r JURGENS VOOR GASVERWARMING Voorlichting Wat nu?'" en INTERNO GASHAARD ASTRA W. E. HELLEMAN S. TIMMERMANS VRIJ WOONHUIS m: WïfWï HOOFDSTRAAT 185-189 Telefoon 268387 HOOGSTRAAT 117 Telefoon 266603 Kader Demokratie ZIJ SLAAGDEN BLIJ IN DE ROOIE FIAT 850 VAN MIJ EEN GREEP UIT 'T FUST tVv 'i-'v-i.'* *y De grote, moderne Interno haard, die gezellige behaaglijkheid brengt tot in de verste hoeken. Eigentijds, progressief van lijn, sterk van construc tie. Een haard om vol profijt te trekken van het nieuwe, zuinige aardgas! Ook leverbaar als Astra de Luxe in een exclusieve uitvoering o a. met een voorplaat van artistiek-gefigureerd blank bandstaai. Kleur: beige. Breed 90 cm., hoog 76 cm., diep 36 cm. Hoogte vloer - onderkant pijpmond 44 cm. Doorsnee pijpmond 10 cm. inw. Modulerende ther mostaat in combinatie met aan- en uitregeling Ontsteking waakvlambrander met lucifer. Ook leverbaar met magneetontsteking Voorzien van GIVEG garantiemerk. Capaciteit 8000 kcal/u. Mom belasting 11,6 kW. Nom. vermogen 9 kW. Geschikt voor aardgas 25, normgas I, kooksovengas 7 mbar. BLANK 668. BEIGE 627. JURGENS Inl. Makei-kant. Boekheim Vinck, Gouwe 54. Gouda, tel. 01820 - 7861. Laat Uw hond vakkun dig opmaken, zowel trim men als scheren. Poedels naar de laatste coupe ge knipt door ervaren trim ster. Ria v. d. Starre, tel. 200047. Reuze tube mayonaise inhoud 200 c.c. Normaal .1.15. Nu slechts 0.89 p. tube. Goudse Kaascentra le, Mgr. Nolenslaan 460. Er is weer volop gras- boter. Bij ons slechts 1.52 per pakje. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Reel, bureau Secret, Oranjestr. 2, Schiedam vraagt voor zijn offset drukkerij en adressen bureau enkele nette meis jes voor div. zeer lichte werkzaamheden. Aanmel den: Oranjestr. 2, Schie dam. Te koop: gitaar of zanginstallatie bestaande uit: dynacord versterkers, copycat-echo en luidspea kers. Tot een geheel ge bouwd. In prima staat. L. v. Reeven, v. d. Spiegel straat 34a, Vlaardingen. Vervolg van pagina 6 funest misverstand om te denken, dat de kommersie de kunst tot kunst maakt en Picasso tot een groot schilder. De kunsthandel vegeteert altijd op de talenten (niet alleen op de he dendaagse trouwens, want ook voor de oude meesters worden waanzinnige sommen neergeteld). Pas wanner een kunstenaar bewe zen heeft iets te kunnen, storten spekulanten en snobs zich op zijn werk. Pas dan wordt het onbetaal baar. Maar men vergeet wel eens, dat daarvoor ettelijke heel een voudige mensen zijn werk voor weinig geld hebben gekocht. Ge woon omdat ze het fijn vonden. Een ander misverstand is de ge dachte, dat een kunstenaar pas iets is als hij bewezen heeft een natu ralistisch landschap, portret of stilleven te kunnen schilderen. Men eist van een hedendaagse componist toch ook niet dat hij m eerst een Beethoven-symfonie maakt, of aan een architekt dat hij een kathedraal ontwerpt! Een kunstwerk spreekt voor zich zelf. Een goede Mondriaan maakt zichzelf waar, en het is niet nodig om te weten dat de kunstenaar ook een „levensecht" landschapje kon schilderen. Maar de kans om kontakt te krij gen met zo'n schilderij krijgt ie dereen eerst dan, wanneer een ka der bestaat waarbinnen het ka" functioneren. Het gaat om het kreëren van een kader, waarbinnen dat wat de kun stenaar doet „aankomt". Waarin een bereidheid bestaat om het te begrijpen. In wezen gaat het om het ontstaan van een goede men- Men kwam nog met yeraer taliteit. Dan pas kan het kunst- de oprichting eerst in 1957 van de werk naar kwaliteit worden be- protestante stichting ter bevorde- oordeeld. Door veel mensen. ring van verantwoorde gezinsvor- Dat heeft ook iets met demokra- ming. De noodzaak van subsidie- tie te maken. Kees Vollemans, juli 1967. 