten-diploma voor orgel van het Rotterdams Conservatorium. Deze veelbelovende jonge kunstenaar werd in 1941 te Schiedam geboren en ontving het grootste deel van zijn opleiding in onze goede stad, 041. b|j de heer Jac. P. Bekkers, organist van de Grote Kerk. Menigmaal heeft hij voor laatstgenoemde diensten waargenomen en in 1057 volgde zijn benoeming tot organist van de Nederlandse Protestanten Bond. In 1961 verwisselt hU de Schiedamse orgelbank voor die van de Prinsekeric te Rotterdam, waar Aad van der Hoeven een prachtig orgel tot zijn beschik king heeft met een intonatie, die geheel past b(J zjjn muzikale smaak. Tevens leidt hij hier het kerkkoor, zodat zjjn taak werd uitgebreid tot cantor- organist. Toch gingen deze capaciteiten niet geheel voor zjjn geboortestad verloren, want sinds de oprichting van ons Toonkunstkoor zwaait van der Hoeven de dirigeerstok met veel enthousiasme en toewijding. Reeds vóór het behalen van zijn einddiploma reikte het gezichtsveld van deze musicus verder dan de naaste omgeving: zowel als organist en als dirigent geniet hij bekendheid in geheel Nederland. Het heeft de „Schlelandkring" goed gedacht een orgelconcert te organiseren In het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Weetvest 92, alhier, zodat vele stadgenoten kennis kunnen nemen van de kwaliteiten van zijn spel. Dit concert zal plaatsvinden op donderdag, 6 juü a.s., 's avonds 8 uur. Aad van der Hoeven stelde een aantrekkelijk programma samen met orgel werken van Pachelbel, Bach, Boyce, Wesley, Mendelssohn en Franck. Boetserende jeugd tijdens het jeugdfestijn... Dit is het motto, waaronder een dezer dagen een nieuwe folder over Schiedam van de drukpersen ver scheen. De VW-Schiedam heeft in nauwe samenwerking met de Provinciale VVV van Zuid-Holland en met de A.N.V.V. getracht in deze folder een nauwkeurig beeld te schetsen, van hetgeen Schiedam zijn bezoe kers zoal te bieden heeft. Daartoe is de brochure verdeeld in drie hoofdstukjes, die als thema hebben: Schiedam, stad aan de rivier; Schiedam, de oude stad; en Schiedam stad in het groen. Deze hoofdstukjes bestaan uit teksten, die een en tinder mededelen over de verschillende thema's en zijn verlucht met prachtige foto's me nauw bij de tekst aansluiten. Zo vertelt de folder over de band van Schiedam met de rivier zowel op economisch en recreatief ge bied. Immers de scheepswerven spelen een bijna overheersende rol in het leven van de Schiedammer in het algemeen en elke Schie dammer en de Schiedam bezoe kende vreemdeling vinden het fijn bij mooi weer over de Maasboule vard en langs de jachthaven te wandelen of een verfrissing te ge bruiken in het prachtige restau rant „Europoort". Over de oude stad verhaalt de brochure van de fraaie gevels en buurtjes, die nog de sfeer uit vroe ger tijden uitademen. Met een al gemene historische beschrijving en een opsomming van markante pun ten in dit oude stadsbeeld ves tigt de VW nog eens extra de aan dacht op b.v. ae Grote Kerk, Ko renbeurs, Lange- en Korte Haven Zakkendragershuis etc. Ook het Nationaal gedistilleerd Museum krijgt wat extra aandacht; het is dan ook een museum, uniek voor de gehele wereld. Verdere recreatiemogelijkheden worden aangestipt in net thema Schiedam, stad in het groen. Van zelfsprekend wordt in dit hoofd stukje extra aandacht besteed aan Bad Groenoord en het Beatrix- park. Verder vindt U in de nieuwe fol der nog een plattegrondje en wat nuttige informatie over o.a. ope ningstijden van het VW kantoor en afstanden van Schiedam naar plaatsen in binnen- en buitenland. De VW hoopt, dat met de uitgave van deze folder weer een stap is gezet op de weg die leidt naar een betere „Schiedam Promotion" en de daarmede samenhangende toe name van het vreemdelingenver keer naar onze stad. SG Alle evenementen vangen aan om 20.00 uur tenzij anders vermeld De NCGOV, die op maandagavond 3 juli haar maandelijkse bestuurs vergadering houdt in Sursum Cor- da. Een kerkeraadsvergadering van de Hervormde Gemeente Kethel op donderdag 6 juli in De Rank De wekelijkse ledenvergadering van de NCGOV, elke vrijdagavond in Sursum Corda. De Goeman Borgesiusschool, die vanavond (30 juni) voor de zesde klassers een afscheidsavond orga niseert in gebouw Irene. Morgenavond 1 juli een dansavond van het Spieringshoeklyceum in gebouw Arcade. Eveneens in Arcade een dansavond van de Vereniging Ned. Indone siërs op zaterdag 8 juli. Het sportfondsenhad, waar zater dagavond 1 juli om 1930 uur ge zwommen zal worden voor de di ploma's 1 en 2. Stedelijk Museum: tot 17 juü herdenkingstentoonstelling Frieda Hunziker en ook tot 17 juli vrije expressie kinderen en volwasse nen. 21 juli tot 28 augustus. Kleiplas- tieken en tekeningen van beeld houwers. 21 juli tot 28 augustus. Eigen col lectie. Juliana park: 21 juli tot 20 aug. tentoonstelling „Beelden Buiten". Een orgelconcert door Aad^v.d. Hoeven, georganiseerd door de daTóTulf todTvLdd°eaN^ Het Sp°^ derlandse Protestantenbond aan g™et, dat gehouden wordt van 10 de Westvest. tot en met 21 juli

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 13