En allemaal de groeten uit HULSTHORST. UW ADVERTENTIE fjuiffvroweli/ke oVerpeihZ/njf&i IN OFFSET Uw baby met vakantie Hartelijk dank leiding en kinderen „Singelkwartier" Foto's uit de oude doos Schiedam in folder 18e weekkamp Singelkwartier met stralende zonneschijn.... spreekt „DUIDELIJKER" TAAL! W. F. Schommels Schrijfuur f Boswandeling Speldag FOTO - FILM EN PROJECTIE OPRUIMING FOTO NIEST ADT HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - VRIJDAG 14 JULI 1967 Het zag er zaterdagmorgen, 8 juli jl. beslist niet naar uit, dat 120 Schiedammertjes, leden van de vereniging „Het Singel kwartier" het meest zonnige weekkamp van alle jaren tegemoet zou gaan. Hetregende die ochtend nl. pijpenstelen. Maar tegen 2 uur in de middag was het in de omgeving van Harder wijk droog en reden de meterslange bussen vol zingende kin deren (én leiding!) met „Waar we heen gaan, Ome Jan die zal wel zien" het erf van de kampeerboerderij „De Trippenmaker" aan de Harderwijkerweg 495 te Hulshorst op. Het Weekkamp 1967 nam officieel een aanvang, toen de drie jarigen van de week, t.w. Heleentje Smit, José Scheffers en Chris Clausen offi cieel de vlag hesen! Iedereen had toen een plaatsje voor zijn slaapzak gevonden. In de keuken was de leiding druk in de weer en maakten de kinderen een hernieuwde of nieuwe kennisma king met de omgeving. Middenin de bossen en een ideaal idyllisch vennetje ligt deze kampeerboer derij. De regen was nog heel even een spelbreker, maar geen kind of leiding, die zich daar wat van aan trok. Béter weer zat in de lucht en die wens ging in vervulling. Een stralende zondagmorgen, waarbij het ontdekken van de twee gloednieuwe schommels, een geschenk van de directie van Wil- ton-Fijenoord en vervaardigd door de jongens van de bedrijfsschool van die werf in onze stad, een vreugdevolle werd. En direct be zet werden! Onnodig dat die beide schommels een uitkomst op de - speelweide waren, waar ook nog twee wippen een plaatsje vonden. Aan de Rijksweg wapperde fier de vlag van „Het Singelkwartier"... Een fikse wandeling door het bos. Na de lunch het verplichte schrijf uur. Alles onder controle van de leiding, want de ouders hebben tenslotte niets aan een kaart met alleen adres en afzender erop. Be slist geen „heimwee-kinderen" in het kamp! Daar hebben ze geen tijd en geen gelegenheid voor. Want de leiding is de gehele dag in de weer om hun bezig te hou den. Maandag werden de tafels ge zellig buiten gezet. Ontbijten, lun chen en warm eten in de open lucht. Kan er iets feestelijkers be staan...? De jarigen van de week werden be jubeld en toegezongen. Daardoor alleen wordt die dag een onverge telijke gebeurtenis. Die met gou den letters in hun ontvankelijke hartjes staat geschreven! Deze warmte wordt tenvolle uitgebuit, dus tijgen leiding en kinderen per- bussen naar een nabijgelegen In de vakantiemaanden blijven veel gezinnen niet in hun eigen huis. Als het jongste gezinslid dan nog baby is, rijst de vraag: mee nemen of elders onderbrengen? In beide gevallen komt de baby in een vreemd bedje te slapen. Uw Kruisverenigingen wijzen erop, dat het dan van belang is extra aandacht aan de slaapgelegenheid van de baby te schenken. Aan de volgende aanwijzingen hebt u wel licht houvast: Als het bedje spijlen heeft, moeten deze zo dicht bij elkaar staan dat het hoofdje er niet tus sendoor kan. Laat de baby zonder kussen tje slapen. Gebruik liever geen tuigje om de baby in bed vast te binden. Als u wellicht meent dat het tóch no dig is, zorg dan dat het kindje zich vrij kan bewegen. Het boven- stukje moet goed aansluiten en mag niet knellen. Riempjes moe ten niet aan de spijlen van het bedje worden