LEO HOLLEMANS WERD EERVOLLE TWEEDE IN MADRID Tijd ex Puch voor fans ens de internationale beroepenwedstrijden „Alja", de fiere bezitster van vernieuwd modehuis „ORANJE" Tjadie vrouwtjes van Madrid.Lj Inbraak bij N.V. .Victoria' UNIQUE - SCHIEDAM Opeens ligt mijn tafel bezaaid met papieren. Fleurige folders van Madrid, Toledo, Costa Brava, Rias Bajas, Barcelona. Maar daar tussendoor een lévensgrote werktekening en een lijst van 25 Nederlandse jongelui, die op de Vijfde Nationale Beroepen- manifestatie 1967, waarbij een kapster uit Utrecht en Leo Hol lemans van de Hogebanweg 31b in Schiedam in zijn afdeling als electro-monteur de eerste prijs wist te behalen. En als enige Schiedammer de gelegenheid geboden kreeg deel te mogen nemen aan de Zestiende Internationale Beroepenwedstrijd, in Madrid gehouden. Per vliegtuig vertrokken de jongelui per D.C.-8 op vrijdagmiddag om vijf minuten over half 2 van Schip hol. Het opstijgen was een machtige belevenis, al troffen zij het niet erg met het uitzicht. Want tot de Pyreneeën zaten ze 12 km. hoog in de wolken. Last van zijn oren bij het dalen. Maar dat was gauw vergeten. Ze waren in Madrid en moesten bewijzen, wat of ze elk in hun vak waard waren Zo gaat dat SHERRY J. B. Th. G. SCHüMMER GEEN PRAKTIJK Vergoeding Interessant Gereedschap Charmant en knap A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 medische weekend-dienst HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 21 JULI 1967 Maar lief at 300 jongelui, vaklieden dan wel te verstaan, in de leeftijd van 17 tot 21 jaar en afkomstig uit 43 beroe pen, hebben van 30 mei tot en met 2 juni j.l. een proeve van hun vak kunst gegeven. Leo Hollemans, onze stadgenoot, behaalde hier een eerste prijs, een fraaie legpenning met in scriptie. Die de inzet werd van een uitnodiging deel te nemen aan de 16e Internationale Beroepenwedstrijd in Madrid. Waar hij met die andere 24 Nederlanders niet alleen de kans kreeg de eer van zijn vak, maar ook dat van zijn land, hoog te houden. VAT 22 per fles 4.95 Tijdelijk 3.95 SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 -Tel. 265997 U belt wij bezorgen TANDARTS JAC. CATSLAAN 15 tot maandag 7 AUG. Voor spoedgevallen nemen waar op hun spreekuren de tandartsen: A. I. Th. OVERTVELD Tielman Oemstraat 7 van 21 juli tot 1 aug. en E. W. ENGELKES B. K. laan 78 en P. J. van de BURG Julianalaan 40 beiden van 1 aug. tot 7 aug. oud-leerling van de bedrijfsschool, volgde eerst een U.T.S.-cursus. Brak die af, maar is nu weer ter studie getogen. Leo is 20 jaar. En heeft tijdens zijn verblijf in Ma drid van 1 tot 22 juli bewezen uit het goede vakhout gesneden te zijn. Vijf jaar achtereen worden deze Nationale Beroepenmanifestaties al gehouden. De laatste reeds hier boven genoemd, vond plaats in de Marijkehal van de Koninklijke Jaarbeurs te Utrecht. In deze vijf jaar hebben de manifestaties een spectaculaire groei doorgemaakt, want in 1963 namen een 90-tal jon ge vaklieden in 10 beroepen hier aan deel. In 1963 ruim 2000 bezoe kers in de 15 bezoekuren, in 1966 kwamen 12.000 bezoekers, meest jeugdige, met veel interesse de verrichtingen van de deelnemers gade slaan. De belangrijkste doeleinden van de Nationale Beroepenmanifesta ties omvatten o.a. 1. een demon stratie geven van persoonlijk vak manschap, 2. het bevorderen van de beroepsopleiding en het geven van een aanschouwelijk beeld van de mogelijkheden op het