Wi+JoeZy&foie/ f VEROLME DOK-en SCHEEPSBOUWMAATSCHAPPIJ N.V. In mas§a naar de Costa BEDRIJFSSCHOOL b. BANKWERKER z Het is prettig winkelen in de vele speciaalzaken op de WA a. METAALBEWERKER AFSCHRIJVER O a D O u VERENIGDE SCHEEPSWERVEN N.V. Personeel UROSSULUB „SCHIEDAM" KREEG NIEUW BESTUUR vein aCeeuwen POSTBUS 610, ROTTERDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 28 JULI 1967 MOLENSLAAN ^mnimiiiiiinfliiuiiiiiiiii''iiiiiiiJiiiiiiiiiiJiiimin]iiiiimiiiiiiiiimnmiiiiniiii]iiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiii[iiiiiiiiiiiiiiii)iiiiitiiiiiiii)iiiiiiiiiiil»iiiiii)iii en U vindt er ruime parkeermogelijkheden imiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Vorig jaar was Spanje het meest be zochte vakantieland van Europa. Ook dit jaar zullen velen hun schreden over de Pyreneeën zetten op zoek naar zon en zee. Daarin zullen zij in Spanje wel niet teleurgesteld worden, want het zijn twee artikelen, waarvan het land goed is voorzien. Na meer dan twee eeuwen van economische stilstand heeft het vakantiebedrijf voor een enorme oplevering gezorgd. Iedere vakan tieganger die lui op het strand ligt is een kostbaar economisch goed voor de Spanjaarden. De gro te toeloop van toeristen, die pas vijftien jaar geleden begon, breidt zich nog steeds uit. De peseta, al dus het meinummer van Het Bes te, behoort thans tot de meest sta biele valuta's ter wereld. In 1965 lieten 17 miljoen bezoekers bijna 4'/2 miljard gulden achter, waar mee het toerisme tot een van de belangrijkste bedrijfstakken van Spanje is geworden. Het is dui delijk, dat deze op zijn beurt weer andere takken van industrie werk gelegenheid verschaft, zoals bij voorbeeld de bouwnijverheid, die al deze horden toeristen onderdak kan verschaffen. Uiteindelijk komt een bezoekersaantal van zeventien miljoen ruwweg neer op één toe rist per twee Spanjaarden. De bouwnijverheid heeft op haar beurt meubelfabrieken, fabrieken van sanitaire en elektrische in stallaties, fornuizen, koelkasten en dergelijke aan het werk gezet. Uiteraard vereisen nieuwe hotels geschoold personeel, bestaande uit koks, kelners, kamermeisjes en kantoorpersoneel. Spanje heeft daarom door de staat gesubsidi eerde hotelvakscholen gesticht. Het vervoer van de toeristen ver eiste de aanleg van nieuwe auto snelwegen, de uitbreiding van het binnenlandse luchtnet en boven dien modernisering van de spoor wegen. Openbare nutsbedrijven telefoon, gas, waterleiding en elek triciteit moesten worden opge richt, waar zij nimmer tevoren hadden bestaan. Deze aktiviteiten zijn allemaal het gevolg van de toeristenexplosie, welke heel rus tig vlak na de tweede wereldoor log inzette. In de industriële noor delijke landen, waar de mensen spoedig over meer geld en vrije tijd beschikten, had men echter iets niet, wat het arme Spanje wel had, nl. zon en lage prijzen. Dit heeft weer tot gevolg gehad, dat steeds meer mensen Spanje gingen zien als een tweede woon oord. Deze toeristische kolonisten zijn vooral neergestreken aan de Costa del Sol, waar de zon 320 da gen per jaar schijnt. Het fel klop pende hart van deze streek is Tor- remolinos. Niet lang geleden was dit een in gedut vissersdorpje. Thans is het een uitbundige mengeling van ca fés, souvenirwinkels, platenbars en makelaarskantoren, van de zee ge scheiden door hoge flatgebouwen en hotels. Met het echte Spanje heeft dit natuurlijk niet veel meer te maken. Langs andere Middel landse zeekusten, zoals de Costa Brava is deze ontwikkeling orde lijker verlopen. Weliswaar zijn de prijzen sinds het einde van de laatste oorlog wat gestegen, doch Spanje is altijd nog veel goed koper dan Frankrijk of Italië en iets goedkoper dan Griekenland en Joegoslavië. Spanje, zo besluit Het Beste in. een uitgebreide vakantiereportage over dit prachtige land, heeft op economisch gebied een enorme hausse meegemaakt. Ook de Span jaarden zelf hebben de smaak van het moderne gerief te pakken ge kregen. De vraag blijft natuurlijk hoe lang dit allemaal zal kunnen blijven voortduren. Het antwoord hierop zou kunnen zijn: Net zo lang als de welvaart in de noor delijke landen aanhoudt. In gebouw „Chr. Sociaal Belangen" hield de Crossclub „Schiedam" een algemene ledenvergadering, waar voor veel belangstelling bestond. Er werd een nieuw bestuur sa mengesteld, bestaande uit de he ren J. Cohen, voorzitter, A. den Hollander, secretaris, Brugman straat 52b, terwijl de financiën voorlopig beheerd