1 Gepleit moet worden voor een zo in tensief mogelijke voorlichting en op voeding van de bevolking ter bevor dering van een verdieping van het in zicht in het wezen van het mens-zijn en het wezen van de menselijke re latie in het huwelijk. De totale vor ming wordt verkregen in en door mid del van de opvoeding van het gezin. Van de grootste betekenis zijn hier bij alle activiteiten op het terrein van het onderwijs, de vorming en de be ïnvloeding van volwassenen en jeug digen. De kerken moeten een centrale en belangrijke functie vervullen ter bevordering van de vorming van de mens overeenkomstig zijn diepi ste mogelijkheden en bestemming. Hierin zijn wel degelijk begrepen de voorlichting rond het sexuele leven, de geboorteregeling en de bevolkingsontwikkeling. De ker ken hebben tot dusver omtrent de ze punten te lang gezwegen. Zij hebben nagelaten de exegese van bepaalde bijbelgedeelten, waar vra gen aan de orde komen over hu welijk en gezinsvorming, opnieuw te overwegen. Veel narigheid was niet gekomen indien men dit eer der had gedaan. Ook nu is de be langrijke stap nog niet gezet op de weg naar het scheppen van de nodige voorzieningen in de vorm van consultatiebureaus en een ver antwoorde voorlichting over het gebruik van anti-conceptionele middelen. ring geldt ook voor die organisa ties, die zich in het bijzonder be zighouden met de voorlichting en vorming van de mens met betrek king tot vragen rond de sexuali- teit. Gewezen wordt op de Ned. vere niging voor sexuele hervorming en de bovengenoemde protestantse stichting. De overheid zou moeten worden slaapkamer ameublement. Moet iets opigeknapt worden 125.-. J. Confurius, Boeierstr. 13, Oud-Mathenesse, telef. 150100. conceptionele middelen zeer ur gent is. (Ontleend aan het rapport „Bevol kingsontwikkeling", uitgebracht aan de Jhr. mr. A. T. de Savornin Lohman Stichting in 1966). Volkswagen 1958 de Lux. In staat van nieuw. Nieuwe motor. 4 Nieuwe banden. Nieuwe remmen. Nieuw gesp» ten. Veilig heidsrapport juni 1967. Elk deskundig onderzoek toegestaan. Vaste prijs met 1 jaar W.A.-verzeke- gevraagd in de subsidiëring garan-ring 2000.H. de Ron- ties op te nemen ter waarborgingde, Buitenhavenweg 180, van een voorlichting in het bre-Schiedam, de kader van de aandacht van de totale mens. Vooropgesteld wordt dat individu ele hulp en advies terzake van de gezinsvorming in beginsel behoort tot de taak van de huisartsen. Hun opleiding en vorming zijn ech ter nog onvoldoende erop gericht, dat zij in vragen op dit terrein advies en hulp kunnen geven. De overheid zal ernaar moeten' streven deze lacune op te heffen. Overigens zal hulp van consulta tiebureaus toch nodig blijven. Met betrekking tot een wenselijk subsidiëring van deze bureaus geldt, dat zij moeten functioneren als onderdeel van de georgani seerde geestelijke gezondheidszorg. In de subsidieregeling dienen dan ook voorwaarden te worden opge nomen die in dit opzicht vervuld moeten worden om voor een over heidssubsidie in aanmerking te komen. Deze zouden met name moeten be treffen de stafbezetting en de ver houding met overige activiteiten op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg. Het rapp»rt ein digt met de uitspraak dat een ver ruiming van de wettelijke bepa lingen rond de verkoop van anti- In één keer: Hr. Mandemaker, Trenbiaan 12 Hr. Kreuger, Schuttersveld 4 Hr. Inpijn, Aleidastraat 64a Hr. Rossen, Bellstraat 3b Hr. Burger, Cort v. d. Lindenlaan 57 Hr. Geveke, Meeuwenlaan 8 Hr. Conradi, Jozef Straussplein 52 Hr. Grosnendaal, Dr. de Visserlaan 50 