gebied van de beroepsopleiding, 3. het ver strekken van een uitgebreide en unieke beroepenvoorlichting en 4. voor de daarvoor in aanmerking komende beroepen een selectie mogelijkheid tot deelneming aan de jaarlijkse Internationale Be roepenwedstrijden. Het belangrijk ste onderdeel van de beroepenma- nifestatie vormen de wedstrijden. De bijna 300 deelnemers van dit jaar jongens en meisjes van 17 - 21 jaarzijn door de landelijke op leidingsorganen van het bedrijfs leven uitgekozen uit de beste leerling- en van de bedrijfsoplei dingen. Leo Hollemans is werkzaam bij de firma A. de Hoop, elektrotechni sche fabriek, gevestigd aan de Wil- lingestraat 2 te Rotterdam. Hij is In Utrecht streed Leo Hollemans met B. J. Vlaming uit Ierseke om die uitzendkans en wist die te ver overen. In Madrid legde L. van Prooyen uit Dirksland, werkzaam bij de Rotterdamse Droogdok Mij. N.V. in Rotterdam als mede-leer ling van de V.E.V., de Vereniging tot bevordering van het elektro technisch onderwijs, hem het vuur na aan de schenen. De zilveren medaille uit Madrid kon hij als trotse bezitter niet tonen, want die wordt nog gegraveerd. Vanzelfspre kend dat de firma, waar Leo in dienst is, trots op deze dubbele prestaties is. Het werd een extra vakantie van 2 tot 22 juli in het bloedhete, maar fascinerende Spanje. Als onkostenvergoeding kreeg hij van de directie een be drag van 10,per dag toege kend. De ontvangst was geweldig, de verzorging tot in de puntjes. Niets dan lof hierover. Bijzonder dankbaar is zijn leraar de heer Wentzel voor zijn morele steun in Utrecht en de leiding van de heer M. A. G. v.d. Braak, directeur van een vormingsschool, die met de groepsleiding belast was. Misschien wel interessant voor u om te weten, welke landen met zijn deelnemers er vertegenwoor digd waren in Madrid, t.w. Duits land (32), België (15), Korea (9), Spanje (38), Nederland (25, w.o. een meisje!), Italië 11), Ierland (21), Japan (20, met een folder waarop hun afbeeldingen werden afgedrukt), Portugal (19), Enge land (26) en Zwitserland (18). In totaal 234. In de „Casa Sindical", het gebouw van de vakvereniging, vond de plechtige opening van het zestiende Internationale Congres voor Beroepsvorming door Z. E. Manuel Lora Tamayo, minister van Opvoeding en Wetenschappen plaats. Ieder land had zijn offi ciële vertegenwoordiger. Voor Ne derland waren dit de heren Jhr. W. C. S. Laman Trip en als tech nisch vertegenwoordiger de heer H. J. H. Hamer... De inhoud van de gereedschaps kist van Leo Hollemans bevatte de volgende instrumenten: een set schroevendraaiers (17), dito steek- sleutels (16), een set tangen (5), o.a. een zijknip-, een combinatie-, een rondbek-, puntbek- en water pomptang, een kraspen, een cen terpons, een zaagje, een passchroe- vensleutel, een duimstok, een raw- plugijzer, een platte beitel, 2 mes sen, een spanningzoeker, een proef- bel, een set in bus sleutels (10), een trekveer, een buigveer 5/8, een buigijzer 5/8, een striptang, een hamer, een kabelschaar, een kabel- zaag en een halfronde vijl... Leo vindt de Spaanse meisjes erg hoffelijk. Ver daarboven uit steekt onze prinses Irene, die met haar man een bezoekje aan hun con greszaal bracht. Leo heeft nog met ze gepraat, evenals met de ambas sadeur. En genoten van de excur sies in de omtrek en van het grote tuinfeest, dat de burgemeester van Madrid de deelnemers aanbood. Hij kan het allemaal nog niet erg goed verwerken. Maar hij is wel trots, dat hij dit heeft mogen be leven en dat die twee medailles hem er zijn leven lang aan zullen herinneren. Proficiat Leo Holle mans. En het beste voor je ver dere toekomst! M.W.