bevestigd, maar de bandjes van tuigjes of trappel dekentje e.d. moeten onder de ma tras doorlopen. Ook in trappelzak en trappeldekentje moet het kind zich kunnen omdraaien. A Maak dekenklemmen niet te hoog vast, want sommige kinde ren woelen zich eronder en kun nen dan niet meer terug. Zorg ervoor dat de baby zich niet in de dekentjes en lakens kan vastwoelen. Stop deze dus zo ver mogelijk in. Als u nog twijfelt of vragen hebt, wil de wijkverpleegster van één van de Kruisverenigingen u graag verder inlichten. Bestaat er iets fijners dan tijdens een Weekkamp te eten in de buitenlucht? De 120 kinderen van de vereniging „Het Singelkwartier" hebben het deze week volop in Hulshorst ondervonden! schitterend natuurbad. Oom Jan en oom Eef worden in de middag met gejuich begroet, want zij heb ben de 480 besmeerde en belegde boterhammen bij zich. Plus de kan nen vol koele limonade. En... de hongerigen komen niets tekort. De kartonnen doos lijkt bodemloos...! Woensdagmiddag is het zo warm, dat men op de speelweide blijft. Om alle energie te bewaren voor de beide boswandelingen. Het al lereerst voor de kleintjes, die ge wapend met hun zaklantaarns de tophits van het seizoen tot heel ver in de omtrek laten schallen. Op weg naar hun bedjes komen zij de ouderen tegen. Dat is het fijnste van de gehele avondwandeling. Die wenkende lichtjes in de verte. Lichtjes van „Het Singelkwartier". Wat extra's en dan gauw de plaats jes opgezocht in het stro. Maar over die nachtwandeling zijn ze de eerste dagen nog niet uitge praat! Donderdag als vanouds de „spel dag" voor groot en klein. Gevolgd door de feestelijke Bonte Avond, waarbij ieder meisje of jongen er op zijn mooist uitziet. Er is ten slotte volop muziek en gelegenheid tot dansen. Dat doe je niet in truitjes met spijkerbroek! Trakta ties aan de lopende band. Toe spraakjes en dankbetuigingen over en weer. Een cadeau namens alle deelnemers (sters) 1967 aan de leiding. Het einde van dit zonnige Weekkamp 1967 nadert nu snel. Langzaam aan wordt orde op za ken gesteld. Oom Henk voorziet de laatste filmavond van commen taar. Vanavond worden de cadeautjes voor vader, moeder, zusjes of broertjes voorzichtig opgeborgen. Vanavond is er het spijtige gevoel, dat de week, waarnaar ze allemaal van groot tot klein met zoveel vreugde hebben uitgezien, morgen tot het verleden behoort. Morgen ochtend zal er het geroep zijn: „Van waar is dit en waar is dat?" Morgenochtend rijden de bussen voor en zullen ze naar Schiedam terug rijden. Dan behoort het Weekkamp 1967 van de vereniging „Het Singelkwartier" officieel tot het verleden. Het meest zonnigste sinds jaren. Dankzij het weer, maar bovenal dankzij de voor treffelijke leiding...! M.W.-S. De E.N.C.K. (Eerste Nederlandse Coöperatieve en Kunstmestfa- briek) te Vlaardingen heeft sinds kort een keurig verzorgd maand blad. En daarin lezen we, dat men met een nieuwe rubriek begint: nl. foto's uit de oude doos. Voor de jongeren misschien een lacher tje, voor de ouderen: „Ja, zo was het toen!" Op deze foto, een uit de jaren twintig, een korte toe lichting. Hij is eigendom van de heer H. Scheepmaker en het be treft hier een groep uit de super- fabriek. Om u wat op weg te hel pen: van boven af en van links naar rechts betreft het hier: Wil lem Westdijk, silowerker, Jaap Boekee, die de hangbaanwagens vulde, Jan van Dijk, kelderbaas. Bram Westerhout, silowerker, Leo Varburg, smeerder, Teun Groene- veld, silowerker, Willem Vaart, si lowerker, Saai van Berkel, opslui- ter en Thijs Versteeg, meelgever... De redaktie van het blad doet een dringend beroep op de leden te neuzen in oude dozen. Want die foto's van toen spreken immers