zullen worden door de heer Jaap Cohen. Aan het bestuur werden toegevoegd de he ren C. Verwiel, commissaris van materiaal en J. Weygertse, die be last zal worden met de leiding bui ten het circuit tijdens de races. Zelfs heeft men een werkteam sa mengesteld, dat als taak krijgt de ze races tot in de puntjes te ver zorgen. Het bestuur heeft na am pel beraad besloten niet in te gaan op het door de S.G. gedane verzoek tijdens de Vakantieweek een cross te organiseren. De vakantietijd is geen geschikte gelegenheid om de kans te krijgen een sterk renners- veld bijeen te brengen. Daarmede wacht dit energieke bestuur liever tot in september. Dan zal men ver zekerd kunnen zijn van een vol doende deelname aan wedstrijden in de verschillende motorklassen, waarvoor in onze stad terdege be langstelling bestaat. Ook wil men proberen te komen tot de samen stelling van een speciale Jeugdklas- se voor jongens tot 15 jaar, omdat de crossclub „Gouda" hiermede zoveel succes geboekt heeft. Maar daarover hoort u straks meer of leest u dit op de raambiljetten. Nieuwe leden en donateurs van harte welkom bij de heer den Hol lander, Brugmanstraat 52b. Succes, crossclub „Schiedam"...! SCHIEDAMSE NOTITIES MORGEN zullen de deelnemers van de jeugd uitwisseling weer terugkomen in Schiedam. Op het station zullen zij met de trein van 22.47 uur arri- 1- - VOOR HET BETERE Mgr. Nolenslaan 201-203 Telefoon 262669 Zojuist aangevuld en verbeterd is ons comestibles-assortiment. U vindt er o.a.: Italiaanse ravioli, Deense bacon, diverse soorten ragout gerookte zalm, crab, kreeft, gaffelbitter, ansjovis, diverse soorten olijven, Engelse cocktail, cherries, etc. Wat wij U verder nog te bieden hebben o.a.: Een fles Assis, Israëlitische jus d' orange, van echte Jaffa's, van 1.69 voor 1.49 3 Blik Bulgaarse tomatenpuree a 70 gram, nu 0.49 2 Blik Hero, nieuwe oogst, aardbeien op sap, a 235 gram, van 1.78 voor1.59 Een zak zomer-vruchtenmelange ±400 gram, slechts0.89 De laatste nieuwe vleeswaar is genaamd: Paprika-zult. Het bestaat uit stukjes rundvlees en vet gemengd met o.a. augurk en paprika. Echt iets om te proberen en bovendien is het goed houdbaar, zelfs bij zeer warm weer. De prijs?, per 100 gram0.55 En U weet hetU belt (262669) en wij verzorgen voor U de rest wel. veren. Zij komen samen met de leden van de Duitse groep uit Esslingen, die in het kadetr van de ze uitwisseling hier enkele dagen zullen vertoeven en verschillende excursies zullen maken. OP DE Vlaardingerdijk heeft de gemeente 69 fietsenklemmen geplaatst. Om dat de huizen op deze dijk geen kelder of opslagplaats bezitten, die vanaf de straat bereikbaar is, ston den de fietsen van de bewoners altijd tegen de muren van de woon huizen aan. Soms zelfs drie of vier rijen dik! Door de nieuwe klem men, waar reeds druk gebruik van wordt gemaakt, heeft de dijk een netter aanzien gekregen. Na de vakantie start onze weer met een nieuwe cursus voor opleiding tot: in de scheepsbouw Jongelui, die de L.T.S. hebben gevolgd of enige jaren U.L.O. of M.U.L.O. hebben, kunnen voor deze opleiding in aanmerking komen. Ook zijn er mogelijkheden voor hen die MET GOED GEVOLG DE LAGERE SCHOOL hebben doorlopen Tijdens de opleiding ontvangt men: Loon volgens C.A.O. in de Metaalindustrie 10 Theoretisch onderwijs 0 Vaktechnisch onderwijs Na het behalen van het BEMETEL-diploma is er een spaarregeling welke inhoudt dat men, na 5 jaar onafgebroken dienstverband, een aantrekkelijke premie ontvangt. Naast de opleiding wordt aandacht geschonken aan de algemene ontwikkeling, terwijl de sportbe oefening niet wordt vergeten. Tevens wordt een maal per jaar een meerdaagse excursie georgani seerd, waarbij bezoeken worden gebracht aan be drijven in het binnen- zowel als in het buitenland. Heeft U interesse een opleiding te volgen op onze bedrijfsschool, kom dan eens praten op onze afd. Personeelszaken, Professor Gerbrandyweg, Rozen burg (Rotterdam). Hier zal men U gaarne alle ge wenste inlichtingen verstrekken, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat het bedrijf te bezichtigen. 90% van onze examencandidaten voor het Bemetel-diploma is de afgelopen jaren geslaagd. Ook kan onderstaande coupon Ingevuld worden, gezonden aan ons adres, waarna contact zal worden opgenomen. Naam: Voornaam: i. Leeftijd: Adres: Woonplaats: Opleiding: Ik wil gaarne inlichtingen over Uw Bemetel-cursus. VE 352 N.S. VEROLME

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 5