-S. Volkomen onder de indruk dat de meisjes van Madrid zo hoffelijk zijn, lees ik ergens dat ruim 1500 vrouwen uit Madrid de regering gevraagd hebben om gelijke rech ten voor man en vrouw. Dan wil len ze in een moeite door bewaar plaatsen en scholen voor kinderen van werkende moeders, terwijl zwangere vrouwen beslist niet door hun werkgevers zouden mo gen worden ontslagen. Medisch ad vies zouden getrouwde vrouwen gemakkelijker moeten kunnen in winnen, zodat de toekomst minder zwartogige bambino's zal opleve ren. Tja, daar kijk je van op.' Gelijke rechten voor man en vrouw... Mis schien is de gehele wereld nu in eens tégen me, maar persoonlijk ben ik daar niet zo voor. Een man moet bóven een vrouw staan. Een man moet er zijn om tegenop te kijken. Om tegenaan te leunen. Niet dat wij zo zwak op onze be nen staan. Verre van dat zelfs! Eén flesje ether en de sterke man ligt uitgevloerd. Maar u begrijpt wel, wat of ik bedoel. Het lijkt me voor een man een ramp, een complete ramp, als ze allebei met hetzelfde loon naar huis komen. Als de vrouw zo verschrikkelijk zelfstandig is, dat ze juist de man die ze op haar weg ontmoet heeft en waarmede ze ongelooflijk ge lukkig was, dan juist door samen te gaan werken, die gelijke rechten alles bederven. Ik weet, dat er omstandigheden zijn, waarbij het nódig is voor het gezin, dat een vrouw werkt. Dat die kleine kin deren van hen dan „sleutelkinde ren" worden. U kent dat allemaal wel. Maar het gezin houdt zich staande. De vrouw, opgejaagd door haar dubbele taak, voelt dit niet zo erg aan, want zij is haar mans gelijke. Dan gaat er heel stilletjes iets ka pot. Dan komt er eerst een heel klein kloof je, dat met de week of maand groter wordt. Want de man verliest zijn gezicht. Ik zeg het ge loof ik, helemaal verkeerd. Ik ben zelf ook een werkende vrouw. Ik ben ook gelukkig, dat ik werken kan en mag. Maar nog nimmer is bij mij vroeger de gedachte opge komen „als ik maar gelijk met jou sta". Wel op een andere manier. En die manier, die moet je als vrouw in het leven bewaren. Als huisvrouw, als moeder van je kin deren, vasthouden. Samen de af spraak maken, dat door beiden te werken, meer gedaan kan worden. Maar nooit ernaar streven, als ik maar op gelijke voet met hem blijf. Dan wordt u verschrikkelijk hard en verschrikkelijk zakelijk. Dan bent u geen vrouw meer... Waak daarvoor. Blijf dat in zijn ogen. Dan is het allemaal goed. Geld is gemakkelijk. Geld is heer lijk als je het voor fijne extra din gen uit kunt geven. Maar geld mag nooit verwijdering tussen u ma ken! Vergeet dat nooit. Ik hoop dat die huisvrouwen van Madrid dat aan zullen voelen. Maar tus sen dat land en ons land is een hemelsbreed verschil. Wij werken de huisvrouwen hebben mannen, die na werktijd een handje uitste ken. Die met ons over de dingen praten, waarvoor we werken. En de kinderkwesties...? Uitsluitend een zaak van uw beiden... Niet zo ver laten komen, dat u ze liever niet in uw huis heeft, omdat het mooie er dan van afgaat. En... u uw taak bui. en de deur op moet geven. Kinde: en zijn nog altijd het liefste bezit op de wereld. Ook als u temidden van een paar kleintjes denkt: „hoe komen ze groot...!" M1EKE „Alja", fiere