hun éigen taal! De voorzitter is el ke dag bij de E.N.C.K. te bereiken onder telefoonnummer 343444, tst. 294... Het zat niet mee dit kampjaar, het meest zonnige aller jaren van „Het Singelkwartier", zodat ik dinsdagavond weer thuis in Schie dam was. Heel erg jammer en een grote teleurstelling, maar daar pra ten we liever niet meer over. Ik ben weer overeind gekrabbeld en voel me met de dag fitter. Dus sta ik morgenmiddag tussen half 3 en half 4 bij de Daltonflat. Om de 120 bruingestoofde „Singel kwartiertjes" plus de leiding van harte welkom thuis toe te wensen. U zorgt toch ook, dat u er bent, ouders, zusjes, broertjes, tantes en ooms? Vanaf deze plaats mijn heel hartelijke dank aan de kin deren, die het zondagavond pres teerden, muisstil te gaan slapen. En dat, terwijl je juist op kamp zoveel prét kan hebben. Heel hartelijk dank aan de lei ding, die me letterlijk twee dagen met alles hebben verwend. Heel hartelijk dank voor de veldbou- quetjes van de kinderen. Voor het onvergetelijk „Lang zal ze leven", dat zomaar werd aangeheven, toen ik in de auto van het echtpaar De V.V.V. Schiedam heeft een de zer dagen een fraai geïllustreerde folder ter informatie en illustratie over onze stad het licht doen zien. Een fleurig, maar vooral prak tisch afscheidsgeschenk van V.V.V.- directeur H. Tenwolde, die, zoals u inmiddels weet, beroepsofficier wordt bij de Cavalerie in Amers foort. Jammer voor Schiedam, maar gelukkig laat hij voor de toeristen, die onze stad bezoeken, een fleurige folder achter. Een fol der met een oplage van 17.000 stuks. Een folder, die een fleurig verhaaltje geeft over onze stad aan de rivier. Aan de Nieuwe Maas. Een folder, die de buiten staander van de bedrijvigheid, van het groen rondom onze stad ver haalt. Rijk geïllustreerd met „plaatjes", waarvan wij er twee uitknipten! Omdat die voor zich zelf spreken!, Niet voor niets wordt er door on ze burgemeester bij bezoek aan onze stad gewezen op de fraaie geveltjes aan de Lange Haven. Op ons wijds uitzicht op de komende en gaande schepen vanaf de Maas boulevard... We lopen er elke dag zomaar voorbij. We hebben er geen aandacht voor. Daarom is het goed, dat deze folder „de vreemdeling" erop wijst. Dolend door onze stad vindt hij op de achterkant van die folder een plattegrond van Schie dam. Die in deze folder zijn eigen taal spreekt. Verkrijgbaar aan het bekende V.V.V.-kantoor in de Plan tage. Van Dijk stapte, dat me helaas, terug naar Schiedam bracht! Volgend jaar doen we het over. Maar dan minder moe. Jullie be levenissen heb ik op de voet (via de dagbladen) en via het telefo nisch contact met „Oom Jan" ge volgd. Ben ik er met mijn gedach ten elke dag toch nog bij geweest. Deze fijne Kampweek 1967 behoort morgen weer tot het verleden. Maar een jaar vliegt om en dan trekken we er weer op uit! Hulde aan Joke Boer en Marijke van Schijndel als jongste leidsters. Hulde tevens aan de overige lei ding, die gezorgd heeft, dat al de ze kinderen een onvergetelijke week gehad hebben. Ik zou dit niet beter kunnen onderstrepen dan met een driewerf hoera voor de oudste wijkvereniging van Schie dam: „Het Singelkwartier". Wél- kom thuis allemaal en tot ziens morgenmiddag bij de Daltonflat. Tussen half 3 en half 4! MIEKE P-S. De laatste kampbrieven han gen bij Orgusin de Boerhaave- laan. Zaterdag 15 juH 's morgens 9 uur begint onze fameuze Koopjes in alle soorten Foto Camera's Dia- èn filmprojectoren Filmcamera's ook In Super 8, enz. enz. Inruil mogelijk 1000 1 koopjes ROTTERDJJIJK 413 TEL. 269606, SCHIEDAM Filiaal Nederhorst 38 Rotterd. Is iedereen al met vacantie en ik dan

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 16