Mej. v. d. Bos, Hargsingel 31 allen te Schiedam Hr. Heijkoop, Buislaan 50 Hr. Hcuten, Spanjaardstraat 116b beiden te Rotterdam In twee keer Hr. v. Eijk, Geert Reinderstraat 4 Hr. Heijnsbroek, Rozenburgerplein I Hr. Mulder, Prof. Aalberselaan 74 Hr. Grootveld, Dirk v. Wassenaarstraat 18b Hr. Hagen, Roëlstraat 50 Mevr. Nouel, Marchantlaan 30 Mevr. Visser, Molensingel 23 Mevr. v. d. Berg, Tienhovenstraat 57 Mej. v. Winden, Burg. Verveerstraat 6 allen te Schiedam Hr. Bezemer, Gashouderstraat 55 te R'dam Zij moesten er helaas 3 keer overdoen: Hr. v. d. Putten, Fresiastraat 30, Spijkenisse Hr. Friedrich, Nolenslaan 313, Schiedam Hr. v. d. Vlies, Ouddorpsestraat 2 Hr. Schrager, Spechtlaan 648. Vlaardingen Ondanks alle gepraat was dit het resultaat. Dit is alleen het begin ik rij onder de vlag van JASMIN Beleefd aanbevelend PHILIPS v. BOURGONDIëSTR. 51a SCHIEDAM Alle geslaagden veel succes. 99 „Wat nu?" Deze verzuchting kan men bij vele ouders horen, die voor hun zoon of dochter een onderwijsvorm moeten kiezen, welke hun kind na de laqere school de beste kansen geeft. Vooral wanneer de weg van het ULO te zwaar zal zijn en het kind gezien LTS of nijverheidsonderwijs worden de problemen groot. Door uitgebreide mogelijkheden aan daarvoor geschikte scholen kan hier echter een oplossing voor worden geboden. Door de nieuwe studiemogelijkheid worden de kin deren in staat gesteld I.V.I.O.-di- ploma's te behalen. Dit zijn door de Staat erkende diploma's die een bewijs zijn van een zodanig algemene itwikkeling, dat veel functies in de maatschappij voor de kinderen bereikbaar worden. Naast vakken zoals Engels, Wis kunde en Boekhouden, die voor de ze I.V.I.O.-diploma's vereist zijn, biedt de schoil ook mogelijkhe den tot het behalen van het di ploma machineschrijven en steno grafie. Goede kantoorfuncties, toelating tot de opleiding voor leerlingver pleegster en betere functies in winkelbedrijven zijn enkele van de vele mogelijkheden, na het beha len van de diploma's. De leerlingen kunnen een drietal diploma's behalen, opklimmend in moeilijkheid. Voor de meisjes is dit het Klimroosdiploma en de diploma's Algemene Vrouwelijke Vorming I en II. Voor jongens is dit het Sleuteldiploma en de di ploma's Praktische Algemene Vor ming I en II. Het bijzondere van het I.V.I.O.-systeem is, dat deze diploma's in gedeelten kunnen worden behaald. In Nederland doen jaarlijks 35.000 kandiaten examen voor de I.V.I.O.-diploma's. Café-Slijterij Buitenhavenweg 172 Telefoon 266067 Prijzen ongeacht afname: Jonge Genever 929 Oude Genever 9.79 Vieux 9.95 '/i Citroen 8J0 Bessen 745 i/i Brandewijn 9.45 »/i Vermouth SM Kersen, Framboeen. Vbrikozen of Citroen brandewijn 725 V* Whisky, Vodka af Jamaica Rum 16-56 V* Dry Gin 8.96 'U Con vin 4.75 V* Port rood of wit 5.75 V* Sherry 5.75 Diverse Likeuren 8JS Portwijn rood of wit 325 Desgewest GRATIS thuisbezorgen Verlaagd* prijzen Prijzen min. afname 10 liter (gesort. ook mogelijk) Vi Jonge Genever 8.65 '/i Oude Genever 920 Vieux 8.95 Vi Citroen Genever 7.96 1 Bessen Genever 7.30 >/i Brandewijn 820 '/i Vermouth 4.50 '/i Kersen, Frambozen, Abrikozen of Citroen brandewijn 720 Whisky, Vodka of Jamaica Rum 9.75 Dry Gin 8J0 Rode of witte Port 5.00 V* Sherry 5jN 'U Diverse Likeuren 846 Vt Portwijn rood of wit 325 Legner's gedistilleerd SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - WOENSDAG 19 JULI 1967 Aangeboden een vrij woonhuis op eigen grond, bev. ruime woonkamer, grote keuken, douche, slaapetage en plaatsje met stenen schuur. Geheel gemoderniseerd en prima onderhou den. Vraagprijs 14.500,— k.k.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 9