bezitster van ver nieuwd modehuis. Dus een vorste lijk entree door die aparte vitrine, waarin als achteloos kostbare bontmantels liggen neergevleid. Een der velen uit de nu uitgebrei de collectie. Een toegangsdeur van teakhout, die de toegang tot dit modehuis bijna tot een feest maakt. Helemaal een feest...! Niet alleen door de fraaie bloemstuk ken. Door het glanzend palissan derhout. Door de open vlakken in de etalage, afgewerkt aan de bui tenkant met aluminium, hetgeen een heel apart effect geeft. Goed verzorgd en geheel bij dit pand passend. De verlaagde trapleunin gen met brede handvaten van een apart makelij. Ook glanzend bij de ze aankleding, die tot kijken en opnemen dwingt. Een gloednieuw hypermoderne toonbank met een bijna zwevend effect. Bloemstuk ken. Het een nog mooier dan het an der. Ze omlijsten een geheel ver nieuwde, verfijnde zaak, waarin het keus maken geen kunst is. Een speciale collectie die juist voor de ze verbouwing als een feestgroet voor de klanten ingeslagen is en van een goede smaak getuigt. Huisvrobhte/i/ke JUWELIER STIL... Een beetje verloren keek de moe der van mevrouw Van Bree na al het drukke gedoe om haar heen. Trots op de zaak van haar kinde ren, die handen tekort kwamen om de vele gelukwensen van zaken relaties en vrienden in ontvangst te nemen, vaak gepaard gaande met geschenken. De zoon maakte zich verdienstelijk door de hand- tekeningen te laten vereeuwigen in een album als herinnering aan de ze dubbele zonnige dag in hun leven! BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 EEN WEEK... De verkoop is gewoon doorgegaan, maar slechts in een week tijd pres teerden de mannen van de firma L. van Beek, Buys Ballotsingel 77a, werkplaats Dorpsstraat 40, Berg- senhoek het om in een tropische hitte dit alles tot stand te brengen. Speciaal de laatste twee dagen, waarbij haast dag en nacht door gewerkt is om tot dit verlangde doel te komen. De loftrompet stak het echtpaar Van Bree hier wel voor uit. En terecht! De verkoop sters gingen, met feestelijke cor sages oogespeld, wéldoende rond en kwamen na al die rommelige dagen even tot rust. Hoewel: Er waren dames, die kennelijk niet tot vandaag, de feestelijke herope ningsdag, konden wachten. Maar die mooie teakhouten deur ging vanmorgen voor hen om 9 uur open. Het is ondoenlijk op te noe men, wat er allemaal te koop is. Ik ben vlugger klaar met te ver melden, wat er niet is. Alles, wat een vrouw, jong of oud, weer blij en gelukkig kan maken. Want de kleding is nog steeds ons mach tigste wapen! Vanaf deze plaats onze gelukwen sen en... een hernieuwde start. In „Huize Spaland" zal men alleen maar zeggen: „Met de bus naar „Alja Broersvest 111. Hij stopt vlak voor de deur..." De zin, die toen bijna een melodie werd...! MIEKE II Bij de firma „Victoria" aan de Stricledeweg 99 is een bedrag van een kleine 80,gestolen. Gewa pend met dit zakgeld nam de dief en passant een personenwagen van het bouwjaar 1967 mee, ter waarde van 20.000,De wagen is inmid dels „klem" gereden, maar de da der is zoek. van zaterdagochtend 10 uur lof zondagavond 12 uur G. PET Tuinlaan 38, tel. 266898 P. SPREY Singel 76, tel. 268250 P. v.d. KUY Noordeinde 23, tel. 265282 APOTHEEK GOUKA Groettielaan 127, tel. 268035 4(A 3P, OFFICIEEL PUCH-SERVICE STATION ST. LIDUINASTR. 52 TEL. 15.62.77-26.43.13 SWAMMERDAMSINGEL 25 TEL. 26.65.48

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 3